Sokak Hayvanları Büyükşehir Korumasında

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, zorlu kış koşullarında sokak hayvanlarını yalnız bırakmıyor.

Balıkesir|20.12.2019
'10’un Kalbi Tarım'a Şehircilik Oscarı

Uluslararası arenada şehirlerin tanıtılmasına, markalaşmasına hizmet ederek şehir ve insan hayatına farkındalık sağlamak amacıyla düzenlenen Golden City Awards Şehircilik Oscar Ödülleri’nde, Balıkesir Büyükşehir Belediyesine bağlı BAÇEM “10’un Kalbi Tarım” projesiyle ödüle layık görüldü.

Balıkesir|20.12.2019
Başkan Yücel Yılmaz UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı'nda

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve UCLG-MEWA Eş Başkanı Yücel Yılmaz, UCLG-MEWA'nın İzmir'de gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında uluslararası işbirlikleri ve dayanışmanın evrensel sorunların çözümünde önemli bir adım olduğunu vurguladı.

Balıkesir|10.12.2019
Yerli Irk, Vetiver ile İki Kat Büyüyecek

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 'Yerli Irk Hayvanların Verimini Artırma' projesi kapsamında BAÇEM laboratuvarlarında geliştirdiği vetiver yem bitkisi sayesinde hayvanlar kurak mevsimlerde yeşil yem yiyerek verimini ikiye katlayacak.

Balıkesir|10.12.2019
BALTOK'un 'Anahtar Teslimi Götürü Bedel İhalesi' 16 Aralık'ta

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki BALTOK AŞ. tarafından modern, güvenilir ve ekonomik nitelikli konut projeleri üretmek amacıyla 2016 yılından temeli atılan ve 10 Ekim 2018 tarihinde yapımı durdurulan Yeni Karesi Konutları'nın inşaatı, Başkan Yücel Yılmaz'ın talimatı ile yeniden başlayacak.

Balıkesir|10.12.2019
Savaştepe Atık Su Arıtma Tesisinde Sona Gelindi

Hizmet kalitesini her geçen gün daha da artıran BASKİ Genel Müdürlüğü, 6. Su ve Çevre Konferansı Ödülleri kapsamında “En Çok Altyapı Yatırımı Yapan Sular İdaresi” ödülü aldı. Altyapı çalışmalarını sürdüren ekipler, Savaştepe Atık Su Arıtma Tesisi ve kanalizasyon inşaatında sona geldi.

Balıkesir|10.12.2019
Kırsal Kalkınmaya Destek

Şehirde kırsal kalkınma hamlesi başlatan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın talimatıyla üretici teşvik etmek adına Karesi İlçesi Kabakdere Mahallesi'nde 5 bin ceviz tohum ekildi.

Balıkesir|11.11.2019
Eğitim ve İş Dünyasını Bir Araya Getiren Zirve

"İnsana Dokunmak" sloganıyla gerçekleştirilen Balıkesir 1. İnsan Yönetim Zirvesi Balıkesir Sanayi Odası Konferans Salonu'nda Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin de destekleriyle gerçekleştirildi.

Balıkesir|11.11.2019
“Yağların Mucizesiyle Sağlık”

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Yağların Mucizesi ile Sağlık” seminerine vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Seminerde vatandaşlara bitkilerle tedavi yöntemi anlatıldı.

Balıkesir|24.10.2019
“Çevre Dostu Gelecek İçin Sıfır Atık”

Çocuklarda çevre bilinci oluşturmak amacıyla Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından ilkokullarda çevre eğitimleri veriliyor. İvrindi, Edremit ve Altıeylül ilçelerinde 241 öğrenciye “Çevre dostu gelecek için sıfır atık” projesi kapsamında bilgilendirilmelerde bulunuldu.

Balıkesir|24.10.2019
Edremit’in Saklı Hazinesi: Kırmızı Mercanlar

Edremit sualtı zenginliklerinin en önemlilerinden biri olan kırmızı mercanların korunması amacıyla uygulanan “Edremit Körfezi Saklı Hazineleri Kırmızı Mercanlar” projesi kapsamında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde profesyonel dalış ekipleri tarafından kırmızı mercanlar görüntülendi.

Balıkesir|17.10.2019
Entegre Tesis, Aylık 18 Bin Haneyi Aydınlatacak

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Katı Atık Düzenli Depolama Sahası'nda oluşan metan gazını enerjiye çevirecek üretim tesisi kuruyor. Tesiste, yıllık ortalama 400 bin ton çöp işlenerek 18 bin hanenin aylık enerji ihtiyacı karşılanacak.

Balıkesir|08.10.2019
Evrensel Şehir Balıkesir

25 ülkeden 200'den fazla konuşmacı ve 3 binden fazla katılımcının katıldığı Marmara Uluslararası Kent Forumu'nda konuşan Başkan Yücel Yılmaz, 21. yüzyıl kent vizyonlarına değinerek, Balıkesir'i özenilen, gıpta edilen, evrensel standartlarda bir şehir haline getireceklerini ifade etti.

Balıkesir|02.10.2019
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz BM İklim Zirvesi'nde

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Eş Başkanı ve Çevre Komitesi Başkanlığı görevlerini yürüten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz BM İklim Hareketi Zirvesi'ne katıldı.

Balıkesir|25.09.2019
Balıkesir'de "Sağlık için Beraber Yürüyelim" Etkinliği

2002 yılında ilan edilen ve o yıldan itibaren her yıl Avrupa’nın tüm ülkelerinde düzenli olarak kutlanılan “Sağlık için Beraber Yürüyelim” sloganının benimsendiği Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında 3 ten 93’e her yaştan vatandaşın katılımıyla yürüyüş düzenlendi.

Balıkesir|25.09.2019
Balıkesir Coğrafi İşaretli Ürünlerini Tanıttı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Ankara’da gerçekleştirilen “II. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi”ne katılarak, Balıkesir’in coğrafi işaretli 12 ürününi tanıttı. Büyük ilgi gören Balıkesir standını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da ziyaret ederek ürünleri ilgiyle inceledi.

Balıkesir|25.09.2019
Balıkesir'de 'Önce Yaya'

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezindeki trafik akışında araç ve yaya güvenliğini sağlamak amacıyla cadde ve bulvarlarda yaya geçidi çizgileri ile park çizgilerini yenileme çalışmaları yapıyor. Ekipler, yaya geçitlerinde “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” kapsamında hazırlanan “Önce Yaya” logosu kullanılıyor.

Balıkesir|17.09.2019
Sındırgı'da Pehlivanlar Anıtı Açıldı

Sındırgı'nın adını dünyaya duyurmuş Kırkpınar başpehlivanlarından Sındırgılı Şerif Pehlivan ve Mehmet Ali Yağcının yer aldığı pehlivanlar anıtı açıldı.

Balıkesir|03.09.2019
Kurtdere’de Başpehlivan Ali Gürbüz Oldu

Cihan Pehlivanı Kurtdereli Mehmet Pehlivan anısına Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi tarafından bu yıl 60.sı düzenlenen Kurtdereli Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan Ali Gürbüz oldu.

Balıkesir|06.08.2019
Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Triatlon Takımı Sporcuları Milli Takımda

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Triatlon Takımı sporcuları “Eğirdir Triatlon ve Aquatlon Türkiye Şampiyonası”nda ilk üçe girerek, Türkiye Triatlon Milli Takımı’na girmeye hak kazandı.

Balıkesir|16.07.2019
Balıklar Doğal Yaşam Alanlarına Taşınıyor

Balıkesir Çay Deresi Rekreasyon Alanı’nda sayısı 40 binlere ulaşan pullu ve aynalı sazanlar, civar ilçelerdeki göletlere naklediliyor. Naklin tamamlanmasının ardından Çay Deresi temizlenerek, yeniden doldurulacak.

Balıkesir|12.07.2019
‘50 Peynirli Şehir Balıkesir’ Dünyanın En İyisi Seçildi

‘50 Peynirli Şehir Balıkesir’ gastronomi dünyasının en seçkin etkinliklerinden ‘Gourmand Cookbook Award’da peynir ve süt kategorisinde 12 finalist arasından birinci seçilerek, alanında dünyanın en iyisi unvanına sahip oldu.

Balıkesir|10.07.2019
“Yakala Sev Bırak” Balık Tutma Etkinliğine Büyük İlgi

Balıkesirliler, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Avlu’da düzenlenen “Yakala Sev Bırak” balık tutma etkinliğine yoğun ilgi gösterdi. Aileler hep birlikte keyifli zamanlar geçirerek, çocuklarına sürdürülebilir balıkçılık hakkında bilgiler verdiler.

Balıkesir|19.06.2019
Çevre ve Atık Yönetimi Toplantısı Gerçekleştirildi

Balıkesirlilerin rahat bir yaz sezonu geçirebilmesini sağlamak için çeşitli önlemlerin alınmasıyla ilgili Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı “Çevre ve Atık Yönetimi Faaliyetleri Değerlendirme” toplantısını, tüm ilçelerin temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirdi.

