Yeni Bir Dönem Başlıyor

Edirne Belediyesinin, kendi imkânlarıyla başladığı altyapı çalışmalarına İller Bankası’ndan kredi onayı çıkmasıyla birlikte hız veren Edirne Belediye Başkanı Gürkan, içme suyu projesinin devam ettiği kentte, kanalizasyon ve yağmur suyu projesi için de ilk kazmayı düzenlenen törenle vurdu.

Edirne|13.12.2019
Edirne'de Stratejik Toplantı: "Biz Artık Şarkı Dinlemek Değil; Şarkı Söylemek İstiyoruz"

Edirne Belediyesi, Avrupa Bölgeler Komitesi Türkiye İlişkileri Çalışma Grubu Toplantısı’yla stratejik bir toplantıya ev sahipliği yaptı.

Edirne|13.12.2019
Mehmetçik İçin Dev Kermes

Edirne Belediyesi tarafından ‘Barış Pınarı Harekâtı’nda görev yapan Mehmetçiğe destek vermek için Saraçlar Caddesi’nde dev bir kermes düzenledi. Kermeste hem yöresel hem de el emeği göz nuru ürünler 'Mehmetçik' için satışa sunuldu.

Edirne|13.11.2019
Katı Atık Eğitim Parkı

Edirne Katı Atık Yönetimi Birliğinin (EDİKAB) Ekim Ayı Olağan Toplantısı Edirne Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Recep Gürkan’ın başkanlığında toplandı. Edirne Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda 9 gündem maddesi görüşülerek, karara bağlandı.

Edirne|22.10.2019
Yerel Tohumlarımız Gen Bankasında Muhafaza Edilecek

Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatlarıyla kurulan Yerli Tohum Bankası’nda yer alan yerel tohumların bir kısmı Türkiye Tohum Gen Bankası ile paylaşıldı. Yerel tohumlar eksi 18 derecede saklanarak geleceğe taşınacak.

Edirne|02.10.2019
Edirne 7. Kitap Fuarı Başlıyor

Edirne ve Trakya bölgesindeki kitapseverlerin her yıl heyecanla beklediği Edirne 7. Kitap Fuarı, 11-20 Ekim 2019 tarihlerinde Öztaş Global Garden’da kapılarını ziyaretçilere açıyor. Gazeteci/Yazar İsmail Saymaz’ın onur konuğu olacağı 7. Kitap Fuarı bu yıl 48 yayınevine ev sahipliği yapacak.

Edirne|02.10.2019
İklim Değişikliği İle Mücadelede Örnek Tesis

Edirne Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisleri’ni gezen Çevre Bakanlığı İklim Değişikliği ve Uyum Dairesi Başkanlığından Çevre Mühendisi Gökhan Öktem, “Bizim de iklim değişikliği konusunda yapmaya çalıştığımız faaliyetlerden birisi de bu. Doğaya en az zarar verebilmek amacıyla bu tarz tesisleri teşvik ediyoruz. Bu konuda karşımızda örnek bir tesis var.” dedi.

Edirne|20.09.2019
750 Kişilik Konser Ve Tiyatro Salonu

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Buçuktepe’de inşaatı devam eden Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nın 750 kişilik tiyatro ve konser salonuyla Edirne’deki çok önemli bir ihtiyaca cevap vereceğini söyledi.

Edirne|09.09.2019
Edirne'ye A Plus Belgesi

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (UNİAR) Direktörü Prof. Dr. Engin Karadağ; Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a öğrencilerin beklentilerini üst seviyede karşıladığı için A Plus sertifikası göndererek, Edirne’yi öğrenci dostu bir şehir ilan etti.

Edirne|27.08.2019
Marmara Belediyeler Birliği Edirne’de Toplandı

Marmara Belediyeler Birliği’nin Encümen Toplantısı Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın ev sahipliğinde Edirne’de gerçekleştirildi.

Edirne|27.08.2019
Romacted Projesi'nde Edirne Önemli Bir Yere Sahip

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Roman vatandaşların meslek sahibi olabilmeleri için eğitim merkezi açılacağını söyledi. Gürkan, “Biz eğitimi en öncelikli konu olarak görüyoruz. Bu kısır fakirlik garibanlık döngüsünü, iş bulamama döngüsünü eğitimli bir nesil yetiştirerek ve meslek sahibi olarak kırabiliriz” dedi.

Edirne|27.08.2019
Çinli Heyetten İşbirliği Ziyareti

Çin Halk Cumhuriyeti Qingyuan bölge yetkililerini makamında ağılayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’da Türkiye’deki turizm pastasından Edirne’nin de önemli bir pay aldığını belirterek, kentin turizmde geldiği noktayı gözler önüne serdi.

