İleri Düzey Teknik Arıcılık Eğitimleri Başladı

Büyükşehir Belediyesi ve MARKA iş birliğiyle gerçekleştirilen İleri Düzey Teknik Arıcılık Eğitimleri başladı. Dr. Öğr. Üyesi Cengiz Erkan’ın katılımıyla 5 farklı ilçede gerçekleştirilecek eğitimlerde koloni yönetim metotları, ilkbahar ve sonbahar bakımı, arı hastalık ve zararlıları ile mücadele yöntemleri, işletmelerin ana arısını üretmesi, arı sütü, polen, propolis üretim teknikleri yer alıyor.

Sakarya|10.12.2019
“Topraksız Jeotermal Seracılık Türkiye’ye Örnek Olacak”

Akyazı Belediyesinde düzenlenen istişare ve koordinasyon toplantısında konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Gayretimiz, şehrimize olan hizmet sevdamız ile çalışmaya devam edeceğiz. Birlikteliğimizi muhafaza edecek, istişareyi önceleyeceğiz. Türkiye’de örnek olacak topraksız jeotermal seracılık projesini de Akyazı’da inşa edeceğiz.” dedi.

Sakarya|10.12.2019
Çikolata Fabrikası İçin Hazırlıklar Sona Eriyor

Büyükşehir Belediyesi ve Söğütlü Belediyesi iş birliğiyle istişare ve koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Başkan Ekrem Yüce, “İnşallah Söğütlü’de hem iş istihdamına katkı sağlayacak hem ilçe ekonomisine değer katacak hem de üreticimizi destekleyecek Çikolata Fabrikası için hazırlıklarımızda sona geldik.”

Sakarya|10.12.2019
Kart54 Kiosklarında Yeni Dönem

Kart54 kiosklarında yeni bir özellik daha hayata geçirildi. Yapılan bu yeni özellik ile birlikte dolum noktalarından Tam Kart satın alınabilecek.

Sakarya|10.12.2019
“Kültürel Ve Sanatsal Çalışmalara Desteğimiz Sürecek”

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 5. Golden Pumpkin Kısa Film Yarışması ödül töreninde konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Film yarışmaları şehrimizin tanıtımı açısından çok önemli bir yere sahiptir.” dedi.

Sakarya|17.10.2019
19. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları Başlıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen 19. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları başlıyor.

Sakarya|08.10.2019
Her Yönüyle İlklerin Projesi Akçay Barajı

Şehrin geleceğine yönelik en önemli yatırım olan Akçay Barajı projesinde geri sayımın başladığını belirten Başkan Yüce, yerel bir yönetim tarafından inşa edilme özelliğini taşıyan Akçay Barajı’nın hem Sakarya’ya hem de Türkiye’ye büyük katkılar sağlayacağını ifade etti.

Sakarya|08.10.2019
UCI MTB Cup Maraton Serisi Bisiklet Yarışları Sona Erdi

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Sakarya’da düzenlenen Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) MTB Cup Maraton Serisi Bisiklet Yarışları tamamlandı.

Sakarya|18.09.2019
2020 Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası’na Lassa Desteği

2020 yılında Sakarya’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası’nın ana sponsorlarından biri de Brisa Lassa oldu.

Sakarya|04.09.2019
Söğütlü, Büyükşehir'in Çalışmaları ile Yenileniyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi asfalt ekipleri Söğütlü İlçesi’nin Karateke, Yeniköy ve Mağara Mahallelerini kapsayan 7 kilometre uzunluğundaki grup yolunun 6 kilometrelik kısmı tamamlandı. Yol’a toplamda 8 bin ton sıcak asfalt dökülecek.

Sakarya|29.07.2019
Arıcılığın Önemine Vurgu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan arıcılık projelerinin tanıtımı ve arıcıların bilgilendirilmesi amacı ile toplantılar düzenlendi. 3 farklı program ile toplamda 50 arı yetiştiricisine verilen programda; Arıcılık projeleri hakkında bilgi alışverişi, saha araştırma, projelerin tanıtımı ile ilgili katılımcıların görüş, öneri ve talepleri alındı.

Sakarya|22.07.2019
‘Baba Kampa Gidelim’ projesi başlıyor

27-28 Temmuz tarihlerinde 7-14 yaş arası öğrenci grupları için Macera Park’ta düzenlenecek ‘Baba Kampa Gidelim’ projesine başvurular başladı.

Sakarya|17.07.2019
“Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali”

Sapanca Kırkpınar’da bu yıl Eylül ayında 2.’si düzenlenecek Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali’nin koordinasyon toplantısı AKOM’da gerçekleştirildi.

Sakarya|11.07.2019
Bal Suyu projesi için dev adım

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan’la Kocaali, Karasu ve Kaynarca ilçeleri su teminini ve Melen İsale Hattının Sakarya kısmını kapsayan yer tahsisini içeren protokolü imzaladı.

Sakarya|28.06.2019
Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Mart Kültür Sanat Etkinliklerinde takvim açıklandı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından her ay düzenli olarak gerçekleştirilen Kültür Sanat Etkinliklerinde Mart takvimi açıklandı.

Sakarya|04.03.2019
Akıllı Bisikletler için montaj çalışmaları başladı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan Akıllı Bisiklet projesinde çalışmalar başladı. Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, “Bisiklet Paylaşım Sistemi başlığında şehrin belli noktalarında kurulan istasyonlar kısa süre içerisinde tamamlanacak.” dedi

Sakarya|26.02.2019
Bakım için Getirilen 2 Bin Hayvan Sahiplendirildi

Adapazarı Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi, sokak hayvanları için en güzel hizmeti onları sıcak birer yuvaya kavuşturarak yapıyor.

Sakarya|31.12.2018
Mevlana Sevgiyle Anıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezleri (SGM) Mevlana Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenledi.

Sakarya|25.12.2018
Tarihi Konak Aslına Uygun İnşa Edilecek

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Kuyudibi'nde bulunan ve zamanla yıkılan tarihi konağı aslına uygun bir şekilde inşa edeceklerini açıkladı.

Sakarya|25.12.2018
Sakarya’da Kadın Şoför Sayısı 5 Oldu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ulaşım filosunun yeni kadın şoförleri Merve Fet ve Belgin Maden göreve başladı.

Sakarya|24.12.2018
Geleneksel Türk El Sanatları’nı Bu Kursta Öğrenin

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezi’nde dersler tüm hızıyla devam ediyor

Sakarya|11.12.2018
Yeni Sistem Sürücülere Büyük Kolaylık Sağlayacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi trafikte ‘Değişken Mesaj Sistemleri' uygulamasını hayata geçiriyor

Sakarya|06.12.2018
Sapanca'da ‘Dünya Çocuk Hakları Günü' Kutlandı

Dünya Çocuk Hakları günü programda konuşan Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, “Çocuklarımız için önemli projeleri üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Sakarya|29.11.2018
'Bilinçli Su Kullanımı Eğitimleri' Devam Ediyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından şehir genelinde sürdürülen 'Bilinçli Su Kullanımı Eğitimleri' Kocaali'nde bulunan ortaokullarında devam ediyor.

Sakarya|28.11.2018
Otobüslerde Ücretsiz İnternet Dönemi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı toplu taşımada yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi.

Sakarya|27.11.2018
İhtiyaç Sahiplerine Hep Birlikte Ulaşalım

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından ihtiyaç sahibi bireylerin ihtiyaçlarını belirlemek ve gidermek üzere toplantı gerçekleştirildi

Sakarya|26.11.2018
Bilgievi Kurslarına Büyük İlgi

Adapazarı Belediyesi Bilgievi Müdürlüğü tarafından Camili ve Korucuk'ta açılan kurslar büyük ilgi görüyor.

Sakarya|20.11.2018
Bisiklet Yolları Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nden Sapanca Gölü’ne Uzanacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi bisikletli ulaşımın yaygınlaştırılması adına önemli bir adım daha atıyor.

Sakarya|15.11.2018
Sakarya'daki HES'ler Yılda 45 Milyon Kilovat Temiz Enerji Üretecek

Sakarya'da Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından şehre kazandırılan Hızırilyas Su Yönetim Merkezi ile Akçay Barajı Projesi kapsamında inşa edilen yerler Sakarya İnşaat Mühendisleri Odası, Mimar Sinan Mühendisler Grubu, öğretim üyeleri ve mimarlar tarafından ziyaret edildi.

Sakarya|09.11.2018
Macera Park'ta İş Hayatının Stresini Attılar

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Macera Park şehir içi ve şehir dışı misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Sakarya|02.11.2018
Sapanca, Unutulmaya Yüz Tutmuş El Sanatlarına Sahip Çıkıyor

Sapanca Belediyesi, kültür sanat faaliyetleri kapsamında bayanlara yönelik el sanatları kurslarında keçe bölümü büyük rağbet gördü.

Sakarya|31.10.2018
Sakarya Bisiklet, Kıta Takımı Statüsü Kazandı

Salcano Sakarya Büyükşehir Bisiklet takımı Dünya Bisiklet Birliğinden Continental Team başvuru ile kıta takımı olma statüsü kazandı.

Sakarya|25.10.2018
Serdivan Çocuk Akademisi Güz Dönemi Eğitimlerinde İlk Haftayı Tamamladı

Sakarya'nın Serdivan ilçesinde açılan Serdivan Çocuk Akademisi güz dönemi eğitimlerinde ilk haftayı tamamladı.

Sakarya|24.10.2018
Geyve'de Sonbahar Yürüyüşü

Sakarya Büyükşehir Sonbahar Doğa Yürüyüşleri, Geyve’de Çine Orman Gözetleme Kulesi parkuru ile devam etti.

