Çorlu'da 4 Milyon 784 Bin Tl'lik Yatırımla 110 Bin Metrekare Yol Yapıldı

Modern şehircilik anlayışını tüm ilçeleriyle birlikte hayata geçirme hedefinde olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, modern kentlerin en önemli göstergelerinden biri olan yol çalışmaları kapsamında 2019 yılı içerisinde Çorlu ilçesinde 4 Milyon 784 Bin TL'lik yatırım ile 110 bin m² yol yaptı.

Tekirdağ|12.12.2019
Süleymanpaşa'nın Simgesi Merdivenli Park Hizmete Açıldı

Süleymanpaşa'nın simgelerinden biri olan Merdivenli Park, düzenlenen törenle vatandaşların hizmetine sunuldu.

Tekirdağ|12.12.2019
Kurumsal İnternet Sitemiz Yeni Ara Yüzü 29 Ekim'de Yayında

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, belediye hizmetlerinin daha etkin kullanılması ve vatandaşların bu hizmetlere kolaylıkla erişebilmeleri amacıyla kurumsal internet sayfasında yeniliklere gitti. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin kurumsal internet sayfası, 29 Ekim'de vatandaşların hizmetine sunulacak.

Tekirdağ|22.10.2019
Hayrabolu Katlı Otoparkı ve Meydan Düzenlemesi Çalışmaları Devam Ediyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, inşaat çalışmaları devam eden Hayrabolu Katlı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenleme Projesi inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Tekirdağ|10.10.2019
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Marmara Uluslararası Kent Forumu'na Katıldı

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) tarafından şehirleşme ve yerel yönetimler alanlarında küresel ölçekte bilgi ve deneyim paylaşımını sağlamada etkili bir platform oluşturmak adına iki yılda bir düzenlenecek olan Marmara Uluslararası Kent Forum'u (MARUF) düzenlendi.

Tekirdağ|10.10.2019
Büyükşehir Belediyesi Malkara Çavuşköy Et Kombina Tesisi İçin Şartlı Onay Belgesi Aldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve Trakya Bölgesi'nin en büyük, Türkiye'nin ise 2'nci en büyük et kombina tesisi olan Malkara Çavuşköy Et Kombina Tesisi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden "Şartlı Onay Belgesi" almaya hak kazandı.

Tekirdağ|10.10.2019
Kapaklı İlçesi Altyapı Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) tarafından Kapaklı ilçesinde yürütülen içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı ile içme suyu depo ve terfi merkezleri yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

Tekirdağ|10.10.2019
Bal Üreticilerine Kovan Desteği Devam Ediyor

Tarım ve hayvancılık alanında yaptığı yatırımlarla kırsal kalkınmanın önünü açan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, "Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi" kapsamında kovan dağıtmaya devam ediyor. Proje kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde 3 bin arı kovanı dağıtıldı.

Tekirdağ|20.09.2019
5. Uluslararası Süleymanpaşa Optimist Kupası Başladı

Süleymanpaşa Belediyesi, Türkiye Yelken Federasyonu ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü işbirliğinde düzenlenen 5. Uluslararası Süleymanpaşa Optimist Kupası Yelken Yarışları başladı.

Tekirdağ|06.09.2019
Tekirdağ'ın Çehresi Merdivenli Park Projesi'yle Güzelleşiyor

Süleymanpaşa ilçesi Ertuğrul ve Ortacami Mahallesi'nde yer alan ve 4 bin 135 metrekare alana sahip olan Merdiven Park Projesi kapsamında Tekirdağ tarihi kent merkezi içerisinde yer alan merdivenli yolun kültürel dokusunun korunması ve yaşatılmasını sağlayacak fonksiyon ve alan düzenleme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Tekirdağ|09.08.2019
Büyükşehir Belediyesi Dere Islahı Çalışmalarını Sürdürüyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, sel riskini ve taşkın hasarlarını en aza indirmek amacıyla dere ıslah çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Kapaklı ilçesi Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan Karagöz Gölü Deresi'nde dere yatağı temizliği ve şevlendirme çalışması gerçekleştirdi.

Tekirdağ|01.08.2019
Süleymanpaşa, Katlı Yeraltı Otoparkı ve Modern Meydanına Kavuştu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan, Süleymanpaşa'nın hem otopark ihtiyacını büyük oranda karşılayacak hem de meydan düzenlemesi ile vatandaşlara modern bir kent meydanı sunacak olan Süleymanpaşa katlı yeraltı otoparkı ve meydan düzenlenmesinin açılış töreni gerçekleşti.

Tekirdağ|24.07.2019
Başkan Kadir Albayrak Çocuklara Verdiği Havuz Sözünü Tuttu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Muratlı Yüzme Havuzu faaliyete geçirildi. Muratlı Yüzme Havuzu yapımı, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın, Muratlı'da kamyon kasasında yüzen çocukların kendisinden havuz isteği üzerine başlamıştı.

Tekirdağ|24.07.2019
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Dış Paydaş Çalıştayları Düzenledi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, "Tekirdağ'ın Geleceğini Birlikte Planlıyoruz" sloganı ile 2020-2024 stratejik plan çalışmaları kapsamında Dış Paydaş Çalıştayları düzenledi.

Tekirdağ|24.07.2019
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası Yapım Sözleşmesi İmzalandı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile Bayındırlar Yapı A.Ş. arasında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yeni hizmet binası yapım sözleşmesi imzalandı.

Tekirdağ|17.07.2019
Tekirdağ'da Denizler Artık Daha Temiz

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine bağlı TESKİ tarafından yapımına 2014'te başlanan ve 2017'de faaliyete geçen Süleymanpaşa Batı Atıksu İleri Biyolojik Arıtma Tesisi ile Tekirdağ'da çevre daha temiz.

Tekirdağ|15.07.2019
Tekirdağ'da Hasat Bayramı Coşkusu Başlıyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 2016 yılından bu yana düzenlen ve geleneksel hale gelen Hasat Bayramı'nın dördüncüsü 1 Temmuz'da gerçekleşecek.

Tekirdağ|28.06.2019
Katı Atık Entegre Geri Dönüşüm Projesi Protokolü İmzalandı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Katı Atık Entegre Geri Dönüşüm ve Elektrik Üretim Tesisleri Projesinin yapım ve işletilmesi protokolü, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, şirket temsilcisi Bahri Okhan, Genel Sekreter Vekili Fatih Ünsal, Genel Sekreter Yardımcısı Atabey Baytöre ve Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkan Vekili Serap Uluç beraberinde imzalandı.

Tekirdağ|07.03.2019
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nden Deprem Haftasında Farkındalık Yaratacak Çalışma

Kurulduğu 2014 yılından bu yana, olası deprem tehlikesine karşı birçok çalışma ve projeye imza atan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 1-7 Mart Deprem Haftası'nda farkındalık oluşturmak adına anaokulunda eşyaları sabitleme çalışması gerçekleştirdi.

