Bursa’da Kitap Şöleni

Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez planlanan ve Türkiye’nin önde gelen yayınevleri, sahafları ve isimlerinin katılacağı Bursa Büyükşehir Belediyesi Kitap Fuarı, 20 Aralık Cuma günü kapılarını ziyaretçilere açıyor.

Bursa|19.12.2019
İklim İçin Biz De Varız

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yaşanabilir bir gelecek için iklim krizine karşı herkesin somut adımlar atmasını öngören ‘İklim İçin Biz De Varız Deklarasyonu’na imza attı.

Bursa|16.12.2019
Büyükşehir’le Daha Sağlıklı ve Eğitimli Bir Nesil

Bursa’da 0-14 yaş arası çocuklara ücretsiz süt dağıtılmasını ve 4-6 yaş arası çocuklara yarı zamanlı anaokulu eğitimi verilmesini kapsayan ‘Süt Kuponu’ ve ‘Ana Kucağı’ isimli projelerin lansmanı, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın katıldığı toplantıyla yapıldı.

Bursa|10.12.2019
Adliye Kavşağı İçin Düğmeye Basıldı

Yeni adliye binası, Bilim ve Teknoloji Merkezi, Fuar Merkezi, inşaatı devam eden Emniyet Müdürlüğü Binası ve tamamlanma aşamasındaki Gökmen Uzay ve Havacılık Merkezi’nin bulunduğu lokasyonda trafik yoğunluğu Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak Adliye Kavşağı ile ortadan kaldırılacak.

Bursa|10.12.2019
SKB’den ‘Erişilebilirlik’ Çalıştayı

Sağlıklı Kentler Birliği’nin (SKB) engellilerin yaşadığı problemlere dikkat çekmek ve çözüm yollarını tartışmak için düzenlediği erişilebilirlik çalıştayı, SKB ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın katıldığı toplantıyla başladı. SKB’ye üye belediyeler ile 38 farklı kurumdan 80 temsilcinin katıldığı çalıştay, 2 gün sürdü.

Bursa|10.12.2019
Tarihi Dönüşüm Oy Birliğiyle Başlıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle hayata geçireceği Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nin çevresinin açılması, tarihi aksın tüm güzellikleriyle öne çıkarılmasını öngören proje kapsamında, bu bölgede imar uygulamalarının durdurulmasını içeren karar Büyükşehir Belediye Meclisi’nden oy birliğiyle çıktı.

Bursa|29.11.2019
Şehir Hastanesine Raylı Sistem Müjdesi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursaray Emek Hattı’nın Şehir Hastanesi’ne kadar ulaşmasını sağlayacak projenin Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılacağını söyledi.

Bursa|29.11.2019
Bursa Kadına Şiddeti Reddediyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Uluslararası Mücadele Günü’ kapsamında düzenlenen etkinliğe katılan Başkan Alinur Aktaş, “Bursa olarak kadına şiddeti kesinlikle reddediyoruz” dedi.

Bursa|29.11.2019
Gölge Oyunları Festivali Başlıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından ve UNİMA (Milletlerarası Kukla ve Gölge Oyunu Birliği) Milli Merkezi sanatsal desteği ile düzenlenen 18’inci Uluslararası Bursa Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali, 11 Kasım Pazartesi günü (bugün) başlıyor.

Bursa|11.11.2019
‘Mizanoğlu Mescidi’ İbadete Açıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesinin hayırsever desteğiyle yaptığı restorasyonla Sultan 2. Murad dönemine ait 600 yıllık mescit, ilk günkü ihtişamıyla yeniden kent siluetindeki yerini aldı.

Bursa|11.11.2019
Meksika’da Türkiye’yi Temsil Edecekler

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, otomobillerde yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayan buluşları ile Uluslararası Bilim Proje Olimpiyatının çevre kategorisinde birinci olan ve Meksika’da yapılacak Bilim Olimpiyatlarında Türkiye’yi temsil edecek liseli Abdülkerim Karabulut ve Serdar Aşkın’ı ağırladı.

Bursa|22.10.2019
Bursa’da ‘Dede Korkut’ Buluşması

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Dede Korkut Destanı’nın üçüncü nüshasını bulan ve Türk kültür dünyasına kazandıran İranlı Kütüphaneci Veli Muhammet Hoca’yı Bursa’da ağılayarak teşekkür beratı verdi.

Bursa|17.10.2019
Bursafotofest’e Öğrenciler Çıkarma Yaptı

Türkiye’nin ilk ve tek fotoğraf festivali olan ve bu sene 9.’su yapılan BursaFotoFest kapsamında hazırlanan fotoğraf sergisini, her gün binlerce öğrenci ziyaret ediyor.

Bursa|11.10.2019
Turizm Ve Sporla Dolu Bir Hafta Sonu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin sahip olduğu doğal zenginlikleri ve yapılabilecek doğa sporlarını ulusal ve uluslararası alanda tanıtmak amacıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen Doğa Sporları ve Doğa Turizmi Günleri, 12-13 Ekim 2019 tarihlerinde Hüdavendigar Kent Parkı’nda gerçekleştirilecek.

Bursa|11.10.2019
Bursa’ya Dair Duygularınızı Paylaşın Kazanın

Bursa Büyükşehir Belediyesinin kültür yayını ‘Bursa Günlüğü’, kentin tarihî ve doğal güzelliklerini içeren mekânları konu alan ödüllü deneme yarışması düzenliyor.

Bursa|11.10.2019
Kamuda Verimlilik Eğitimle Artıyor

Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde tüm kamu kurum ve kuruluşları ile ilçe belediyelerine açık olan eğitim çalışmaları ile kamuda verimliliğin artırılması amaçlanıyor.

Bursa|11.10.2019
MARUF’a İstanbul’da Start

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) tarafından bu yıl ilki düzenlenen ve 2 yılda bir tekrar edilmesi planlanan Marmara Uluslararası Kent Forumu (MARUF), Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın da katıldığı açılış programlarıyla İstanbul Kongre Merkezi’nde başladı.

Bursa|01.10.2019
Ediz Gürel’e Milli Davet

Büyükşehir Belediyespor Kulübü Satranç Takımı Sporcusu Ediz Gürel, Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Dünya 16 Yaş Satranç Olimpiyatı milli takım kadrosuna dahil edildi.

Bursa|24.09.2019
BTM TEKNOFEST’e Renk Kattı

Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali (TEKNOFEST) ilk günde ziyaretçi akınına uğradı. Festivalde Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin deney düzenekleriyle yapımı devam eden Gökmen Uzay ve Havacılık Merkezi’nin (GUHEM) maketi yoğun ilgi gördü.

Bursa|24.09.2019
NASA’nın Türk Bilim İnsanı Bursa’ya Geliyor

NASA’da görev yapan Türk Astrofizikçi Dr. Umut Yıldız, uzay meraklıları ile Bursa’daki söyleşide buluşacak.

Bursa|24.09.2019
Ayvazoğlu’nun Gözünden Bursa’nın Kurtuluşu

Bursa’da kültür-sanat takipçileri, Yazar Beşir Ayvazoğlu’nun konuk olduğu ‘Edebiyatımızın Penceresinden Bursa'nın Kurtuluşu’ isimli programda bir araya geldi.

Bursa|17.09.2019
Gençler Şehre ‘Renk’ Kattı

Büyükşehir Belediyesinin organizasyonuyla bir araya gelen profesyonel grafiti sanatçıları, lise ve üniversite öğrencileri, Merinos Parkı’nın iç duvarlarını boyadı.

Bursa|17.09.2019
Gençleşen Filo İle Konforlu Ulaşım

Bursa Büyükşehir Belediyesi ulaşım şirketi Burulaş geçtiğimiz yıl bünyesine kattığı 26 mikrobüs ve 50 otobüsün ardından bu yıl da filoya 12 metrelik 25 yeni otobüsü dahil etti.

Bursa|09.09.2019
Yol Haritası Ortak Akılla Hazırlanıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi 2020-2024 Stratejik Plan çalışmaları kapsamında gelecek 5 yıllık dönemde hayata geçireceği faaliyet ve projelerini ortak akıl ve toplumun tüm kesimlerinin katılımıyla belirliyor.

Bursa|04.09.2019
Çiftçinin Alın Teri Dövize Dönüşüyor

'Polka' cinsi ahududunun tamamen ihracata yönelik üretildiğini hatırlatan Başkan Aktaş, Eylül ayının ilk haftası Hong Kong’daki Asia Fruit Logistica Fuarı’na katılacaklarını ve burada ahududunu Uzakdoğu pazarına sunacaklarını vurguladı.

Bursa|27.08.2019
Adım adım Şehir Hastanesi'ne

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehir Hastanesi’ne sorunsuz ulaşım amacıyla yaptırılan 3 gidiş 3 geliş şeklindeki bölünmüş yolun 900 metrelik bölümünde sıcak asfalt çalışmaları tamamlandı.

Bursa|27.08.2019
Vakıfköy Kent Parkı’nda Sona Doğru

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yıldırım’da 225 dönüm alan üzerine kazandırılan Vakıfköy Kent Parkı ve Spor Tesisleri’nin resmi açılışının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yapılması için çalışmalara hız verildi.

Bursa|21.08.2019
Genç Atletler Dördüncü Bitirdi

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Atletizm U20 Kadın takımı, Turkcell U20 Ligi’ni 97,5 puanla dördüncü sırada tamamladı. Yeşil-beyazlılar, tamamı alt yapı sporcularından oluşan kadrosuyla mücadele ettiği yarışlarda 7 madalya topladı.

Bursa|19.08.2019
Şehrin Geleceği Bursalılar’la Belirleniyor

Büyükşehir Belediyesi, 5 yıllık stratejik plana vatandaşı da dahil etti. https://www.bursa.bel.tr/vatandasanket/adresinde ‘Sen de Katıl, Birlikte Planlayalım’ sloganıyla kampanya açan Büyükşehir Belediyesi, ‘19 Ağustos’a’ kadar Bursalıların taleplerini alacak ve bunlara stratejik planda yer verecek.

Bursa|09.08.2019
Ulaşıma Akıllı Kavşaklarla ‘Yıldırım’ Çözüm

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından, kent içi ulaşımı daha modern hale getirme hedefiyle gerçekleştirilen yatırımlara, Yıldırım İlçesi’ndeki ‘Samanlı (11 Eylül Bulvarı) Caddesi – Muhsin Yazıcıoğlu (Köklü) Caddesi’ ve ‘Yunus Emre Caddesi – Yıldırım Spor Kompleksi’ akıllı kavşak uygulamaları da ekleniyor.