Sakarya|23.10.2018
Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası Hayırlı Olsun

Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası’nın açılışında konuşan Başkan Toçoğlu, “Projemiz spor için önemli bir alan olmasının yanı sıra, kafeteryası, çocuk oyun alanları, süs havuzu, piknik alanları ve kamelyalarıyla yılın 365 günü yaşayan ve vatandaşlarımızın nefes alabilecekleri bir ortam olacak”

Sakarya|22.10.2018
Ayçiçeği Vadisi Ve Bisiklet Adası Açılıyor

Sakarya'nın yeni yaşam ve spor alanı Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası 20 Ekim Cumartesi günü saat 16.30'da hizmete alınıyor.

Sakarya|19.10.2018
Şehrin Yeni Markası Geyva

Geyve ve bölgesinde yetişen sebze ve meyveden üretilecek ürünler ‘Geyva’ markasıyla dünyaya sunulacak.

Sakarya|09.10.2018
İşte Sakarya’nın Millet Bahçesi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdesi verilen Millet Bahçesi Projesi kamuoyu ile paylaşıldı.

Sakarya|09.10.2018
Türkiye’nin Balık Tutkunları Sapanca’da Buluştu

Sapanca Belediyesi ve Sakarya Balık Tutkunları Derneği tarafından Sapanca Gölü’nde düzenlenen etkinliğe amatör balıkçılar büyük ilgi gösterdi.

Sakarya|09.10.2018
Sapanca’da Turna Balığı Yarışması

Sapanca Belediyesi ve Sakarya Balık Tutkunları Derneği'nin işbirliği ile Sapanca Gölü Ulusal Turna Balığı yarışması düzenleniyor.

Sakarya|05.10.2018
Doğa Yürüyüşleri Taraklı’da Başladı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sonbahar Doğa Yürüyüşleri, Taraklı Kayıboğazı Parkuru ile başladı. Eşsiz doğal güzellikler arasında yürüyüş yapmanın ayrıcalığını yaşayan doğaseverler

Sakarya|02.10.2018
“En Güzel Zamanlarımı SAMEK’te Değerlendiriyorum”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi SAMEK'lerde kurs kayıtları devam ediyor.

Sakarya|28.09.2018
SAMEK 100 Branşta Hizmet Sunacak

Sakarya Büyükşehir SAMEK’lerde yeni dönem kurs kayıtları 18 Eylül Salı günü başlıyor. Kurslara son başvuru tarihimiz 30 Eylül Pazar.

Sakarya|13.09.2018
Sapanca Teleferik de İlk Adım Atıldı

Sapanca Teleferik Projesi ihale sürecinin tamamlanmasının ardından ilgili firma ile sözleşme imzalandı.

Sakarya|11.09.2018
Uluyol Duble Yol Oluyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından ‘Şehir Senin İçin Yenileniyor’ sloganıyla Uluyol Caddesi’nde başlatılan duble yol çalışmaları devam ediyor.

Sakarya|06.09.2018
Akıllı Trafik Sistemlerinde Çalışmalar Başladı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından ulaşım alanında hayata geçirilen ‘Akıllı Trafik Yönetim Sistemi’ projesinde kurulum çalışmaları başladı

Sakarya|03.09.2018
Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası’nda sona yaklaşıldı

15 Temmuz Camili 1 mahallesine yapılan Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası’nda çalışmalar devam ediyor.

Sakarya|28.08.2018
İşte Yenikent’e Yapılacak Havuz

Sakarya Büyüşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yenikent’te inşa edilecek havuzun projesini paylaştı.

Sakarya|27.08.2018
Arifiye Park Açılış İçin Gün Sayıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Arifiye’de inşa edilen yeni yaşam alanı tamamlandı

Sakarya|17.08.2018
Sakarya Tükettiği Enerjiyi Üretiyor

Musluklara Türkiye’nin en kaliteli sularından birisini ulaştırmanın yanı sıra, sudan doğa dostu enerji üretimi için de yararlandıklarını belirten Başkan Toçoğlu, yeşili ve mavisiyle birlikte gelişen bir şehirde temiz enerjinin de önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti.

Sakarya|15.08.2018
“Gelin Sakarya’yı Keşfedin”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, muhteşem doğal güzellikleriyle her mevsim yurtiçi ve yurtdışından binlerce misafir ağırlayan Sakarya'nın doğal güzelliklerini keşfetmeye tüm Türkiye'yi davet etti.

Sakarya|10.08.2018
SGM’den Miniklere Zeka Geliştiren Oyunlar

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet sunan Sosyal Gelişim Merkezlerinde (SGM) dersler devam ediyor.

Sakarya|08.08.2018
Sakaryalı Çocuklara Özel Şenlik

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan ‘Çocuk Şenliği’ Kent Park’ta çocuklarla buluşacak

Sakarya|03.08.2018
Akyazı SGM’de Bin 201 Öğrenci Eğitim Alıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Akyazı SGM, 20 farklı branşta bin 201 öğrenciye eğitim sunmaya devam ediyor

Sakarya|31.07.2018
Memnuniye İçmesuyu Arıtma Tesisi Devreye Girdi

SASKİ tarafından inşa edilen Memnuniye İçmesuyu Arıtma Tesisi tamamlanarak devreye alındı.

Sakarya|30.07.2018
Kaynarca El Sanatları Festivaline Büyük İlgi

Sakarya Kaynarca’da bu yıl birincisi düzenlenen El Sanatları Festivali ilçe halkından ve çevre halktan yoğun katılım gördü.

Sakarya|26.07.2018
3 Çocuk Annesi, Belediye Otobüsü Şoförü

Sakarya Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma filosunda halk otobüsü şoförü olarak göreve başlayan 3 çocuk annesi Derya Sevinen, görenlerin takdirini topluyor.

Sakarya|17.07.2018
Karaman Park’ta Çalışmalar Başladı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan Karaman Park’ta çalışmalar başladı.

Sakarya|12.07.2018
Nehirde Gondol Sefası İçin İk Kazma Vuruldu

‘Nehirde gondol keyfi’ sloganıyla hazırlanan projeye ilk kazma vuruldu. Başkan Kaya tesisin sadece Geyve’ye değil Marmara’ya hizmet vereceğini söyledi.

Sakarya|12.07.2018
Sakarya’nın Otopark İhtiyacı Karşılanacak

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Atatürk İlköğretim Okulu’nun bulunduğu alana inşa edilecek otopark projesini sosyal medya hesabı üzerinden kamuoyuyla paylaştı

Sakarya|09.07.2018
Serdivan Çocuk Akademisi Yaz Okulu Tanıtım Günleri’ne Yoğun İlgi

Serdivan Çocuk Akademisi Yaz Okulu Tanıtım Günleri’ne öğrenci ve veliler yoğun ilgi gösterdi.

Sakarya|25.06.2018
Akçay Barajı İle 45 Milyon Kilovat Enerji Üretilecek

140 milyonluk dev proje Akçay Barajı’nda ikinci etap çalışmaları başladı. Başkan Zeki Toçoğlu, barajın kalan imalatlarını da hızlı bir şekilde gerçekleştirerek dev eseri en kısa süre içerisinde şehre kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Sakarya|18.06.2018
Sakarya Nehrinde Gondollar Yüzecek

Geyve Belediyesi yeni bir sosyal tesisi daha hayata geçiriyor. Sakarya Nehri'nde gondolların yüzeceği, sosyal donatı alanları, cafe, restoran ve yürüyüş alanlarının olacağı tesisin ihalesine 5 firma katıldı.

Sakarya|14.06.2018
Kitap Sokağı Okumaya Katkı Sağlar

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kitap Sokağı’nda etkinlikler devam ediyor

Sakarya|08.06.2018
Trap Tutkunları Bu Yarışmada Buluştu

Adapazarı Belediyesi tarafından düzenlenen 9. Trap Yarışması, İl Ormanı Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atış Poligonu’nda yapıldı.

Sakarya|16.05.2018
Çevreci Miniklerden Örnek Davranış

Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası ‘Şehir Paylaşmaktır’ sloganı ile yeni bir projeye daha imza attı.

Sakarya|09.05.2018
Bu Tesiste Sadece Kadına İş Var

Geyve Belediyesi’nin sosyal tesislerinde kadına pozitif ayrımcılık yapılıyor.

Sakarya|08.05.2018
‘Benim Bahçem’ Projesinde Kayıtlar Başladı

Büyükşehir Belediyesi Yaşayarak Öğrenme Macera Park tarafından çocukları toprak ve doğayla buluşturan ‘Benim Bahçem’ Projesinde kayıtlar başladı.

Sakarya|02.05.2018
“En Büyük Çevre Projesinin Temeli Atılıyor”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Entegre Katı Atık Yönetimi projesinin gelecek hafta temelinin atılacağını açıkladı.

Sakarya|25.04.2018
“Yeni Hal Temmuz’da Açılacak”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Arifiye Kirazca’da inşa çalışmalarının devam ettiği Toptan Sebze ve Meyce Hali Kompleksi’nde incelemelerde bulundu

Sakarya|17.04.2018
Sapanca Belediyesi Festivallere Hazırlanıyor

Sapanca Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında geçen yıl ilkini düzenlemiş olduğu Kırkpınar El Sanatları Festivalinin bu yıl ikincisini gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Sakarya|13.04.2018
Atık Yağını Getir, Sıvı Sabun ve Mutfak Önlüğünü Götür

Temiz bir çevre için duyarlı çalışmalarını sürdüren Sapanca Belediyesi bitkisel atık yağları toplama projesini hayata geçiriyor.

Sakarya|06.04.2018
Serdivan Semaları Rengarenk

Havaların ısınmasını fırsat bilen yamaç paraşütçüleri, Serdivan’ı gökkuşağının renklerine boyadı.

Sakarya|06.04.2018
Yürüyüşlerin Adresi Karagöl Oldu

Büyükşehir Belediyesi Doğa Yürüyüşleri Taraklı Karagöl Yaylası Parkuru ile devam etti. Şehrin doğal güzellikleri arasında yürüyüş yapan doğaseverler, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Sakarya|03.04.2018
9 Yılda 3 Milyarlık Yatırım

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, düzenlenen toplantıda geride kalan 9 yılı değerlendirdi

Sakarya|30.03.2018
Toçoğlu ‘Yılın Şefkat Babası’ Seçildi

Kanser-Der ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu’na, Kanser-Der üyeleri tarafından ‘Yılın Şefkat Babası’ ödülü takdim edildi.