Tekirdağ|06.03.2019
Malkara Belediyesi Doğadaki Yaban Hayatı Unutmadı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile Malkara Belediyesi ekipleri doğal hayatı korumak amacıyla kar yağışının etkili olduğu Elmalı Mahallesi kırsallarında belirlenen noktalara yaban hayatı için yem bırakıldı.

Tekirdağ|21.12.2018
Kanserle Mücadeleye Yönelik Eğitimler Sürüyor

Çorlu Belediyesi ve Çorlu Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi katkılarıyla gerçekleştirilen “Kanser Farkındalık Eğitim Semineri” Çorlu Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Tekirdağ|21.12.2018
Minik Yürekler Kullanmadıkları Eşyaları Bağışladı

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından kurulan ve Süleymanpaşa’da sosyal adaletin sağlanması, toplumun katmanları arasındaki farkın azaltılması, sosyal yardımlaşma ruhunun canlandırılması ve birlik duygusunun arttırılması amaçları ile faaliyete geçirilen sosyal projelerden biri olan Dost Eli Giyim Mağazası, minik yardımseverlerin ilgi odağı oldu.

Tekirdağ|18.12.2018
Çorlu Önerler’de Arsa Alacaklara Uyarı

Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan, son günlerde kamuoyunda gündeme gelen Çorlu Önerler Mahallesi 2347 ve 2348 no'lu parsellerde yapılan 'Hisseli Satışlar' ile ilgili Çorlu Belediyesine yapılan şikâyetler hakkında açıklama ve bilgilendirmede bulundu.

Tekirdağ|12.12.2018
Marmara X Trial Kupası Yarışı Çorlu'da Gerçekleştirildi

2018 Marmara X-Trial Kupası 4. Yarışı, Trakya Offroad Kulübü Derneği (TRAKOFF) tarafından Çorlu Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirildi.

Tekirdağ|11.12.2018
İlklerin Kenti, Tekirdağ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, mezbaha ve kesim hizmetleri bağlamında, ISO 22000 Gıda Güvenliği Belgesi alan ilk belediye olma başarısını elde etti.

Tekirdağ|29.11.2018
Kod Akademi İle Çocuklar Uzayda Yaşamı Tasarlıyor

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat önümüzdeki günlerde Tekirdağ'ı First Lego Lig'de temsil edecek olan Süleymanpaşa Belediyesi Kod Akademi Çocuk Stem Lab takımı ile bir araya geldi.

Tekirdağ|28.11.2018
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne Dört Yıldız

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kurumsal mükemmellik yolculuğunda EFQM Mükemmellikte Yetkinlik kategorisinde 4 yıldız belgesini almaya hak kazandı.

Tekirdağ|16.11.2018
Süleymanpaşa Belediyesinden Lösemili Çocuklara Destek

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi çalışanları, Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın önderliğinde, hijyenik maske takarak lösemili çocuklar için düzenlenen kampanyaya destek verdi.

Tekirdağ|09.11.2018
Engelsiz Parkta Sona Gelindi

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanırken oluşturduğu yeni oyun alanları ile de dikkat çekiyor.

Tekirdağ|25.10.2018
Tekirdağ Belediyesi Enerji Verimliliği Eğitimi Aldı

Tekirdağ Belediyesi Sular İdaresi yöneticileri ve mühendislerinin katılımı ile 16 Ekim 2018 tarihinde eğitim gerçekleştiren Standart Pompa, “Pompalarda Temel Kavramlar, Pompalarda Enerji Verimliliği Uygulamaları ve Pompalarda Bakım ve Onarım” olmak üzere 3 ana başlıkta belediye personeli eğitildi.

Tekirdağ|23.10.2018
Onlarca Gönüllü İlik Örneği Verdi

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Süleymanpaşa Kent Konseyi, Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü, Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi, TÜRKKÖK Kök Hücre, Tekirdağ Diş Hekimleri Odası, Tekirdağ Eczacı Odası, Tekirdağ Tabip Odası ve Türk Kızılayı işbirliğinde İlik bağışı bilgilendirme ve bağış kampanyası düzenlendi.

Tekirdağ|17.10.2018
Çorlu-Ergene İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi TESKİ'ye Devredildi

Tekirdağ’ın, Ergene Havzası Koruma Eylem Planı kapsamında inşa edilen Çorlu İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi, Tekirdağ Su ve Kanalizasyon (TESKİ) İdaresi Genel Müdürlüğüne devredildi.

Tekirdağ|12.10.2018
Avrupalı Gençler Hayvan Hakları İçin Çorlu'da Buluştu

İsveç, Danimarka, İspanya, İtalya, Litvanya, Yunanistan ve Türkiye'den toplam 35 hayvan hakları savunucusu gençten oluşan heyet, hayvan haklarının önemine dikkat çekmek ve ekolojik dengenin korunmasına katkı sağlamak amacıyla Çorlu'da buluştu.

Tekirdağ|03.10.2018
2.Trakya Köfte Şenliği

Süleymanpaşa Belediyesi'nin bu yıl 2.sini düzenlediği Köfte Şenliği, Trakya'nın ünlü köftecileri, akademisyenler, mutfak profesyonelleri ve ulusal basından seçkin gurme ve yazarları bir araya getirdi

Tekirdağ|01.10.2018
Tekirdağ'da Çocuklara Deprem Eğitimi Verildi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği "Deprem Simülasyon TIR'ları" projesi ile vatandaşlara eğitimler vererek deprem konusunda farkındalık oluşturmaya devam ediyor.

Tekirdağ|27.09.2018
Süleymanpaşa Belediyesi Alzheimer Hastalarına Umut Oluyor

Trakya'da bir ilk olan Alzheimer Gündüz Yaşam ve Sosyal Aktivite Merkezi, Alzheimer hastalarına hizmet vermeye devam ediyor.

Tekirdağ|25.09.2018
Marmara Denizi’nin Geleceği Süleymanpaşa’da Masaya Yatırıldı

Süleymanpaşa Belediyesi ve Kartal Belediyesi işbirliğinde “Her Yönüyle Marmara Denizi 2018 Yılı Çalışma Verileri” basın mensupları ile paylaşıldı

Tekirdağ|21.09.2018
"Her Şey Daha Yeşil Bir Çerkezköy İçin"

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, "50 mevcut parkın revize edildiği kentimize, 50 adet yeni park ve 325 bin 151 metrekare yeşil alan kazandırdık" dedi.

Tekirdağ|20.09.2018
Öğrenci Okutan Projede Yeni Dönem Başladı

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaklaşık 4 yıl önce başlattığı “Apartmanlarımız Okutuyor, Süleymanpaşa’nın Filizleri Yetişiyor” sosyal sorumluluk projesinde yeni dönemde burs vermek isteyen apartmanlar ve burs almak isteyen öğrenciler için kayıtlar başladı.