Balıkesir|06.05.2019
Gönen Belediyesi, 30. Ömer Seyfettin Kültür-Sanat Haftası başlıyor

Gönen Belediyesi ile T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla düzenlenen, 30. Ömer Seyfettin Kültür-Sanat Haftası, bu yıl 6-10 Mart tarihleri arasında Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar'ın açılış konuşmasıyla başlayacak.

Balıkesir|05.03.2019
Sıfır Atık İçin Yeni Bir Çevre Dostu Proje Başlatıldı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığınca “Çevre Dostu Balkart” projesi hayata geçirildi.

Balıkesir|22.02.2019
Tiyatro İle Çevre Duyarlılığına Dikkat Çektiler

Edremit Kent Konseyi ve Karesi Kent Konseyi işbirliğiyle, çevre duyarlılığına dikkat çekmek amacıyla sahnelenen "Ahh Dedelerimiz" adlı tiyatro oyunu Salih Tozan Kültür Merkezi'nde izleyicilerle buluştu.

Balıkesir|27.12.2018
Basketbol Aday Hakem Kursu Başladı

Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Basketbol Federasyonu'nun ortaklaşa düzenlediği basketbol aday hakem kursu 70 hakem adayının katılımıyla Balıkesir Kurtdereli Spor Salonu'nda başladı.

Balıkesir|25.12.2018
"Trafikte Bekleme Süresi Yüzde 30 Azalacak”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Başkanlığını ziyaret ederek akıllı ve dinamik kavşak çalışmaları hakkında kontrol merkezinde detaylı bilgi aldı

Balıkesir|17.12.2018
“KOD 10.0 Balıkesir”de Klavye Sesi Eksik Olmuyor

Endüstri 4.0'ın eğitim kapısı “Kod 10.0 Balıkesir” projesi, Karesi ilçesindeki okullarda ve Karesi Kent Konseyi binasındaki atölyelerde öğrencilerin yoğun ilgili ile karşılaşıyor

Balıkesir|12.12.2018
Edremit Belediyesi’nden Her Mahalleye Çocuk Parkı

Edremit Belediyesi tarafından yeni yapılan parklar ve oyun alanları miniklerin yoğun ilgisini çekiyor.

Balıkesir|07.12.2018
Eski Kahvehane Sağlık Evi Olacak

Burhaniye’nin Yaylacık Mahallesinde kahvehane yeniden düzenleyerek sağlık evi olarak kullanılacak.

Balıkesir|03.12.2018
3. İda Ultra Maraton Kazdağları’nda Koşulacak

Türkiye’nin ilk ve tek kış ultra maratonu İda Ultra Maratonu, Edremit Belediyesi’nin katkıları ile 3. kez Kazdağları’nda gerçekleştirilecek

Balıkesir|29.11.2018
Belediye Çalışanları Kan Verdi

Burhaniye Belediyesi çalışanları duyarlı bir davranışta bulunarak Kızılay tırında kan bağışında bulundu.

Balıkesir|28.11.2018
Bigadiç'te Pedallar Sağlık İçin Çevrildi

Bigadiç Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından vatandaşlara yüzlerce bisiklet dağıtıldı.

Balıkesir|27.11.2018
“Biz Bir Aileyiz Birbirimize İyi Geliriz”

Sındırgı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü organizasyonunda Sındırgı’nın en ücra köşelerine dahi belediyenin şefkat eli uzatılıyor

Balıkesir|08.11.2018
“Dursunbey, Türkiye’nin Karaçam Ağaç Merkezi"

Dursunbey'e ‘dağ şehri' dersek pekte yanlış bir cümle kurmuş olmayız aslında. Çünkü, Dursunbey'de 111 mahalle var ve bunlardan 102 tanesi orman köyü statüsünde

Balıkesir|05.11.2018
“Artık Çadır Açmak, Yağmur Altında Kalmak Yok”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Altıeylül İlçesi 2. Gündoğan Mahallesi’nde bulunan Cuma Pazarı’nı ziyaret ederek, pazar yerinin üstünün kapatılması çalışmalarını inceledi, bilgi aldı.

Balıkesir|05.11.2018
Erdek-Bandırma Hattında Ücretsiz Wi-Fi

Erdek-Bandırma Hattında toplu yolcu taşımacılığı yapan S.S. Erdek Minibüs-Midibüs-Otobüs kooperatifi'ne bağlı “Ücretsiz Wi-Fi'' etiketi bulunan araçlarında yolculuk boyunca İnternet keyfi yaşanıyor.

Balıkesir|02.11.2018
Karesi’ye 4,5 Yılda 94 Park

Karesi Belediyesi, halkın daha kaliteli zaman geçirebileceği çok sayıda modern yeni nesil oyun grupları ile donatılmış parkları şehre kazandırdı. Belediye son 4,5 yılda ilçeye 94 park yaptı.

Balıkesir|31.10.2018
“Akıllı Kent Balıkesir'i İnşa Ediyoruz”

Turkuaz Medya Grubu'nun düzenlediği ve dün İstanbul Lütfi Kırdar Sergi Salonu'nda gerçekleştirilen Dijital Şehircilik Zirvesi'ne konuşmacı olarak katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Akıllı Kent Balıkesir Projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Balıkesir|26.10.2018
Başkan Asfalt Çalışmasına Katıldı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, yaklaşan kış mevsimi öncesinde asfalt ve inşaat sezonunun sonuna geliniyor olması nedeniyle yapılan çalışmaları denetlemeye çıktı.

Balıkesir|24.10.2018
“Savaştepe Kabuğunu Kırmış Bir Şehir Olacak”

Savaştepe, Balıkesir merkeze 45 km uzaklıkta doğası ve ismiyle dikkat çeken bir ilçe. Bu ilçenin hikayesini yakından tanımak için Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek'i ziyaret ettik. 30 yıl sınıf öğretmenliği yapan Savaştepeli Başkan Turhan Şimşek'le kentini konuştuk.

Balıkesir|23.10.2018
Karesi'de Kitap Okuma Günleri Başladı

Karesi’nin her noktasını açık hava kütüphanesine çeviren Karesi Belediyesi ve Karesi Kent Konseyi, hayata geçirdiği Okuma Günleri, bu kez Cumhuriyet ve Çocuk teması ile Karesi Park’ta gerçekleşti.

Balıkesir|23.10.2018
Karesi Belediyesinin Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Karesi Belediyesinin düzenlediği 4. Ulusal Fotoğraf Yarışması 'Balıkesir'in En Güzel Karesi-Kırsalın Karesi' temalı fotoğraf yarışması usta fotoğraf sanatçılarının değerlendirmesi sonucunda belirlendi.

Balıkesir|17.10.2018
Kırsal Hizmetlerden Pirinç Üretimi İçin Ar-Ge Çalışması

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı pirinç üretimi ve çiftçinin bilinçli tarıma yönlendirilmesi maksadıyla AR-GE çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor

Balıkesir|08.10.2018
Kitabını Getir Zumbaya Katıl

Burhaniye Belediyesi, vatandaşlarına hem kırsal mahalle okullarına kitap yardımı yapma hem de zumba ve pilates eğitimlerine katılarak, sağlıklı yaşama imkânını bir arada sunuyor

Balıkesir|05.10.2018
Ayvalık’ta Naylon Poşet Yok Kese Kağıdı Var

Ayvalık Belediyesi, bünyesinde bulunan işletmelerde kese kâğıdı kullanımına geçti

Balıkesir|25.09.2018
Edremit Belediyesi Aşure Dağıttı

Edremit Belediyesi tarafından her yıl Muharrem ayı nedeniyle düzenlenen aşure hayrı Zeytinli ve Altınkum Mahallesi’nde başladı.

Balıkesir|24.09.2018
Üçüncü Millet Parkının Temeli Savaştepe’de Atıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Millet Bahçeleri projelerini açıklamasının ardından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, 3’ncü Millet Parkı’nın temelini İvrindi ve Havran’dan sonra dün Savaştepe’de attı.

Balıkesir|21.09.2018
Edremit Bisikletlerle Şenlendi

Edremit Belediyesi tarafından 16-21 Eylül 2018 tarihleri arasında kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası çeşitli faaliyetlerle başladı.

Balıkesir|20.09.2018
Burhaniye’deki Yüzme Havuzu Engellilere Tahsis Edildi

Burhaniye Belediyesi, engelli vatandaşların rahat şekilde kullanabilmesi için yapılan yüzme havuzunu Türkiye Sakatlar Derneği'ne devretti

Balıkesir|06.09.2018
Makam Araçları, Sünnet Çocuklarının Oldu

Dursunbey Belediyesi 3 Eylül Kurtuluş günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği Sünnet Şöleni ile 46 çocuğu sünnet ettirdi

Balıkesir|05.09.2018
Şiirli Şarkılı Nikah Masası

Balıkesir'de nikah masasına oturan çifte belediye başkanı şiir okudu, damat sorunun cevabına türkü okuyarak 'Evet' dedi.