Sakarya|29.03.2018
Minik Öğrenciler Tomurcukla Tanıştı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilkokul öğrencilerine çevre bilinci kazandırmak amacıyla hazırlanan ‘Çevre Dostu Çocuk Tomurcuk’ Projesi Fevzi Çakmak İlkokulu, Hacı Emine Oba İlkokulu, Şehit Fethi Sekin İlkokulu ve Kazımpaşa İlkokulu’nda öğrencilerle buluştu.

Sakarya|26.03.2018
Bisiklet Adası Projesi’nin Temeli Atılıyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası Projesi için bugün temel atma programının gerçekleştirileceğini duyurdu. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, saat 14.00’da 15 Temmuz Camili Mahallesi’nde gerçekleştirilecek törene tüm vatandaşları davet etti.

Sakarya|05.03.2018
Türkiye’nin İkinci Empati İstasyonu

Sakarya’da ilk, Türkiye’de ikinci olan Görme Engelliler Empati İstasyonu, hizmet verdiği 42 günde 6 bine yakın ziyaretçiyi ağırladı.

Sakarya|28.02.2018
Sapanca’ya 15 Milyonluk İçmesuyu Yatırımı

Sapanca İçmesuyu Projesi’nde devam eden çalışmalarla ilgili bilgiler veren Dr. Rüstem Keleş, “Ekiplerimiz çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. İnşallah 15 milyonluk bu projemizi tamamlayarak Sapanca’nın içmesuyu geleceğini garanti altına alacağız” dedi.

Sakarya|20.02.2018
Korece Dil Eğitimine Yoğun Katılım

Sakarya Büyükşehir Belediyesi SAMEK’lerde Korece dil eğitimleri yoğun katılım ile devam ediyor.

Sakarya|16.02.2018
Çevreci Yarışmalar Devam Ediyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Bitkisel Atık Yağ ve Atık Pil Toplama yarışmaları devam ediyor.

Sakarya|15.02.2018
2017’de 45 Milyon Metreküp Atıksu Arıtıldı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından inşa edilen atıksu arıtma tesislerinde 2017 yılı içerisinde...

Sakarya|29.01.2018
Sığınmacı Kadınlar Meslek Sahibi Oluyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Karaman Geçici Eğitim Merkezi’de KADEM’in sığınmacı kadınlara yönelik mesleki eğitim kursları devam ediyor.

Sakarya|15.01.2018
40 Milyonluk Yatırım

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Serdivan’da devam eden altyapı çalışmaları ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Programa Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, SASKİ Genel Müdür Yardımcıları Sebahattin Belik ve Sezar Ercan, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, SASKİ Daire Başkanları ve teşkilat mensupları katıldı.

Sakarya|11.01.2018
Gönüllü Minikler Evleri Gezdi

Serdivan Belediyesi’nin her hafta farklı bir mahalleye ziyaretler gerçekleştiren Serdivan Mahalle Gönüllüleri uygulamasına, bu kez Serdivan Çocuk Akademisi öğrencileri de dahil oldu.

Sakarya|10.01.2018
2017 Yılında Sahipsiz Hayvanlar Yuvalarına Kavuştu

2017 yılını oldukça verimli bir şekilde bitirdiklerini açıklayan Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Nagihan Yaman, “Sahipsiz canlar için çalışmalarımızı titizlikle gerçekleştirdik.''

Sakarya|08.01.2018
Şehrin Altyapısına 1,5 Milyar

Hemşehri Dernekleri’nin katılımıyla gerçekleştirilen buluşmada konuşan Başkan Toçoğlu, “Altyapıya 1,5 milyar yatırım yaptık''

Sakarya|02.01.2018
Sakarya Kağıt İsrafına Son Verdi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı kurum içi ve kurum dışı resmi yazışmalarda Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) sistemine geçerek kağıt israfına son verecek.

Sakarya|29.12.2017
Aile ve Çocuk Seminerleri Başlıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi tarafından aile ve çocuklara yönelik ‘Aile ve Çocuk Seminerleri' düzenlenecek. Bu kapsamda düzenlenecek seminerlerin ilki 27 Aralık Çarşamba günü Geyve Sosyal Gelişim Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Sakarya|26.12.2017
Sapanca’nın İlk Çocuk Başkanı Seçildi

Sapanca sınırları içindeki 15 İlköğretim Okul müdürleri tarafından belirlenen, her okuldan üçer öğrencinin katılımıyla gerçekleşen meclisin 13 çalışma gurubu ve üyeleri ilk oturumda belirlendi.

Sakarya|19.12.2017
Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yenikent Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği üyeleri ve bölge sakinleriyle bir araya geldi. Geçtiğimiz günlerde Başkan Toçoğlu, Bisiklet Adası’nın Yenikent’e yapılması gündeme geldiğini ve konuyla ilgili toplantı yapılacağını duyurmuştu.

Sakarya|15.12.2017
Eskiler Yenileyip Tekrar Kullanılıyorlar

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen SAMEK'lerde dersler tüm hızıyla devam ediyor. Maltepe SAMEK'te Dekoratif Ev Aksesuarları branşında kursiyerler, eski ve kullanılmayan ev eşyalarını bu kurslar sayesinde tekrar kullanılabilir hale getiriyor.

Sakarya|12.12.2017
Bu Kurslar Geçim Kapısı Oldu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Karaman SAMEK'te eğitimler büyük bir ilgiyle devam ediyor. Takı Tasarım Eğitmeni Beyza Ertik, "Tasarladıkları takıların satışından gelir elde eden öğrencilerimiz var.

Sakarya|06.12.2017
7 Bin Öğrenci Eğitimde

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Gelişim Merkezi ile Macera Park eğitim camiasının yöneticileriyle bir araya geldi. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Merkezlerimizde yürüttüğümüz faaliyetler hakkında eğitimcilerimize bilgiler sunduk. Haftanın 7 gün yaklaşık 7 bin öğrencimizle paylaşmanın, beraberliğin, dostluğun, arkadaşlığın izlerini yansıtıyoruz” dedi.

Sakarya|28.11.2017
Dünya Çocuk Hakları Gününü Kutladılar

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Geyve, Sapanca ve Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi’nde ‘Dünya Çocuk Hakları Günü’ çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Sakarya|23.11.2017
Sakarya’ya ‘Bisiklet Adası’ kuruluyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, ‘Bisiklet Adası’ projesinin Sakarya’da inşa edileceğini açıkladı.

Sakarya|08.11.2017
‘‘Hayalim Nehirle Şehrin Buluşmasıdır’’

Sakarya’nın bir su şehri olduğunu belirten Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Dünya’nın gelişmiş ve tarihi şehirleri suyun etrafında kurulmuştur. Biz de bu yönde adımlar atıyoruz. Şehircilik anlayışımız da bunu gerektiriyor. Hayalim nehirle şehrin buluşmasıdır” dedi.

Sakarya|07.11.2017
Cüzdan Dostu Atölye

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi ‘Cüzdan Dostu Atölye’ projesine başvurular başlıyor. 7 Kasım Salı gününe kadar devam edecek başvurulara tüm vatandaşları davet eden Davut Yüce, “Cüzdan Dostu Atölye’ projesiyle kadınlara ev ekonomisi bilinci aşılamak ve sosyo-ekonomik bilinçlendirme çalışmalarına katkı sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

Sakarya|23.10.2017
7 Bin 366 Öğrenci Ders Başı Yaptı

Sosyal Gelişim Merkezleri ve Macerapark’ta yeni dönem eğitimleri başladı. Davut Yüce, “Merkezlerimizde ilk ders zilinin çalmasıyla 7 bin 366 öğrenci eğitimlerine başladı.

Sakarya|12.10.2017
Mahalle Sakinleri İle Birlikte Değerlendirdi

Daha önce kendilerine iletilen camii yeri talebi ile ilgili projenin tamamlandığını ifade eden Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, proje detaylarını bölge halkıyla birlikte değerlendirmek için Kemalpaşa Mahalle sakinlerine misafir oldu.

Sakarya|10.10.2017
7 Bin Çevreci Minik Tomurcuk’la Buluşacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Çevre Dostu Çocuk Tomurcuk’ projesi yeni eğitim döneminde de öğrencilere çevre eğitimi sunmaya devam edecek. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Recep Karamehmetoğlu, “85 okulda 7 bin 1. Sınıf öğrencisini çevre eğitimleriyle buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Sakarya|03.10.2017
Engelsiz Hobi Kurslarında İlk Ders Zili Çaldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Hobi Kursları'nda dersler başladı. Engelli Hizmetleri Şube Müdürü Nurcan İris, engelleri birlikte aştıkları tüm öğrencilerine yeni dönemde başarılar diledi.

Sakarya|29.09.2017
Sakarya'nın Çöplerinden Elektrik Üretilecek

Sakarya Entegre Katı Atık Yönetimi Projesi için ihaleye çıkıldığını açıklayan Başkan Zeki Toçoğlu, "Bu proje ile çöpten elektrik, gübre ve biyogaz üreten bir tesisimiz olacak" dedi.

Sakarya|12.09.2017
Yaşlılar Akıllı Telefon Uygulamalarıyla Tanışıyor

Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Destek ve Koordinasyon Merkezi 65 yaş üzeri ihtiyaç sahibi yaşlılara yardım eli uzatmaya devam ediyor. Akıllı Telefon Kullanımı kursu ile yaşlılar uygulamaları öğrenmenin ayrıcalığını yaşıyor.

Sakarya|06.09.2017
SEDAŞ’tan Yaz Okulu Öğrencilerine Uygulamalı Teknik Eğitim Desteği

Sakarya Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (SEDAŞ) teknik ekipleri, altyapı çalışmalarında kullandıkları teknolojik araçları ve uygulamaları, Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mühendislik Fakültesi yaz okulu öğrencileri ile bir araya gelerek paylaştılar.