Tekirdağ|14.09.2018
Photo Bisanthe Uluslararası Fotoğraf Festivali Sona Erdi

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Photo Bisanthe Uluslararası Fotoğraf Festivali, düzenlenen kapanış töreni ile sona ererken festival kapsamında gerçekleştirilen İnsan ve Yaşama Dair Kareler Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren eser sahipleri için de ödül töreni düzenlendi.

Tekirdağ|10.09.2018
Tedavi edilen Sarman sahiplendirildi

Çorlu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevine yaralı halde getirilen Sarman adlı kedi tedavisinin tamamlanmasının ardından sahiplendirildi.

Tekirdağ|30.08.2018
Sokak Trafiğe Kapatılıp, ‘Çocuk Oyun Sokağı’ Yapılacak

Tekirdağ’da, bir sokağın trafiğe kapatılıp ‘Çocuk Oyun Sokağı’ yapılması planlanıyor.

Tekirdağ|29.08.2018
Semt Parklarının Sayısı 116´ya Yükseliyor

Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapımına devam edilen parklar ile birlikte Çorlu'da semt parkı sayısı 116'ya yükselecek.

Tekirdağ|29.08.2018
Bayramlıklar Dost Eli Giyim Mağazası’nda

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası, yaklaşan bayram öncesi raflarını yenilerken bayramlık sahibi olmak isteyen ihtiyaç sahipleri için ücretsiz olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Tekirdağ|17.08.2018
Altınovalı Çocuklar Yaz Şenliğinde Eğlenceye Doydu

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından kurulan Süleymanpaşa Çocuk Kulübü Altınova Mahallesi’nde yaşayan üyelerine yönelik yaz şenliği düzenledi.

Tekirdağ|03.08.2018
Yaz Spor Okullarına Eğlenceli Final

Kapaklı Belediyesi’nin ilçede, çocukların spor kültürünü yaygınlaştırmak ve spor bilincini geliştirmek amacıyla düzenlediği Yaz Spor Okullarında sona gelindi.

Tekirdağ|03.08.2018
“Mavi Bayraklı Sahillerimizi Turizme Kazandırdık”

Tekirdağ'da, Şarköy ve Süleymanpaşa ilçelerinde bulunan Mavi Bayraklı sahiller, ziyaretçi rekoru kırıyor.

Tekirdağ|03.08.2018
Kullanılmayan Kıyafetler İhtiyaç Sahiplerine Umut Oluyor

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ihtiyaç fazlası kıyafetleri Giysi Kumbaraları ile vatandaşlardan toplarken yıkanıp ütülenen kıyafetler Dost Eli Giyim Mağazası’nda yeni sahiplerini bekliyor.

Tekirdağ|01.08.2018
Çorlu'da Trap ve Skeet Atış Poligonu Hizmete Girdi

Çorlu Belediyesi tarafından inşa edilen, bölgeye ve atıcılık sporuna hizmet edecek önemli projelerden biri olan Trap ve Skeet Atış Poligonu, düzenlenen törenle açıldı.

Tekirdağ|31.07.2018
Belediyeden Sağlıklı Nesiller İçin Anne Karnında Destek

Sağlıklı nesillerin sağlıklı hamilelik döneminden itibaren başlayacağı düşüncesiyle harekete geçen Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, anne adaylarını Hamile Gıda Takviye Paketi ile desteklemeye devam ediyor.

Tekirdağ|20.07.2018
Tekirdağ'da Bebek-Çocuk İlk Yardım Eğitimleri Başladı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, çocukların özellikle yaz aylarında karşılaşabileceği böcek sokması, yanma, boğulma, ateşlenme ve kafa çarpma gibi kazalara karşı bebek çocuk ilk yardım eğitimlerine başladı.

Tekirdağ|19.07.2018
Süleymanpaşa Belediyesi’ne Avrupa Konseyi’nden Ödül

Süleymanpaşa Belediyesi, kültür, sanat ve insan odaklı çalışmaları sayesinde Avrupa Birliği Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi tarafından verilen "Avrupa Diploması" ödülüne layık görüldü.

Tekirdağ|05.07.2018
Malkara Belediye Akademisi'nin Yaz Kursları Başladı

Malkara Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Belediye Akademisi'nin öğrencilere ve vatandaşlara ücretsiz olarak düzenlediği yaz kursları 300'e yakın kursiyerin katılımıyla başladı.

Tekirdağ|05.07.2018
Süleymanpaşa’da 4. Açık Hava Sinema Günleri Başlıyor

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Açık Hava Sinema Günleri için tarihler ve filmler belli oldu.

Tekirdağ|28.06.2018
Yelken Yarışları Nefes Kesti

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl 54'üncü kez organize edilen "Uluslararası Kiraz Festivali" kapsamında, Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü'nde Yelken Yarışları düzenlendi.

Tekirdağ|05.06.2018
Takı ve Mücevher Sanatı Kursu İlk Meyvelerini Verdi

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından açılan Takı ve Mücevher Sanatı Kursu ilk kursiyerlerinin eğitimlerini tamamlandı.

Tekirdağ|01.06.2018
Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı 5'nci Mezunlarını Verdi

Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı 2017-2018 eğitim öğretim yılını mezuniyet töreni ile taçlandırırken konservatuvar öğrencilerinin Balkan Havası konseri geceye damgasını vurdu.

Tekirdağ|29.05.2018
Pide Kuyruğunda Korumasız Belediye Başkanı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın pide kuyruğundaki fotoğrafının sosyal medyada paylaşılması ses getirdi.

Tekirdağ|24.05.2018
Süleymanpaşa Belediyesi Ücretsiz Yaz Kursları İçin Kayıtlar Başladı

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından her yaz 7-18 yaş arası çocuklar ve gençler için organize edilen yaz kursları için kayıtlar başladı.

Tekirdağ|18.05.2018
Tekirdağ’da El Emeği Ürünler Görücüye Çıktı

Tekirdağ Meslek Edindirme Kursları (TEMEK) bünyesinde yer alan 7 sanat kursunda üretilen eserlerin sunulduğu sergi Tekira AVM’de açıldı.

Tekirdağ|03.05.2018
Belediye Başkanı Mesire Alanında Çöp Topladı

Ergene Belediyesi ve Trakya Çevre Gönüllüleri Derneği ortaklaşa çevre temizliği programı düzenledi

Tekirdağ|27.04.2018
Her Şey Daha Temiz Daha Çevreci Bir Süleymanpaşa

Süleymanpaşa Belediyesi başarıyla sürdürdüğü rutin temizlik hizmetlerinin yanı sıra daha çevreci bireyler yetiştirmek ve çevre kirliliğinin önüne geçmek için oluşturduğu Çevre Denetimi ve Atık Toplama ekibi ile de vatandaşlara hizmet veriyor.