Edirne|27.08.2019
Tuncaspor Tesisleri'nde Son Aşama

Geçtiğimiz Mart ayında temeli atılan, “Edirne Belediyesi Tuncaspor Tesisleri” nin yapımı devam ediyor. Tesis inşaatının % 50’lik bölümünün tamamlandığını belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Tesisimiz Eylül ayı sonunda tamamlanıyor ve şehrimiz gerçekten güzel bir tesise kavuşuyor.” dedi.

Edirne|20.08.2019
Halk Oyunları Ekibi Bosna Hersek’te

Edirne Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu bayrağımızı bu kez de Bosna Hersek’te dalgalandırdı. Ekip, Bosna Hersek’in Puracic kasabasında düzenlenen 10. Uluslararası Folklor Festivali’nde hünerlerini sergiledi.

Edirne|07.08.2019
Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali Akademik Kongrede

Konaklama ve Turizm Pazarlaması ve Yönetiminde Gelişmeler (Advances in Hospitality & Tourism Marketing And Management (Ahtmm) isimli konferans İngiltere Portsmouth Üniversitesinde 9-12 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Edirne|17.07.2019
Başpehlivan Ali Gürbüz

Edirne Belediyesi tarafından bu yıl 658'incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Ali Gürbüz başpehlivan oldu.

Edirne|11.07.2019
658. Kırkpınar’a Doğru

Edirne Belediyesinin 1-7 Temmuz tarihlerinde gerçekleştireceği 658. Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Kültür Haftası etkinlikleri ile ilgili program belirlendi.

Edirne|28.06.2019
‘Edirne’nin Yüzleri’

5 Mayıs 2017 tarihinde kapılarını açan Edirne Belediyesi Edirne Kent Müzesi, 2. yılının ilk gününde konuklarını ‘Edirne’nin Yüzleri’ isimli Fotoğraf Sergisi’yle ağırlıyor.

Edirne|07.05.2019
FIFA Standartlarında Spor Kompleksi

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’nin en eski ve en köklü spor kulübü olan Tuncaspor için FIFA standartlarında spor kompleksi inşa ettiklerini söyledi. Amatör spor kulüpleri için ellerinden gelen her türlü desteği verdiklerini ifade eden Gürkan, “1 Mart Cuma Günü temelini atacağımız Edirne Belediyesi Tuncaspor Kulübü Tesisleri Edirne’mize; spor camiamıza hayırlı olsun” dedi.

Edirne|20.03.2019
Başkandan Üniversitelilere Çağrı

Trakya Üniversiteler Birliği ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen 2. Trakya Proje Pazarı, AR-GE ve Teknoloji Yarışması'nda konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Trakya Üniversitesi'ndeki öğrencilere ve akademisyenlere çağrıda bulundu.

Edirne|20.12.2018
Vatandaşa Belediye Terazisi

Keşan Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü tarafından Cumartesi pazarında kurulan tartı aletleri vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

Edirne|17.12.2018
60 Yıllık Vahşi Depolamaya Son Verdi; Şimdi Elektrik Üretecek

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın vizyon projelerinden biri olan; 60 yıllık vahşi depolamaya son veren Edirne Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisleri’nde artık elektrik üretilecek.

Edirne|23.11.2018
Keşan'da Kurtuluş Balosu ve Sokak Konserleri Düzenlendi

Keşan ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ncı yıl dönümü nedeniyle balo ve sokak konserleri düzenlendi.

Edirne|23.11.2018
Hedef; Türkiye'nin Güçlü Kadınları

“Türkiye’nin güçlü kadınları” parolasıyla yola çıkan Habitat Derneği, Edirne Belediyesinin işbirliğiyle Kız Kardeşim Projesi’ni Edirne’de de hayata geçiriyor.

Edirne|19.11.2018
Maske Takarak Lösemiye Dikkat Çektiler

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Edirne Belediye Meclisi Üyeleri; 02-08 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle toplumsal farkındalık yaratmak adına maske takarak lösemi hastalığına dikkat çektiler

Edirne|06.11.2018
Edirne Kitap Fuarı Başlıyor

Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla düzenlenen ve Edirnelilerin her yıl heyecanla beklediği Edirne 6. Kitap Fuarı, kültür şölenine hazırlanıyor.