Bursa|08.08.2019
Üreticiye Destek Meyvelerini Verdi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentte kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla Tarım A.Ş. tarafından başlatılan yaban mersini yetiştiriciliği projesi meyvelerini vermeye başladı.

Bursa|06.08.2019
Tirilye Zeytin Şenliği Başlıyor

Tirilye Zeytin Şenliği bu yıl 27-28 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek. En Lezzetli Zeytin, Zeytinyağı ve Zeytinyağlı Yemek yarışmalarının yanı sıra halk oyunları gösterileri, atölye eğitimlerinin yer aldığı şenlikte coşku, Balkan müziğinin genç seslerinden Gamze Matracı konseriyle doruğa ulaşacak.

Bursa|26.07.2019
Kaçağa Karşı Etkin Mücadele, Kararlı Duruş

Bursa Valisi Yakup Canbolat’ın başkanlığında Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Gürsu ve Kestel Belediye Başkanlığı temsilcileri, ilgili kamu kurum amirleri, akademik odalar ve beton firmalarının temsilcileri, kaçak yapılaşmaya karşı etkin mücadele ve kararlı bir duruş için bir araya geldi.

Bursa|24.07.2019
Ata Sporları Şenliği ‘Renkli’ Geçti

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 4.’sü organize edilen Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği, 1200’ü aşkın kültür-sanat ve spor adamı ile yüzlerce vatandaşın katıldığı törenle Keles-Kocayayla’da gerçekleşti.

Bursa|22.07.2019
Ulaşımda Çifte Müjde

Bursa’da ulaşım, 11-14 Ağustos tarihleri arasında Kurban Bayramı, 30 Ağustos tarihinde Zafer Bayramı nedeniyle gün boyu herkes için ücretsiz olacak.

Bursa|19.07.2019
Bursa’da Maraton Heyecanı

Aralarında 12 ülkeden 50 profesyonelin de yer aldığı yaklaşık 1000 maratoncu, Bursa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Uludağ Ultra Maratonu’nda ter dökecek.

Bursa|17.07.2019
5000 Yıllık Gelenek Yaşatılıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4’üncüsü yapılacak olan ‘Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği’, 19-20-21 Temmuz tarihlerinde Keles Kocayayla’da yapılacak.

Bursa|16.07.2019
Duvarın Tuvale Dönüş Hikâyesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Şube Müdürlüğü ressamlarının boş duvarları tuval gibi kullanıp, birer sanat eserine dönüştüren uzun ve yorucu çalışmaları timelaps çekim tekliğiyle 1 dakikalık filmle aşama aşama gözler önüne serildi.

Bursa|15.07.2019
Bursa’da Yol Çalışmaları Sürüyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri 17 ilçede 53 noktada asfalt kaplama, asfalt bakım onarım, bordür ve kazı dolgu çalışmaları yürütüyor.

Bursa|12.07.2019
Bursa Mevlevihanesi Küllerinden Doğuyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından rekonstrüksiyon çalışmaları başlatılan 4 asırlık Bursa Mevlevihanesi, özgün kimliği ile gün yüzüne çıkıyor.

Bursa|10.07.2019
Ayakkabı sektörünün kalbi Bursa’da atıyor

Büyükşehir Belediyesi ve Network Fuarcılık işbirliğiyle düzenlenen, Türkiye’deki ayakkabı üreticileri ile tedarikçileri aynı çatı altında buluşturan 3. BURSAF Ayakkabı ve Deri Ürünleri Fuarı, kapılarını sektör profesyonellerine açtı.

Bursa|28.06.2019
Bursa’nın Polen Değerleri Kayıt Altında

Türkiye’nin ilk aeroallerjen örnekleme istasyonu Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Uludağ Üniversitesi işbirliğinde Bursa’da kuruldu.

Bursa|20.05.2019
Milli Mücadelenin 100. Yılında Anlamlı Sergi

Bursa’nın en önemli kültürel mekânlarından biri olan Bursa Kent Müzesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda renkli bir sergiye ev sahipliği yapacak.

Bursa|16.05.2019
Panik Yok; Sadece Alg Patlaması

Bursa’nın Mudanya ilçesinde deniz yüzeyinin kahverengine dönüşmesi, kimyasal atık veya kirlilik endişesine neden olurken, Bursa Büyükşehir Belediyesi Sahil Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından yapılan incelemenin ardından renk değişiminin alg patlamasından kaynakladığı belirlendi.

Bursa|16.05.2019
Bilim Festivali’nde Hedeflere Uaşıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BEBKA tarafından Türk Hava Yolları’nın isim sponsorluğunda bu yıl sekizincisi düzenlenen Turkish Airlines Science Expo, 200 binin üzerinde ziyaretçi ve 101 bin 358 atölye çalışması ile hedeflenen rakamları aşarak tamamlandı.

Bursa|06.05.2019
Karacabey Belediyesi Geçmişe Işık Tutuyor

Karacabey Belediyesi, başlattığı çalışma ile ilçenin kırsal mahallelerindeki tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini gün yüzüne çıkarıyor. Belediye ekipleri, ilçenin dört bir yanında sürdürdüğü çalışma ile tarihi, doğa güzelliklerinin yanı sıra gelenek ve görenekleri ile tarihe mal olmuş isimler için kapsamlı araştırmalar yürüterek, geçmişe ışık tutmak için kolları sıvadı.

Bursa|20.03.2019
Nilüfer Belediyesi’nin bu yıl 7’ncisini düzenleyeceği Nilüfer Tiyatro Festivali 9 Mart’ta başlıyor.

"Sonra Açılacak Perde" sloganıyla, 9-27 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Nilüfer Tiyatro Festivali, sanatseverleri 31 temsil, atölyeler ve söyleşilerle buluşturacak.

Bursa|01.03.2019
Bursa’ya Estetik Dokunuş

Bursa Büyükşehir Belediyesi, çağdaş kent kimliği ve kent estetiğine yönelik çalışmalara ağırlık vererek, ana caddelerde görüntü kirliliği oluşturan duvarları, birbirinden özgün resimlerle birer sanat eserine dönüştürüyor.

Bursa|01.03.2019
Hayvancılık Sektörünün Yüzü Gülüyor

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, sabahın ilk ışıkları ile birlikte üreticilerin akınına uğrayan yeni hayvan pazarında incelemelerde bulundu.

Bursa|31.12.2018
Bursa'nın İlk Kadın Belediye Otobüsü Şoförü

Bursa'da yıllardır otobüs şoförü olma hayali kuran Ayşen Akçay (42), bu hayaline kavuştu. Kentin ilk kadın belediye otobüsü şoförü olan Akçay, işini severek yaptığını belirtti, "Tekrar dünyaya gelsem yine aynı mesleği seçerim" dedi.

Bursa|27.12.2018
HAGEL’den Hayvancılık Yatırımlarına Tam Not

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Bursa Hayvancılığı Geliştirme Birliği üyelerine (HAGEL), bölgede hayvancılık alanında hayata geçirilen yatırım ve projeler hakkında bilgiler verdi.

Bursa|26.12.2018
Yılın Yerel Yöneticisi

Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi'nin bu yıl 8'inci kez düzenlediği yılın yerel yöneticileri anketinde Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, yılın mahallî yöneticisi ödülüne lâyık görüldü.

Bursa|25.12.2018
'TEMA Dede'ye Vefa

Mustafakemalpaşa Belediyesi, merhum TEMA Temsilcisi Necati Özyiğit'i unutmadı.

Bursa|21.12.2018
Rüyalar Müzik Akademisi İle Gerçekleşiyor

Yıldırım Belediyesi, ev sahipliğini yaptığı Müzik Akademisi ile Yıldırımlılara sanatın kapılarını ardına kadar açıyor.

Bursa|18.12.2018
Mudanya Yuvaları Sıcacık

Mudanya Belediyesi; “Fırsat eşitliği” ilkesinden hareketle, Zeytin Dalı Projesi’ni geliştirdi. Zeytin Dalı Projesi ile Mudanya Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatıyor.

Bursa|18.12.2018
Zor Günlerinde Yalnız Değiller

Nilüfer Belediyesi’nin ev ve kişisel bakım ekibi, hasta, yaşlı, engelli ve kendi bakımını yapamayacak durumdaki vatandaşlara yardım eli uzatarak, zor günlerinde yalnız bırakmıyor.

Bursa|14.12.2018
Bursa Sular Vadisi Doğa Parkı Tamamlandı

Yıldırım Belediyesi’nin Bursa’ya değer katacak vizyon projelerinden Sular Vadisi Doğa Parkı tamamlandı.

Bursa|13.12.2018
Bursa’da Okullara Yeşil Karne Verilecek

Bursa’daki öğrencilerin enerji verimliliği konusunda bilgilendirilmesini ve uygulamada başarılı okulların yılsonunda ‘Yeşil Karne ile’ ödüllendirilmesini içeren protokol, Bursa Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalandı

Bursa|13.12.2018
“Giymiyorsanız Giydirin”

Nilüfer Belediyesi’nin, kullanılabilir ikinci el giysileri topladığı Giymiyorsanız Giydirin Atölyesi ve Giymiyorsanız Giydirin Kampüs’te ihtiyaç sahiplerinin çantadan gelinliğe kadar her türlü ihtiyacı karşılanıyor

Bursa|12.12.2018
Bir Tarih Yıldırım’da Ayağa Kalkıyor

Yıldırım Belediyesi, projesi Anıtlar Kurulu tarafından onaylanan ve Selimzade Mahallesi’nde bulunan Cezeri Kasım Paşa Kültür Merkezi’nin restorasyon çalışmalarını tamamladı.

Bursa|10.12.2018
Osmangazi Oruçbey Caddesi’nde Örnek Çalışma

Osmangazi Belediyesi, Hisariçi'nde yürüttüğü cephe sağlıklaştırma ve zemin kaplama projesinin altyapı çalışmaları için BUSKİ, Türk Telekom ve UEDAŞ gibi kurumlarla birlikte hareket ederek örnek bir çalışmaya imza atıyor

Bursa|07.12.2018
İnegöl’de Çöpler Elektriğe Dönüşüyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, ‘İnegöl Katı Atık Depolama Alanı’nda oluşan metan gazından elektrik üretilmesi projesinde enerji elde edilmeye başladı

Bursa|06.12.2018
Her Mahalleye Bir Masal Sahnesi

Nilüfer Belediyesi'nin "Her mahallede bir masal sahnesi kuruyoruz" etkinliği kapsamında Yaylacık İlkokulu öğrencileri masal dünyasına keyifli bir yolculuk yaptı

Bursa|06.12.2018
Çocuk Meyve Ormanı

Mudanya Belediyesi, geleceğin teminatı çocukların oyun oynayıp doğa ile baş başa kalabilecekleri, meyveleri dalından yiyip eğitim alanlarında kişisel gelişimlerine katkıda bulunabilecekleri dev bir alanı "Çocuk Meyve Ormanı" olarak hayata geçiriyor

Bursa|05.12.2018
Baja Yarışlarında Heyecan Doruğa Çıktı

Nilüfer Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen "Baja Apolyont 2018 Marmara Baja Kupası 2. Ayak Yarışları", otomobil sporu tutkunlarına adrenalin dolu bir hafta sonu yaşattı.