Tekirdağ|19.04.2018
Çerkezköy’de Altyapıya 75 Milyon TL Yatırım Yapıldı

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, 4 yılda ilçe genelinde altyapıya yaklaşık 75 milyon TL'lik bir yatırım yapıldığını belirtti.

Tekirdağ|18.04.2018
İçme Suyu Numune Alma Kabinleri Yapıldı

Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) il genelinde abonelerine tükettiği suyun kalite ve kontrolünü sürekli olarak sağlıyor. Her gün Tekirdağ'ın 11 ilçesinde 400 farklı noktada suyun kalitesi TESKİ tarafından kontrol ediliyor.

Tekirdağ|17.04.2018
Çorlu’ya Trafik Eğitim Parkı Geliyor

Çocukların ve gençlerin uygulamalı trafik eğitimi alabilmesi için planlanan Trafik Eğitim Parkı'nın temel atma töreni Çorlu'da gerçekleştirdi.

Tekirdağ|10.04.2018
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor

Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, “Ihlamurlara Can Ver” projesi kapsamında ıhlamur yetiştiriciliğini geliştirmeye ve yaygınlaştırmaya yönelik çalışmalar yürütüyor.

Tekirdağ|05.04.2018
Kadınlar Toprakla Sanatı Buluşturuyor

Tekirdağlı kadınlar Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan seramik atölyesinde, toprak ile sanatı buluşturuyor.

Tekirdağ|27.03.2018
Çerkezköy Kültür Merkezi İnşaatı Yükseliyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Çerkezköy’de yapımına başlanan Kültür Merkezi inşaatında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Tekirdağ|21.03.2018
Ergene Gündüz Bakımevi Projesi’ni Başlattı

Eğitim öğretim çalışmalarına her daim destek veren Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, 2 yeni Gündüz Bakımevi Projesi’nin Ergenelilerin hizmetine sunulacağını müjdeledi.

Tekirdağ|16.03.2018
Kapaklı Belediyesi Esnafa Bayrak Dağıttı

Kapaklı Belediyesi, Suriye sınırında başlayan Zeytin Dalı Harekatında orduya destek olmak ve birlik beraberliğe vurgu yapmak amacıyla esnafa bayrak dağıttı.

Tekirdağ|07.03.2018
''Kitap Her Yerde'' ile Öğrenciler Başkan Baysan ile Kitap Okudu

"Kitap Her Yerde" kampanyası başlatan ve kitap okumayı farklı alanlara taşıyan Çorlu Melahat Kozar İlk ve Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri, kitaplarını bu defa Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan ile birlikte okudu.

Tekirdağ|07.03.2018
Marmara’ya Kıyısı Olan İlçeler Buluştu

Süleymanpaşa Belediyesi, tarihi bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Marmara Denizi’ne kıyısı olan kentlerin belediye başkanları, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın ev sahipliğinde Süleymanpaşa’da bir araya geldi.

Tekirdağ|06.03.2018
Süleymanpaşa Belediyesi’nde Sıfır Atık

Süleymanpaşa Belediyesi, “Sıfır Atık” projesini uygulamaya koydu. İsrafı önlemek ve geri dönüştürülebilir atıkların geri kazanımını amaçlayan Sıfır Atık projesi ile ilgili eğitim çalışmaları düzenlendi

Tekirdağ|01.03.2018
Elektronik Atık Toplama Kampanyası Başladı

Kapaklı Belediyesi tarafından okullara elektronik atık toplama kutuları teslim edilerek ve yapılan eğitimler ile asılan afişlerle elektronik atıkların tehlikeleri anlatıldı.

Tekirdağ|22.02.2018
Minik İzcilerden Anlamlı Kampanya

Çerkezköy Belediyesi Gençlik Spor İzcilik Kulübü tarafından 01 – 31 Ocak tarihleri arasında düzenlenen Kitap Toplama Kampanyası kapsamında toplanan yaklaşık 2 bin 500 kitap, Van, Mardin ve Diyarbakır’daki köy okullarına gönderildi.

Tekirdağ|20.02.2018
Belediye Otobüsü Gelin Arabası Oldu

14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla toplu nikah töreni düzenleyen Tekirdağ Ergene Belediyesi, nikahları kıyılacak 8 çift için belediye otobüsünü gelin arabası olarak hazırladı.

Tekirdağ|16.02.2018
Çocuklarınıza Unutulmaz Bir Gün Yaşatmaya Ne Dersiniz?

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Süleymanpaşa Çocuk Kulübü, binlerce üyesi ile her geçen gün etkinliklerini arttırarak hizmet vermeye devam ediyor.

Tekirdağ|15.02.2018
Belediyeden Çiftçiye Tam Destek

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından "Meyveciliği Geliştirme Fidan Dağıtım" projesi kapsamında Şarköy'de fidan dağıtım etkinliği gerçekleştirildi.

Tekirdağ|14.02.2018
10.000’inci Bebeğe Hoş Geldin Paketi

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 2015 yılının ilk günlerinde başlanan ve 3 yıldır devam eden “Hoş Geldin Bebek” projesi kapsamında 10.000’inci bebek paketini yeni doğum yapan anneye teslim etti.

Tekirdağ|30.01.2018
6 Bininci Bebek

Çorlu Belediyesi, çiçeği burnunda anne ve babalara “Hoş Geldin Bebek” projesi kapsamında hediye ettiği bebek paketlerinde 6 binincisi sahibine ulaştırıldı. Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan Bebek Erdoğan’ın hediyesini annesine bizzat teslim etti.

Tekirdağ|24.01.2018
Olgun Kart Projesi 2017 Yılında Rekor Kırdı

Süleymanpaşa Belediyesinin “Anne karnından ebediyete vatandaşlarının yanında olma” vizyonu çerçevesinde 2015 yılında hayata geçirdiği Olgun Kart projesi, üçüncü yılında rekor kırdı.

Tekirdağ|18.01.2018
Sokaktaki Dostlar Unutulmadı

Kapaklı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, sokak hayvanlarının kış şartlarından etkilenmemesi için kulübeler yapmaya başladı. Hazırlanan kulübeler ilçe geneline dağıtılarak, sokak hayvanlarına yuva olacak.

Tekirdağ|10.01.2018
Öfke Kontrolü

Kapaklı Belediyesi Psikoloğu Ceren Sayın, günlük yaşantımızda hepimizin yaşadığı ‘öfke’yi nasıl kontrol edebileceğimizi anlattı. Psikolog Ceren Sayın, “Öfke kontrolünde en önemlisi ‘Bu doğru mu?’ sorusunu kendimize sorabilmeliyiz” dedi.

Tekirdağ|05.01.2018
Kömür Satışı Yapan İşletmeler Denetleniyor

Çorlu’da kömür satışı yapan işletmeler Çorlu Belediyesi Çevre Kontrol ekiplerince denetimden geçiriliyor.