Sakarya|05.09.2017
Geleceğin Sakarya’sına Dev Proje: Akçay Barajı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Pamukova Eskiyayla bölgesinde hayata geçirilen Akçay Baraj ve HES projesi, Sakarya Milletvekillerine tanıtıldı.

Sakarya|21.08.2017
İşte Yeni Sakarya

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 18. yıldönümüne dair soysal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Sakarya|18.08.2017
Şoförlere ‘Öfke ve Stres Kontrolü’ Eğitimi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından belediye otobüslerinde görevli şoförlere ‘Öfke ve Stres Kontrolü’ başlıklı eğitimler veriliyor.

Sakarya|17.08.2017
Sapanca’nın Caddeleri Yenileniyor

Sapanca Belediyesi, ilçenin önemli caddelerinden olan Vehbi Bey Caddesi, Çarşı içi Caddesi, Karaoğlanoğlu Caddesi ve Atatürk Caddesi yenileyerek halkın hizmetine sunacak.

Sakarya|17.08.2017
‘‘Bisiklette Marka Şehir Olacağız’’

Sakarya Büyükşehir Belediyespor Bisiklet Takımı sporcuları Deniz Deniz ve Zeki Kaygusuz Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası ve Dağ Bisikleti Eleminatör Türkiye Şampiyonası’nda elde ettikleri başarılar nedeniyle Sakarya’da bulunan bisiklet dernekleri tarafından tebrik edildi.

Sakarya|11.08.2017
Doğanın Tüm Renkleri Sakarya’da

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, şehrin eşsiz güzelliklerini keşfetmek için tüm doğaseverlere çağrıda bulundu.

Sakarya|08.08.2017
Karapürçek Sağlıklı Suya Kavuştu

Karapürçek İçme Suyu Arıtma Tesisi ve Su Deposu’nun açılış töreni gerçekleştirildi.

Sakarya|31.07.2017
Sapanca Mahalli At Yarışları Başlıyor

Sapanca Belediyesi ve Sapanca At Yetiştiricileri, At Sporu ve Turizm Derneği (SAYDER) tarafından düzenlenmekte olan, Mahalli At Yarışları’nın 6.'sı 29 ve 30 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Sakarya|25.07.2017
Sapanca’ya Yeni Spor Tesisi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “24 dönümlük alan üzerine içerisinde sentetik sahası, hakem ve soyunma odaları, 2 bin kişilik tribün binası olan modern bir spor tesisi kazandıracağız. Şehrimize ve Sapancamıza hayırlı olsun” dedi.

Sakarya|19.07.2017
Çocuklara Yemekleri Sevdiren Kurs

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi Yaz Kursu eğitimleri devam ediyor. Mutfak sınıfı öğrencileri, eğitmenleri eşliğinde yeni lezzetler hazırlamanın ayrıcalığını yaşadı.

Sakarya|14.07.2017
Sakaryalı Yaşlılara Özel Hizmet

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen YADES projesinde 65 yaş ve üzeri yaşlılar ile ailelerine yönelik olarak hizmet tanıtım toplantısı düzenlendi.

Sakarya|11.07.2017
Engelsiz Hobi Kursları’nda Kayıtlar Başlıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Hobi Kursları’nda yaz okulu kayıtları 3 Temmuz Pazartesi günü başlıyor.

Sakarya|03.07.2017
Sakaryalı’ya Ücretsiz İnternet Hizmeti

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan park, meydan ve çeşitli tesislerde sunulan SBBNET hizmetinden şu ana kadar 18 bin 500 tekil kullanıcının ücretsiz olarak faydalandığı açıklandı.

Sakarya|30.06.2017
Tarihi Uzunçarşı Örnek Bir Görünüm Kazanacak

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Tarihi Uzunçarşı’da devam eden dönüşüm çalışmalarını yerinde inceledi

Sakarya|21.06.2017
“Şuradan Bir Kişi Uzatır Mısınız?” Tarih Oluyor

3 Temmuz 2017 itibariyle Sapanca - Adapazarı ve Sapanca- İzmit özel halk otobüslerinin de dahil olduğu tüm belediye ve özel halk otobüslerinde, Kart54 kullanım zorunluluğu geliyor.

Sakarya|19.06.2017
Karesi'nin Yeni Spor Kompleksi Yakında Hazır

"Sporun Başkenti Karesi" hedefiyle çalışmalarına yön veren Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 1. Sakarya Mahallesi'ndeki spor kompleksinin kusursuz olması için sık sık alana uğrayıp saha müdürlerinden bilgi alıyor.

Sakarya|19.06.2017
Yaz Macerasına Kayıtlar Başlıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yaşayarak Öğrenme Macera Park’ı yaz kursu kayıtları başlıyor

Sakarya|12.06.2017
Kuzeyin 50 Milyonluk Projesi Son Aşamada

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Kocaali Atıksu Arıtma Tesisi’nde çalışmaların son aşamada olduğunu açıkladı.

Sakarya|05.06.2017
Hendek Belediyesi’nden Mobil Hizmet

Hendek Belediyesi, mobil cihazlarla belediye hizmetlerine kolayca erişimi sağlayacak mobil uygulamayı hizmete sundu.

Sakarya|30.05.2017
Hendek’in Yol Sorunu Çözülecek

Hendek’te birtakım ziyaretlerde bulunan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “İlçe merkezi ve grup yollarımızı planlamalarımız dahilinde asfaltlayacağız. İnşallah Hendek’in yol sorunu çözülecek” dedi.

Sakarya|24.05.2017
Serdivan Belediyesi Bir Tuş Kadar Yakın

Serdivan Belediyesi, erişilebilirlik ve sosyal sorumluluk hizmetleri kapsamında yeni bir projeyi daha hayata geçirdi.

Sakarya|28.04.2017
Kart54 Ulaşımda Tek Seçenek Oluyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi toplu taşımaya standart getirecek bir çalışmaya daha imza atıyor. Bu kapsamda nakit kullanımı kalkıyor, yerine büyük kolaylıklar sağlayan Kart54 uygulaması toplu taşımada tek seçenek olarak uygulamaya konuluyor.

Sakarya|26.04.2017
Doğaseverler Pamukova’da yürüdü

Sakarya Büyükşehir Doğa Yürüyüşlerinin bu haftaki durağı Pamukova Kıranyurt Yaylası oldu.

Sakarya|25.04.2017
“Karasu’nun Dünya’ya Açılan Kapısı”

76 milyon dolarlık yatırımla inşa edilen Karasu Limanı’nın birinci etap çalışmaları tamamen hizmete girdi. Liman’ın ilk etap kapasitesi yıllık 1,8 milyon ton genel kargo yük kapasitesine sahip. Sakarya’nın ihracat ve ithalatı için önemli bir alternatif olacak olan Karasu Limanı,

Sakarya|17.04.2017
Taraklı ve Geyve’ye 45 Milyonluk Yatırım

"Taraklı ve Geyve ilçelerimiz için 45 milyon değerinde dev bir yatırım yapıyoruz. Proje kapsamında 33 mahallemizin tüm içmesuyu altyapısını yenileyerek yeni bir hat inşa edeceğiz."

Sakarya|13.04.2017
Geyve, Üzüm ve Ayvası İle Markalaşacak

Ayvası ve Müşküle üzümüne patent alan, coğrafi tescil için hazırlık yapan Sakarya’nın Geyve ilçesi, katma değerli üretim için gıda ihtisas OSB projesine odaklandı.

Sakarya|03.04.2017
İlkbahar Dönemi Doğa Yürüyüşleri Başlıyor

Sakarya’da İlkbahar Dönemi Doğa Yürüyüşleri başlıyor. Doğa Yürüyüşleri’nin 26 Mart Pazar günü Karagöl-Acelle Parkuru ile başlayacağını söyleyen Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, vatandaşların kayıt işlemleri ve yürüyüşlerle ilgili bilgiler verdi

Sakarya|21.03.2017
“Sapanca Gölü'nü Korumak Önceliklerimiz Arasında”

SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, "Sapanca Gölü'nün çevresel risklerden arındırılması ve su kalitesinin korunması noktasında sorumluluklarımızı hiç taviz vermeden yerine getiriyoruz. Sapanca Gölümüzü korumak hem doğaya hem vatandaşlara hem de ülkemize karşı bir borcumuzdur" dedi

Sakarya|21.03.2017
Sakarya Ulaşımda Yeni Döneme Başlıyor

Ulaşımda hayata geçirilecek olan yatırımların tanıtım programında konuşan Başkan Toçoğlu, “Yaklaşık 200 Milyon TL değerinde 12 yeni projemizin başlangıcını yapıyoruz."

Sakarya|14.03.2017
Çocuklarda alerjik nezleye dikkat!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Aydın Sarı, “Eğer nezle, ilkbahar ve yaz aylarında başlayıp, üç haftadan uzun sürüyorsa ve iyileşme eğilimi göstermiyorsa, alerjik nezle şüphesi kuvvetli hale gelir."

Sakarya|13.03.2017
33 Milyonluk Dev Yatırım

Karapürçek ilçesi için planlanan 33 milyonluk dev altyapı projesini hayata geçiriyor.

Sakarya|10.03.2017
15 Bin Maceracı Ağırlandı

Büyükşehir Macera Park 15 bininci misafirini ağırladı. Bu sayıya ulaşmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Murat Kıroğlu, çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini vurguladı.

Sakarya|09.03.2017
Sakarya Sahilleri Bu Projeyle Güzelleşiyor

Kocaali'ye Sahil Park ve Çevre Düzenleme Projesi hediye edeceklerini müjdeleyen Sakarya Büyükşehir Bellediye Başkanı Zeki Toçoğlu, yeni yatırımda ihale tarihinin belli olduğunu açıkladı.

Sakarya|06.03.2017
Sakarya Meydanı'nı Bu Anket Belirleyecek

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Demokrasi Meydanı’nda yapılacak dönüşüm çalışmalarına ilişkin anket başlatacaklarını sosyal medya hesabından duyurdu.