Bursa|05.12.2018
Başkan, BUGES'e Ziyaret Etti

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde, Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü'nü ziyaret ederek çalışmalarını yerinde inceledi.

Bursa|04.12.2018
Başkan, Hedefe Kilitlendi

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Okçuluk branşında eğitim alan öğrencilerin idmanına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, önce atış yapan öğrencileri dikkatle izledi, ardından yaptığı ilk atışta hedefi tutturmayı başardı.

Bursa|04.12.2018
Makedonya Cumhurbaşkanı Ivanov ve Eşi İznik Çinisi Yaptı

Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov ve eşi Maja Ivanova İznik’te Çini boyayarak üzerine imzalarını attılar.

Bursa|29.11.2018
Gemlik'te Duraklar Klimalı

Bursa'nın Gemlik Belediyesi, vatandaşların otobüs beklerken üşümemesi için klimalı duraklar yapıyor.

Bursa|27.11.2018
Yıldırım Belediyesi İş Arayanlara ‘Umut’ Oluyor

Hizmet masalarıyla Yıldırımlıların tüm taleplerine anında yanıt veren Yıldırım Belediyesi, İstihdam Masası ile iş arayan vatandaşlara umut oluyor.

Bursa|26.11.2018
Belediye Okullara Eğitim Seti Dağıttı

Mustafakemalpaşa Belediyesi, okullardaki eğitim ve öğretimin kalitesinin arttırılması için öğrencilerin sosyal ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Bursa|23.11.2018
Nilüfer'de Çocuklar Maviye Büründü

Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Meclisi, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Gününde yürüdü.

Bursa|21.11.2018
Fetih Müzesi’nde Ziyaretçi Rekoru

Osmangazi Belediyesi tarafından hizmete sunulan Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, Bursa’da farklı bir hafta sonu etkinliği arayan vatandaşların gezi listelerinde ilk sıradaki yeri aldı.

Bursa|14.11.2018
Bu Park Yıldırım’a Değer Katacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yıldırım’a kazandırılan 225 bin metrekarelik Vakıfköy Kent Parkı ve Spor Tesisleri, Hüdavendigar Kent Parkı’nı aratmayacak.

Bursa|13.11.2018
Her Yaştan Yıldırımlıya Eğitim Hizmeti

Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK), binlerce Yıldırımlıyı meslek sahibi yaparak kişisel gelişimlerine doğrudan katkı sağlıyor.

Bursa|12.11.2018
Görükle'de Yeni Megakent Oluşuyor

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Görükle'deki mera bölgesine yeni megakent kurulacağını söyledi.

Bursa|09.11.2018
İnegöl Belediyesi İstihdam Merkezi Hizmete Girdi

İnegöl Belediyesi’nin iş arayan vatandaşlarla işverenleri buluşturacak İstihdam Merkezi Ofisi hizmete girdi.

Bursa|09.11.2018
Modern Balık Pazarı Faaliyete Başladı

İznik Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Modern Balık pazarında faaliyetler başladı.

Bursa|08.11.2018
Nilüfer'in Huzur Veren Parkları Yenileniyor

Nilüfer Belediyesi'nin, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki kardeşliği temsil eden Nilüfer-Azerbaycan Dostluk Parkı, yenilenmiş haliyle vatandaşların uğrak yeri haline geldi.

Bursa|07.11.2018
35 Ev Hanımı Nefis Yemeklerle Yarıştı

Orhangazi’de bu yıl 40.sı düzenlenecek olan Orhangazi Zeytin Festivali Kapsamında düzenlenen Zeytinyağlı Yemek Yarışması Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda yapıldı.

Bursa|05.11.2018
Bir Tarih Daha Yıldırım’da Canlanıyor

Yıldırım Belediyesi, ilçedeki tarihi sivil mimari örnekleri restore ederek gelecek nesillere aktarmaya devam ediyor.

Bursa|05.11.2018
En Güzel Zeytin Karesi

Orhangazi Zeytin Festivali kapsamında düzenlenen zeytin konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren eserler belirlendi.

Bursa|02.11.2018
Doğa Park Ve Koşu Yolu Nilüfer’e Değer Katıyor

Nilüfer Belediyesi'nin Üçevler Mahallesi'ne kazandırdığı Doğa Park ve Koşu Yolu, 9 bin 500 metrekarelik alanıyla çevrede yaşayanların için cazibe merkezi haline geldi.

Bursa|01.11.2018
20 Milyon İlmek İle Örülen Dev Türk Bayrağı

Bursa'da Yıldırım Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı'nın 95'inci yıldönümü kutlamalarına binlerce vatandaş katıldı. Kortej yürüyüşü ile başlayan etkinlikte, alana 20 milyon ilmek ile örülerek Türkiye rekoru kırılan 600 metrekarelik Türk Bayrağı asıldı.

Bursa|30.10.2018
Mustafakemalpaşa'nın Eski Köyleri Kitap Oldu

Mustafakemalpaşa Belediyesi, şehrin tarihi ve kültürel birikimini hafızalarda canlı tutan eserlere bir yenisini daha ekledi.

Bursa|25.10.2018
Mudanya’nın “Kültür Mozaiği” Korunacak

Mudanya’nın ilk kurulduğu yer olan Myrleia Antik Kenti’nde, Helenistik ve Roma dönemlerine ait kent yaşamı görenleri hayrete düşürüyor

Bursa|24.10.2018
İznik'te Mozaikle Kaplı Lahit Bulundu

Bursa'nın İznik ilçesinde zeytin tarlasında bulunan lahdin mozaikle kaplı olduğu ortaya çıktı.

Bursa|24.10.2018
Bursalıların Antika Sevgisi

Bursa’da ayda bir defa kurulan antika pazarı, Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçi akınına uğruyor.

Bursa|23.10.2018
Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Festivali Başlıyor

23. Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali', 22 Ekim Pazartesi günü başlıyor.

Bursa|19.10.2018
Güney Marmara’nın En Büyük Hayvan Pazarı Açılıyor

Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından kırsal kesimin desteklenmesi ve hayvan potansiyelinin hem üretim hem de ticari anlamda arttırılması amacıyla projelendirilen Güney Marmara’nın en büyük Canlı Hayvan Pazarı, açılış için gün sayıyor.

Bursa|18.10.2018
Fethiye’ye Kapalı Pazar Alanı ve Çok Amaçlı Tesis

Fethiye Mahallesi, Nilüfer Belediyesi tarafından yapılacak kapalı pazar alanı ve spor tesisiyle çok amaçlı bir projeye kavuşacak. Tenis kortu ve futbol sahasını da kapsayan projenin tamamlanmasıyla Nilüfer’de kapalı pazar alanı sayısı 11’e yükselecek.

Bursa|17.10.2018
Zeytin Hasadını Başkan Başlattı

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Hocaköy Mahallesi’nde zeytin sezonunu açan çiftçileri ziyaret ederek, onlarla birlikte zeytin topladı.

Bursa|16.10.2018
“Adeta Yeni Bir Karacabey Doğacak”

Bursa'nın doğa harikası ilçesi Karacabey, ekolojik turizm açısından önemli bir potansiyel barındırıyor. Karacabey'i yakından tanımak için Belediye Başkanı Ali Özkan'ın kapısını çaldık. Ali Özkan 2014'den beri başkanlık koltuğunda otuyor ve onu çoğunlukla çocuklarla kitap okurken, oyun oynarken ya da lezzetli domateslerin hasadını yaparken görebilirsiniz.

Bursa|15.10.2018
Yöresel Üreticilere Sertifika

Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından bu yıl 2.’si düzenlenen ‘Yöresel Ürünler Tanıtım Günleri’ne katılan üreticilere katılım sertifikaları verildi.

Bursa|11.10.2018
Yıldırım Belediyesi’nden Tesis Atağı

Yıldırım Belediyesi tarafından, Yiğitler ve Akçağlayan Mahallelerinde inşa edilen spor tesislerinin yapımı tamamlanarak sporseverlere hizmet vermeye hazır hale getirildi.

Bursa|09.10.2018
İznik’te Maharetli Kadınlar Çarşısı Kuruldu

Unesco Dünya Mirası asil üyeliği yolunda emin adımlarla ilerleyen İznik’te Maharetli Kadınlar Çarşısı kuruldu.

Bursa|08.10.2018
Yöresel Ürün Sergisi’ne Büyük İlgi

Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından yöresel ürünlerin tanınırlığını arttırmak amacıyla bu yıl 2.’si düzenlenen Yöresel Ürünler Tanıtım Günleri Sergisi, Adnan Menderes Meydanı’nda ziyaretçilere kapılarını açıldı.

Bursa|08.10.2018
Yöresel Ürünler Vitrine Çıkıyor

Mustafakemalpaşa'da üretimi yapılan yerel değerlerin tanıtım ve satışının sağlanması amacıyla bu yıl 2.'si düzenlenen Yöresel Ürünler Sergisi hafta sonu kapılarını açıyor.

Bursa|05.10.2018
İnsanlık Tarihinde Yolculuk

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan, neolitik, kalkolitik ve Osmanlı dönemine ait canlandırma köylerle ziyaretçilerine adeta zamanda yolculuk imkanı sunan Aktopraklık Höyük Arkeopark ile Doğa Tarihi ve Açıkhava Müzesi, çok yakında tam anlamıyla ziyarete açılacak.

Bursa|04.10.2018
Nilüfer’in “Kompost” Projesine BEBKA’dan Hibe

Organik atıkları toplayarak kompost üretecek olan Nilüfer Belediyesi, bu amaçla geliştirdiği “Çöpe Atmıyoruz, Toprağa Kazandırıyoruz” projesiyle

Bursa|03.10.2018
Misi’de Yerel Lezzetler Şöleni

Nilüfer Belediyesi'nin bu yıl 12'ncisini düzenlediği Misi Yerel Lezzetler Şenliği'nde 23 farklı lezzet yarıştı.

Bursa|01.10.2018
Gemlik Körfezi Artık Daha Temiz

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Küçükkumla Atık Su Arıtma Tesisi, törenle hizmete açıldı.