Edirne|03.10.2018
Türkiye’nin En Büyük İnteraktif Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Türkiye ve Balkanlar'ın en büyük İnteraktif Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü'nde hazırlıkların sona yaklaştığını söyledi.

Edirne|20.09.2018
Edirne Belediye Spor Tekvando’da 7 Madalya Kazandı

Edirne Belediye Spor Tekvando takımı, 30 Ağustos Zafer Kupası Tekvando Şampiyonası'nda 7 madalya kazandı.

Edirne|05.09.2018
Mezarlıklara Ücretsiz Servis; Parkmetreler Ücretsiz

Edirne Belediyesi, Kurban Bayramı’nın birinci günü mezarlık ziyaretinde bulunmak isteyen vatandaşlar için ücretsiz servis hizmeti verecek.

Edirne|17.08.2018
Orhan Okulu Altın Kemeri Taktı

657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde dereceye girenlere ödülleri verildi. Başpehlivan Orhan Okulu da altın kemeri taktı.

Edirne|17.07.2018
Edirne'de İnteraktif Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü Yapılıyor

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Türkiye'nin ve Balkanların en büyük İnteraktif Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsünü yapıyoruz, müze kısmında 4 kalıcı sergi alanı bulunmakta ve temalar üzerinden çocuklara 4 evrensel değeri anlatmaktayız"

Edirne|09.07.2018
Kırkpınar Programı Belli Oldu

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından 09-15 Temmuz 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan 657. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nin programı belli oldu.

Edirne|03.07.2018
Edirne’nin Sağlık Yolu Hizmete Açıldı

Edirne Belediyesi'nin, Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi ile Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi arasına yaptığı "Sağlık Yolu" düzenlenen törenle hizmete açıldı

Edirne|14.06.2018
Edirne’nin Yıllardır Beklediği Tesis Nihayet Yapılıyor

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın göreve geldiğinde sözünü verdiği, şehir merkezine evrensel ve kanalizasyon atık tesisi kurulması projesi hayata geçti

Edirne|07.06.2018
Dünyanın En Büyük Tavasında Ciğer Pişirecekler

Yaklaşık 8 bin 300 yıllık tarihe sahip olan kentin en ünlü lezzeti Edirne Tava Ciğeri’ni tüm dünyaya tanıtmayı hedefleyen Edirne Belediyesi; ‘Dünyanın En Büyük Tavası”yla Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek için 2 ton ağırlığında 80 santimetre yüksekliğinde ve 704 santimetre çapında bir tava hazırlatıyor

Edirne|10.05.2018
Edirne Belediyesi Güreşçileri Kırkpınar’a Hazır

Edirne Belediyesi Güreş Takımı; İstanbul’da ve Tekirdağ’da gerçekleştirilen güreşlerden madalyalarla döndüler.

Edirne|09.05.2018
Kakava Ateşi Edirne'de Yandı

Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla her yıl 5-6 Mayıs tarihlerinde kutlanan ve baharın gelişini müjdeleyen Kakava ve HıdIrellez Şenlikleri’nde; Dev Kakava Ateşi Türkiye’nin dört bir yanına ve tüm dünyaya sevgi, barış, huzur ve bereket ulaştırması için yandı.

Edirne|07.05.2018
Kakava ve Hıdırellez Şenlikleri Başlıyor

Edirne Belediyesi'nin organizasyonuyla her yıl 5-6 Mayıs tarihlerinde düzenlenen; yurtiçi ve yurtdışından binlerce turistin katılımıyla gerçekleştirilen Kakava Hıdırellez Şenlikleri'nin programı belli oldu

Edirne|27.04.2018
Edirne Çocuklarla Şenleniyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Edirne Belediyesi tarafından düzenlenen çeşitli etkinlikler ile kutlanacak.

Edirne|20.04.2018
Evrensel Müzik Topluluğu Edirne’de

Edirne Belediyesi’nin Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında kente gelen Bakırköy Belediyesi Evrensel Müzik Topluluğu, Edirnelilere muhteşem bir akşam yaşattı. İzmir Marşı’nın büyük bir coşkuyla söylenmesinin ardından sona eren konser büyük beğeni topladı.

Edirne|17.04.2018
Geleceğin Rehberleri Yetişiyor

Edirne Belediyesi, kenti geçmişten geleceğe taşıyacak olan Edirne Kent Müzesi’nde ‘Geleceğin Rehberleri’ni yetiştiriyor.

Edirne|05.03.2018
Küçük Canlar Unutulmadı

Edirne Belediye Başkanlığı’nın bünyesinde görev yapan ekipler, Edirne’yi etkisi altına alan yoğun kar yağışı sonrasında sokak hayvanlarını unutmadı.