Balıkesir|31.08.2018
20. Sındırgı Yağcıbedir Halı, Kültür ve Sanat Festivali Başlıyor

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde düzenlenecek olan 20. Sındırgı Yağcıbedir Halı, Kültür ve Sanat Festivali, 31 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek

Balıkesir|30.08.2018
Belediyeden Organik Hizmet

Balıkesir Büyükşehir Belediyesine Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından açılan mağaza hizmete girdi.

Balıkesir|30.08.2018
Altıeylül’de Caddeler Renklendi

Altıeylül Belediyesi ilçe sınırları içinde bulunan Avukatlar caddesinde bulunan çöp konteynerlerini, bordürleri boyayarak renklendirdi.

Balıkesir|28.08.2018
İBB ve MBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Yerli ve Milli Ürün Kullanma Çağrısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Mevlüt Uysal, başta MBB üyeleri olmak üzere tüm belediyelere yerli ve milli ürün kullanma çağrısında bulundu.

Balıkesir|16.08.2018
“Engelleri Birlikte Aşıyoruz”

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi 61 engelliye akülü tekerlekli sandalye dağıttı. Başkan Zekai Kafaoğlu “Bugün sağlamsak yarın engelli olamayacağımızın garantisi yok” dedi.

Balıkesir|16.08.2018
Edremit Belediyesi’nden Akıl Oyunları Kampı

Edremit Belediyesi tarafından 4., 5. ve 6. sınıf öğrencilerinee yönelik hazırlanan Akıl Oyunları Kampı, Zeytinli Mahallesi'nde başladı.

Balıkesir|09.08.2018
2. Edremit Kitap Fuarı Başlıyor

13 Ağustos’ta başlayacak 2. Edremit Kitap Fuarı ile Edremit, edebiyatın, medyanın, yerel yöneticilerin buluşma merkezi oluyor.

Balıkesir|06.08.2018
Sındırgı Belediyesi'nden Kadınlara Her Alanda Destek

Sındırgı Belediyesi tarafından kadınları istihdama kazandırmak, turizmle gelişimde aktif rol almalarını sağlamak adına başlatılan projeler artarak devam ediyor.

Balıkesir|03.08.2018
Köyler Artık Daha da Güzel

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza Emre, Kirazlı, Yeni Sığırcı, Doğanpınar, Bezirci, Akçapınar ve Külefli mahallelerinde devam eden Asfalt ve parke yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

Balıkesir|31.07.2018
“Belediye Başkanı Şehrin Efendisi Değil, Hizmetkarıdır”

Yüz ölçümü İstanbul'un üç katı olan ve milattan önce başlayan tarihiyle, doyamayacağınız doğayı bir arada tutan Balıkesir'i Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu'ndan dinledik.

Balıkesir|31.07.2018
İvrindi’ye 55.000 Metrekarelik Park Yapılıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun geçtiğimiz aylarda yapılacağını açıkladığı İvrindi Rekreasyon Alanı’nda yapım çalışmaları başladı.

Balıkesir|24.07.2018
Ayvalık'ta Düzenlenen Sörf Yarışları Sona Erdi

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Türkiye Yelken Federasyonu (TYF), Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi ve Ayvalık Belediyesi işbirliğinde düzenlenen Rüzgar Sörfü Slalom Türkiye Ligi 2018 yarışının 1’inci etabı sona erdi.

Balıkesir|16.07.2018
Bandırma'da Parklar ve Sahilde Temizlik Zamanı

Bandırma Belediyesi temizlik ekipleri, sahilleri, çocuk parklarını, sağlık tesislerini temizliyor

Balıkesir|04.07.2018
Bandırma’da Ücretsiz Yüzme Kursları Başladı

Bandırma Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Harun Karacan Gençlik ve Spor Merkezi Spor etkinlikleri kapsamında bu yıl dördüncüsü düzenlenen 1.dönem yüzme kursları Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın katıldığı törenle açıldı.

Balıkesir|02.07.2018
Altıeylül’den Çölyak Hastalarına Destek

Altıeylül Belediyesi Sosyal Belediyecilikte sınırları zorluyor. Çölyak Hastası olan ihtiyaç sahibi ailelere Glutensiz gıda desteği veriyor.

Balıkesir|26.06.2018
Karadut Projesine İlgi Büyük: 3 Günde Bin Fidan Talep Edildi

Burhaniye Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nün, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ile zeytine alternatif olarak ortaklaşa hayata geçirdiği Karadut Projesine ilgi büyük oldu.

Balıkesir|12.06.2018
Organik Tarım Merkezi'ne Belediye Desteği

Burhaniye Belediyesi, Kırtık Mahallesi’ndeki ihtiyaçları gidermeye devam ediyor.

Balıkesir|29.05.2018
Burhaniye Belediyesi Ramazan Ayına Hazır

Burhaniye Belediyesi, 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı için hazırlıklarını tamamladı. Her sene olduğu gibi bu sene de Ramazan ayı boyunca belediye tarafından vatandaşlar için iki ayrı iftar çadırı kurulacak.

Balıkesir|16.05.2018
Yaşlılar Tek Tuşla Yardım İstiyor

Dursunbey Belediyesi hayata geçirdiği Sevgi Eli butonu projesi ile tek bir butona basarak kimsesiz yaşlıların 7 gün 24 saat yardımına koşuyor. Bu proje ile Belediye yaşlıların adeta evladı oluyor.

Balıkesir|09.05.2018
Engelleri Birlikte Aşıyoruz

Türkiye Beyazay Derneği tarafından başlatılan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde ve destekleriyle yürütülen, "Aşmak İçin Hareket" Projesi dâhilinde geliştirilen şenlikler dün başladı.

Balıkesir|04.05.2018
Pehlivanlar 5’inci Kez Er Meydanında

Burhaniye Belediyesi kültür ve spor etkinlikleri kapsamında, bu yıl 5’incisi düzenlenecek Burhaniye Kızıklı Yağlı Pehlivan Güreşleri, 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat 10.00’da gerçekleşecek.

Balıkesir|02.05.2018
Vatandaşlara Ücretsiz Süt Dağıttılar

Karesi Belediyesi ve Karesi Süt Üreticileri Birliği ile birlikte yaptığı işbirliği ile belediye binası, Zağnos Paşa ve Şeyh Lütfullah Cami önünde vatandaşlara süt ikram etti.

Balıkesir|17.04.2018
Satın Alma Sahiplen

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nın sokak hayvanları konusundaki hassas çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Balıkesir|12.04.2018
Büyük Katrancı’da 200 Yıllık Gelenek

Balıkesir'in Kepsut ilçesi Büyük Katrancı Mahallesi'nde 200 yıldır gelen misafirler, ziyaretçiler ve yolu düşenler aç ve açıkta kalmıyor. Köylüler yılın 365 günü misafirleri için yemek pişiriyor. Bu gelenek için Başkan Kafaoğlu’nu davet eden köylüler ertesi gün başkanı karşılarında görünce büyük şaşkınlık yaşayarak; “Başkan sözünün eriymiş. Gel dedik, koşarak geldi” dediler.

Balıkesir|20.03.2018
Karesili Kadınlar Özgürce Pedala Basıyor

Karesi Kent Konseyi ve Balıkesir Bisikletliler Derneği (BABİSD) işbirliğinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Karesili kadınlar "Kadınların olduğu yerde huzur ve güzellik vardır" diyerek özgürlüğe pedal bastı.

Balıkesir|13.03.2018
Kadın Meclisi Şehre Renk Katıyor

Karesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Yürütme Kurulu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı ziyaret ederek gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerine davet etti.

Balıkesir|08.03.2018
Çevre ve Görüntü Kirliliğine Geçit Yok

Bandırma Belediyesi, kentin çeşitli noktalarına gelişigüzel dökülen molozların çevre ve görüntü kirliliğine yol açmaması için yeni bir proje başlattı.

Balıkesir|06.03.2018
Sokak Hayvanları İçin Dans Edip Kilo Vererek Mama Aldılar

Türkiye’nin zumba eğitmenleri; Ayvalık Belediyesi’ne ait Köpek Bakım Çifliği’ndeki sokak hayvanları için mama desteği sağlamak adına bir araya geldi.

Balıkesir|05.03.2018
Burhaniye Belediyesi ‘Minik Eller’i Tutuyor

Burhaniye’de yeni doğum yapan annelere ve bebeklerine yönelik, 2015’te başlatılan ‘Minik Eller Projesi’, takdir topluyor.

Balıkesir|01.03.2018
Bitkilere Ekolojik Gübreleme

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Burhaniye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, solucan gübresi üretimine başlıyor.