Sakarya|16.02.2017
Adapazarı Işıl Işıl

Adapazarı Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi’nin 26 sokağında yapılan asfalt, tretuvar ve çevre düzenlemesi çalışmaları kapsamında son olarak dekoratif aydınlatma takılarak hizmete sunuldu.

Sakarya|08.02.2017
Çini Sanatı Burada Hayat Buluyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezinde çalışmalar devam ediyor.

Sakarya|06.02.2017
Karasu’nun Beklediği Proje İhaleye Çıkıyor

Karasu’nun heyecanla beklediği Sosyal Gelişim Merkezi projesinde gelinen son noktayı açıklayan Başkan Toçoğlu, “Karasulu kadınları, çocukları, yaşlıları, engellileri, aileleri kısacası tüm ilçe sakinlerini bir araya getirecek yeni merkezimiz için 27 Şubat Pazartesi günü ihaleye çıkıyoruz. Karasumuza hayırlı olsun” dedi.

Sakarya|03.02.2017
Aileler Bu Hizmeti Çok Sevecek

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma Birimi, alanında uzman kadrosu ile çocuk, ergen, genç, yetişkin, aile ve çiftlerin psiko-sosyal sorunlarının çözümüne yardımcı olmak amacıyla koruyucu, önleyici, eğitici ve geliştirici nitelikte hizmetler sunuyor.

Sakarya|31.01.2017
Enerji Tasarrufunu Çizimleriyle Anlattılar

Sakarya Büyükşehir Sosyal Gelişim Merkezi’nde eğitim gören engelli öğrenciler Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında hazırladıkları renkli çizimlerle misafirlerin odak noktası oldular.

Sakarya|19.01.2017
Dünya Unutsa Da Onlar Unutmadı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi öğrencileri yılın son gününde anlamlı bir etkinliğe imza attılar.

Sakarya|03.01.2017
Abdülhamid Dönemi Sanatseverlerin Merceğinde

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Ofis Sanat Merkezi’nde sanatseverleri ‘Doğumunun 174. Yılında Sultan II. Albülhamid Han ve Dönemi’ fotoğraf sergisi ile buluşturdu. Dönemin bilinen ve bilinmeyen yönleriyle sergi, e Ocak tarihine kadar devam edecek.

Sakarya|23.12.2016
Ebru İçin Gereken Sürekli Antrenman

Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezi tarafından yürütülen çalışmalarda eğitmen Arzu Atalay, hat, tezhip ve ebru gibi sanatların sürekli antrenman yapmak zorunda olunan, nazlı sanatlar olduğunu dile getirdi.

Sakarya|14.12.2016
Sakaryalı Karatecilerden Milli Başarı

Saraybosna’da düzenlenen Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Balkan Şampiyonası’nda milli formayla mücadele eden Sakarya Büyükşehir Belediyespor Karate Takımı sporcusu Rabia Kaplan turnuvayı 2.’likle tamamlarken; Fatih Şen ve Metehan Kabasakal’ın yer aldığı 21 Yaş Altı Takımı 3.’lük elde etti.

Sakarya|13.12.2016
Tarihi Yerinde Öğreniyorlar

Sakarya Büyükşehir Akademi’de “Her Şehir Bir Tarih: Yerinde Tarih Söyleşileri” eğitimlerinde 2. hafta eğitimleri geride kaldı

Sakarya|12.12.2016
"Komşusu Açken Tok Yatan Bizden Değildir"

Serdivan Belediyesi, kültürümüzün vazgeçilmez değerlerinden biri olan ve mahalle bilincinin yapı taşları arasında ilk sırada gelen “Komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir.” anlayışıyla “Mahalle Gönüllüleri” uygulamasını hayata geçirdi.

Sakarya|09.12.2016
Büyükşehir’den Doğal Beslenmeye Teşvik

Büyükşehir SGM Mutfak Sınıfı öğrencileri kışlık ürünleri kendi elleriyle hazırlıyor

Sakarya|02.12.2016
Kâğıtların En Renkli Hali

SAMEK’lerde devam eden Kâğıt Telkâri eğitimlerine katılan kursiyerler renkli çalışmalara imza atmaya devam ediyor.

Sakarya|28.11.2016
Dünya Çocuk Hakları Gününde Onlar Unutulmadı

Büyükşehir Belediyesi, Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Sakarya|21.11.2016
Bu Eğitimlerde Her Şey Pozitif

Sakarya Büyükşehir Sosyal Gelişim Merkezi ‘Pozitif Yaşam ve Ritim Atölyesi’nde eğitimler başladı.

Sakarya|16.11.2016
Diyabet Günü'nde Vatandaşların Şekeri Ölçüldü

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliği ile 14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında AKM önünde bilgilendirme standı açıldı.

Sakarya|15.11.2016
Arifiyeli Kadınlar SAMEK’te Buluşuyor

Arifiye SAMEK’te 16 branşta 290 kursiyerin eğitim aldığını belirten Yaygın Eğitim Şube Müdürü Halide Yeliz Kama, “Birbirinden renkli eğitim çalışmalarıyla Arifiye SAMEK Arifiyeli hanımların buluşma noktası oldu” dedi.

Sakarya|11.11.2016
Sakaryalı Öğrenciler Yaşayarak Öğreniyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘Nasıl Yapılır?' Projesi'nde minik maceraperestlerin son adresi bir karavan üreticisi oldu.

Sakarya|09.11.2016
Gölü Korumak İçin 100 Milyonluk Yatırım

II. Marmara Denizi Sempozyumunda gerçekleştirdiği ‘Havza Koruma Modeli ve Temel Yaklaşımlar’ başlıklı sunumunda SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Sapanca Gölü havzasının korunması amacıyla kurum olarak bugüne kadar 100 milyon liranın üzerinde yatırım yaptık ve halen de yapmaya devam ediyoruz. Bu anlamda SASKİ olarak her zaman su’dan tarafız” dedi.

Sakarya|04.11.2016
Mühendis Adayları 100 Milyonluk Projeyi Gezdi

SASKİ tarafından Pamukova Eskiyayla havzasında yapımı devam eden Akçay Barajı’nı ziyaret eden SAÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri projeyle ilgili yetkililerden bilgiler aldı.

Sakarya|28.10.2016
Büyükşehir Basketbol Takımına Destek

Büyükşehir Basketbol Takımı, TürkTraktör ile sponsorluk anlaşması imzaladı

Sakarya|19.10.2016
SGM’de Ders Zili Çaldı

Büyükşehir Sosyal Gelişim Merkezinde yeni dönem eğitimleri başladı. 13 branş ve 5 farklı atölyede gerçekleştirilen derslere tam 3 bin 600 öğrenci kayıt yaptırdı.

Sakarya|18.10.2016
Hendek’e 15 Km’lik İçme Suyu Hattı

Hendek Yeşilyurt İçmesuyu Projesi kapsamında devam eden çalışmalarda sona gelindiğini açıklayan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Hendek Hacıkışla, Soğuksu ve Aktefek Mahalleleri için 15 kilometrelik içmesuyu hattı ve bir içmesuyu deposu inşa ediyoruz. Çalışmalarımızın büyük bir kısmı tamamlandı. Artık son 2 kilometredeyiz” dedi.

Sakarya|14.10.2016
2020’de Dünyanın Gözü Sakarya’da Olacak

Büyükşehir Belediyesi 2020 yılında yapılacak olan UCI (Union Cycliste Internationale) Dağ Bisikleti Dünya Maraton Yarışları’na ev sahipliği yapacak.

Sakarya|13.10.2016
Sakarya’dan Altyapıya Büyük Yatırım

Erenler’in tüm içme suyu altyapısını yenileyecek projenin ilk hat montaj töreninde konuşan Başkan Toçoğlu, “Bugün Erenler’de 25 milyonluk bir projeyi başlatıyoruz. Bölgenin tamamına 300 kilometrelik yeni içme suyu hattı döşeyeceğiz. Ayrıca bölgeye örnek bir proje olan akıllı şebeke sistemi kuracağız. Projemiz Erenler’e hayırlı olsun” açıklamasında bulundu.

Sakarya|26.09.2016
Sakarya’da Beklenen Proje Çalışmaları Başlıyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sapanca Sosyal Gelişim Merkezi’nin temelinin 22 Eylül Perşembe günü gerçekleştirilecek tören ile atılacağını açıkladı.

Sakarya|22.09.2016
Karasu Sahili Artık Dünya Standartlarında

Büyükşehir Belediyesi’nin Karasu sahilleri için başvuruda bulunduğu ‘Mavi Bayrak’ projesi jüri tarafından onaylandı. Şehrin turizm göstergelerine olumlu katkılar sunacak müjdeyi açıklayan Başkan Toçoğlu, “Karasu sahillerimiz artık ‘Mavi Bayrak’la buluştu.

Sakarya|06.09.2016
Çocuklar 24 Branşta Eğitim Alıyor

Büyükşehir Yaz Spor Okulları’nda eğitimler devam ediyor. 7-15 yaş aralığındaki 10 bin öğrenci uzman eğitmenler eşliğinde yeteneklerini keşfediyor.

Sakarya|29.08.2016
Sosyal Belediyeciliğin Örnek Projesi

Geyve Sosyal Gelişim ve Gençlik Merkezi’nde çalışmaların tamamlandığını kaydeden Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Eylül ayında Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleştirilecek programda merkezimizin resmi açılışı yapılacak.

Sakarya|25.08.2016
Yeni Spor Tesisi Tamamlandı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Akyazı Spor Tesislerinde çalışmalar tamamlandı. Yeni spor kompleksi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek programda resmi olarak açılacak.

Sakarya|23.08.2016
Mülteci Çocukların Eğitimine Büyükşehirden Destek

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ile birlikte Karaman’da inşa edilen okul projesinde incelemelerde bulunan Başkan Toçoğlu, “Geçici Eğitim Merkezimiz yeni eğitim öğretim döneminde hizmete başlıyor.