Edirne|28.02.2018
Tır Kuyruğundaki Şoförlere Kumanya

Edirne Belediyesi ekiplerince, yurt dışına çıkış için kuyrukta bekleyen tır şoförlerine kumanya dağıtıldı.

Edirne|26.02.2018
Down Sendromlu Çocuklara Özel Dans Kursu

Edirne Belediyesi bünyesinde kurulan Edirne Akademi’de down sendromlu çocuklara yönelik ‘Ritim ve Dans Atölyesi’ düzenlendi.

Edirne|16.02.2018
Edirne Belediyesi Personeli Mehmetçiklere Kan Bağışladı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın da olduğu belediye personeli Afrin'de düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçiklere destek olmak için kan bağışında bulundu.

Edirne|13.02.2018
Kadro İçin 1021 Personel Başvurdu

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 24 Aralık tarihinde yayınlanan 696 sayılı KHK ile kamuda ve yerel yönetimlerde çalışan taşeron işçilerin kadroya geçtiğini ve geçiş sürecinin devam ettiğini belirterek, belediyede kadro için 1021 personelin başvuruda bulunduğunu söyledi.

Edirne|08.02.2018
Belediye Üretiyor Uzunköprü Tasarruf Ediyor

Uzunköprü Belediyesi, kentin muhtelif yerleri ile park, mesire alanlarında kullanılan bank, oturma grupları, ahşap çiçeklik ve çöp kovaları, pergoleler ve demir ferforjeleri kendi bünyesinde üretiyor.

Edirne|02.02.2018
Edirne Guinnes'e Başvuruyor

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 2-8 Temmuz 2018 tarihlerinde düzenlenecek Kırkpınar Güreşleri'nin, en fazla yağlı güreş pehlivanının katıldığı güreş olarak Guinnes Rekorlar Kitabı'nda yer alması için işlemleri başlattıklarını söyledi.

Edirne|02.02.2018
Atıkların Toplanmasına Yeni Düzenleme

Bitkisel atık yağların, lastik ve elektronik atıkların ekonomiye geri kazandırılması ve çevrenin kirletilmesinin önlenmesi amacıyla yürütülen atık toplama çalışmalarına

Edirne|31.01.2018
Sokak Hayvanları Yalnız Bırakılmıyor

Edirne Belediyesi yüzlerce sokak köpeğine mama ve medikal yardıma devam ediyor.

Edirne|30.01.2018
Havsa, 'WhatsApp İletişim Hattı' Kurdu

Havsa Belediye Başkanlığı tarafından 'WhatsApp İletişim Hattı' kurularak, faaliyete geçirildi.

Edirne|12.01.2018
Kentteki En Büyük Gürültü Kaynağı Trafik

Edirne Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TÜBİTAK-MAM işbirliğinde Edirne’nin gürültü haritası hazırlanmaya başladı.

Edirne|12.01.2018
Edirne'nin 8 Bin Yıllık Sorunu Çözülecek

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İleri Biyolojik Arıtma Tesisi ile Edirne'nin 8 bin yıllık sorununa son vereceklerini belirterek, "2020 yılında Meriç Nehri temiz akacak. Edirne de ekosisteme, ekolojiye zarar vermeyecek iller arasında girecek" dedi.

Edirne|09.01.2018
Saran Ellerden; Dost Ellere Bir Destek Daha

Özel Saranel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında kullanmadıkları ve harçlıklarından biriktirerek aldıkları kitap, giysi ve oyuncakları Edirne Belediyesi Dost Eller Dayanışma Evi’ne teslim etti.

Edirne|27.12.2017
Gürkan, 'En İyi Belediye Başkanları' Kategorisinde

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen sosyal mecralarından biri olan Ekşi Sözlük, yılın en iyilerini belirlemek için bir anket düzenledi

Edirne|21.12.2017
“Sınır Kapısı İstiyoruz”

Nehri Bulgaristan doğan, Edirne üzerinden geçerek Ege'ye dökülen Yunanistan ülke sınırımızı belirleyen Balkanların en büyük nehirlerinden biri.

Edirne|04.12.2017
Edirne, Altın Karınca’dan Ödülle Döndü

Marmara Belediyeler Birliği tarafından bu yıl 7.'si düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’nde Edirne Belediyesi’ne

Edirne|01.12.2017
Edirnelilerin Şekerine Bakıldı

Edirne Belediyesi ile Trakya Üniversitesi tarafından 14 Kasım Diyabet Günü nedeniyle Diyabet Hastalığına farkındalık yaratmak için Saraçlar Caddesi’nde ücretsiz şeker ölçümü yapıldı.