Balıkesir|27.02.2018
Balıkesir'de Başpehlivanlar Şehitler İçin Kol Bağlıyor

Türkiye ve dünyada ilki geçen yıl yapılan "Başpehlivanlar Şehitler İçin Kol Bağlıyor" kapalı salon kış güreşleri bu yıl, Afrin Zeytin Dalı Harekatı şehitleri ve tüm şehitlerimize ithafen 20 Şubat Salı günü saat 17.00'de Kurtdereli Spor Salonu'nda gerçekleşecek.

Balıkesir|20.02.2018
4. Geleneksel Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Deve Güreşi Festivali

Geleneksel Balıkesir Büyükşehir Deve Güreşi Festivali’ne ilgi yoğun oldu. Ege’nin en güçlü pehlivan develerinin katıldığı kıran kırana geçen güreşleri binlerce deve güreşi sever büyük bir heyecanla izledi.

Balıkesir|20.02.2018
Burhaniye'ye Tasarım Banklar Geliyor

Burhaniye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Belediye Hizmet Binası önündeki ahşap oturma bankını vatandaşların talepleri doğrultusunda değiştirdi.

Balıkesir|14.02.2018
Çocuk Köyü 15 Günde İlçe Oldu

Yarıyıl tatili nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’ndan çocuklara karne hediyesi olarak Çocuk Köyü ücretsiz hale getirilirken; 15 günde 92 bin ziyaretçi alan Çocuk Köyü adeta ziyaretçi rekoru kırdı.

Balıkesir|06.02.2018
Evde Bakım Hizmeti Ekipleri İlk Yardıma da Koşuyor

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Ayvalık Belediyesi’nin Sosyal Sorumluluk Projelerinden biri olan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri ekipleri, ilçede meydana gelen trafik kazalarında da kazazedelere yönelik gerçekleştirdikleri ilk yardımlarla vatandaşların takdirini topluyor.

Balıkesir|05.02.2018
Asırlık Çınar Ağacı Yanmaktan Kurtarıldı

Erdek’te, asırlık çınar ağacı yanmaktan son anda kurtarıldı.

Balıkesir|30.01.2018
210 Güreşçi Deve Arenaya Çıktı

14. Uluslararası Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali’nin final gününde, Ege Bölgesi’nden katılan 210 güreşçi deve, ata sporu olan geleneksel deve güreşlerine katılarak rakipleriyle karşılaştı.

Balıkesir|29.01.2018
Mobil Aşevi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Mobil Aşevi Burhaniye’de sıcak çorba ikramını Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal ile yaptı.

Balıkesir|24.01.2018
Başkan Yücel Yılmaz’dan Çat Kapı Ev Ziyaretleri

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, çat kapı ev ziyaretlerinde hemşehrileriyle bir araya gelmeye devam ediyor.

Balıkesir|23.01.2018
“Sındırgı Kışın Termal Su İle Isınıyor”

"İzmir-İstanbul yolunun Sındırgı'dan alınmasıyla bölgede ciddi bir dış göç yaşanmaya başlandı. O gün ‘Sındırgı'dan adam olmaz' dediler ve tası toprağı toplayıp gittiler. Fakat bugün bir bir geri dönüyorlar." Bunları söyleyen Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş.

Balıkesir|11.01.2018
Şoföre İndirim Müjdesi

Balıkesir Toplu Taşıma (BTT) sistemine kayıtlı yaklaşık 700 araç sahibine Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’ndan indirim müjdesi geldi.

Balıkesir|10.01.2018
Çaygören Barajı Enerji Üretiyor

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Çaygören Barajı’nın suyunun yılın bu dönemlerinde azaldığını belirterek, “Şubat ve mart dönemlerinden başlayarak haziran ve temmuz aylarına kadar su tutar ve en yüksek seviyesine ulaşır. Bu her yıl olan bir durum. Yani barajımız kurumadı.” dedi.

Balıkesir|04.01.2018
BAÇEM’de Seracılık Eğitimi

Altıeylül ve Karesi İlçe Tarım Müdürlükleri tarafından düzenlenen, İŞKUR destekli Seracılık Kursu'na katılanlar Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Burhaniye’de bulunan Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi (BAÇEM)'i ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Balıkesir|03.01.2018
Üniversiteliler BAÇEM’de Pratik Eğitim İmkanı Buldu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin Burhaniye’de bulunan Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi, Balıkesir Üniversitesi Altınoluk Meslek Yüksekokulu Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programı öğrencilerini ağırladı. Öğrenciler BAÇEM’de pratik eğitim imkanı buldu.

Balıkesir|14.12.2017
Kepsut’un Atıksu Sorununa Kesin Çözüm

Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) tarafından Kepsut ilçesine yapılan Kısmi Kanalizasyon İnşaatı ile Atıksu Arıtma Tesisi inşası devam ediyor.

Balıkesir|21.11.2017
“Gönen Termal Bir Kent Olacak”

İsmini bereketli toprağından ve sıcak suyundan alan Gönen, Balıkesir'in küçük ve şirin bir termal ilçesi. Buranın belediye başkanlığı makamında doğma büyüme Gönenli olan Hüseyin Yakar oturuyor.

Balıkesir|09.11.2017
Belediye Doğalgaz Sobası Dağıtıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik faaliyetlerine devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın ortaklaşa yürüttükleri proje kapsamında maddi durumu yeterli olmayan ailelere doğalgaz sobası dağıtımı yapılıyor.

Balıkesir|08.11.2017
Engelsiz Yaşam Merkezi Umut Oldu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından başta otizmli olmak üzere öğrenme güçlüğü çeken çocukların gelişimine destek sağlaması amacıyla inşa edilen Bandırma Engelsiz Yaşam Merkezi, yaklaşık 100 kişiye umut oldu

Balıkesir|06.11.2017
Büyükşehir’in Çamlık Projesi Hızla İlerliyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projelerinden olan Çamlık Tepesi Rekreasyon Alanı ve Hilal Minareli Şehitler Camii Projesi inşası hızla ilerliyor.

Balıkesir|03.11.2017
Karesi'de Artık Çocuklar da Söz Sahibi

Karesi Kent Konseyi çatısı altında Çocuk Meclisi kuruldu, yürütme kurulu için seçimler yapıldı. Karesili çocuklar hayallerini anlatarak arkadaşlarından oy istedi.

Balıkesir|02.11.2017
Burhaniye'de Belediye Zeytin Hasadına Başladı

Zeytinyağı üretip bütçesine katkı sağlayan Burhaniye Belediyesi yeni sezon için hasada başladı. Toplanan zeytinler soğuk sıkım sonrası satışa hazır hale getiriliyor.

Balıkesir|02.11.2017
“Yalnız Değilsiniz”

Burhaniye Belediyesi’nin “Yalnız Değilsiniz” diyerek iki yıl önce başlattığı proje büyüyerek devam ediyor. Yaşlı, yalnız ve yatalak hastaların merkezinde olduğu projede Burhaniye Belediyesi sağlık ekipleri mahalle mahalle gezerek ihtiyacı olanların kapılarını çalmaya devam ediyor.

Balıkesir|26.10.2017
Kanaryalar Edremit’te Yarıştı

Edremit Belediyesi ve Edremit Yorkshire Kanarya Kulübü tarafından düzenlenen 2. Edremit Yorkshire Kanarya Güzellik Yarışması’nda bin 500 kuş yer aldı.

Balıkesir|24.10.2017
Belediye Sayesinde 24 Yıl Sonra Evinden Çıkabildi

Dursunbey Belediyesi 24 yıldır yatağa bağımlı olan 36 yaşındaki Selami Çevdir'in 2. katta bulunan evine rahatlıkla girip çıkabilmesi için özel asansör yaptırdı.

Balıkesir|20.10.2017
Dünya Bilardo Şampiyonları Balıkesir’de

Türkiye Bilardo Federasyonu tarafından Balıkesir Büyükşehir ve Karesi Belediyelerinin destekleri ile düzenlenen Türkiye Üç Bant Bilardo Şampiyonası 3. Etap Müsabakaları Final Etabı Seremonisi Avlu Balıkesir Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Balıkesir|18.10.2017
Marmaralı Başkanlar Balıkesir'de Toplandı

Marmara Belediyeler Birliği (MBB), 2017 yılı II. Meclis Toplantısı’nı 14 Ekim 2017 Cumartesi günü Balıkesir’in Edremit ilçesinde gerçekleştirdi

Balıkesir|16.10.2017
“Balıkesir Otoyol ve Köprüler İle Önem Kazandı”

Marmara Belediyeler Birliği'nin (MBB) 2017 yılı ikinci meclis toplantısı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi evsahipliğinde yapıldı.

Balıkesir|16.10.2017
Diyabet Hastalarına ‘Diyet Aşure’ Dağıtıldı

Edremit Belediyesi’nin Muharrem ayı nedeniyle düzenlendiği aşure hayrı devam ediyor. Edremit ilçe merkezinden başlayan aşure hayrında, Akçay Cumhuriyet Meydanı’nda diyabet hastaları için özel “diyet aşure” dağıtımı yapıldı.