Tekirdağ|03.01.2018
Klimalı Durak Hizmete Başladı

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi vatandaşları otobüs beklerken kış aylarında yağmur, kar ve soğuklardan, yaz aylarında ise bunaltıcı sıcaklardan korumak için klimalı otobüs durağını hizmete sundu.

Tekirdağ|02.01.2018
Kapaklı'da Atık Piller Yarışıyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Kapaklı Belediyesi iş birliği ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletme (TAP) arasında protokol yapıldı. Bu kapsamda Kapaklı'da bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında "Okullar arası Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması" başladı.

Tekirdağ|28.12.2017
Minik Eller Satranç Öğreniyor

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocuklara yönelik açılan satranç kursunda eğitimler başladı.

Tekirdağ|26.12.2017
Kapaklı Belediyesi Halk Günleri Başlıyor

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, her ayın son Cuma günü halkla buluşacak.

Tekirdağ|21.12.2017
Süleymanpaşa’da Yerli Malı Haftası Kutladı

Süleymanpaşa Belediyesi Aydoğdu Mahallesi Sosyal Etkinlik Merkezi öğrencileri, Yerli Malı Haftası dolayısıyla bir etkinlik düzenledi

Tekirdağ|21.12.2017
'Yardıma Uzan İlk El'

Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik yarışmasında, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirilen

Tekirdağ|01.12.2017
Rodostoşah Türkiye Satranç Şampiyonası Sona Erdi

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde eski Türkiye Satranç Şampiyonu Prof. Dr. Sıracettin Bilyap anısına Tekirdağ’da düzenlenen Türkiye Satranç Şampiyonası kapanış töreni ile sona erdi.

Tekirdağ|23.11.2017
Personele İlk Yardım Eğitimi

Personeline iş kazalarında erken ve bilinçli müdahalenin yapılabilmesi amacıyla “İlk Yardım Eğitimi” veren Çerkezköy Belediyesi eğitimlerine devam ediyor.

Tekirdağ|21.11.2017
Trakya Gösteri ve Kongre Merkezi’nin Temeli Atıldı

Çorlu Belediyesi tarafından yapımına başlanan Trakya Gösteri ve Kongre Merkezi için temel atma töreni düzenlendi.

Tekirdağ|20.11.2017
Malkaralı Çocuklara Hediye Kitap

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Dünya Çocuk Kitapları Haftası kapsamında Eski Otogar Alanında çocuklara kitap dağıttı.

Tekirdağ|15.11.2017
Kapaklı Hizmetleri Mobil Uygulamada

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan MANDALI “Akıllı Belediyecilik Projesi” nin bir parçası olan Kapaklı Belediyesi “Mobil Belediyecilik Uygulaması”nın faaliyete geçirildiğini ifade etti.

Tekirdağ|15.11.2017
Askere Gidecek Gençlere Asker Paketi Dağıtacaklar

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi vatani görevini yapmak üzere askerlik belgelerini teslim alan asker adayları için asker paketi dağıtacak.

Tekirdağ|03.11.2017
Ambalaj Atığı Geri Kazanım Eğitimleri Devam Ediyor

Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün yürüttüğü ambalaj atığı geri kazanım eğitimleri yeni eğitim-öğretim yılında da devam ediyor.

Tekirdağ|31.10.2017
Çerkezköy MOBESE Binası Yükseliyor

Bünyesinde MOBESE Merkezi, Zabıta Müdürlüğü ve AFAD birimlerinin bulunacağı Çerkezköy Belediyesi Hizmet Binası yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Tekirdağ|23.10.2017
Süleymanpaşa Sahili Açık Hava Müzesine Döndü

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu’nun ardından dünyaca ünlü heykeltıraşlar tarafından yapılan eserler Süleymanpaşa sahil şeridine yerleştirildi.

Tekirdağ|19.10.2017
Ampütasyon İle Yaşama Tutundular

Yılda yaklaşık 3.000'e yakın sahipsiz sokak hayvanına veterinerlik hizmeti veren Çorlu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi'nde Badem, Miço ve Bacaksız adı verilen 3 ampüte hayvan yapılan ampütasyonların ardından, travma geçiren Sarı ise tedavi sonucu yaşama tutundu.

Tekirdağ|18.10.2017
“Geleceği Duy”

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Bisanthe Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu’nda eser üreten sanatçılardan biri olan Tayvanlı Wang Biao, ‘Geleceği Duy’ isimli eseri hakkında açıklamalarda bulundu.

Tekirdağ|17.10.2017
Başkandan Parklara Yakın Takip

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Gazi Osman Paşa Mahallemizde bulunan ve revizyon çalışmaları tamamlanarak halkımızın kullanımına açılan Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nda incelemelerde bulundu.

Tekirdağ|10.10.2017
Malkaralılardan Edirne Çıkartması

Malkara Belediyesi Yaşlılar Günü nedeniyle 1 Ekim 2017 Pazar günü 65 yaş ve üstü yaşlı vatandaşlarına yönelik Edirne gezisi düzenledi.

Tekirdağ|02.10.2017
Bağ Bozumu Festivali

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından organize edilen 3. Trakya Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali bünyesinde en iyi sofralık üzüm yarışması düzenlendi. Yarışmada Ercüment Eras’ın yetiştirdiği üzüm birinci seçildi.

Tekirdağ|25.09.2017
Trakya Bağ Bozumu Ve Ekoloji Festivali Süleymanpaşa’da

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Trakya Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali başlıyor.

Tekirdağ|21.09.2017
Türkiye'nin Köfte Ustaları Süleymanpaşa'da Buluştu

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, yazarlar ve mutfak profesyonellerine yönelik olarak 15-16 Eylül tarihlerinde Trakya Lezzet Şenliği düzenledi. Etkinlikte Trakya köfteleri başta olmak üzere, bölgenin mezeleri ve yöresel lezzetler seçkin bir davetli topluluğuna sunuldu.

Tekirdağ|19.09.2017
Süleymanpaşa'nın En Güzel Üzümleri Belirlenecek

Trakya Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali kapsamında düzenlenen Sofralık Üzüm Yarışması için başvuran üreticilerin bağları jüri heyeti tarafından incelenmeye başlandı.

Tekirdağ|14.09.2017
Zekâ Oyunları Şenliği

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Cumhuriyet Kadınları Derneği Tekirdağ Şubesi tarafından Baykallar Mutlukent Parkı’nda organize edilen, Süleymanpaşa Belediyesi Çouk Kulübü’nün destek verdiği ve çocuklara yönelik olarak düzenlenen Akıl ve Zekâ Oyunları Şenliği’ne katıldı.

Tekirdağ|25.08.2017
Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul Yeni Otogar Esnafını Ziyaret Etti

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Belediye Meclis Üyesi Ali İhsan Uslu ile birlikte, yeni yerinde hizmet vermeye başlayan Malkara Otobüs Terminalini ziyaret ettiler.