Sakarya|22.08.2016
70 Milyonluk Yatırım Memnuniyet Getirdi

Yeni büyükşehir yasasının ardından SASKİ hizmet sınırlarına dâhil olan Karasu ilçesinde altyapı çalışmalarındaki memnuniyet her geçen gün artıyor. İlçede 70 milyon lirayı bulan içme suyu ve altyapı yatırımlarıyla zaman zaman yaşanan su yetersizliğinin önüne geçilirken, Karasulu muhtarların; “SASKİ, haftanın 7 günü, 24 saat boyunca hizmetlerini aksatmadan sürdürüyor” yorumları öne çıkıyor.

Sakarya|19.08.2016
AŞILAMAYACAK ‘ENGEL’ YOK!

Kenarda tutulan, toplumdan izole edilen engellileri hayatın tam ortasına yerleştirmeyi hedefleyen Sakarya Büyükşehir Belediyesi tüm Türkiye’ye örnek olacak bir proje gerçekleştirdi

Sakarya|11.08.2016
Şimdi Sıra Ulus Caddesi’nde

“Şehir Senin İçin Yenileniyor” sloganıyla Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen kentsel tasarım çalışmaları Ulus Caddesi ile devam ediyor.

Sakarya|02.08.2016
Sakarya’ya Milyonluk Yatırım

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, şehir genelinde devam eden altyapı çalışmalarına bir yenisinin daha ekleneceğinin müjdesini verdi.

Sakarya|13.07.2016
Basketbol Takımı Basının Karşısına Çıkıyor

Sakarya Büyükşehir Basket yönetimi, teknik ekip ve oyuncuları 12 Temmuz Salı günü basının karşısına çıkıyor. Sen Otel’de gerçekleştirilecek programda imza töreni de gerçekleştirilecek.

Sakarya|11.07.2016
20 Milyonluk Güvence

Akyazı Kuzuluk kanalizasyon ve içmesuyu yapım çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Kuzuluk İçmesuyu Projesi kapsamında bölgeye 10 milyon liralık içmesuyu yatırımı yaparak, 79 kilometrelik bir hat inşa ediyoruz. Bu hattın 40 kilometrelik kısmı tamamlandı.

Sakarya|30.06.2016
Kent Park’ a Kaykay Pisti

Büyükşehir Belediyesi spor dalındaki çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek gençlere pist müjdesi verdi. Şehirde ilginin her geçen gün arttığı Kaykay ve Paten sporları için Kent Park’a kaykay pisti yapılıyor.

Sakarya|22.06.2016
Kültür Sanat Yapıları Türkiye’ye Örnek

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ofis Sanat Merkezi ‘Aşk’ın Çiçekleri’ konulu tezhip sergisinin açılışı ve söyleşi programına ev sahipliği yaptı.

Sakarya|06.06.2016
Engelsiz Bir Şehir İçin

Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Kent Sakarya Projesi kapsamında 16 ilçe belediyesinin ilgili teknik personellerine Erişilebilirlik Standartları Semineri verildi.

Sakarya|03.06.2016
Hendek’te Bu Yıl Ramazan Bambaşka

Ramazan ayı için hazırlıklara başlayan Hendek Belediyesi, Muammer Sencer Caddesi ‘Ramazan Şenlikleri’ kapsamında oluşturulacak Ramazan Çarşısı için çalışmalara başladı.

Sakarya|31.05.2016
Maden Deresi’nde Doğayı Keşfettiler

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İlkbahar Dönemi Doğa Yürüyüşleri Karasu-Kocaali arasında yer alan Maden Deresi Parkuru’nda son buldu.

Sakarya|24.05.2016
Sapanca’ya Yeni Sokak

Sapanca İlçesi Çayiçi Mahallesi’ndeki Sönmez Caddesi, Sapanca Belediyesi tarafından yeni bir sokağa daha kavuşuyor.

Sakarya|17.05.2016
Akyazı’nın Altyapısına 20 Milyonluk Yatırım

Akyazı Kuzuluk kanalizasyon hattı yapım çalışmalarında sona gelindiğini belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Bölgede inşa ettiğimiz 70 kilometrelik kanalizasyon hattının 65 kilometrelik kısmı tamamlandı.

Sakarya|16.05.2016
Sakarya'nın Eşsiz Güzelliklerine Hayran Kalmamak Elde Değil

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Doğa Yürüyüşleri Kaynarca Oflak Dağı Parkuru’nda gerçekleşen yürüyüş ile devam etti.

Sakarya|10.05.2016
Miniklerin Sanata İlgisi Büyüktü

Büyükşehir Belediyesi Ofis Sanat Merkezi’nde öğrencilere yönelik gerçekleştirilen atölye çalışmaları devam ediyor. Öğrenciler eğlenerek öğrenmenin ayrıcalığını burada yaşıyor

Sakarya|06.05.2016
Bilgi Evi Öğrencilerinin Fidanları Toprakla Buluştu

Adapazarı Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü Bilgi Evi öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında ağaç dikerek Hatıra Ormanı oluşturdu. Çocuklar yaklaşık yüz adet fidan dikti.

Sakarya|02.05.2016
Şehir ‘Hizmetlerden Memnunum’ Dedi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan memnuniyet anketinin sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Hamza Al,

Sakarya|28.04.2016
Yenikent’e Üniversite Eylül’e Yetişecek

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Meslek Yüksek Okulu’nun (MYO) bazı bölümlerini Adapazarı Camili bölgesine taşıyacak projede gelinen son noktayı sosyal medya hesabından takipçileri ile paylaştı.

Sakarya|27.04.2016
Sakaryalılar Katlı Otoparka Bu Yıl Kavuşacak

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu, uzun vadeli alt yapı çalışmalarına iddialı projeleriyle devam ediyor.

Sakarya|26.04.2016
Daha Temiz Bir Kıyı Şeridi İçin

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, Sapanca Gölü kıyısında temizlik çalışmalarına devam ediyor.

Sakarya|19.04.2016
Yürüyüşlerin Adresi Pamukova Oldu

Büyükşehir Belediyesi İlkbahar Doğa Yürüyüşleri Pamukova Kaymakamsuyu parkuru ile devam etti

Sakarya|12.04.2016
Şehri Birlikte Güzelleştiriyoruz

Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Lale Dağıtımı, 7 Nisan Perşembe günü Kent Park’ta gerçekleştirilecek. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Türker Vardar, saat 17.30’da başlayacak programa tüm vatandaşları davet etti.

Sakarya|07.04.2016
İş Yerleri 12 Nisan’da İhaleye Çıkıyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Afet Koordinasyon Merkezi projesi içerisinde yer alan 28 adet iş yeri için 12 Nisan Salı günü ihaleye çıkacaklarını açıkladı.

Sakarya|04.04.2016
Belediye Şoförlerine Eğitim

Mercedes Benz tarafından Hendek Belediyesi’nde çalışan şoför personele, Ekonomik ve Güvenli Sürüş Teknikleri konusunda, teorik ve uygulamalı eğitim semineri verildi.

Sakarya|11.03.2016
Medeniyet Bulvarı Hayırlı Olsun

Büyükşehir Belediyesi’nin şehre kazandırdığı Medeniyet Bulvarı’nda incelemelerde bulunan Başkan Toçoğlu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ile direksiyon başına geçti, makam aracı ile yeni arterde sürüş gerçekleştirdi.

Sakarya|11.03.2016
Uzunçarşı’daki Dönüşüm Cuma Günü Başlıyor

Uzunçarşı Yenileme Projesi’nde çalışmaların 11 Mart Cuma günü başlatılacağını açıklayan Başkan Toçoğlu, “Tarihi adadaki dönüşüm çalışması süresince esnafımızın mağdur edilmeyeceğini vurgulamak istiyorum. Hedefimiz: esnafın ticaret hayatını aksatmayan bir projedir. Uzunçarşı için en güzelini hedefliyoruz. Dönüşüm çalışması Sakaryamıza hayırlı olsun” dedi.

Sakarya|09.03.2016
Sosyal Tesis Mart’ta İhaleye Çıkıyor

Şehrin merakla beklediği Maltepe’deki Sosyal Tesislerin dönüşümü ile ilgili çalışmada müjdeyi veren Başkan Toçoğlu, “Projemizin yapım ihalesine Mart ayı içerisinde çıkıyoruz. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Sakarya|23.02.2016
Macera İçin Survivor’a Gitmeye Gerek Yok

Büyükşehir Macera Park’ta bahar yarıyılı kayıtlarının devam ettiğini belirten Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, maceraya kayıtlar için son günün 19 Şubat Cuma olduğunu söyledi. Yüce, “7 – 14 yaş arası öğrencilerimizin katılabileceği eğitimlerimiz 20 Şubat Cumartesi günü başlayacak. Tüm maceracıları bahar döneminde merkezimize bekliyoruz” dedi.

Sakarya|08.02.2016
Nasıl Yapıldığını Merak Mı Ediyorsunuz?

Sakarya Büyükşehir Macera Park tarafından başlatılan ‘Nasıl Yapılır?’ projesine ilgi her geçen gün artıyor. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Minik maceracıların günlük hayatta tüketilen ürünlerin nasıl imal edildiğini yerinde öğrendikleri gezilerimize yoğun bir talep söz konusu.

Sakarya|04.02.2016
Hendek’e Saat Kulesi Yapıldı

Hendek Belediyesi tarafından restorasyon çalışması tamamlanan Üniversite Caddesi sonuna Osmanlı temalı saat kulesi dikildi.

Sakarya|03.02.2016
Genç Projeler Dikkat Çekiyor

Sakarya Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi renkli ve bir o kadar da eğitsel projelere imza atmaya devam ediyor.

Sakarya|26.01.2016
Macera Park Her Kesime Hitap Ediyor

Büyükşehir Macera Park, Pirelli Fabrikası yönetici ve çalışanlarını misafir etti. Çalışanların motivasyonlarını arttırmak amacıyla düzenlenen programda, katılımcılar keyifli bir günü geride bıraktı.