Edirne|15.11.2017
Meriç Pirinci ve Yer Fıstığı İstanbul'da Tanıtıldı

Meriç pirinci ve yer fıstığı, İstanbul'da düzenlenen Büyük Rumeli Buluşması'nda tanıtıldı.

Edirne|08.11.2017
Edirne Kitap Fuarı Sona Erdi

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Edirne 5. Kitap Fuarı 9. gününde birbirinden değerli yazarlara ev sahipliği yaptı

Edirne|16.10.2017
Edirnelilerden Çevreye Büyük Katkı

Bitkisel atık yağların ekonomiye geri kazandırılması ve çevrenin kirliliğinin önlenmesi amacıyla Edirne Belediyesi tarafından yürütülen çalışmayla 2017 yılı Ekim ayına kadar evlerden ve işyerlerinden toplamda 172 bin 820 litre bitkisel atık yağ toplandı.

Edirne|13.10.2017
Edirne Belediyesi'nden Ödüllü Satranç Turnuvası

Edirne Selimiye Camii Külliyesi'nin UNESCO Dünya Mirası olduğuna dair farkındalık yaratmak amacıyla Edirne Belediye Başkanlığı tarafından 5'nci Geleneksel Ödüllü Satranç Turnuvası düzenlenecek.

Edirne|11.10.2017
Kentsel Dönüşümün Startı Verildi

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 1. Murat, Fatih ve Kocasinan Mahalle Muhtarları ve mahalle sakinlerinde de katıldığı bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Edirne|06.10.2017
Malkara Belediyesi'nden Vatandaşlara Sütmatik Hizmeti

Malkara Belediyesi, vatandaşın sağlıklı ve hijyenik çiğ süte ulaşması için 2 Ekim 2017 Pazartesi günü soğutmalı sütmatik makinasını hizmete sundu.

Edirne|03.10.2017
Edirne Kitap Fuarı Başlıyor

Edirne 5. Kitap Fuarı, 6 Ekim 2017 tarihinde kapılarını ziyaretçilere açıyor. Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı’nda 06-15 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan Kitap Fuarı’nın bu yıl ki onur konuğu Türkiye’nin önemli isimlerinden

Edirne|28.09.2017
Edirne’nin 60 Yıllık Sorunu Çözülüyor

Edirne Katı Atık Yönetimi Birliği (EDİKAB) tarafından yapılan ve Edirne’de 60 yıllık vahşi depolamaya son verecek olan ‘Edirne Katı Atık Düzenleme ve Bertaraf Tesisleri’nin işletme ihalesi gerçekleştirildi.

Edirne|13.09.2017
Dost Eller Kurban Bayramı'nda da Yanınızda

Edirne Belediyesi Dost Eller Dayanışma Evi'ne gelen yardımlar Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Edirne|24.08.2017
4. Uluslararası Edirne Motofest Başlıyor

Adrianapoli Motosiklet Kullanıcıları Derneği’nin; Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ve Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu’nun işbirliğiyle düzenlediği 4. Uluslararası Edirne Motofest, 18-20 Ağustos tarihleri arasında Edirne Kent Ormanı’nda gerçekleştirilecek.

Edirne|16.08.2017
Edirne Belediye Başkanı , Vecihi Hürkuş'un Öğretmenini Oynadı

Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden Vecihi Hürkuş’un hayatını konu alan filmin çekimlerinde Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’da rol aldı

Edirne|08.08.2017
Kırkpınar’da Başpehlivan İsmail Balaban

Bu yıl 656'ncı Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin finalinde karşılaştığı Orhan Okulu'yu 55 dakika süren mücadelede altın puanla mağlup eden İsmail Balaban, başpehlivanlığı kazandı.

Edirne|17.07.2017
656'ncı Kırkpınar Heyecanı Başladı

Edirne'de bu yıl 656'ncısı düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri düzenlenen açılış programıyla başladı.

Edirne|11.07.2017
Kırkpınar Er Meydanı, 45 Milyona Yenilenecek

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin yapıldığı Sarayiçi Er Meydanı'nın, bu yıl güreşler bittikten sonra, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın desteği ile 45 milyon liraya modernize edilmeye başlanacağını açıkladı.

Edirne|10.07.2017
‘Kırmızı Dipli Mumlar' Kırkpınar’a Davet İçin Yolda

Edirne Belediyesi’nin, 10-16 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştireceği 656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri için hazırlanan ‘Kırmızı Dipli Mumlar’ davet için yola çıktı.