Balıkesir|09.10.2017
Edremit “12 Yıldız Şehri” Oluyor

Edremit Belediyesi, Avrupa Konseyi’nin prestijli ödüllerinden biri olan “12 Yıldız Şehri” ödülüne aday oldu.

Balıkesir|06.10.2017
“Bandırma Türkiye’nin Yeni Parlayan Yıldızı”

Bandırma, lojistik konumuyla Türkiye'nin yeni cazibe merkezlerinden biri oldu. Sanayi, tarım ve doğal güzellikleri ile ilgiyi üzerine çeken şehir askeri açıdan da önemli bir ilçe.

Balıkesir|05.10.2017
Balıkesirli Engellilerden Ayvalık Çıkartması

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa ekipleri tarafından düzenlenen Beyaz Gezi programı kapsamında 76 engelli vatandaş Ayvalık’ı gezdi

Balıkesir|27.09.2017
Bandırma Kitap Günleri Başlıyor

Bandırma Belediyesi'nin ilçenin kültür ve sanat alanındaki gelişimine yönelik çalışmaları yeni bir etkinlikle devam ediyor

Balıkesir|26.09.2017
13. Edremit Yağlı Pehlivan Güreşleri Yapıldı

Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen 13. “Yağlı Pehlivan Güreşleri” gerçekleştirildi. 13 ayrı kategoride toplam 225 güreşçinin mücadele ettiği güreşlerde başpehlivanlığı Kırkpınar'ın iddialı isimlerinden İsmail Koç kazandı.

Balıkesir|25.09.2017
Bandırma'da Hedef 100 Ton Atık Dönüşümü

Temiz bir çevre için başlatılan geri dönüşüm projesi devam ediyor. Proje kapsamında toplanan atık yağ ve atık piller geri dönüşümle hem ekonomiye kazandırılıyor hem de çevreye ve doğaya zarar vermiyor.

Balıkesir|22.09.2017
Anne Adaylarının Sütleri Büyükşehir’den

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile il genelinde anne adaylarına ücretsiz süt dağıtımı devam ediyor

Balıkesir|20.09.2017
Balıkesir’de Marangozlar İçin Örnek Proje

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’ne inşa edilecek Marangozlar Sitesi için müteahhit firma ile imzalar atıldı.

Balıkesir|14.09.2017
Belediye Enerjiyi Güneşten Karşılayacak

Dursunbey Belediyesi, ilçenin enerji ihtiyacını karşılamak adına güneş enerjisi santralı kuracak

Balıkesir|12.09.2017
Edremit'te Açık Su Yüzme Maratonu Yapıldı

Edremit Körfezi’nde Edremit Belediyesi ve İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü iş birliğiyle ilk kez Uluslararası Açık Su Yüzme Maratonu düzenlendi.

Balıkesir|11.09.2017
Havran Özaydınlar Konağı’nı Büyükşehir Restore Edecek

Havran Belediyesi yeni hizmet binası temel atma ve Havran Kent Müzesi’nin açılışına katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, tarihi Özaydınlar Konağı’nın restorasyonu için 1,5 milyon lira bütçe ayırdıklarını söyledi. Başkan Uğur, Büyükşehir’in Havran’a yatırımlarının 30 milyonu geçtiğini açıkladı.

Balıkesir|11.09.2017
Edremit’te Uluslararası Açık Su Yüzme Maratonu Düzenlenecek

Edremit Körfezi’nde Edremit Belediyesi ve İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü iş birliğiyle ilk kez Uluslararası Açık Su Yüzme Maratonu düzenlenecek.

Balıkesir|08.09.2017
Yazlık Otobüs Altınoluk’ta Hizmete Girdi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Edremit ilçesinin Altınoluk Mahallesi’nde hizmet vermesi amacıyla hazırlattığı üstü ve yanları açık yazlık otobüsü hizmete sokarken, ilk yolcuları Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur karşıladı.

Balıkesir|05.09.2017
Edremit’te Kurban Satış ve Kesim Yerleri Belirlendi

Edremit Belediyesi Kurban Bayramı öncesinde hazırlıklarına devam ederken kurban satış ve kesim yerleri belirlendi.

Balıkesir|28.08.2017
Kazdağları’nın Efsanesi Sarıkız Anıldı

Edremit Belediyesi tarafından Kazdağları'nın en bilinen efsanelerinden olan Sarıkız anısına bu yıl 28.si düzenlenen "Güre Sarıkız Hayrı", Sarıkız'ın yaşadığına inanılan Edremit'in Güre Mahallesi Kavurmacılar Mevkii'nde binlerce kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Balıkesir|22.08.2017
Kurtdere Geleceğin Pehlivanlarını Yetişiyor

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Peygamber sporu yağlı güreşleri yaşatmak, gelecek nesillere aktarmak ve güreşlerin Cihan Pehlivanı Kurtdereli Mehmet Pehlivan'ın şanına yakışır bir şekilde yapılması için çaba sarf ediyor.

Balıkesir|17.08.2017
1300 Pehlivan Dualı Çayır’da Buluştu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi tarafından bu yıl 37.si düzenlenen Geleneksel Kurtdereli Güreşleri’nde 74’ü başpehlivan olmak üzere1300’e yakın pehlivan “Dualı Çayır”da rakipleri ile karşı karşıya geldi

Balıkesir|14.08.2017
Edremit Zabıtasından Sahillere Gece Operasyonu

Edremit Belediyesi ekipleri kendi sorumluluk alanında bulunan sahil bölgesinde kamuya ait ortak kullanım alanlarında kalıcı hale getirilerek vatandaşların kullanımına engel yaratan şemsiye ve şezlonglar gece yarısı operasyonu ile kaldırıldı.

Balıkesir|11.08.2017
Edremit Kitap Fuarı Başladı

Edremit Belediyesi tarafından Edremit Kitap Fuarı kapılarını açtı. Zeytinli Altınkum Meydanı'nda 50'ye yakın yayınevinin katılımı ile açılan fuar ‘Ölmez ağacın gölgesinde kitap' sloganı ile düzenleniyor.

Balıkesir|07.08.2017
Ekinlik Adası Sanat Etkinlikleri Başladı

Ekinlik Adası Sosyal Kültürel Yardımlaşma Derneği ve Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi'nin ortaklaşa düzenlediği Ekinlik Adası Sanat Etkinlikleri bu hafta başladı.

Balıkesir|04.08.2017
Terk Edilen Köpeğe Başarılı Operasyon Yapıldı

Bandırma’da geçtiğimiz sabah Bandırma Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı ekiplerince terk edilmiş bir köpek perişan halde bulundu. Bacağı kırık olduğu tespit edilen hayvan tedavi altına alındı

Balıkesir|03.08.2017
Amfi Tiyatro Yapımında Sona Yaklaşılıyor

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın girişimleri sonucu Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Taylıeli Mahallesine yapılan Amfi Tiyatro’nun yapımında sona geliniyor.

Balıkesir|02.08.2017
Ayvalıklı Çocuklar Denize Sahip Çıkacak

Balıkesir’in Ayvalık Belediyesi farklı yaş gruplarından çocuklara, örnek sayılabilecek sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde, deniz eğitimi verecek.

Balıkesir|02.08.2017
Türkiye Motokros Şampiyonası Gönen’de Yapıldı

Türkiye Motokros Şampiyonası'nın 3. ayak yarışı Gönen’de 15 Temmuz Şehitleri anısına düzenlendi.

Balıkesir|18.07.2017
Balıkesir Tarihinin En Büyük Konut Projesi : Yeni Karesi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Balıkesir Toplu Konut A.Ş. (BALTOK)’un inşasına başladığı 1334 konutluk dev projenin tanıtımı Avlu Balıkesir Sergi Salonu’nda yapıldı

Balıkesir|07.07.2017
3. Tarım Kampı Başladı

Burhaniye Belediyesi tarafından bu sene 3.’sü düzenlenen ‘‘Eğlenerek Üretiyorum’’ yaz kampı başladı. Geçtiğimiz iki yıl boyunca büyük ilgi gören tarım kampına bu sene de katılım yoğun oldu.

Balıkesir|06.07.2017
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çiftçiye Destek Oluyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Altıeylül ilçesine bağlı 66 kırsal mahallesinde 457 ton mısır silajı dağıtımı gerçekleştirildi

Balıkesir|29.06.2017
Sındırgı’da Topraksız Tropik Seracılık Başlıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Sındırgı Belediyeleri arasında imzalanan protokol ile ilçedeki jeotermal kaynakların daha verimli kullanılabilmesi amacıyla topraksız tropik seracılık yapılması için imzalar atıldı.

Balıkesir|09.06.2017
Edremit’te Ramazan, Şenlik Havasında Geçiyor

Edremit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen “Ramazan Eğlenceleri” Çamcı Mahallesi’nde başladı.