Sakarya|11.01.2016
Kış, Sakarya'ya Çok Yakıştı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin fotoğrafçısı İhsan Korkut’un objektifinden Sakarya’da kış fotoğraflarına bakmak ister misiniz?

Sakarya|05.01.2016
Çocuklar Hakkında Seminer Verildi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Çocuklara Sınır Koymanın Önemi’ konulu seminerde konuşan Uzman Aile Danışmanı Semiha Özgür Sezer, “Çocuklar araştırmayı ve keşfetmeyi isterler.

Sakarya|31.12.2015
Enerjisini Kendi Üreten Şehir!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Pamukova Eskiyayla havzasında devam eden Akçay Barajı yapım çalışmalarını inceledi.

Sakarya|29.12.2015
Şampiyon Şovunu Engelliler İçin Yaptı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Engelsiz Kafe’nin resmi açılış törenine katılan Süpersport Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, engelli vatandaşlar ile bir araya geldi ve mini gösterisi ile izleyenleri büyüledi.

Sakarya|03.12.2015
Geyve’ye Muhteşem Proje

Geyve Sosyal Gelişim ve Gençlik Merkezi’nde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini açıklayan Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Geyve Sosyal Gelişim ve Gençlik Merkezi; 150 kişilik tiyatro ve konferans salonu, eğitim ve seminer sınıfları ile kafeteryanın yer alacağı çok yönlü bir proje olacak” dedi.

Sakarya|12.11.2015
Sakarya'da Toplu Taşımaya Yeni Düzenleme

Büyükşehir Belediyesi otobüs seferlerinde yaz uygulamasının sona erdiğini açıklayan Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, “Şehir içi ulaşımında herhangi bir aksaklıkla karşılaşmamak için yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ulaşımda etkin, verimli, vatandaş memnuniyetini önceleyen çalışmalarımız sürecek” dedi.

Sakarya|29.09.2015
Çocuklarımızın Gelişimi İçin Haydi SGM’ye!

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi’nde yeni dönem kayıtları başladı. Branş çeşitliliği ve alanında uzman eğitmenler ile yeni bir eğitim yılına daha merhaba diyeceklerini belirten Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, tüm öğrencileri SGM yeni dönem kayıtlarına davet etti.

Sakarya|16.09.2015
Geyve Gençlik Merkezi Yükseliyor

Geyve Gençlik Merkezi’nde çalışmaların başladığını açıklayan Başkan Toçoğlu, “Geyveli hemşerilerimize, ailelere, yaşlılara, hanım kardeşlerimize, genç ve çocuklara Geyve Gençlik Merkezi vesilesiyle destek sunacağız. Sadece gençlik için değil tüm Geyveli kardeşlerimize yeni bir buluşma noktası kazandırıyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Sakarya|10.09.2015
Kombine Kartları Satışta

Sakarya Büyükşehir basketin yeni sezon öncesi kombine kartları satışa çıkarıldı. 4 farklı kategoride satışa sunulan kombine kartları Atatürk Kapalı Spor Salonu’ndan temin edilebilecek.

Sakarya|28.08.2015
Tezgahlar Minik Aşçılara Emanet

SGM Yaz Kurslarında Uygulamalı Mutfak Eğitimlerine katılan minik aşçılar; rengârenk pastalardan kurabiyelere, meyveli vafıllardan (waffle) ev yemeklerine kadar birbirinden renkli menüleri arkadaşları ve aileleri için hazırlama fırsatı yakalıyor.

Sakarya|21.08.2015
Sakarya’da Çiftçiler Mutlu

SASKİ tarafından hayata geçirilen Doğu Bölge Sulama Projesi, vatandaşlarda büyük memnuniyet yarattı. Bölgedeki çiftçiler hayata geçirilen çalışmayla mahsulde önemli bir verim artışı olacağını belirtti.

Sakarya|19.08.2015
Başkanın Çiçekleri Sosyal Amaçlı Minibüs Oldu

Hendek Belediye Başkanlığı görevini devralan Başkan İrfan Püsküllü’nün makamına gelen hayırlı olsun çiçeklerinin açık artırma usulü ile satışından elde edilen gelir ile alınan sosyal hizmetler minibüsü hizmete başladı.

Sakarya|07.08.2015
Macera Eğitimleri Devam Ediyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Macera Parkı’nda yaz kurslarının yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Park’ta eğitimlere katılmak isteyen vatandaşlar ebilet.sakarya.bel.tr adresini ziyaret edebilir ve 221 40 60 numaralı telefonu arayabilirler” dedi.

Sakarya|03.08.2015
'Yeni Sezonda Hedef Şampiyonluk'

Büyükşehir Basketbol Takımı Yönetim Kurulu Toplantısı’nda konuşan Başkan Toçoğlu, “Basketbol ile ilgili gelişmelerden son derece memnunuz. Büyükşehir Basket; hem Sakarya, hem de bizim için çok önemli. Yeni sezonda şampiyonluk için takımımıza desteğimiz sürecek” dedi.

Sakarya|30.07.2015
Onlar Sahiplerini Bekliyor

Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık Hizmetleri Dairesi Başkanı Yusuf Çelebi, barınaklarda misafir edilen sokak hayvanlarını sahiplenmek isteyen vatandaşları Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’ne davet etti.

Sakarya|29.07.2015
Kocaali’ye Arıtma Tesisi Geliyor

SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Kocaali ilçesinde başlatılan 43 milyonluk altyapı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini, projelendirilen 120 kilometrelik hattın 87 kilometresinin tamamlandığını belirtti. İlçe için bir de müjde veren Rüstem Keleş, “Kocaali Atıksu Arıtma Tesisi inşasına kısa süre içerisinde başlayacağız” dedi.

Sakarya|28.07.2015
Vatandaşlarda Engelsiz Kafe Sevinci

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen ve tamamlandıktan sonra engelli vatandaşların istihdam edileceği müjdelenen Engelsiz Kafe’de çalışmalar sürüyor.

Sakarya|23.07.2015
Sakarya’da Yeni Yaşam Alanları Oluşturuluyor

Yeni dönemde şehre yeni yeşil alan, park ve meydan müjdesi veren Başkan Toçoğlu; “İlk günden itibaren şehrimize sosyal donatıları en üst düzeyde mekanlar kazandırma derdinde olduk. İnşallah yeni dönemde de çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz. Şehrimize yeşil alanlar, parklar ve meydanlar kazandıracak; çocuklarımızın toprağa sağlam basmasını sağlayacağız.” dedi.

Sakarya|21.07.2015
Otobüslerde Anlık Takip Uygulaması Başlıyor

Toplu taşımada kurumsal altyapıyı güçlendirme hedefiyle bir yeniliğin daha hayata geçirileceğini açıklayan Başkan Toçoğlu, “Özel halk otobüslerinde başlatacağımız yeni sistemle güzergahlarda anlık takip sistemi uygulamasını hayata geçiriyoruz.

Sakarya|15.07.2015
Kitap Dostları Faik Baysal’da Buluşuyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Faik Baysal Kütüphanesi farklı alanlarda okuma yapma ayrıcalığı sunan yaklaşık 20 bin eser ile kitapseverleri misafir etmeye devam ediyor.

Sakarya|02.07.2015
Toçoğlu Katlı Otopark İçin Tarih Verdi

Şehir merkezine inşa edilecek Katlı Otopark Projesi’nde gelinen son noktayı değerlendiren Başkan Toçoğlu, projenin ihale tarihini açıkladı.

Sakarya|01.07.2015
İşte En Güzel Dayanışma

Büyükşehir Belediyesi Engelli Hobi Kurslarında Ahşap Boyama eğitimi alan öğrenciler el emeği çalışmalarını Dar Sokak’ta görücüye çıkarıyor. Birbirinden renkli eserlerini satışa sunma ayrıcalığı bulan engelli vatandaşlar aile bütçelerine de katkı sağlıyor.

Sakarya|24.06.2015
Asfaltsız Bir Bölge Kalmayacak

Başkan Toçoğlu; “5 yılda 1,2 milyon ton asfalt kullanarak 800 kilometrelik güzergahı sıcak asfaltla buluşturduk. Bu dönem de 25 milyonluk asfalt çalışması yapıyoruz ve gelecek dönemler için de çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz.

Sakarya|01.06.2015
Miniklerden Birbirinden Renkli Pastalar

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi Pasta Süsleme Yarışması’na ev sahipliği yaptı. Etkinliğe aileleri ile katılan minikler, en güzel pastayı yapabilmek için tüm hünerlerini sergiledi.

Sakarya|11.05.2015
Katlı Otoparklar İnşa Edilecek

Çark Caddesi’nde faaliyet gösteren esnaf ile buluşan Başkan Toçoğlu, bölgeyi de ilgilendiren katlı otopark çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Başkan Toçoğlu, “İlk otoparkımız Müftülük binası yanındaki arazi üzerine inşa edilecek. Ardından bu projemizin devamı da olacak, yeni otoparklar inşa edeceğiz” dedi.

Sakarya|05.05.2015
Sapanca'da Çocuk Şenliği Gerçekleşti

Sapanca Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Çocuk Şenliği gerçekleşti. 23 Nisan törenleri sonrası yapılması planlanan şenlik, bu yıl hava muhalefeti nedeniyle 2 Mayıs Cumartesi günü düzenlendi.

Sakarya|04.05.2015
“Hayata Birlikte Tutunuyoruz”

Engelli vatandaşların sosyal yaşamla bağlarını daha da artırmak amacıyla düzenlenen Hayata Tutunuyorum Projesi’nde eğitimler tamamlandı.

Sakarya|17.04.2015
Büyükşehirden Tıp Fakültesine Destek

SAÜ Rektörü Elmas ve Tıp Fakültesi’nde görevli akademisyenlerle bir araya gelen Başkan Toçoğlu, SEAH’a hediye edilen yeni cihazın hayırlı olmasını diledi. Başkan Toçoğlu, “Sakarya Üniversitesi bizim gözbebeğimizdir. İnşallah üniversitemiz ile işbirliğimiz daha da güçlenecek” dedi.