Edirne|22.06.2017
Edirne Belediyesi Dünya Sağlık Örgütü’nde

Edirne Belediyesi Dünya Sağlık Örgütü toplantısına gözlemci olarak katıldı

Edirne|20.06.2017
Ramazan’ın Bereketi Bu Sofrada

Edirne Belediyesi’nin her yıl Ramazan Ayı Kadir Gecesi’nde geleneksel hale getirdiği “ Edirne Sofrası” 21 Haziran Çarşamba Akşamı Saraçlar Caddesi’nde kurulacak.

Edirne|19.06.2017
'Turizm Whatsapp İhbar Hattı’ Devreye Girdi

Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü işbirliğiyle, kente gelen turistlerin istek, öneri ve şikayetlerini duyurabilecekleri, Edirne Turizm Whatsapp İhbar Hattını devreye soktu.

Edirne|15.06.2017
Başkan’ın Kadrajından Selimiye

Uzun yıllar fotoğraf sanatınla uğraşan, çektiği fotoğraflarla sergi açan ve fotoğraf katalogları basılan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, katıldığı sahur programında gazetecilerin fotoğraf makinelerini alarak, bu kez objektifin arkasına geçti. Gürkan, Selimiye Camii’nin görkemini fotoğrafladı.

Edirne|13.06.2017
Selimiye Camii Çevresi Yenileniyor

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte gerçekleştirdiği ‘Ankara’ görüşmesini değerlendirdi.

Edirne|09.06.2017
Edirneli Şehit Aileleri İftarda Buluştu

Şehit aileleri ve gazilerle iftar yemeğinde bir araya gelen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bu ülke için canını verenlere minnettarız” dedi.

Edirne|05.06.2017
22 Bin Metrekare Yeşil Alan

Edirne Belediyesi D-100 Karayolu paralelinde bulunan; DSİ, Migros kavşağı ile Olin ana arteri üzerinde yer alan ve uzun yıllardır yapılması planlan yol için çalışmalara başladı

Edirne|01.06.2017
Kadın Filmleri Festivali Edirne'de Yapıldı

Türkiye'nin ilk kadın filmleri festivali olan "Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali" Edirne'de gerçekleştirildi.

Edirne|23.05.2017
En Acı Yarışma

Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen 7. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali kapsamında gerçekleştirilen acı biber yeme yarışmasında, yarışmacılar zor anlar yaşadı.

Edirne|16.05.2017
Ciğerin Kokusunu Alan Kediler, Avrupa’dan Giriş Yaptı

Bu yıl 7’incisi düzenlenecek olan Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali için Edirne Belediyesi farklı bir mizansen imza attı.

Edirne|12.05.2017
30 Yıllık Çiftler Kaplıcaya Uğurlandı

İpsala Belediye Başkanlığının 30 yıllık evli çiftlere düzenlediği çekiliş sonucu 13 çift 6 Nisan Perşembe günü İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman ve Özel Kalem Müdüresi Hülya Akman tarafından Akçay’da kaplıca tatiline uğurlandı.

Edirne|17.04.2017
Edirne, Mimar Sinan İçin Pedal Çevirdi

Edirne’de Vefatının 429. Yılında Mimar Sinan’ı Anma Etkinlikleri kapsamında bisiklet turu düzenlendi. Tura katılan bisiklet tutkunları Mimar Sinan için Selimiye Camii’nden Edirne Belediyesi Protokol Evi’ne kadar pedal çevirdi.

Edirne|11.04.2017
Edirne Belediyesi, AB Desteği İle Bulgar Belediyeleriyle İşbirliği Yapacak

Türkiye-Bulgaristan Sınırötesi İşbirliği Programı (IPA) kapsamında, Edirne Belediyesi’ne yürüteceği projeler için destek geldi.

Edirne|28.03.2017
Edirne Ekonomisi Masada

Edirne Belediyesi, ‘Edirne Ekonomi Zirvesi’ ile kentin geleceği, yapılması gereken yatırımlar konuşuldu.

Edirne|13.03.2017
Atıkları Geri Kazanalım

Edirne Belediyesi, gelecek nesillere çevre bilincini aşılamak için “Atıkları Geri Kazanalım” adlı eğitim çalışması başlattı.