Balıkesir|30.05.2017
Balmek’te Sertifika Ve Sergi Heyecanı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen BALMEK kurslarında eğitim görenlere sertifikaları düzenlenen tören ile verildi.

Balıkesir|29.05.2017
Balıkesir Arıcılıkta Bir Numara Olacak

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, üreticilere destekleri devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından üretilen ana arılar üreticilere dağıtıldı

Balıkesir|24.05.2017
Bandırma Göklerinde Festival

28. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali kapsamında sahil bandında düzenlenen Uçurtma Şenliği keyifli görüntülere sahne oldu.

Balıkesir|22.05.2017
Ayvatlar’daki Gösterilere Tam Not

13. Uluslararası Balıkesir Yörük ve Türkmen etkinliği Ayvatlar Mahallesi’nde düzenlenen gösteriler ile son buldu. İsimsizler Dizisinin Başrol Oyuncularından Taner Ertürk ve Bülent Alkış Ayvatlar Yaylasındaydı, büyük ilgi gördü.

Balıkesir|16.05.2017
Edremit'te 3. Kazdağları Yemek Yarışması

Edremit Belediyesi ve Balıkesir Edremit Körfezi Aşçılar Derneği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Kazdağları Mutfak Günleri Yemek Yarışması” 290 yarışmacının katımıyla Altınoluk Mahallesinde başladı.

Balıkesir|15.05.2017
Karesi'de Ok Yaydan Çıktı

Karesi, Uluslararası Altın Ok Geleneksel Türk Okçuluğu ve Atlı Savaş Sanatları Festivali ile tarihe yolculuk yaptı. Mangala'dan mas güreşine, atlı okçuluktan yağlı güreşe, pony alanından oklu paintballa kadar birbirinden farklı onlarca etkinlikle yüzlerce vatandaş 5 bin yıllık tarihi yeniden yaşadı.

Balıkesir|08.05.2017
8. Geleneksel Engelli Pikniği Düzenlendi

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Vali Ersin Yazıcı ile birlikte Susurluk Belediyesi tarafından bu yıl 8.si düzenlenen Geleneksel Engelliler Pikniği’ne katıldı.

Balıkesir|05.05.2017
Geleneksel Türk Okçuluğu Festivali Karesi’de

Karesi, Uluslararası Altın Ok Geleneksel Türk Okçuluğu ve Atlı Savaş Sanatları Festivali için gün sayıyor.

Balıkesir|03.05.2017
Sındırgı’da Hanımeli Çarşısı

Termal turizm alanında hızla gelişen Sındırgı’da turizme dayalı yeni mekânlar da hayat buluyor. Ağırlıklı olarak hizmet sektörünün yoğun olduğu lokanta, kafe vb. işyerlerinin sayısı her geçen gün artarken mevcut esnaf da kendini yeniliyor.

Balıkesir|26.04.2017
Edremit’ten Uçurtma Şenliği

Edremit Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uçurtma Şenliği’nin 19.’su Altınkum Mahallesi Dalyan sahilinde yapıldı. Gün boyunca eğlenceli yarışmaların yapıldığı şenlikte dereceye girenlere çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Balıkesir|24.04.2017
Dursunbey’e Yaşlı Bakım Merkezi Yapılacak

Dursunbey’e Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılması planlanan Yaşlı bakım Merkezi’nin yerini incelemek üzere Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü İshak Çiftçi Dursunbey’e geldi.

Balıkesir|17.04.2017
Hafif Raylı Sistem İçin İlk Adım Atıldı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın arasında imzalana protokol ile Ayşebacı’dan Lojistik Köye kadar uzanan hatta Hafif Raylı Sistem (Banliyö) hattı için ilk adım atıldı.

Balıkesir|14.04.2017
"Siz Hayal Edin, Biz Destekleyelim"

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerini ziyaret etti. Öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek, derslerine katılan Yılmaz, sonrasında yapılan söyleşide; "İstiyoruz ki birlikte Karesi'nin sanatına yön verelim" dedi.

Balıkesir|11.04.2017
Bandırma Yeni Engelsiz Yaşam Merkezi'ne Kavuştu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından başta otizmli olmak üzere öğrenme güçlüğü çeken çocukların gelişimine destek sağlaması amacıyla inşa edilen Bandırma Engelsiz Yaşam Merkezi, Başkan Ahmet Edip Uğur’un katıldığı tören ile hizmete alındı.

Balıkesir|10.04.2017
Başkandan Kadın Ayakkabı Tamircisine Ziyaret

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Ayakkabıcılar Odası Başkanı Turgay Kapan ile birlikte 2. Gündoğan Mahallesi'nde ayakkabı tamirciliği yaparak aile bütçesine katkı sağlayan Fatma Akçagün'ü işyerinde ziyaret etti.

Balıkesir|29.03.2017
Hem Bir Başkan Hem Bir Eğitimci

Türkiye için önemli bir kültürel ve tarihi mirasın üzerinde gelişen Karesi, 2012 yılında 6360 sayılı Büyükşehir Yasası'yla kurulan bir ilçe.

Balıkesir|27.03.2017
Miniklere Çevre Bilinci

Edremit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından minik öğrencilere, çevre bilinci ve geri dönüşümün önemini anlatmak için Naim Süleymanoğlu İlkokulu’nda eğitim düzenledi.

Balıkesir|16.03.2017
Balıkesir, Dev Projeleriyle Uluslararası Gayrimenkul Fuarı'nda

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Fransa’nın Cannes şehrinde kapılarını açan dünyanın en büyük gayrimenkul ve inşaat fuarında yerini aldı.

Balıkesir|15.03.2017
Edremit’te Çöpler Yer Altına İniyor

Edremit Belediyesi, daha temiz ve modern bir kent için yeraltı çöp konteyneri uygulamasına geçiyor.

Balıkesir|08.03.2017
Mahalle Ligi Türkiye’ye Örnek Oldu

Balıkesir Büyükşehir’in yürüttüğü Mahalle Ligi Futbol Turnuvası, Gençlik Spor ve Milli Eğitim Bakanlıkları tarafından tüm Türkiye’de uygulamaya konulacak.

Balıkesir|03.03.2017
Kitaptan Kanatlar

Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Kitaptan Kanatlar’ adını taşıyan proje kapsamında, öğrencilere kitap okuma alışkanlığının kazandırılması için, hem rol model olarak protokol üyeleri onlarla kitap okuyacak, hem de öğrencilere ödüller sunulacak.

Balıkesir|24.02.2017
Karesi'de Okuma Seferberliği Var

Karesi Belediyesi 'Okullar Hayat Olsun', 'okullar 7/24 nefes alsın' diyerek okullarda fiziki şartları iyileştirmeye başladı. Şimdi de Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı'nın önderliğinde okullarda okuma kampanyası başlatıldı. Artık Karesi'deki okullarda fiziki şartları günden güne gelişirken eğitimde de çıta sürekli yükseliyor.

Balıkesir|23.02.2017
Edremit’te “Meci” Geleneği Yeniden Canlandı

Edremit’te düzenlenen Zeytin Hasat Sonu Şenliği’nde yüzyıllardır süregelen “Meci” geleneği yeniden canlandırıldı. Hasadın sona ermesi nedeniyle zeytin işçileri, zeytin ağasından bahşiş almak için yüzyıllardır olduğu gibi bu sene de kahya ve karısını ağaca bağladı.

Balıkesir|20.02.2017
Edremit 2. “Zeytin Hasat Sonu Şenliği” Başlıyor

Edremit’te bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Zeytin Hasat Sonu Şenliği (MECİ) 17-18-19 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirilecek

Balıkesir|16.02.2017
Belediye, Burhaniye’de İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor

Belediyeler sosyal faaliyetleri ile vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Farklı projelerle hizmet veren belediyeler vatandaşı memnun ediyor

Balıkesir|15.02.2017
Yatırımcılar Büyükşehire Güveniyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 2016 yılı Kasım ayı ‘Konut Fiyat Endeksi’ne göre Türkiye’de emlak fiyatları en değerlenen il Balıkesir oldu.

Balıkesir|10.02.2017
Deve Güreşlerinin Kırkpınar’ı Edremit’te

Geleneksel Edremit Deve Güreşleri 12 Şubat Pazar Güre Deve Güreşi Arenası’nda yapılacak.