Sakarya|15.04.2015
Sakarya’da “Geçtim Ama Tiyatrodan”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında AKM’de sahnelenen ‘Geçtim Ama Tiyatrodan’ isimli tiyatro gösterimi Sakaryalı tiyatro severlerin beğenisini kazandı.

Sakarya|09.04.2015
En Etkili Silah: Erken Teşhis

Kanserle Savaş Haftası kapsamında açıklamalarda bulunan Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Aydın Sarı, “Kanserle ilgili en küçük bir kuşku doktorunuza başvurmak için yeterlidir. Tedavi ise ancak erken teşhisle mümkündür” dedi.

Sakarya|02.04.2015
Atölye Öğrencileri Galeri’yi Gezdi

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen atölye çalışmalarına katılan öğrenciler Galeri’de açılışı gerçekleştirilen ‘100. Yılında Çanakkale Ruhu Resim Sergisi’ni ziyaret etti.

Sakarya|24.03.2015
Kütüphane ve Kitap Kafe Açılıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yenileme çalışmalarının tamamlandığı Faik Baysal Kütüphanesi ve Kitap Kafe’nin 31 Mart Salı günü açılışının gerçekleştirileceğini açıklayan Başkan Toçoğlu,

Sakarya|19.03.2015
Okçuluk Eğitimleri Başlıyor

Yaşarak Öğrenme Macera Parkı’nın yeni bir eğitim programına daha ev sahipliği yapacağını açıklayan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Macera Park’ta başlayacak Geleneksel Okçuluk Eğitimlerimiz ile gençlerimizin ufkunu açacak, tarih bilincini güçlendirecek yeni bir program gerçekleştireceğiz. Gençler eğlenirken bilinç kazanmanın mutluluğunu yaşayacak” dedi.

Sakarya|10.03.2015
Sakarya’da Kadınlar Günü Kutlaması

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Büyükşehir Belediyesi kadın personeliyle bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Kurumuzun temel taşı, kültürümüzün temsilcisi ve koruyucu olan kadınlarımız hayatın bütün alanlarında etkin bir şekilde görev alıyorlar” dedi.

Sakarya|09.03.2015
Meclis 15 Otobüsü Görüşecek

Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı’nda Şehir Merkezi – Esentepe Kampüsü arasında faaliyete geçecek 15 yeni araç ile ilgili önemli gündemlerin yer aldığı 59 madde karara bağlanacak.

Sakarya|06.03.2015
Sakaryaspor’un Yükselişi Sürecek

Sakaryaspor’da Ercüment Coşkundere’nin istifası ile görevi devralan Teknik Direktör Osman Özdemir’e hayırlı olsun temennilerini ileten Başkan Toçoğlu, “Sakaryaspor hedeflerine emin adımlarla ilerliyor. Yaşanan puan kayıplarının telafisi olur. Bu konuda herhangi bir şüphemiz yok. İnşallah Osman Hocamızla birlikte Sakaryaspor’un yükselişi sürecek” dedi.

Sakarya|05.03.2015
Bu Araç Sakarya´da Bir İlk

Adapazarı Belediyesi 2 adet yeni kar küreme aracı aldı. Sakarya'da bir ilk olan Mini Kar Küreme araçları kaldırımlarda biriken karları temizliyor.

Sakarya|26.02.2015
Büyükşehir’den Sürdürülebilir Çevreye Katkı

AB 7. Çerçeve Programı kapsamında İspanya’da Valladolid, İsveç’de Lund ve Türkiye’de de Soma’da gerçekleştirilecek CITyFiED Projesi’ne Sakarya Büyükşehir Belediyesi eliyle Sakarya da dâhil oldu.

Sakarya|20.02.2015
270 İşçi Sağlık Taramasından Geçti

Hendek Belediyesi, belediye ve HİMPAŞ işçilerini sağlık taramasından geçirdi.

Sakarya|20.02.2015
Renklerin Dansını Keşfedin

Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında, ‘Renklerin Dansı’ resim sergisi Sakaryalı sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sakarya|13.02.2015
Sağlıklı Yaşam, Sağlıklı Hizmet

Hendek Belediyesi, belediye ve HİMPAŞ işçilerini sağlık taramasından geçirdi.Hendek Belediye Başkanı Ali İnci “Personelimiz sağlıklı olsun ki verimlilik artsın. Personelimizin sağlığı bizim için her şeyden önde gelir" dedi.

Sakarya|09.02.2015
“2 Bin 500 Öğrencimizi Misafir Ettik”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Koordinatörü Taha Toplu, “Yenikent Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirdiğimiz ücretsiz sinema gösterimlerinde ilk dönem 16 okulumuzu misafir ettik.

Sakarya|06.02.2015
Macera Park STK’ları Misafir Ediyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı okulların yarıyıl tatiline girmesinin ardından kapılarını sivil toplum kuruluşlarına da açtı.

Sakarya|02.02.2015
Kadın Eli, Siyasete Değmeli

AK Parti Hendek Kadın Kolları Başkanı Emine Tosun ve yeni yönetim kurulu üyeleri Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’yi makamında ziyaret ederek destekleri dolayısıyla teşekkür ettiler

Sakarya|30.01.2015
Sapanca’ya Dev Yatırım

Sapanca Belediyesi tarafından 07.01.2015 tarihinde yapılan 70.904.60 m2’lik arazinin satış ihalesi sonuçlandı.

Sakarya|28.01.2015
İletişim Fark Etmekle Başlar

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları eğitmenleri ‘Etkili İletişim’ konulu seminerde bir araya geldi

Sakarya|28.01.2015
Kampüs Ulaşımı Daha da Güçleniyor

Kampüs ulaşım hattına eklenecek yeni otobüsler için ihale çalışmalarının başladığını açıklayan Pistil, “Devam eden çalışmalarımız kapsamında Kampüs ulaşımını 15 yeni otobüs ile güçlendiriyoruz. Yeni araçlar için yakında ihale gerçekleştireceğiz” dedi.

Sakarya|23.01.2015
Sporsever Bir Başkan!

Eğitimcilik hayatında da uzun yıllar yöneticilik yapan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu‘na göre makam sahibinin onu nasıl değerlendirdiğine bağlı olarak zararlı da, yararlı da olabilir.

Sakarya|20.01.2015
“Uludere Projesi Kamusal Uygulamalar” Alanında Ödül

Türkiye’de bir ilke imza atan ve uluslararası nitelik taşıyan Plant Dergisi,

Sakarya|19.01.2015
Arapça Şehir Tanıtım Videosu Beğeni Kazandı

Sakarya’da yaşayan Arap misafirler için hazırlanan şehir tanıtım videosu, internet kullanıcılarının büyük beğenisini kazandı.

Sakarya|16.01.2015
102 Ali Gaffar Hendek'e Geliyor

Şehit Ali Gaffar Okkan Bir Kardeşlik Hikâyesi Projesi kapsamında Diyarbakır’da bulunan “Ali Gaffar” isimli 102 çocuk Hendek Belediyesi’nin misafiri olarak Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın ölüm yıldönümünde Hendek’te olacak

Sakarya|14.01.2015
İnternet Gerektiği Kadar Kullanılmalı

Teknoloji ve İnternet Bağımlığı’ konulu konferansta konuşan Eren, “İnternetin doğru kullanılmadığı takdirde zararları elbette vardır" dedi.

Sakarya|12.01.2015
At’nağme’ Gravürleri OSM’de Sergilenecek

Büyükşehir Belediyesi Ocak Kültür Sanat Etkinlikleri 6 Ocak Salı günü, OSM’de gerçekleştirilecek At’nağme’ Gravürleri sergisinin açılış töreni ile başlayacak.

Sakarya|06.01.2015
Hendek'te Karla Mücadele

Hendek’te kapalı olan mahalle yılları Hendek Belediyesi ekipleri tarafından açılıyor. Etkili olan kar yağışı nedeni ile belediye ekipleri 24 saat çalışıyor.

Sakarya|05.01.2015
‘Nereye’ Beğeni Kazandı

Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında AKM’de sahnelenen ‘Nereye’ isimli tiyatro gösterimi Sakaryalı kültür sanat dostlarının büyük beğenisini kazandı.

Sakarya|26.12.2014
‘’Çocuklar Hayal Kursun İstiyorum’’

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Çocuk-Yazar buluşmasında minik hayranlarıyla bir araya gelen yazar Paksu, “Hayal kurmayı çok seven bir çocuktum

Sakarya|25.12.2014
Girişimciler Eğitime Başladı

Serdivan Belediyesi ve KOSGEB ortaklığında girişimcilere uygulamalı girişimcilik eğitimi verildi.

Sakarya|23.12.2014
Hendek Belediye Başkanı Ali İnci: “Yüzyıllara Hitap Edecek Mabed”

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’nin, “Yüzyıllara hitap edecek” dediği Rasimpaşa camisinin bahçesinde yer altı otoparkı için hummalı çalışma devam ediyor.

Sakarya|23.12.2014
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli'yi ziyaret etti.

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli'yi ziyaret etti. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli'yi ziyaret etti.

Sakarya|23.12.2014
Belediye ve Esnaf El Ele Verecek

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Tarihi Uzunçarşı Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği üyeleriyle bir araya geldi.

Sakarya|23.12.2014
Sapanca Belediyesi Ağaçları Buduyor

Sapanca Belediyesi Park ve Bahçeler müdürlüğü ekiplerinin ilçe genelinde başlattığı ağaç budama çalışmaları program dâhilinde devam ediyor.

Sakarya|23.12.2014
Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı Tamamlandı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu Yenikent Şehir Ormanı’nda yapımı tamamlanan Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı’nda incelemelerde bulundu.

Sakarya|23.12.2014
ankara web tasarım whitefest ankara masaj istanbul hurdacı