Bursa|28.09.2018
Atletler Doğa İle İç İçe Koştu

Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin 7.’sini düzenlediği Suuçtu-Tümbüldek Yol Koşusu, bu yılda nefes kesen bir mücadeleye sahne oldu.

Bursa|19.09.2018
Belediye Başkanı, Baz İstasyonu Söktü

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Cumhuriyet Mahallesi Manastır mevkiinde, Cumhuriyet Ortaokulu, Yunus Emre Kültür Merkezi, iki anaokulu ve bir camii ile çok sayıda yerleşim biriminin ortasına dikilen baz istasyonunu kendi elleriyle söktü.

Bursa|18.09.2018
Tırmanma Yarışlarında Ödüller Sahiplerini Buldu

Nilüfer Belediyesi ve Türkiye Dağcılık Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen Uluslararası Lider Tırmanma Yarışması'nda dereceye girenler belli oldu

Bursa|17.09.2018
Bursa'de Belediye Can Dostlara Sahip Çıkıyor

Bursa Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Uludağ yolundaki sahipsiz sokak hayvanlarına iç dış parazit uygulaması yapıldı.

Bursa|14.09.2018
Belediye Projesine TANAP Desteği

Mustafakemalpaşa Belediyesi, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi’nden (TANAP) 858.652.75 TL’lik proje desteği almaya hak kazandı.

Bursa|12.09.2018
Karacabey Belediye Başkanı Sokakları Temizledi

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, temizliğe dikkat çekmek için belediyenin önünü süpürerek esnafa süpürge dağıttı.

Bursa|12.09.2018
Orhangazi’de Turşu Festivali Düzenlendi

Orhangazi Kaymakamlığı, Belediye ve Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile düzenlenen ve bu yıl beşincisi yapılan Gedelek Turşu Festivali Gedelek Mahallesi meydanından festivalin yapıldığı Pınarbaşı Tesislerine kadar süren kortej yürüyüşü ile başladı.

Bursa|10.09.2018
Yıldırım’da Yeraltına 770 Araçlık Katlı Otopark

Yıldırım Belediyesi, Şükraniye Mahallesi’ne kazandırmaya hazırlandığı meydan düzenlemesi projesinde yer alan yer altı katlı otopark ile şehirlerin en önemli sorunlarından biri olan araç parkına alternatif çözüm üretiyor.

Bursa|10.09.2018
Mudanya'nın Yeni Simgesi Ata Park

Cumhuriyet değerlerinin yaşatıldığı Barışın ve Kardeşliğin Başkenti Mudanya, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün adını taşıyan Ata Park'la yeni bir simgesine daha kavuştu.

Bursa|07.09.2018
Paraşütçüler Mustafakemalpaşa’da Buluşuyor

Mustafakemalpaşa Belediyesi'nin ev sahipliğinde bu yıl 9.'su düzenlenecek Turizm ve Havacılık Festivali, hafta sonu gerçekleştirilecek

Bursa|07.09.2018
Belediye, Vatandaşa Zeytin Dağıtıp, Festivale Davet Etti

Bursa'nın Gemlik İlçe Belediyesi, Yalova'da zeytin dağıtarak hem Gemlik zeytinini tanıttı, hem de vatandaşları 7 Eylül'de başlayacak Uluslararası Gemlik Zeytin Festivali’ne davet etti.

Bursa|03.09.2018
İznik Çini Müzesi’ne Kavuşuyor

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, İznik’te bulunan 1. Murat Hamamı Kültür Merkezi’nin ‘İznik Çinisi Müzesi’ olarak hizmet vereceğini açıkladı.

Bursa|03.09.2018
Bu Sergi Sizi Kendinizle Yüzleştiriyor

Gazi Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü öğrencileri Songül Dalgakıran ve Şevval Takıl’ın hayata geçirdiği “Gerçek ‘Sen’ Hangimiz Gerçeğiz” enstalasyon (yerleştirme sanatı) sergi çalışması İnegöl Kent Müzesinde izlenime sunuldu

Bursa|31.08.2018
Bursa’da Trafik Rahatlıyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yaklaşık 20 gün sürecek çalışmaların ardından Gürsu Kavşağı’nda ulaşımın rahatlayacağını söyledi.

Bursa|29.08.2018
Doğa ve Bilim Şenliği Uludağ’ı Renklendirdi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Merkezi (Bursa BTM) yine bir ilke imza attı.

Bursa|14.08.2018
Zorlu Parkurda Nefes Kestiler

Nilüfer Belediyesi ve Bursa Alternatif Sporlar Kulübü tarafından Bursa'da düzenlenen Trial Türkiye Şampiyonası 3. Ayak Yarışı'nın seremonik startı Başkan Bozbey tarafından verildi.

Bursa|13.08.2018
Mudanya'nın İyilik Melekleri Bayram Mesaisine Başladı

Mudanya Belediyesi'nin sosyal belediyecilik alanında örnek gösterilen projelerinden biri olan Zeytin Dalı, Kurban Bayramı öncesinde de iyilik dağıtıyor.

Bursa|09.08.2018
Kırsal Kesim Osmangazi İle Gelişiyor

Osmangazi Belediyesi, merkezdeki hizmetlerin tamamını kırsal kesime de götürerek, mahalle statüsüne geçen köylerin kalkınmasını sağlıyor.

Bursa|07.08.2018
İnegöl Semaları Paraşütlerle Renklendi

İnegöl’ün kapılarını turizme açan DOSTUM’un (Doğa Sporları ve Turizm Merkezi) 2. Yamaç Paraşütü Şenliği, Pazar günü gerçekleştirildi.

Bursa|07.08.2018
Vatan’da Dönüşüm Zamanı

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Vatan Mahallesi’nde hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesi kapsamında bin 150 hak sahibine projenin detayları hakkında bilgi verdi.

Bursa|06.08.2018
Orhangazi Sahile Kavuşuyor

Orhangazi’de İznik Gölü Sahilinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Sahil Projesi’nin ilk etap ihalesi sonuçlandı.

Bursa|06.08.2018
Tahtalı Şeftalisi Adını Bu Festivalle Duyuruyor

Üretici ile tüketiciyi buluşturan 3. Tahtalı Şeftali Festivali’nde konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Festivalleri sadece eğlence amaçlı değil, aynı zamanda halkı bilinçlendirmek için de düzenliyoruz” dedi.

Bursa|31.07.2018
Mudanya Antika Günleri Başlıyor

Mudanya Belediyesi, bu yıl ikincisini düzenleyeceği “Antika Günleri” ile binlerce eseri antika tutkunlarıyla buluşturmaya hazırlanıyor.

Bursa|31.07.2018
“Alo Ben Başkan”

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Çağrı Merkezi’nde vatandaşların aramalarına bizzat cevap vererek, gelen talepleri dinleyip ilgili birimlere aktardı

Bursa|27.07.2018
Uludağ’da “Endemik Park”

Osmangazi Belediyesi tarafından Uludağ’da kurulacak “endemik park”, Bursa’yı kış turizminin yanı sıra doğa turizminin de cazibe merkezi hâline getirecek.

Bursa|25.07.2018
Bursa’da ‘Ata Sporları’ Coşkusu

Bursa’da Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘3. Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği’ gerçekleştirildi.

Bursa|23.07.2018
Metro İstasyonuna Giren Kediyi Belediye Kurtardı

Bursa'da Bursaray, Korupark metro istasyonuna giren yavru kedi, insanlardan korkunca tren raylarının arasına kaçtı. Hatta mahsur kalan yavru kediyi belediye ekipleri kurtardı

Bursa|20.07.2018
Bursa’nın İlk ‘Su Oyunları Parkı’ Sukaypark’ta Çocuklarla Buluşuyor

Osmangazi Belediyesi, Türkiye'nin ilk kablolu su kayağı tesisi olan Sukaypark’ta çocuklara özel yaptığı ‘Su Oyunları Parkı’ ile bir ilke daha imza atıyor.

Bursa|19.07.2018
İlk Kez Gökyüzüyle Buluştular

Nilüfer Belediyesi Fadıllı Havacılık Tesisleri’nde Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi’ne katılan gökyüzü tutkunları, ilk uçuşlarını gerçekleştirdi.

Bursa|19.07.2018
Nilüfer Geleneksel Sünnet Şöleni

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Kapalı Çarşı Derneği tarafından düzenlenen geleneksel sünnet şölenine katılarak, çocukların heyecanına ortak oldu.

Bursa|16.07.2018
Olgun Gençlik Merkezi

Nilüfer Belediyesi'nin Olgun Gençlik Merkezi, Bursa'daki 55 yaş ve üstü vatandaşların buluşma noktası haline geldi.

Bursa|12.07.2018
Doğa Tutkunları 7. Geleneksel Doğa Yürüyüşünde

İnegöl Belediyesi tarafından bu yıl 7’incisi düzenlenen Geleneksel Doğa Yürüyüşü, 197 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi

Bursa|10.07.2018
Yıldırım’da Her Yer Turistik Bölge

Yıldırım Belediyesi hazırladığı Alternatif Turizm Destinasyonları projeleriyle kültürel zenginlikleri ve doğal güzellikleri bünyesinde barındıran ilçenin turizm potansiyelini değerlendirmeyi hedefliyor.

Bursa|05.07.2018
Kadınlar Çocuk İstismarı Konusunda Bilgilendirildi

Nilüfer Belediyesi desteğiyle çalışmalarını sürdüren Nilüfer'deki kadın dernekleri, uzmanlar tarafından çocuk istismarı konusunda bilgilendirildi.

Bursa|05.07.2018
Sokak Hayvanlarına ‘Yıldırım’ Eli

Sıcak yaz aylarında sokak hayvanlarına yönelik “Onlar için bir kap su” sloganıyla başlattığı kampanya çalışmalarına hız kesmeden devam eden Yıldırım Belediyesi, vatandaşları da bu konuda duyarlı olmaya davet ediyor.

Bursa|02.07.2018
Haydi Gençler Kampa!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, toplamda 2060 kişinin faydalanacağı yaz kamplarına start verdi.

Bursa|29.06.2018
Bursa'da 'Electro Deluxe' Rüzgarı

57. Uluslararası Bursa Festivali'nde caz müzik grubu ‘Electro Deluxe’, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) sevenleri ile buluştu.

Bursa|28.06.2018
Gürültü Kirliliği İle Yıldırım Mücadele

Çevre projeleri ile önemli farkındalık oluşturan Yıldırım Belediyesi, gürültü kirliliği ile mücadelesini de aralıksız sürdürüyor.

Bursa|27.06.2018
Yamaç Paraşütçüleri Gürle’de Yarışacak

Yamaç paraşütü meraklıları Orhangazi’da buluşuyor. Adrenalin peşinde koşan uçmayı sevenler Gürle Dağı’ndan aşağı süzülecek.