Tekirdağ|23.08.2017
8. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali Başladı

Geleneksel hale gelen ve bu yıl 8.'si düzenlenen Çorlu Belediyesi Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı.

Tekirdağ|23.08.2017
Çerkezköy'de Taekwondo Rüzgarı Esecek

Çerkezköy Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Taekwondo Turnuvası 26-27 Ağustos 2017 tarihlerinde 29 Ekim Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilecek.

Tekirdağ|16.08.2017
Çorlu’yu Dopdolu Bir Festival Bekliyor

Çorlu Belediyesi 8. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali bu yıl dopdolu bir programla Çorlu halkıyla buluşacak.

Tekirdağ|11.08.2017
Süleymanpaşa Kedileri Yeni Evlerinde

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin sokaklarda yaşayan kedileri tehlikelerden koruyup doğal yaşam alanlarında yaşamlarını devam ettirmelerine yönelik gerçekleştirdiği “Kedi Evi” projesi kapsamında yeni kedi evleri belirlenen alanlara monte edilmeye devam ediyor.

Tekirdağ|09.08.2017
Kocameşe Piknik Alanı Yenileniyor

Çerkezköy Belediyesi tarafından Kızılpınar Mahallesi’nde bulunan ve Karatepe C Tipi Mesire Alanı’nda başlatılan modernizasyon ve düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Tekirdağ|09.08.2017
“Siyaset Değil Şehrim İçin İş Yapıyorum”

Tekirdağ'ın merkez ilçesi Süleymanpaşa, sanatsal faaliyetleri ve insanıyla huzurun başkenti olmaya aday.

Tekirdağ|03.08.2017
Rodostocup’ta 2. Cherry Club Cup Yarışları Nefes Kesti

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Türkiye Yelken Federasyonu Tekirdağ Yelken İl Temsilciliği ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü işbirliğinde düzenlenen ve bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Rodostocup Yelken Yarışları’nın dördüncü gününe, Rodostocup’a katılan tüm kulüplerin en iyi sporcularının yarıştığı 2. Cherry Club Cup yarışları damga vurdu.

Tekirdağ|24.07.2017
Güneş Enerjisi ile Çalışan Modern Aydınlatma Direkleri

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri müdürlüğü teknik ekibi tarafından yürütülen modern aydınlatma direkleri ile ilgili çalışmada sona yaklaşıldı.

Tekirdağ|24.07.2017
Süleymanpaşalı Çocuklar Sanatı Ustalarından Öğreniyor

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Plastik Sanatlar Çalıştayı’nda ressamlar eserlerini yaratmak için çalışmalarına devam ederken çalıştay Süleymanpaşa Çocuk Kulübü ile birlikte farklı bir etkinliğe de ev sahipliği yapıyor.

Tekirdağ|21.07.2017
“Takımını Kur Sahaya Çık” Streetball Turnuvası Düzenleniyor

Malkara Belediye Akademisi; birlik, beraberlik ve dayanışmayı spor yoluyla sağlamak adına “Takımını Kur Sahaya Çık” streetball turnuvası düzenliyor.

Tekirdağ|19.07.2017
Görmeyen Gözler Balık Tutma Turnuvası

Süleymanpaşa Belediyesi, “Mutlu Kentin Gözleri Kitapların Sesleri” projesine dikkat çekmek amacıyla, “Görmeyen Gözler Balık Tutma Turnuvası” adıyla bir etkinlik düzenlendi.

Tekirdağ|14.07.2017
Süleymanpaşa'da Yüzme Kurslarına İlgi Büyük

Süleymanpaşa Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da okulların kapanması ile yaz tatiline giren öğrencilerin yararlanması için yaz kurslarını başlattı.

Tekirdağ|12.07.2017
Kent Park İle Çerkezköy’ün Çehresi Değişecek

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Adnan Kahveci Parkı’nda başlatılan Kent Park Projesi çalışmalarını yerinde inceledi. Belediye Başkanı Vahap Akay, yıllarca kaderine terk edilen alandaki Kent Park Projesi çalışmalarının tamamlanması ile şehrin çehresinin değişeceğini ifade etti.

Tekirdağ|21.06.2017
Süleymanpaşa Belediyesinin Tema Park Projesi İçin İmzalar Atıldı

Süleymanpaşa Belediyesi’nin prestij projelerinden biri olan Tema Park’ın yapımı için Süleymanpaşa Belediyesi Sahil Ek Hizmet Binasında gerçekleştirilen imza töreni ile üstlenici firmaya yer teslimi yapıldı.

Tekirdağ|14.06.2017
Hayrabolu Belediyesi Yatırımlara Devam Ediyor

Hayrabolu Belediyesi Kapalı Pazaryeri, Açık Kapalı Düğün Salonu, Kafeterya ve Restorant Tesislerinin Temel Atma Töreni gerçekleştirildi.

Tekirdağ|14.06.2017
Beyaz Saray’a Benzetildi

Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesinde yapımı devam eden ve vatandaşların Beyaz Saray’a benzettiği yeni belediye binasına yönelik başkandan "Projesi Obama’dan geldi" şeklinde esprili açıklama geldi.

Tekirdağ|14.06.2017
Telefon Atarak Yarıştılar

Çerkezköy Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile Dünya Çevre Günü dolayısıyla düzenlenen ‘Atık Cep Telefonu Fırlatma Yarışı’na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Tekirdağ|12.06.2017
Çorlu'da Çevre ve Çocuk Şenliği Düzenlendi

Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından "Çevre ve Çocuk Şenliği" düzenlendi.

Tekirdağ|06.06.2017
Süleymanpaşa'da İftara Katılanlar Caddeye Sığmadı

Süleymanpaşa Belediyesinin her yıl Ramazan ayında gerçekleştirdiği Sevgi Sofrası isimli mahalle iftarları 100. Yıl Mahallesi’nde düzenlenen iftarla devam etti. 3000’den fazla mahalle sakininin katıldığı dev iftar, Ekrem Tantı Caddesi’ne sığmadı.

Tekirdağ|01.06.2017
14 Dönümlük Alan Yenileniyor

Çerkezköy Belediyesi kentin farklı noktalarında yeni ve modern park alanları oluştururken, mevcut parkları da modernize etmeye devam ediyor.

Tekirdağ|01.06.2017
Tenis Kompleksi ve Tenis Kafe Hizmette

Çorlu Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Tenis Kompleksi ve Tenis Kafe için açılış töreni düzenlendi.

Tekirdağ|29.05.2017
Ambalaj Atıklarına Geri Dönüşüm Atağı

Kapaklı Belediyesi Temizlik işleri Müdürlüğü ve ÇEVKO işbirliği ile 9 kişilik eğitim ekibi İnönü Mahallesi, İsmetpaşa Mahallesi ve Bahçelievler Mahallelerinde kapı kapı gezerek ambalaj atıkları geri dönüşümü hakkında vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor.