Edirne|07.03.2017
Edirne'de "Mucizenin Doğumu" Eğitimi

Edirne Belediyesi,anne ve baba adaylarını ‘Mucizenin Doğumu' ile ‘Doğum Korkusu ve Doğum Sonrası Depresyon' konularında bilgilendiriyor. Uzmanlar tarafından seminerde ayrıca anne adaylarına pilates dersi de verildi.

Edirne|28.02.2017
Edirne Oya Ağaçlarıyla Nefes Alacak

Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, fiziksel ömrünü yitirmiş ağaçların yerine şehir peyzajına ve iklimine uygun 60 adet oya ağacı (Lagerstroemia) fidanının dikimini gerçekleştirdi.

Edirne|22.02.2017
Başkandan Çocuk Parklarına Yakın Markaj

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Yıldırım Hacısarraf ve Yeniimaret Mahalleleri’ne yapımı devam eden çocuk parklarında incelemelerde bulundu.

Edirne|07.02.2017
Edirneli'yle Dayanışma Evi

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın seçim vaatlerinden biri olan Dayanışma Evi, ‘Edirne Belediyesi Dost Eller Dayanışma Evi’ ismiyle hizmete başladı

Edirne|13.12.2016
Sokak Hayvanları Aç Kalmasın

Uzunköprü Belediyesi, sokak hayvanlarının beslenmesinde kullanılmak üzere hazırlanan mama ve su kaplarını vatandaşlara dağıttı

Edirne|08.12.2016
Engelsiz Yaşam Merkezi Hizmete Sunuldu

Edirne Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan “Engelsiz Yaşam Merkezi”, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde törenle hizmete başladı.

Edirne|06.12.2016
Edirne’yi Markalaştıracak Projeye Start Verildi

Türkiye’nin iki önemli birliğinden de ödüle layık görülen Edirne Belediyesi’nin Sular Üstünde Yükselen Şehir, Tunca temasıyla gerçekleştirdiği Kırkpınar Alanı Rekreasyon Projesi, yapımına başlanan bisiklet ve yürüyüş yoluyla start aldı.

Edirne|24.11.2016
Tekvandocular Madalyalarla Edirne'ye Döndü

Edirne Belediye Spor Tekvando Takımı, Uzman Çavuş Emre Sarıtaş Tekvando Şampiyonası'nda 6'sı altın olmak üzere 8 madalya ve Şampiyonluk Kupası'yla Edirne'ye döndü.

Edirne|09.11.2016
Edirne Kitap Fuarı’na Yoğun İlgi

Edirne Belediye Başkanlığı’nca bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Kitap Fuarı’na ilgi yoğundu.

Edirne|11.10.2016
Karneni Getir Kitabını Seç

Edirne Belediyesi ‘Karneni Getir; Kitabını Seç’ kampanyasıyla öğrencilerin heyecanına ortak olacak. Bu yıl ilk defa düzenledikleri ‘Karneni Getir; Kitabını Seç’ kampanyasıyla çocukların küçük yaşta kitap okuma alışkanlığı edinmesini amaçladıklarını söyleyen Başkan Gürkan öğrencilere seslenerek, “Gelin bu yaz hep birlikte kitap okuyalım” dedi.

Edirne|20.06.2016
Edirneliler Ormanına Sahip Çıkıyor

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 29 yıllığına Edirne Belediyesi’ne kiralanan İzzet Arseven Mesire Yeri ve Edirne Kent Ormanı’nda Edirne Belediye Başkanlığı’nca temizlik çalışması başlatıldı.

Edirne|25.05.2016
Öğrenciler Enstrümanları Tanıyor

Beykent Koleji 3. Sınıf öğrencileri Müzik Dersinde işledikleri ‘Üflemeli Enstrümanları Tanıyalım, Tanıtalım’ konusu kapmasında Edirne Belediyesi Bando Şefliğini ziyaret ederek, enstrümanlar hakkında bilgi aldılar.

Edirne|17.03.2016
10 Ocak’ta Edirne’de Referandum Yapılacak

Göreve geldiği ilk günden itibaren alt yapı da yaşanan sorunları çözmek adına, ‘Akılsız Belediye Başkanı’ olarak görülmeyi de göze alarak, kentte yaşanan altyapı sorunlarını çözüme kavuşturmak adına

Edirne|31.12.2015
Başkan Gürkan’dan Öğretmenler Günü Mesajı

Edirne Belediye başkanı recep Gürkan, Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Edirne|24.11.2015
Edirne’yi Menekşeler Sardı

Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kış sezonu için hercai menekşe çiçeği ekim çalışmalarına başladı.