Bursa|27.06.2018
Uluslararası Leylek Festivali

Karacabey Belediyesi’nin bu yıl 14’üncüsünü düzenlemeye hazırlandığı ve hem Türkiye hem de dünya genelinde büyük ses getirmesi beklenen ‘Uluslararası Leylek Festivali’, 30 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde Karacabey’e bağlı Eskikarağaç Mahallesi'nde başlıyor.

Bursa|27.06.2018
Girişimcilik Kursu İçin Başvurular Alınmaya Başladı

İnegöl Belediyesi tarafından 2013 yılından beri KOSGEB işbirliği ile gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Kursu için başvurular alınmaya başladı.

Bursa|27.06.2018
Bursa Hayvanat Bahçesi’nin Sevimli Yavruları Dünyaya Geldi

Bursa Hayvanat Bahçesi’nde ilk kez 16 tane iguana yavrusu dünyaya geldi.

Bursa|25.06.2018
Bursa’nın Batısına 15 Yıl Sonra Minibüsler Geri Dönüyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Özel Halk Otobüsleri Odası’nın diyalogla sürdürdüğü görüşmeler meyvesini vermeye başlıyor .

Bursa|25.06.2018
Akıllı Kavşak Trafiği Rahatlattı

Bursa’nın İnegöl Belediyesi’nin Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde projelendirdiği Akıllı Kavşak uygulamalarından ilki AVM kavşağında uygulandı.

Bursa|21.06.2018
İznik Gölü Sahil Düzenlemesi İçin İlk Adım Atıldı

Orhangazi’de İznik Gölü Sahil bandında yapılacak olan yeni proje ile ilgili inşaat ihalesi yapıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Sahil Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan ihaleye 2 firma katıldı.

Bursa|19.06.2018
Başkan Aktaş'tan 'Babalar Günü' Sürprizi

Babalar Günü nedeniyle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk Sitesi’ni ziyaret eden ve burada 100’ü aşkın çocukla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, samimi bir sohbetin ardından miniklere çeşitli hediyeler dağıttı.

Bursa|18.06.2018
Gemlik'te Yüzlerce Kişi Aynı Sofrada

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ramazan ayı nedeniyle 17 ilçenin tamamında ve 7 ayrı ülkede yaptığı iftar programları, Gemlik’te de yüzlerce kişiyi aynı sofra etrafında buluşturdu.

Bursa|11.06.2018
Sağlıklı Yaşam Merkezinin Temeli Atıldı

İnegöl Sağlıklı Yaşam Merkezi binasının temeli, Salı günü İnegöl ve Bursa protokolünün de yoğun katılımıyla düzenlenen törenle atıldı.

Bursa|07.06.2018
İznik Belediyesi, Aile İftarında Buluştu

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın personeli ile iftarda buluştu

Bursa|07.06.2018
Nâzım Hikmet Nilüfer’de Çınarların Altında Anıldı

Dünyaca ünlü şair Nâzım Hikmet, ölümünün 55. yılında Nilüfer’de, Nâzım Hikmet Çınarlığı’nda anıldı.

Bursa|06.06.2018
Mudanya Belediyesi’nden Sahipsiz Hayvanlara Besleme Noktası

Mudanya Belediyesi, sokak hayvanlarının vatandaşları rahatsız etmeden sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için Aydınpınar Mahallesi’nde besleme noktası oluşturdu. Belirli zaman dilimlerinde yemek ve su bırakılan bu noktalar sayesinde, hayvanlar yazın yiyecek ve içecek bulma sorunu yaşamayacak.

Bursa|05.06.2018
Yıldırım’da Spor Yatırımları Hız Kazanıyor

Yıldırım Belediyesi, “Spor şehri Yıldırım” hedefi doğrultusunda ilçeye Türkiye’nin en büyük spor kompleksini inşa ediyor.

Bursa|30.05.2018
Seramik Cam Mozaik Atölyesi Kursiyerleri Eserlerini Sergiledi

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği Seramik Cam Mozaik Atölyesi’ne katılan kursiyerler, çalışmalarını düzenledikleri sergide sanatseverlerle buluşturdu.

Bursa|29.05.2018
Şehit Belediye Başkanı İftar Yemeği İle Anıldı

Bursa'nın Gürsu ilçesinde makamında silahla vurularak öldürülen Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız için ölümünün 3. yılında iftar yemeği verildi.

Bursa|29.05.2018
Bursa’da 10 Gün Boyunca Çevre Konuşulacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Dünya Çevre Günü ve Haftası nedeniyle hazırladığı ve birbirinden farklı organizasyonları içeren 10 günlük ‘Dünya Çevre Günü Etkinlikleri' isimli program, Bursalıların çevre konusunda daha hassas olmasını sağlamayı hedefliyor.

Bursa|25.05.2018
Ramazan Sokağı Sanat Müziği ile Renklendi

Nilüfer Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Ramazan Sokağı'nda verdiği konserle katılımcılara keyifli bir akşam yaşattı.

Bursa|25.05.2018
Mudanya Kitap Günleri Başladı

Mudanya Belediyesi’nin her yaştan insana kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla tarihi yerleşim merkezi Girit Mahallesi’nde düzenlediği “Mudanya Kitap Günleri” başladı.

Bursa|24.05.2018
19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi İnegöl’de de düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı.

Bursa|21.05.2018
Engelli Bireyler Toprakla Buluştu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, engelli bireylerin sosyal hayatta daha fazla yer almalarını hedefleyen 'Tarımla Engellerimizi Aşıyoruz' projesinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, topluma faydalı çalışmalara katkı sunmaya devam edeceklerini söyledi.

Bursa|17.05.2018
İnegöl Belediyesi Ramazana Hazır

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Belediyesi’nin 11 ayın sultanı ramazan ayına ilişkin hazırlıklarını düzenlediği basın toplantısıyla duyurdu.

Bursa|16.05.2018
Mudanya’nın Sokaklarında Satranç Var

Mudanya Belediyesi tarafından Gençlik Haftası kapsamında düzenlenen “Halkla Sokakta Satranç” etkinliği kapsamında Mudanyalı öğrenciler yetişkinlerle birlikte açık havada satranç oynamanın keyfini çıkardı.

Bursa|16.05.2018
Makam Odasının İlginç Misafiri

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın makam odasına girip yazıcının üstüne yuva yaparak yumurtlayan kumrular, ziyaretçilerin ve belediye personelinin ilgi odağı haline geldi.

Bursa|15.05.2018
Nilüfer’de Gökyüzü Uçurtmalarla Şenlendi

Nilüfer 17’inci Uluslararası Spor Şenlikleri kapsamında organize edilen Uçurtma Şenliği, renkli görüntülerine sahne oldu.

Bursa|15.05.2018
BUSMEK'ten 'Kültürel Semboller'

Bursa'da sanat ve eğitim meşalesini 13 yıldır ışıksız bırakmayan BUSMEK, bu sene 'Kültürel Semboller' temasıyla 37 branşta 1540 eserle düzenlenen '13. Genel Sergisi'ni izlenime açtı.

Bursa|08.05.2018
Misi Köyü Çekim Merkezi Haline Gelecek

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, halk arasında ‘Misi Köyü’ olarak bilinen doğa harikası Gümüştepe Mahallesi'ni ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Bursa|03.05.2018
Science Expo Heyecanı Bursa’da Başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Geleceğin Teknolojileri' ana temasıyla gerçekleştirilen ‘7. Turkish Airlines Science Expo Bilim Festivali', coşku ve heyecanla başladı.

Bursa|27.04.2018
İznik Sahili 800 Ağaç 100 Çeşit Bitki İle Botanik Bahçesini Andıracak

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın Sahil Projesinde başlanan peyzaj çalışmalarını inceleyerek yetkililerden bilgi aldı

Bursa|27.04.2018
Boyları Kadar Kitap Okudular

Nilüfer Belediyesi'nin bu yıl yedincisini düzenlediği "Boyun Kadar Kitap Oku" etkinliğine katılan toplam 2 bin 435 öğrenci, 60 binin üzerinde kitap okuyarak rekor kırdı.

Bursa|27.04.2018
Küçük Başkanlar 'Yeşil Alan ve Park' Dedi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle ‘temsili olarak’ Büyükşehir makamına geçen Sadi Etkeser İlkokulu öğrencileri Mustafa Berk Bayram ve Elif Altun, yaptıkları açıklamada, Bursa’daki yeşil alan miktarı ile park sayısının artırılmasını istedi.

Bursa|24.04.2018
Yıldırım Çocuk Şenliği Başlıyor

Yıldırım Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çocuklar için dopdolu bir program hazırladı

Bursa|20.04.2018
Göç Müzesinde Ülke Fotoğrafları

Bursa Göç Tarihi Müzesi’nde Fotoğraf Sanatçısı Sanatçı Necla Orhan’ın objektifinden karelere yansıyan ve birçok ülkeyi kapsayan görseller, ‘Uzak Yakınlaşmalar’ adlı sergiyle izlenime sunuldu.

Bursa|19.04.2018
Tirilye Kentsel Tasarım Projesi İle Unesco’ya Hazırlanıyor

Mudanya Belediyesi, Tirilye’yi 7 proje bölgesine ayıran Kentsel Tasarım Projesi’ni halkın onayına sundu. Tirilye’deki kültür rotasını ayağa kaldıracak, yerelden evrensele bir koruma sürecini başlatan Mudanya Belediyesi, Tirilye’nin UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmesinin ilk adımını da Kentsel Tasarım Projesi ile atacak.

Bursa|17.04.2018
Başkan Çocuklara Kitap Okudu

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü gözetiminde düzenlenen Her Yerde Okuyorum Projesi kapsamında projenin Orhangazi’deki okullarından Cargill İlkokulunu ziyaret ederek burada iki sınıfta öğrencilere kitap okudu.

Bursa|12.04.2018
Yıldırım Yazarlık Akademisi

İlçedeki fiziki dönüşümün yanında sosyal yaşamda da reformlar gerçekleştirerek öncü çalışmalara imza atan Yıldırım Belediyesi, Yazarlık Akademisi eğitim programı vatandaşlar için yeni ufuklar açıyor.

Bursa|11.04.2018
Bursa'ya Metro Müjdesi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tamamı yeraltından geçecek şekilde planlanan ve şehrin en yoğun bölgelerini kapsayan 6.2 kilometrelik Yıldırım Metrosu ile 7 kilometrelik Osmangazi Metrosu’nun temelini bu sene içerisinde atmayı planladıklarını açıkladı.