Tekirdağ|25.05.2017
Süleymanpaşa Gençlik Kampı Kapılarını Açtı

Süleymanpaşa Belediyesi ve Süleymanpaşa Kent Konseyi bünyesinde kurulan Süleymanpaşa Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından organize edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Kampı, Kumbağ Mutlukent Mesire Alanında kapıları gençler için açtı.

Tekirdağ|22.05.2017
Zihin Engelliler Spor Şenliği Tekirdağ’da Gerçekleştirildi

Süleymanpaşa Belediyesi ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) işbirliğinde Trakya Bölgesi 6. Zihin Engelliler Spor Şenliği gerçekleştirildi.

Tekirdağ|17.05.2017
“Burası Bir Sanayi Kenti, Bir İşçi Kenti”

Göç şehirlerini gezmeye devam ediyoruz. Bu hafta Kapaklı'nın kapı komşusu Çerkezköy'deyiz. Sanayinin ve işçinin şehri burası

Tekirdağ|25.04.2017
Geri Dönüşüm Bilgilendirmeleri Devam Ediyor

Süleymanpaşa Belediyesi büyük marketlerde geri dönüşüm ve atık yönetimi hakkında bilgilendirmelere devam ediyor.

Tekirdağ|25.04.2017
Ulusal Egemenlik Bisiklet Yol Yarışı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen,"Ulusal Egemenlik Bisiklet Yol Yarışı" Süleymanpaşa ilçesi Barış ve Özgürlük Parkı önünden start aldı.

Tekirdağ|25.04.2017
Kitap Kafe Hizmete Giriyor

Çorlu halkının merakla beklediği Kitap Kafe önümüzdeki günlerde hizmete girecek.

Tekirdağ|20.04.2017
Süleymanpaşa Çocuk Şenliği Başlıyor

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından iki yıldır düzenlenen Süleymanpaşa Çocuk Şenliği’nin üçüncüsü 21-22-23 Nisan tarihlerinde Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Tekirdağ|19.04.2017
“Kapaklı Eski Bir Köy, Yeni Bir Belde, Çiçeği Burnunda Bir İlçe…”

Göçmen kuşların peşine takıldık kendimizi Trakya’da bulduk. 1878 yılında göçle kurulan ve hala göç almaya devam eden Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesine geldik.

Tekirdağ|17.04.2017
Metruk Binalar Yıkıldı

Çorlu Belediyesi ve Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile Hıdırağa Mahallesi'nde yapılan çalışma neticesinde, bölgede uyuşturucu madde satılan ve kullanılan 22 adet metruk yapının yıkımı gerçekleştirildi.

Tekirdağ|07.04.2017
Kapaklı'da Duymayan Kalmıyor

Kapaklı Belediyesi işitme kaybı yaşayan vatandaşlar için başlattığı işitme cihazı desteğini sürdürüyor.

Tekirdağ|24.03.2017
Dedeler Torunlarıyla Fidan Dikti

Malkaralı dedeler, torunlarıyla birlikte ağaç dikti. "Nesilden Nesile Dede Torun Ağaçlığı"na fidan diken dedeler ve torunları böylesi bir faaliyetten dolayı oldukça mutluydu.

Tekirdağ|22.03.2017
Tekirdağ'da Havayolu İle Cenaze Nakil Hizmeti Başladı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların acılı ve kederli günlerinde cenaze işlemlerini kolaylaştırmak adına yeni bir hizmeti daha hayata geçirdi

Tekirdağ|21.03.2017
Alzheimer Bakım Evi ve Masal Kreşi İhaleye Çıkıyor

Süleymanpaşa Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü tarafından projelendirilen dar gelirli vatandaşlara yönelik kreş ve Alzheimer Bakım Evi, ihale için hazırlanırken Tekirdağ'da bir rüya daha gerçeğe dönüyor.

Tekirdağ|28.02.2017
Hobi Bahçeleri Yeni Sahiplerini Arıyor

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Bıyıkali Mahallesi’nde hizmete sunulan “Hobi bahçeleri” yeni sahiplerini arıyor.

Tekirdağ|10.02.2017
İhtiyaç Sahiplerinin Yüzü Süleymanpaşa Belediyesi İle Gülüyor

Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, hizmet verdiği alanlarda 2016 yılında yaptığı destekleri açıkladı.

Tekirdağ|30.01.2017
Karne Şenliğinde Doyasıya Eğlendiler

Malkara Belediyesi, 2016-2017 eğitim öğretim döneminin sona ermesinin ardından öğrencilerin sevincine ortak olmak için “Karne Şenliği” etkinliği düzenledi.

Tekirdağ|26.01.2017
Çocukların Sağlığı İçin İşletmeler Denetlendi

Süleymanpaşa kent merkezinde bulunan ilk ve orta dereceli tüm okulların yakınlarında bulunan gıda işletmeleri ve hazır yiyecek satışı yapan işletmeler kontrolden geçirildi.

Tekirdağ|19.01.2017
Buz ve Sarkıtla Mücadele Ediliyor

Malkara’da etkili olan kar yağışının ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesi ekipleri, kaldırımlardaki buzlanma ve çatılarda oluşan buz sarkıtlarından vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için temizleme çalışmalarını titizlikle sürdürüyor

Tekirdağ|11.01.2017
Süleymanpaşa’da Yaşam KİOSK’lar ile Kolaylaşıyor

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hizmete sunulan KİOSK’lar ile Süleymanpaşalılar birçok işlemi sıra beklemeden en kolay şekilde gerçekleştiriyor.

Tekirdağ|09.01.2017
Süleymanpaşa Belediyesi’nden Öğrencilere Karne Hediyesi

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından iki yıldır yarıyıl tatilinde Süleymanpaşalı çocuklar ve buz pateni meraklıları için kurulan buz pateni pisti 20 Ocak’ta tekrar hizmete girecek.

Tekirdağ|05.01.2017
Paris Louvre Müzesi’ne Süleymanpaşa Damgası

Louvre Müzesi’nde gerçekleştirilen Paris Societe National Des Beaux-Arts (Uluslararası Plastik Sanatlar Topluluğu) Sergisi’ne Türkiye de katıldı.

Tekirdağ|29.12.2016
Deprem Konteynerleri Kuruldu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, olası deprem sonrası kullanılmak üzere Afet Konteynerleri hazırladı

Tekirdağ|22.12.2016
Güneşin Gücünü Kullanacaklar

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Trakya Kalkınma Ajansı’nın birlikte gerçekleştirdiği “Güneşin Gücü” Projesi tanıtım toplantısı, Malkara’da yapıldı

Tekirdağ|20.12.2016
Pilleri Topladılar, Topları Kaptılar

Süleymanpaşa Uygulamalı Çevre Eğitimi Projesi kapsamında düzenlenen değerlendirilebilir atık toplama kampanyasında en çok atık toplayan okullar belli oldu

Tekirdağ|02.11.2016
4 Bininci Bebeğin Doğum Paketi Başkan’dan

Çorlu Belediyesi tarafından çiçeği burnunda anne ve babalara "Hoş Geldin Bebek" projesi kapsamında hediye ettiği bebek paketlerinde 4 bininci paket, sahibine verildi

Tekirdağ|31.10.2016
Tekirdağ Halkı Bilinçleniyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen 11 ilçede halkı bilinçlendirme çalışmasını tamamladı.