Balıkesir|09.02.2017
Anne Adaylarının Sütü Büyükşehir’den

Anne adaylarının gebelikleri boyunca ihtiyaçları olan 24 litrelik süt ihtiyacı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak

Balıkesir|09.02.2017
Balıkesir Ulaşımına 1,5 Yılda 125 Milyonluk Yatırım

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin 2015 yılında başlattığı toplu taşımada yenileme ve dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Yenileme çalışmaları kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un katıldığı törende Paşalanı ve Gaziosmanpaşa hatlarında hizmet verecek olan 24 modern toplu taşıma aracı hizmete alındı

Balıkesir|03.02.2017
Öğrenciler İstiyor Başkan Yapıyor

Karesi Belediyesi, ilçedeki okul bahçelerini öğrencilerin daha rahat ve kaliteli kullanabilmesi için sil baştan yenilemeye devam ediyor

Balıkesir|27.01.2017
Başkan Mirza’dan En Sıcak Hediye

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Çalışkanlar İlkokulu’ndaki öğrencileri hediyeleriyle sevindirdi

Balıkesir|19.01.2017
Son Üç Ayda 1.5 Ton Mama Dağıttılar

Zorlu kış şartlarında sokak hayvanlarına sıcak bir yuva kuran Karesi Belediyesi, son üç ayda 1.5 ton kuru ama dağıtımı yaparak hayvanseverliğini bir kez daha gösterdi.

Balıkesir|18.01.2017
Başkan Bahçavan’a Anlamlı Hediye

‘Demokrasi Zaferi’nin 4. Ayında 4 Etkinlik’ yarışmalarında birinci olan resim Dursunbey Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro ekibi tarafından Başkan Bahçavan’a hediye edildi. Başkan Bahçavan, anlamlı resmi en özel yerlere asacağını ve saklayacağını belirtti.

Balıkesir|18.01.2017
Edremit’te 3 Bin Yıllık Antik Sos Yapıldı

Antik çağlarda yemeklerde özellikle tuz ihtiyacını karşılamak üzere hazırlanan özel sos Edremit’te Antandros Antik Kenti kazılarında ortaya çıkarılan Roma Villası bahçesinde 3 bin yıl sonra yeniden yapıldı.

Balıkesir|02.01.2017
Bandırmadaki Asansörler Denetleniyor

Bandırma Belediyesi bir denetim firması ile anlaştı. Yapılan iki yıllık protokol kapsamında ilçedeki tüm asansörler denetimden geçirilecek

Balıkesir|23.12.2016
Resim Galerisi Gibi Trafolar

Karesi’nin modern bir şehir kimliği kazanması adına Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Karesi Belediyesi İşbirliği ile bu yıl 2.'si düzenlenen "II.Trafo Renklendirme Yarışması" sonuçlandı.

Balıkesir|20.12.2016
Çocuk ve Ergenlerde Teknoloji Bağımlılığı Semineri

Bandırma Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında “Çocuk Ve Ergenlerde Teknoloji Bağımlılığı” eğitim semineri gerçekleştirildi.

Balıkesir|19.12.2016
Edremit Teröre Karşı Tek Yürek Oldu

Beşiktaş’ta yaşanan hain terör saldırısı sonrasında Edremit’te kamu kuruluşları ve siyasi partiler tek yürek oldu, teröre karşı el ele verdiler.

Balıkesir|14.12.2016
Kuklalar Bandırmalı Çocukların Huzurunda

Bandırma Belediyesi, Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında yepyeni bir tiyatro oyununu daha çocuklarımızla buluşturdu. Gerze Belediyesi'nin Konservatuar oyuncularından oluşan " Gülücük ve Sevimli Kuklalar " adlı kukla gösterisi çocuklarımız tarafından keyifle izlendi.

Balıkesir|06.12.2016
Kazdağları’nda Ultra Maraton Heyecanı

Türkiye'nin ilk kış maratonu olarak koşulan "Kazdağları Ultra Maraton" Balıkesir'in Edremit ilçesinde yapıldı

Balıkesir|05.12.2016
Büyükşehir'den Doğalgaz Sobası Yardımı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahiplerine kış mevsiminde kullanmaları için doğalgaz sobası yardımında bulunuyor.

Balıkesir|02.12.2016
Öğretmenler Günü’ne Özel Ağaç Diktiler

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğrenciler Başkan Saka ile beraber ağaç diktiler.

Balıkesir|24.11.2016
Başkan Uğur’dan Doğalgaz Sobası Yardımı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahiplerine kış mevsiminde kullanmaları için doğalgaz sobası yardımında bulunuyor.

Balıkesir|23.11.2016
4 Mevsim “Karesi”

Karesi Belediyesi'nin düzenlediği 4 Mevsim Karesi 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Arzu İbranoğlu 'Yel Değirmeni' başlıklı fotoğrafıyla birinci oldu.

Balıkesir|18.11.2016
AVM’ydi, Bundan Sonra Kültür Merkezi Olacak

Edremit Akçay Mahallesi'nde önceden alışveriş merkezi olarak kullanılan yapı, kültür merkezine dönüştürülecek.

Balıkesir|10.11.2016
Ağaçlar Kitap Açtı

Karesi Belediyesi, 'Kültür-Sanat Günleri' kapsamında vatandaşları şaşırtan bir etkinliğe imza attı

Balıkesir|03.11.2016
Bandırmalı Çocuklar Sevinecek

Bandırma Belediyesi çocuk oyunlarını yaygınlaştırıyor. Mahallelerin yanı sıra ilçeye bağlı köylere de çocuk parkları kuruluyor. Belediye şimdiye kadar 86 farklı yerde park kurarak çocukları sevindirdi.

Balıkesir|24.10.2016
Balıkesir’den Amatör Balıkçılara Destek

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından ilki düzenlenen Sportif Amaçlı Amatör Balıkçılık Yarışması, Şamlı Mahallesi Göleti’nde düzenlendi

Balıkesir|14.10.2016
Her Şey Daha Temiz Bir Edremit İçin

Kentin daha yaşanılır, temiz ve sağlıklı olabilmesi için kolları sıvayan Edremit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, sokakların ve çöp konteynırların dezenfektesinde kesintisiz bir çalışma sürdürüyor.

Balıkesir|30.09.2016
Ortak Akıl İçin Karesi Ev Sahibi Oldu

Türkiye Kent Konseyi Birliği Yürütme Kurulu, Karesi Bölge toplantısını Karesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Balıkesir|30.09.2016
Burhaniye Park Yapım Çalışmalarına Devam Ediyor

Burhaniye Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü dur durak bilmeden çalışmaya devam ediyor. Rengârenk ve daha yeşil bir Burhaniye için gece gündüz çalışan park bahçeler müdürlüğü Burhaniye için iki yeni parkı daha yaparak hizmete soktu.

Balıkesir|27.09.2016
Büyükşehirden Güreşte Dünya Üçüncülüğü

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor güreşçisi Doğukan Kalaycı, Gürcistan'da düzenlenen Dünya Yıldızlar Serbest Güreş Şampiyonası'nda 3. oldu.

Balıkesir|20.09.2016
Orman Ve Su İşleri Bakanı Eroğlu’dan Balıkesir Ziyareti

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Balıkesir’de düzenlenen toplu temel atma ve açılış merasimine katıldı

Balıkesir|02.08.2016
Burhaniye’de Akıl Oyunları Kampı

Burhaniye Belediyesi çocuklara yönelik düzenlenen sosyal faaliyetlere destek olmaya devam ediyor.

Balıkesir|26.07.2016
Dolmuş Taksiler Hizmete Başlıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Toplu Taşıma Merkezi’nde (TTM) araçları inceleyerek test etti.

Balıkesir|25.07.2016
Büyükşehirde Yangın Söndürme Tankerleri Dağıtıldı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal mahallelerde kullanılmak üzere 'Çok Amaçlı Yangın Söndürme Tankeri' dağıtım töreninde 57 mahalle muhtarına arazözler teslim edildi.

Balıkesir|21.07.2016
Büyükşehir’den Büyük Aile Projesi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde Türkiye'de ilk defa Balıkesir'de hayata geçirilen sosyal belediyecilik uygulaması, “BüyükAile” projesi kapsamında, her türlü hizmeti vatandaşın ayağına götüren mobil hizmetlerden biri olan Mobil Sağlık TIR'ı Balıkesir'e geldi.

Balıkesir|15.07.2016
Gönül Sofrası’nda Şehitlerimiz Anıldı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Bigadiç’te iftar verildi. Yaklaşık iki bin kişinin bir araya geldiği Gönül Sofrası’nda konuşma yapan Başkan Uğur, iftarı güven içinde geçirmelerinde terör ile mücadelede şehit düşen güvenlik güçlerine borçlu olduklarını söyleyerek, terörün kökünü kazıyıncaya kadar, terörü bitirinceye kadar mücadele devam edecek, dedi.

Balıkesir|24.06.2016
Başkan Saka’dan Sergi Açılışı

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Atatürkçü Düşünce Derneği Edremit Şubesi tarafından düzenlenen yılsonu ‘Yağlı Boya Resim Sergisi’ açılışını yaptı.

Balıkesir|21.06.2016
Çocukların Başkan Sevgisi

Gökçeyazı'daki ilkokulun bahçesi Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un verdiği talimat ile daha da güzelleşti.

Balıkesir|01.06.2016
‘’Karesi Kitap Okuma Günleri’’ Başladı

Karesi Kent Konseyi, Sosyal Yardımlaşma ve Çalışma Gurubu tarafından 'Çay, kitap bizden, okumak sizden' sloganı ile 'Karesi Okuma Günleri' Kayabey Mahallesi İskele Kıraathanesi'nde başlatıldı.