Bursa|11.04.2018
Bursa'da Trafik 'Akıllı Kavşaklarla' Rahatlıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, şehir içinde yaşanan trafik çilesinin önüne geçmek amacıyla 29 kavşakta başlatılan düzenleme çalışmalarının hızla devam ettiğini açıkladı.

Bursa|09.04.2018
Burası Kedilere Özel

Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi bünyesinde kurulan Kedi Tedavi Ünitesini açıyor.

Bursa|06.04.2018
Nilüfer, İnsani Gelişme Sıralamasında Beşinci Sırada

İnsani Gelişme Vakfı’nın (İNGEV), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) hedefleriyle bağlantılı olarak ilçeler bazında bu yıl ikincisini hazırladığı “İnsani Gelişme Endeksi-İlçeler 2017” (İGE-İ) raporunun sonuçları açıklandı.

Bursa|04.04.2018
Mudanya Büyükşehir İle Güzelleşiyor

Bursa’nın incisi Mudanya’da Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleme çalışmaları tamamlanarak ilçeye kazandırılan ‘Mudanya Sahil Bandı’, törenle açıldı.

Bursa|03.04.2018
İnegöl Belediyesi Teknoloji Uzmanları Yetiştiriyor

İNESMEK kursları ile birçok alanda yüzlerce kursu ilçe halkıyla buluşturan İnegöl Belediyesi, robotik eğitim adı verilen arduino kursu açtı.

Bursa|02.04.2018
Yıldırım’ın Şifa Merkezi Açıldı

Yıldırım Belediyesi’nin, ilçede gerçekleştirdiği önemli sağlık yatırımlarından olan Selçuk Hatun Termal Tesisi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Bursa|02.04.2018
Evlilik Öncesi Eğitimleri Başladı

İnegöl Belediyesi’nin Aile ve Sosyal Politikalar İl ve İlçe Müdürlükleri işbirliğinde düzenlediği “Evlilik Öncesi Eğitimler” başladı.

Bursa|30.03.2018
Otizmli Mert’in İlk Sergisi Nilüfer’de

Nilüfer Özel Eğitim Merkezi’nden mezun olan otizmli Mert Zık, Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sanat Galerisi’nde ilk puzzle sergisini açtı.

Bursa|30.03.2018
Mütareke Meydanı Yenileme Projesi 2 Nisan’da Törenle Başlıyor

Kent değerlerini koruyarak geleceğe taşıma hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Mudanya Belediyesi, Mütareke Meydanı’nı yenileme çalışmalarını 2 Nisan’da yapılacak törenle başlatıyor.

Bursa|29.03.2018
Nilüfer Tiyatro Festivali’ne Büyük İlgi

Nilüfer Belediyesi'nin bu yıl 6'ncısını düzenleyeceği Nilüfer Tiyatro Festivali, sanatseverlerden büyük ilgi görüyor

Bursa|22.03.2018
Eski Bursa Gün Yüzüne Çıkıyor

Bursa’nın ilk yerleşim yerlerinden olan Hisar İçi, Osmangazi Belediyesi’nin ‘Yaşayan Tarih Hisar İçi’ sloganıyla hazırladığı proje ile yeniden ayağa kaldırılıyor.

Bursa|21.03.2018
Kahvehanelere 4 Bin Kitaplık Kütüphane

Yıldırım Belediyesi, vatandaşlara okuma alışkanlığı kazandırmak hedefiyle, Bursa Kahveciler ve Benzerleri Odası işbirliğiyle başlattığı ‘Kahvehaneden Kıraathaneye’ projesi aralıksız devam ediyor.

Bursa|19.03.2018
Bursa İpeği Dünyaya Açılıyor

Umurbey İpek Üretim ve Tasarım Merkezi’nde incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, şehrin önemli bir değeri olan ipeğin dünyada daha fazla pazara ulaşması adına çalışma başlattıklarını söyledi.

Bursa|19.03.2018
Yıldırımlılara Etkili Danışmanlık Hizmeti

Ailenin korunmasına yönelik geliştirdiği projelerle farkındalık oluştururken, bireylerin hayatın içerisinde karşılaştığı sosyal sorunları önlemek ve aile içerisinde yaşanan sorunları çözüme kazandırmak için Yıldırım Belediyesi tarafından psikolojik destek sağlanıyor.

Bursa|16.03.2018
Çiviyle Telin Estetik Buluşması

Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi El İzi Gönüllü Sanat Atölyesi'nin düzenlediği filografi kursunda eğitim alan kadınlar, ortaya çıkan eserleri Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sergi Salonu'nda açtıkları sergide izlenime sundu.

Bursa|16.03.2018
Öğrenciler Belediye Hizmetlerini İnceledi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencileri, Nilüfer Belediyesi’nin Belediye Hizmetlerini İnceledi.

Bursa|14.03.2018
İnegöllü Kadınlar Doğa İle Buluştu

Doğa Sporları ve Turizm Merkezi(DOSTUM), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile kadınlara özel bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Bursa|13.03.2018
En Temiz Havayı Nilüferliler Soluyor

Hava kirliliği raporuna göre Bursa’nın havası en temiz ilçesi Nilüfer oldu. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, temiz hava için kömür yerine doğalgaz yardımı yapılması gerektiğini söyledi.

Bursa|08.03.2018
Miniklerden Can Dostlarına Yuva

Hülya Şahnaoğlu Anaokulu öğrencileri, Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ndeki sokak hayvanları için yuvalar yaptı.

Bursa|08.03.2018
Engelleri Ebruyla Aşıyorlar

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) , ebru sanatı kursunun kapılarını zihinsel engelli bireyler de açıyor.

Bursa|02.03.2018
Bilim ve Teknoloji Bu Karavanda

Nilüfer Belediyesi’nin, kırsal mahallelerdeki çocukların bilime daha kolay ulaşmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirdiği “Kendin Yap Bilim ve Teknoloji Karavanı” yaklaşık bin 600 çocuğa ulaştı.

Bursa|22.02.2018
Bursalı Çocuklar Uludağ’da

Bursa’nın turizm değeri Uludağ’da, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği etkinliğe katılan öğrenciler, hem kayak eğitimi alıyor hem de arkadaşları ve öğretmenleriyle keyifli bir gün yaşıyor.

Bursa|21.02.2018
Bilgisayar Kurdu 70’lik Nine

Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK) Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen bilgisayar işletmenliği kursuna katılan 40 öğrenci, 163 saatlik eğitim boyunca ofis programlarının yanı sıra temel bilgisayar kullanımı ve donanım konusunda öğrenim görüyor.

Bursa|21.02.2018
Bursa'ya Bir Merkez Daha Geliyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kestel Açık Hava Tiyatrosu'nda devam eden çalışmaları inceledi.

Bursa|19.02.2018
Gürsu Belediyesi’nden “Çağrı Merkezi”

Bursa’nın Gürsu Belediyesi, ilçe halkından gelen taleplere hızlı çözüm üretmek için çağrı merkezi kurdu.

Bursa|16.02.2018
Mudanya Belediyesi Mütareke Meydanı’nı Yeniliyor

Mudanya’nın kalbi konumundaki Mütareke Meydanı, Mudanya Belediyesi’nin kent değerlerini koruyarak geleceğe taşıma çalışmaları kapsamında yepyeni bir görünüme kavuşuyor.

Bursa|12.02.2018
Kent Bostanları’nda Organik Tarım

Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nin, organik tarımda üretim ve tüketimin yaygınlaştırılması amacıyla çok sayıda kurumun desteğiyle düzenlediği “Organik Tarım Eğitimi” uygulamasının bir kısmı Nilüfer Belediyesi Kent Bostanları’nda yapıldı.

Bursa|07.02.2018
İnegöl’ de Yapay Zeka Dönemi

İnegöl Belediyesi, “Belediyeyi değil, şehri yönet” sloganıyla akıllı şehir modelleri oluşturan Flexity’i hayata geçiriyor

Bursa|07.02.2018
Gemlik’in Yeni Kültür Merkezi Gün Sayıyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Gemlik’te yer alan ve restorasyon çalışmaları Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan Balık Pazarı Hamamı’nda incelemelerde bulundu. Başkan Aktaş, kısa zamanda hizmete alınacak olan tarihi mekanın, ‘kültür merkezi’ olarak faaliyet göstereceğini söyledi.

Bursa|06.02.2018
Belediyem Benimle Gönülleri Fethetti

Osmangazi Belediyesi’nin örnek sosyal sorumluluk projesi “Belediyem Benimle” sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzü güldü.

Bursa|05.02.2018
Bursa Büyükşehir Personeline "Çek Paylaş" Ödülü

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ‘Çek Paylaş Birlikte Güzelleştirelim' projesi kapsamında personele yönelik oluşturulan whatsapp ihbar hattına en çok bildirimde bulunan belediye çalışanları Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından ödüllendirildi.

Bursa|01.02.2018
Kadın ve Çocuk Akademileri’nde Tatil Keyfi

Nilüfer Belediyesi Kadın ve Çocuk Akademileri’nde düzenlenen atölyelerde çocuklar, anneleriyle birlikte keyifli vakit geçiriyor.

Bursa|31.01.2018
Yaşama Dokunan Hizmet

Yaşlılık, yalnızlık, engellilik ve hastalıktan dolayı temizlik işlerini göremeyen vatandaşlara dost elini uzatan Mustafakemalpaşa Belediyesi, ‘Bir Dokunuşla Değişen Hayatlar Projesi’ kapsamında 131 mahallede yaşayan ihtiyaç sahiplerine evde temizlik hizmeti sunuyor.

Bursa|29.01.2018
Bursa’nın Tarımı Güç Kazanacak

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kentin ‘tarım şehri’ kimliğini öne çıkarmak hedefiyle önemli adımlar atıyor. Başkan Aktaş, Bursa’da tarımsal faaliyetlerin güçlendirilmesi ve vatandaşların ihtiyacını karşılayacak, sıkıntıları giderecek çözümler geliştirilmesinin önemine dikkati çekti.

Bursa|24.01.2018
Gemlik Güvenli Konutlarla Geleceğe Taşınıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, TOKİ Ve Gemlik Belediyesi işbirliğinde Gemlik’teki yeni devlet hastanesi yanına yaptırılacak 224 konut ve 12 dükkanın temeli Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun da katıldığı törenle atıldı.

Bursa|15.01.2018
Yıldırımlılara Psikolojik Rehberlik Desteği

Yıldırım Belediyesi, bünyesindeki Psikolojik Danışmanlık Ve Eğitim Merkezi’nde 2017 yılı içerisinde aile ve bireylere koruyucu, önleyici ve geliştirici rehberlik hizmeti verdi.