Tekirdağ|31.08.2016
Arı Üreticisine Destek Devam Ediyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından arıcılığı desteklemek, geliştirmek ve teşvik etmek amacıyla uygulamaya konulan 'Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi'nin ikinci bölümü Muratlı ilçesinde devam ediyor.

Tekirdağ|11.08.2016
Çocuklara Dikkat Testi

Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri, Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk ve Ruh Sağlığı Merkezi’nde dikkat testinden geçti.

Tekirdağ|04.08.2016
Üyelerden Barınağa Ziyaret

Tekirdağ Kent Konseyi Gençlik Meclisi Üyeleri barınaklarda kalan hayvan dostlarını ziyaret etti.

Tekirdağ|04.08.2016
Amaç, Hayvan Sevgisini Minik Kalplere Aşılamak

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü, ildeki tüm ilkokulların 4. Sınıflarına yönelik verdiği eğitimde hayvan sevgisini aşılamayı amaçladı. Sevimli Dostlar Projesi adıyla verilen eğitim öğrencilerden büyük ilgi gördü.

Tekirdağ|24.06.2016
2. Süleymanpaşa Çocuk Şenliği’nde Coşku Doyasıya Yaşandı

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Süleymanpaşa Çocuk Şenliği çocuklarla doldu taştı.

Tekirdağ|03.05.2016
Başkan Albayrak’ın Öğrencilere Mesajı Var

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı'na (TEOG) girecek öğrenciler için bir mesaj yayınlayarak tüm öğrencilere başarılar diledi.

Tekirdağ|27.04.2016
Süleymanpaşa’da “Hayal Adası”

Tekirdağ Valiliği, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Süleymanpaşa Belediyesi, Trakya Kalkınma Ajansı ve Tekirdağ İl Halk Müdürlüğü işbirliğinde “Hayal Adası” Kadın, Üretim ve Dayanışma Atölyeleri’nin açılış yapıldı.

Tekirdağ|06.04.2016
Süleymanpaşa Belediyesi’nden Moral Konserleri

Süleymanpaşa Belediye Konservatuarı, Tekirdağ 2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda kalan mahkûmlara moral konserleri düzenlenmeye devam ediyor.

Tekirdağ|29.03.2016
Engelsiz Taksi Hizmete Giriyor

Daha önce hizmete giren Sevgi Aracı’nın ardından, fiziksel engelleri nedeniyle evinden çıkamayan vatandaşların sosyal hayata erişimlerine katkı sağlamayı hedefleyen Çorlu Belediyesi, Engelsiz Taksi ile engellilerin toplumla kucaklaşması ve sağlık gibi ihtiyaçlara kolayca ulaşabilmesinde önemli katkı sağlayacak.

Tekirdağ|22.12.2015
KentExpo 3. Şehircilik ve Kent İhtiyaçları Fuarı Açıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı KentExpo 3. Şehircilik ve Kent İhtiyaçları Fuarı açıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu dahil birçok önemli ismin katıldığı açılışın ardından 3. Uluslararası Sürdürülebilir Su Kongresi gerçekleştirildi.

Tekirdağ|12.10.2015
Büyükşehirden Kırsaldaki Hayvanlara Gölet

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi; hayvancılık yapılan köylerdeki hayvanların su ihtiyacını karşılamak için gölet yapıyor.

Tekirdağ|19.08.2015
Ganos Tepesi'nde Tüm Yorgunluğunu Atıyor..

Göreve geldiği günden bu yana Tekirdağ halkına hizmet etmek için çalışan, ayrım yapmaksızın toplumun her kesimi ile bir arada olan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Şarköy temasları öncesi Ganos Tepesi’nde karşılaştığı sürü sahibi ile oturup samimi bir sohbet gerçekleştirdi.

Tekirdağ|22.05.2015
Resim ve Satranç Kursiyerleri Başkanla Birlikte

Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki resim ve satranç kurslarında eğitim gören öğrencilerle buluştu.

Tekirdağ|24.03.2015
Başkan Albayrak, İsmail Küçükkaya İle Bir Araya Geldi

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, FOX TV’de yayınlanan ‘Çalar Saat’ programını bugün Tekirdağ Süleymanpaşa’dan sunan İsmail Küçükkaya ile bir araya geldi.

Tekirdağ|19.03.2015
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nden Engelsiz Pedala Destek

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Dairesi, Engelsiz Pedal Derneği üyelerine destek verdi.

Tekirdağ|17.03.2015
Tarihi Belediye Binası Açılacak

Çorlu Belediyesi tarafından restore edilen tarihi belediye binası yenilenmiş yüzüyle kapılarını açacak.

Tekirdağ|14.01.2015
Tarihi Belediye Binası Mobilyalarla Donatıldı

Çorlu Belediyesi tarafından restore edilen tarihi belediye binası mobilyalarla donatıldı. 1903 - 1989 yılları arasında Çorlu Belediye hizmet binası olarak kullanılan ve restore edilen tarihi belediye binası yakında hizmete sunulacak.

Tekirdağ|07.01.2015
İnteraktif Eğitim Kartları Dağıtıldı

Süleymanpaşa İnteraktif Eğitim Sistemi'nin kartları dağıtılmaya başlandı. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Başkan Yardımcıları Gülferah Güral ve Mustafa Özdemir’in de katıldığı dağıtım, Namık Kemal İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirildi.

Tekirdağ|23.12.2014
Çorlu’da Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü Düzenlendi

Çorlu Kaymakamlığı, Çorlu Belediyesi, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Çorlu Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü'nün işbirliği ve Vatan Hastanesi'nin girişimiyle sağlıklı yaşam yürüyüşü gerçekleştirildi.

Tekirdağ|23.12.2014
Sokak Hayvanları İçin Geri Dönüşüm Kutuları

Çorlu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından sokak hayvanlarının beslenmesi amacıyla akıllı geri dönüşüm kutuları hizmete sunuluyor.

Tekirdağ|23.12.2014
Hayrabolu Hizmet Binası Açıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın insan odaklı belediyecilik anlayışı çerçevesinde uygulamaya koyduğu ve her hafta bir ilçede gerçekleştirilen ‘Hizmet Kervanı' kapsamında dile getirdiği her ilçede büyükşehir hizmet binaları olacak sözü tek tek hayata geçmeye başladı.

Tekirdağ|23.12.2014
ankara web tasarım whitefest ankara masaj istanbul hurdacı