Balıkesir|04.05.2016
Balıkesir'e Yeni Toptancı Hali Yatırımı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin insanların yaşam standartını her zaman bir adım öteye götürmeye başardığı projelerine hız kesmeden devam ediyor.

Balıkesir|02.05.2016
Edremit’te Yollar Güzelleşiyor

Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kent genelinde yol düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Balıkesir|13.04.2016
Edremit Belediyesi Ruhsatsız Yerleri Tespit Ediyor

Edremit Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde iş yerlerine yönelik ruhsat denetimlerini hızlandırdı.

Balıkesir|28.03.2016
Temiz Bir Edremit İçin Çalışıyorlar

Edremit Belediyesi’ne bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçenin dört bir yanında yürütülen çalışmalar aralıksız bir şekilde devam ediyor. İlçe genelinde mevsim koşullarından kaynaklanan olumsuzluklar hemen müdahale edilerek ortadan kaldırılıyor.

Balıkesir|25.03.2016
Sporcu Öğrencilerden Başkan Saka’ya Ziyaret

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, değişik spor dallarında başarılı sonuçlar elde eden Özel Özcan Koleji öğretmen ve öğrencilerini makamında ağırladı.

Balıkesir|03.03.2016
Edremit'te Hizmetler Dört Koldan

Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ilçenin farklı mahallelerinde çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında Akçay Mahallesi’nde yol düzenlemeleri, Altınoluk Mahallesi yağmur suyu drenaj şebekeleri döşeniyor.

Balıkesir|15.02.2016
Başkan Uğur’dan Tesise Ziyaret

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kuruluşuna destek verdiği Ölmezler Et Entegre tesislerini ziyaret etti.

Balıkesir|03.02.2016
İlk Kan Bağışı Başkandan

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Türk Kızılay’ının Balıkesir Kan Bağışı Merkezi tarafından hazırlanan stantta ilk kan bağışını yaparak örnek bir davranışta bulundu.

Balıkesir|22.01.2016
Balıkesir’e Yeni Tesis

Balıkesir Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Kepsut ilçesine bağlı Mahmudiye Kırsal Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Mahmudiye Halı Saha Tesisi’nin açılışına katıldı.

Balıkesir|20.01.2016
Atık Pil Topladılar Tablet Kazandılar

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı atık pillerin doğadaki zararlarını önlemek, atık pilleri geri kazanabilmek amacıyla Ödüllü Atık Pil Kampanyası düzenledi.

Balıkesir|31.12.2015
Engelsiz Gençler Sertifikalarını Aldı

Bandırma Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi çalışmaları kapsamında başlatılan yüzme kurslarına katılan engelli gençler sertifikalarını aldı.

Balıkesir|20.08.2015
BASKİ Daha Çok Güçlendi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki olan Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ), araç parkını güçlendirdi. BASKİ merkez ve tüm ilçelerde vatandaşlara daha iyi ve hızlı hizmet götürebilmek amacıyla yaptığı takviyelerle araç parkını 365'e yükseltti.

Balıkesir|19.08.2015
Edremit'te Konteynerler Yıkanıyor

Edremit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından çöp konteynerleri yıkanıp, dezenfekte ediliyor. Ayrıca parfüm sıkılarak kötü kokular gideriliyor.

Balıkesir|30.07.2015
Sosyal Medya Çözüm Hattı Oldu

Sosyal Medyayı etkili bir şekilde kullanan Edremit Belediyesi sadece tanıtım anlamında değil, vatandaşlardan gelen şikâyet, istek ve önerileri de sosyal medya aracılığı ile hızla yerine getiriyor.

Balıkesir|29.07.2015
İzinsiz Konulan Tabelalar Kaldırılıyor

Edremit Belediyesi, İlçe genelinde görüntü kirliliği yaratan çeşitli yerlere asılan ve takılan, her tür levha ve reklam panolarının kaldırılmasıyla ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

Balıkesir|01.07.2015
Bandırma'da Duvarlar Tuval Oldu...

Bandırma Belediyesi’nin katkılarıyla görüntü kirliliğine neden olan duvar yazılarını önlemek ve kent estetiğine renklilik katmak amacıyla kentin çeşitli yerlerine duvar boyama çalışmaları yapıldı.

Balıkesir|11.06.2015
Edremit Çiçek Bahçesine Dönüyor

Yaklaşılan yaz sezonuyla birlikte Edremit Belediyesi çalışmalara hız verdi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka'nın bölgenin yeşil ve doğayla iç içe olan bir şehir olduğunu söyledi.

Balıkesir|29.05.2015
Altıeylül’de Ayvatlar Şölen İle Coştu

Altıeylül Belediyesi’nin koordinesinde gerçekleşen 11. Uluslar arası Yörük ve Türkmen Şöleni Ayvatlar Mahallesi’nde coşku ve büyük bir ilgi ile noktalandı.

Balıkesir|22.05.2015
"M/F BALIKESİR 10” RO-RO Yolcu Gemisi Denize İndi

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un desteği ile S.S. Erdek Deniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi yönetim kurulu tarafından İstanbul Tuzla’da Selay Tersanesinde inşa ettirildi.

Balıkesir|17.04.2015
Bandırma'da "KADINLAR GÜÇLENİYOR"

Bandırma Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nin yürüttüğü “KADINLAR GÜÇLENİYOR” projesi kapsamında düzenlenen eğitimler sonlandı.

Balıkesir|02.04.2015
Hava Üssünde Şehitler İçin Fidan Dikildi

Balıkesir 9. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda özel olarak oluşturulan Şehitler Hatıra Ormanı’na protokol üyeleri ile şehit aileleri ve Gazilerin katıldığı törenle Şehitlerin hatırasına fidan dikildi.

Balıkesir|27.03.2015
Belediyeden Kadınlara Özel Çiçek

Bandırma Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanında çiçek dağıtımı gerçekleştirdi.

Balıkesir|10.03.2015
Sineksiz Bir Edremit İçin

Edremit Belediyesi sinek ve sivrisinek ile mücadele için kolları erken sıvadı ve larva ilaçlamalarına çalışmaları başlandı.

Balıkesir|05.03.2015
Başiskele’de Engelsizler İçin Park Yapıldı

Başiskele Belediyesi tarafından yapımına başlanan “Engelsiz Park” yapım çalışmaları tamamlandı. Toplam 1.800 metre kare park alanı içerisinde engelli çocuklar gönüllerince eğlenebilecekler.

Balıkesir|27.02.2015
“Kelimeler Boğazımıza Düğümleniyor”

Tüm Türkiye’yi yasa boğan Özgecan vahşetine tepkiler çığ gibi büyüyor. Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, kınama mesajı yayımladı. Mirza, açıklamasına “kelimeler boğazımıza düğümleniyor” diyerek başladı.

Balıkesir|16.02.2015
Uğur Mumcu, Edremit'te Anıldı

Edremit ilçesinde gazeteci-Yazar Uğur Mumcu ölümünün 22. yıldönümünde Akçay ve Altınoluk Mahallesi’nde Uğur Mumcu’nun adının verildiği parklarda ve Edremit merkezde düzenlenen üç ayrı etkinlik ile anıldı.

Balıkesir|26.01.2015
Edremit'te Yeni Yollar Açılıyor

Edremit Belediyesi tarafından Hamidiye Mahallesi, Palmiye evleri çevresinde yeni yol çalışmasına başlandı.

Balıkesir|26.12.2014
Anneler Çağırdı, Biz Koşup Geldik

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu beraberinde Kültür ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mesut Eray, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Elvan Bahar Göktepe ile birlikte Anneler Derneği Başkanı Zekiye Seferbey ve üyeleri dernek binasında ziyaret etti.

Balıkesir|23.12.2014
“En İyi Temizlik Kirletmemektir”

Edremit’in Atatürk Mahallesi Sinekli Boğazı mevkiinde dökülen çöp ve molozlar Edremit Belediyesi tarafından kaldırılarak bölge temiz bir hale kavuşturuldu.

Balıkesir|23.12.2014
“Paramı Yönetebiliyorum”

‘Paramı Yönetebiliyorum’ konulu konferansta eğitim alan öğrenciler Belediye Başkanı Dursun Mirza'yı makamında ziyaret etti.

Balıkesir|23.12.2014
Usta Kalemler Balıkesir’de

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi(BAÜ) Kariyer Geliştirme Topluluğu, Genç Memur-Sen İl Temsilciliği, İlim Yayma Cemiyeti ve Balıkesir Yazarlar ve Şairler Derneği’nin katkılarıyla hazırlanan programın ilk ayağı olan “ Osmanlı Medeniyeti” adlı panel Karesi AVM’de gerçekleşti.

Balıkesir|23.12.2014
ankara web tasarım whitefest ankara masaj istanbul hurdacı