Bursa|15.01.2018
Sömestr Sürprizi

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bilimi topluma yaymak ve çocuklara sevdirmek adına projelendirdiği Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM), TÜBİTAK’ın desteği ile 150 milyon yıl önce dünya hayatına egemen olan dinozor replikalarını Bursalılar ile buluşturmaya devam ediyor.

Bursa|11.01.2018
Tarihi Ev Yeniden Hayat Buluyor

Osmangazi Belediyesi tarafından yürütülen rekonstrüksiyon çalışmasıyla aslına uygun şekilde yeniden inşa edilen sivil mimarlık örneği yapının sıva ve ahşap doğrama işlerine başlandı.

Bursa|10.01.2018
Yıldırım’ın Çehresine ‘Yeşil’ Dokunuşlar

Yıldırım Belediyesi 2017 yılında yaptığı yeşil alan çalışmaları ve ilçeye kazandırdığı parklarla vatandaşlara nefes alma imkanı tanıdı.

Bursa|08.01.2018
Daha Sağlıklı İletişim İçin Yoga Öğreniyorlar

Nilüfer Belediyesi Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi’nde çalışmalara katılan bireylerin ailelerine yoga eğitimi verilmeye başlandı. 3 ay sürecek eğitimin hedefi aileler ile bireylerin iletişimini kolaylaştırmak.

Bursa|08.01.2018
Belediye İhtiyaç Sahipleri İçin Harekete Geçti

Mudanya Belediyesi, belediyeye ait alanlarla, parklardaki ağaçlarda yetişen zeytinlerden elde edilen zeytinyağını, Mudanya’daki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracak. Başkan Hayri Türkyılmaz, “Bu toprağın bereketini bu toprağın sahipleriyle paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Bursa|05.01.2018
Belediyenin Su Fabrikası Üretime Başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Uludağ'ın eteğindeki kırsal Gözede Mahallesi yakınlarında kurulan su şişeleme fabrikası, "Muradiye" markasıyla üretime başladı.

Bursa|04.01.2018
Yarıyıl Tatilinde Öğrencilere Kayak Öğrenme Fırsatı

Nilüfer Belediyesi, yarıyıl tatilinde 7-15 yaş arasındaki öğrencilere yönelik Uludağ’da kayak kursu düzenleyecek.

Bursa|02.01.2018
2018'de Mudanya Sanat Dolu Olacak

Mudanya Belediyesi, ocak ayı boyunca düzenleyeceği kültür-sanat etkinlikleri kapsamında pek çok şair, yazar ve oyuncuyu Mudanya'da ağırlayacak. Rutkay Aziz, Taner Barlas, Metin Uca, Nihat Behram gibi isimlerin yanı sıra Nazım Sahne de "En Gerçek Masal" oyunuyla Mudanyalılarla buluşacak.

Bursa|28.12.2017
Yükümlüler Meslek Sahibi Oldu

Nilüfer Belediyesi’nin, Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü iş birliği ve Bursa Lokantacılar Odası katkılarıyla düzenlenen garsonluk kursuna katılan yükümlülere sertifikaları verildi.

Bursa|22.12.2017
Su Altının Büyülü Dünyası Sergileniyor

Yurt içi ve yurt dışındaki birçok denizde yaptığı dalışlarda su altı yaşamını fotoğraf karelerine yansıtan Erhan Esirtgener, eserlerini Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sergi Salonu’nda açtığı “Deniz&İnsan” sergisinde beğeniye sundu.

Bursa|21.12.2017
Bursa’da Okullara Spor Malzemesi Desteği

Büyükşehir Belediyesi’nin Okul Sporları Etkinlikleri kapsamında geleneksel hale getirdiği ilk, orta ve lise öğrencilerine spor malzemesi yardımı bu sene de devam ediyor.

Bursa|19.12.2017
Türkiye’nin En Büyük Spor Kompleksi Yıldırım’da Yükseliyor

Yıldırım Belediyesi’nin vizyon projelerinden Yıldırım Spor Kompleksi’nde yüzde 60 seviyesine gelen inşaat çalışmaları büyük bir hızla sürüyor.

Bursa|18.12.2017
Can Dostlar İçin 24 Saat Sağlık Hizmeti

Osmangazi Belediyesi ve Uludağ Üniversitesi, yardıma muhtaç sahipsiz hayvanların 24 saat tedavi edilebilmesi adına protokol imzaladı.

Bursa|18.12.2017
Tirilye’ye Sanat Evi

Mudanya Belediyesi, tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Tirilye’de şair, yazar, ressam ve araştırmacıların ağırlanacağı “Sanat Evi” yapımı için kolları sıvadı. Sanat Evi, yeryüzünün cenneti Tirilye’nin doyumsuz doğası eşliğinde üretmek isteyen sanatçıları ağırlayacak.

Bursa|15.12.2017
Mevlana-Ulus Hümahatun Evleri Görücüye Çıktı

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, inşaatı devam eden Mevlana-Ulus Hümahatun projesinin örnek dairesinde incelemelerde bulundu.

Bursa|13.12.2017
İnegöl’de ‘Sokak Fotoğrafçılığı’ Anlatıldı

İnegöl Belediyesi, İNESMEK fotoğrafçılık kursu kursiyerleri ve İFSAD (İnegöl Fotoğraf Sanatı Derneği) üyelerine yönelik sokak fotoğrafçılığı üzerine uygulamalı eğitim düzenledi.

Bursa|13.12.2017
Toprak Ana Günü

Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Kent Konseyi ve Fadıllı Kadın Derneği'nin 10 Aralık Toprak Ana Günü kapsamında düzenlediği etkinlikte, yerel gıda ve tohumun iklim değişikliğine etkisi ele alındı ve çiftçiye "Yerel tohum kullanın" çağrısı yapıldı.

Bursa|12.12.2017
Yenişehir Çocukları Baleye Başladı

Yenişehir Belediyesi tarafından Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde bale eğitimi verilmeye başlandı.

Bursa|12.12.2017
Mustafakemalpaşa’ya Modern Et Entegre Tesisi

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Etçii Gıda A.Ş.'nin Topsöğüt mevkiinde yapımı devam eden tesislerini inceledi.

Bursa|12.12.2017
Mudanya’nın 2 Bin Yıllık Değeri Kent Kültürüne Kazandırılacak

Mudanya Belediyesi, bundan tam iki bin yıl öncesinde Bursa’nın adını başarılı bir şekilde temsil eden şampiyon atlet Tatianos’u geleceğe taşıyor.

Bursa|11.12.2017
Arabayatağı’na Modern Kültür Merkezi

İdeal şehir Yıldırım hedefiyle ilçenin yüzde 33’ünü kentsel dönüşüm alanı olarak belirleyen ve çalışmalarını bu yönde devam ettiren Yıldırım Belediyesi, Ankara Yolu’nun alt tarafından bulunan altı mahallenin çehresini değiştiriyor.

Bursa|07.12.2017
Öneri Veren Personele Ödül

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, önerileriyle proje ve çalışmalara katkıda bulunan personel ile ‘En Yenilikçi Öneri’ sunan personeli ödüllendirdi.

Bursa|06.12.2017
Belediye Personeline Narkotik Rehber Eğitimi

Osmangazi Belediyesi personeline uyuşturucu ile mücadele ve bağımlılık konularında, polis memurları tarafından narkotik eğitimi verildi.

Bursa|05.12.2017
‘Adım Adım Doğa’

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Adım Adım Doğa Projesi” kapsamında doğaseverler bu kez Eşkel - Tirilye rotasını keşfetti.

Bursa|28.11.2017
Uludağ’da Aç Kalan Hayvanlara Yardım

Osmangazi Belediyesi, havaların soğumasıyla birlikte kar yağışının başladığı Uludağ’daki sahipsiz hayvanların aç kalmaması için yol kenarlarına mama ve yem bıraktı.

Bursa|27.11.2017
Yıldırımlı Kadınlar Hem Öğreniyor Hem Kazanıyor

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK) bünyesinde faaliyet gösteren Yıldırım Kadın Girişim ve Üretim Kooperatifi (YIL-KA) Namazgah Atölyesi ve Namazgah Kurs Merkezi'ni ziyaret etti.

Bursa|23.11.2017
Her Mahalleye Ortak Yaşam Alanı

Mudanya Belediyesi, her geçen gün hizmet bekleyen mahallelere çocuk oyun alanı ve ortak yaşam alanı kazandırmaya devam ediyor.

Bursa|23.11.2017
OSMEK Geleceğin Modacılarını Yetiştiriyor

Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursu (OSMEK) bu yıl ilk kez Modelistlik Kursu açtı. Sektörde yer bulmak isteyenlerin yanı sıra hem meslek edinmek hem de kendi işini kurmak isteyenlerin tercihine sundu.

Bursa|21.11.2017
Osmangazi Soğanlı’da Yaşam Başladı

Osmangazi Belediyesi tarafından inşa edilen Soğanlı’da yaşam başladı. Tapularını teslim alarak yeni dairelerinde oturmaya başladı.

Bursa|17.11.2017
Kent Bostanları’nda Çiçek Balı Üretildi

Farklı ürün denemelerinin ekolojik koşullarda yapıldığı Nilüfer Belediyesi Küçük Ölçekli Kent Bostanları'nda bu yıl ilk kez bal üretimi de gerçekleştirildi. 2 kovandan elde edilen balın, çiçek balı olduğu belirlendi.

Bursa|15.11.2017
Cimnastiğin Kalbi Nilüfer’de Atıyor

Nilüfer Belediyesi Beşevler Cimnastik Salonu, Artistik Cimnastik Türkiye Cimnast Lig 3. Hafta Müsabakaları ve Küçükler 3. Etap yarışmalarına ev sahipliği yaptı.

Bursa|14.11.2017
Halk Günü Uygulaması Başlıyor

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, vatandaş odaklı hizmet anlayışı kapsamında her perşembe günü halkla buluşacak.

Bursa|13.11.2017
Yıldırımlılara Psikolojik Destek

Yıldırım Belediyesi, rehberlik hizmeti verilen Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi ile Yıldırımlıların yanında yer almayı sürdürüyor.

Bursa|13.11.2017
Kent Bostanları’nda Safran Yetiştiriliyor

Nilüfer Belediyesi Küçük Ölçekli Kent Bostanları’nda, dünyanın en pahalı baharatı olan, kozmetik, boya ve ilaç sanayinde de kullanılan safran yetiştiriliyor.

Bursa|10.11.2017
Başkan Sorunları Metroda Dinledi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, günlük mesaisine metroda başladı. Toplu ulaşımda yaşanan sıkıntıların tespiti için Kestel istasyonundan metroya binen Başkan Aktaş, vatandaşlarla sohbet edip, yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi aldı.

