201602241138_bolu 11111.jpg Köroğlu Parkı’nın İlk 3 Heykeli Tamam

Bolu’da Bolu Belediyesi’nin öncülüğünde yapılacak olan ve Türk Dünyası’nda bulunan bütün ülkelerinin kendi ‘Köroğlu’ figürlerini kendilerine ayrılmış özel bir alanda ayrı ayrı sergileyebilecekleri dev Köroğlu Parkı için çalışmalar hızla devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında Azerbaycan, Kırgızistan ve Özbekistan’dan mimarlar ve heykeltıraşlar, parkın kendilerine ayrılmış bölümleri için hazırladıkları Köroğlu Heykellerini Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın makamında tanıttılar. Bolu Belediyesi tarafından Bolu’da yapılması planlanan dev Köroğlu Parkı için çalışmalar her geçen gün hızlanıyor. Türk Dünyası’ndaki tüm devletlerin yer alacağı Uluslararası parkın içerisinde her ülkenin kendi ‘Köroğlu’ figürünü ayrı ayrı sergileyebilecekleri alanlar olacak. Proje kapsamında kendi alanlarında yer alacak Köroğlu heykellerinin çalışmalarını tamamlayan Azerbaycan, Kırgızistan ve Özbekistan bu çalışmalarını sunmak üzere Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı ziyaret etti.

“Hep birlikte Köroğlu’nu tüm dünyaya tanıtacağız”

İçerisinde mimarlar ve heykeltıraşların yer aldığı ekibin ziyaretinde konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Köroğlu hepimizin ortak bir değeri ve kahramanıdır. Avrupalıların böyle bir kahramanı olsa tüm dünyaya onu peygambermiş gibi tanıtmaya çalışırlar. Biz ise böyle bir kahramana sahip olmamıza rağmen onu tanıtamamışız. İnşallah bu çalışmalarımızın sebebi de hep beraber Köroğlu gibi bir kahramanı tüm dünyaya tanıtmak. Bu konuda birlikte çalışarak çok güzel işler yapacağımıza inanıyor ve şimdiden yaptığınız ve yapacağınız tüm çalışmalar için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından Azerbaycan, Kırgızistan ve Özbekistan parkta kendilerine ayrılacak yerde yapacakları kendi Köroğlularına ait heykellerin tanıtımını yaptı.

Bolu  | 24.02.2016ankara web tasarım ankara spa masaj merkezi istanbul hurdacı balıkesir termal otel ankara oturma izni ankara düğün fotoğrafçısı istanbul hurdacı mısır silaji