Edirne|06.11.2015
Engelli Yaşam Merkezi’nde Çalışmalar Devam Ediyor

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından engellilerin yaşamda daha fazla yer almasını sağlamak, engelli vatandaşları da diğer vatandaşlar gibi kent yaşamına dahil etmek, onların sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yapımına başlanan Engelli Yaşam Merkezi’nde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Edirne|02.09.2015
Edirne Halkı Sokakta Serinliyor

Göreve geldiği günden bu yana Edirne’de birçok ilke imza atan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Saraçlar Caddesi’ne yaklaşık 200 fıskiye kurdurdu.

Edirne|19.08.2015
“Ergene Bir An Önce Temizlenmeli”

Uzunköprü Belediyesi’nin Ergene Nehri’nin kirliliği hakkında düzenlemiş olduğu panele katılan Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen, “Ergene bir an önce temizlenmelidir. Ergene hakkında ne kadar hassas olduğumuzu artık Türkiye bilmektedir” dedi.

Edirne|11.06.2015
Edirne’de Toplu Ulaşımda “Kadın Şoför” Dönemi

Edirne Belediyesi, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi ve Sabancı Vakfı'nın önderliğinde, 11 pilot ilde hayata geçirilen Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme çalışmaları kapsamında toplu taşımada "Kadın Şoför" dönemini başlattı.

Edirne|25.05.2015
Başkandan, Çöplerinizi Ayrıştırın Mesajı Geldi

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 5 Haziran tarihinde Katı Atık Bertaraf İhalesinin yapılacağını belirterek, çöpler konusunda en bilinçli yöntemin kaynağında ayrıştırma yöntemi olduğunu ifade ederek, vatandaşlara çağrıda bulundu.

Edirne|22.05.2015
Edirne, Kırcaali İle Kardeş Belediye Protokolü İmzaladı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Aziz’in bizzat katılımı ile düzenlenen törende, Kırcaali ile Edirne arasında kardeş şehir protokolü imzaladı.

Edirne|21.04.2015
Cam Atıklar Geri Dönüşüme Kazandırılıyor

Edirne Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından, cam ambalaj atık kumbaraları ve toplama araçları aktif halde kullanılmaya devam ediyor.

Edirne|23.03.2015
EBİS, Çanakkale Şehitleri İçin Pedal Çevirdi

Edirne Belediye Başkanlığı’nın destekleri ile Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümü anısına Çanakkale turu gerçekleştiren Edirne Bisiklet Kulübü Derneği üyeleri, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile birlikte basın açıklaması yaptılar.

Edirne|17.03.2015
Edirne Belediyesi’nden İşaret Dili Korosu

Edirne Belediye Başkanlığı ilklere imza atmaya devam ediyor. Edirne Belediye Başkanlığı ve Edirne İşitme Engelliler Derneği işbirliği ile ‘Engel yalnızca kalptedir’ sloganından yola çıkarak, İşitme Engelliler Korosu oluşturuluyor.

Edirne|26.02.2015
Belediye Ekipleri 7/24 Taşkın Bölgesinde

Edirne’de yaşanan taşkın felaketinde, Edirne Belediye Başkanlığı’na bağlı tüm birimler 7/24 taşkın bölgesinde görev yapıyor.

Edirne|06.02.2015
“Her Zaman Yanınızdayız”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi olarak her zaman Engelli vatandaşların yardımına koşarak, kendilerine destek olacaklarını belirtti.

Edirne|25.12.2014
Özgürlük ve Bağımsızlık Anıtı’na İki Mozaik Daha

Saraçlar Caddesi’nde "Cephedeki Askerler" ve "Cepheye Mühimmat Taşıyan Kadınlar" Mozaiklerinin açılışları gerçekleştirildi.

Edirne|24.12.2014
İpsala’da Çeltik Festivali

15.’inci İpsala Çeltik Festivali ve Tarım Fuarı’nın beşinci ve son günü çeşitli etkinliklerle sürdü. Gecenin finalinde ise Mustafa Ceceli konser verdi.

Edirne|23.12.2014
Başkan Muhtarlarla Bir Araya Geldi

İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, Muhtarlar Derneği’ni ziyaret ederek, sohbet etti. Sohbetin ardından Kerman, DSİ Sosyal Tesislerinde muhtarlarla öğle yemeği yedi.

Edirne|23.12.2014
Hayvanseverlere Eğitim Verildi

Edirne Belediye Başkanlığı sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekleyerek, hayvan severlere "Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi" projesi başlattı.

Edirne|22.12.2014
ankara web tasarım whitefest ankara masaj istanbul hurdacı