Bursa|10.11.2017
Osmangazi’de Çalgılı Türkülü Temizlik

Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, her sabah alışılagelmişin dışında bir şekilde güne başlıyor. Mesaiye başlamadan önce her sabah bir noktada toplanan ekipler, yanında getirdikleri enstrümanları çalıp türküler söyledikten sonra işe başlamak için görev yerlerine dağılıyor.

Bursa|09.11.2017
Yeni İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban Seçildi

Alinur Aktaş'ın Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesiyle boşalan İnegöl Belediye Başkanlığına AK Parti'nin adayı Alper Taban seçildi.

Bursa|09.11.2017
Yıldırım’da Geri Dönüşüm Avrupa Standartında

Doğal kaynakların bilinçsiz tüketiminin önüne sürdürülebilir çevre politikası ve geri dönüşüm çalışmaları ile geçen Yıldırım Belediyesi, geri dönüşüme kazandırdığı atıklarla aynı zamanda önemli maddi tasarruf sağlanmasına öncülük ediyor

Bursa|06.11.2017
Özel Çocuklar Yetenekleriyle Hayran Bırakıyor

Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında, Nilüfer Belediyesi ve Kızılay Bursa Şubesi iş birliğiyle düzenlenen yemeğe katılan ‘Özel çocuklar’ yetenekleriyle herkesi kendilerine hayran bıraktı.

Bursa|03.11.2017
Ulaşımda Cumhuriyet Nostaljisi

Burulaş Cumhuriyet Bayramı’nda 1970’lerin sonuna kadar kullanılan otobüsle Bursalılara ulaşım nostaljisi yaşattı.

Bursa|01.11.2017
Öğrencileri Ücretsiz Olarak Sınava Hazırlayacaklar

Kestel Belediyesi, gençlerin üniversite sınavına daha iyi hazırlanabilmesi amacı ile yaptığı Kestel Belediye Akademisi törenle açıldı. Öğrenciler burada ücretsiz olarak üniversite sınavlarına hazırlanacak.

Bursa|31.10.2017
Nilüfer'deki “Oyun Engel Tanımaz Parkı”na Bir Ödül Daha

Nilüfer Belediyesi'nin geçen yıl hizmete açtığı "Oyun Engel Tanımaz Parkı", Sağlıklı Kentler Birliği tarafından ödüllendirildi.

Bursa|30.10.2017
Mustafakemalpaşa'da Toplu Sünnet Şöleni

Mustafakemalpaşa Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen 3. Toplu Sünnet Şöleni'nde 31 çocuk erkekliğe ilk adımını attı.

Bursa|30.10.2017
“Türkiye’nin En Büyüğü Olacak”

Mudanya Belediyesi, Bademli Mahallesi’nde yapılacak olan Zübeyde Ana Kreş ve Anaokulu’nun temelini atmaya hazırlanıyor.

Bursa|27.10.2017
Mudanya’nın Hedefi UNESCO

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencileri ile Mudanya’nın geleceğini konuştu. Mudanya’nın turizmle geleceğe taşınacağının altını çizen Başkan Türkyılmaz, “Hedefimiz UNESCO” dedi.

Bursa|19.10.2017
İznik’te Çöplükler Yeşil Alan Oluyor

İznik ve bölgesinin yıllardır vahşi depolama alanı olarak kullanılan Sansarak çöplüğünde temizlik ve düzenleme çalışmaları başladı. Çalışmaların ardından bölge yeşil alan olarak İznik’e kazandırılacak.

Bursa|19.10.2017
Belediye Orkestrası’ndan Türkiye’de Bir İlk

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü bünyesinde 4 yıllık müzik eğitimini tamamlayan sanatseverler, mezuniyetlerinde Milli Eğitim Bakanlığı onaylı diploma alacak.

Bursa|18.10.2017
2030’a Kadar Yol Haritası Çizildi

Orhangazi Belediyesi’nin de üyesi olduğu Marmara Belediyeler Birliği’nin (MBB) 2017 yılı ikinci meclis toplantısı Balıkesir’de yapıldı.

Bursa|16.10.2017
Gemlik Bebeklere “Hoşgeldin” Diyor

Gemlik Belediyesi, ilçede bebek sahibi olan ailelerin sevincine "Hoş Geldin Bebek" projesi ile ortak oluyor.

Bursa|13.10.2017
Bursa’dan Dünyaya Model Tarım

Bursa’da düzenlenen 15. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı (BURTARIM 2017) ile 10. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı. Fuarın açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın tarım ve hayvancılıkta attığı adımlarla dünyaya model olduğunu söyledi.

Bursa|12.10.2017
Arabayatağı’na Modern Pazar Yeri

Kentsel dönüşümün planlama aşamasında vatandaşların temel ihtiyaçlarına cevap verecek spor tesisi, aile hekimliği, park ve yeşil alanlar gibi donatılara projeleri arasında yer veren Yıldırım Belediyesi, modern ve kapalı pazar yerleri ile hijyenik alışveriş tesisleri oluştururken çok amaçlı kullanıma sahip alanlarla otopark sorununu da ortadan kaldırıyor.

Bursa|11.10.2017
Suuçtu Yeni Yüzüyle Görücüye Çıktı

Mustafakemalpaşa'nın dünyaca ünlü doğa harikası Suuçtu Şelalesi ve Tabiat Parkı, yeni yüzüyle ziyaretçilere kapılarını açtı.

Bursa|09.10.2017
Su Sporlarının Merkezi “İznik”

Marmara Bölgesi’nin en büyük gölü olan İznik Gölü’nde Kano Türkiye Şampiyonası 17 kulüp ve 104 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Heyecan dolu yarışlarda sporcular kıyasıya mücadele etti.

Bursa|09.10.2017
Kanserle Mücadele Kesintisiz Sürüyor

Osmangazi Belediyesi, kanserle mücadelesini aralıksız sürdürüyor. Erken teşhisin önemine dikkat çeken Osmangazi Belediyesi, erken müdahale doğrultusunda 2017 yılının ilk 9 ayında 3 bin 579 kadını ücretsiz olarak Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’ne (KETEM)’e taşıdı.

Bursa|06.10.2017
Toprağa Sertifikalı Kadın Eli Değecek

Bursa Gürsu Belediyesi 100 kadına ağaç aşılamadan, ağaç budamaya kadar 4 meslek öğreterek meslek sahibi yaptı.

Bursa|04.10.2017
Dünya Çocuk Gününde İsteklerini Resimle Anlattılar

Osmangazi Belediyesi, her yıl 2 Ekim’de kutlanan ‘Dünya Çocuk Günü’ kapsamında Sukaypark Tesisleri’nde ‘Hayalimdeki Mahalleyi Çiziyorum’ adıyla bir resim atölye çalışması düzenledi. Etkinliğe katılan çocuklar, kendilerine dağıtılan boya kalemleri ile hayallerindeki mahalleyi resim defterlerine çizerek anlattı.

Bursa|03.10.2017
İznik’te Bir ilk

Marmara Bölgesi’nin en büyük gölü olan İznik Gölü’nde 07-08 Ekim tarihlerinde, İznik Belediyesi ev sahipliğinde Kano Türkiye Şampiyonası gerçekleşecek.

Bursa|02.10.2017
Osmangazi Belediye Başkanı Aşure Dağıttı

Osmangazi Belediyesi, Muharrem ayı münasebetiyle vatandaşlara aşure dağıttı. Kazanların başına geçerek vatandaşlara aşure ikram eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar,

Bursa|02.10.2017
Komşuların Şikayet Ettiği Evden 3 Kamyon Çöp Çıktı

Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Çırpan Mahallesi’ndeki çöp evi temizledi. Evden 3 kamyon çöp çıkartılırken

Bursa|27.09.2017
“Boyun Kadar Kitap Oku”

Nilüfer Belediyesi’nin, çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla Nilüfer Rotary Kulübü Derneği iş birliği ile düzenlediği “Boyun Kadar Kitap Oku” etkinliğine ön başvurular başladı

Bursa|25.09.2017
6.Suuçtu - Tümbüldek Koşusu Gerçekleşti

Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin düzenlediği 6. Suuçtu - Tümbüldek Yol Koşusu, rekor katılımla gerçekleştirildi.

Bursa|22.09.2017
“Belediyem Benimle”

Orhangazi Belediyesi, yaklaşık 3 aydır sürdürdüğü ve sürekli hale getirilecek olan “Belediyem Benimle” projesi ile yüzleri güldürüyor.

Bursa|21.09.2017
Bursa Estetikle Buluşuyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Atatürk, Altıparmak, İnönü ve Cumhuriyet Caddeleri ile Ovaakça ve Mehmet Akif Mahallesi’ndeki cephe sağlıklaştırma çalışmalarının ardından Ankara yolu üzerindeki çalışmaları da hızla sürdürüyor.

Bursa|19.09.2017
Mudanya'da Biatlon Heyecanı

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu ve Mudanya Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen "1. Mudanya Belediyesi Biatlon Şampiyonası" Mudanya'da yapıldı.

Bursa|18.09.2017
Nilüfer'in Parkları Anamorfik Çalışmalarla Renkleniyor

Nilüfer Belediyesi, Türkiye’de ilk kez anamorfik üç boyutlu yer uygulamasını hayata geçirerek, Eğridereliler Parkı’nda görsel şölene imza attı.

Bursa|15.09.2017
Spora Engel Yok

Yıldırım Belediyesi, Bursa'da bir ilke imza atarak engelli ve engelsiz vatandaşları tek bir çatı altında buluşturdu.

Bursa|14.09.2017
5 Asırlık Külliye Ayağa Kaldırılıyor

Büyükşehir sınırlarına yeni dahil olan ilçelerde tarihi kültürel miras yatırımlarına ağırlık veren Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir İlçesi'ndeki Sinan Paşa Külliyesi'ni de ilk günkü ihtişamına kavuşturmak amacıyla restorasyon çalışmalarını hızla sürdürüyor

Bursa|12.09.2017
Yüz Çocukla Turşu Kurma Rekoru Kırıldı

Orhangazi 4.Gedelek Turşu Festivali kapsamında Dünya Çocuk Rekoru denemesi yapıldı

Bursa|11.09.2017
Bu Yarışın Geliri Sokak Hayvanlarına

Nilüfer Belediyesi, Alman Çoban Köpekleri Irk ve Spor Derneği iş birliğiyle Marmara Cup 2017 Yarışması’na ev sahipliği yaptı. 100’ün üzerinde Alman çoban köpeği, sokakta yaşayan can dostlar için yarıştı.

Bursa|11.09.2017
Nilüfer’de Yetişti Ukrayna’da Şampiyon Oldu

Dünya Geleneksel Okçuluk Federasyonu’nun (WTAF), Ukrayna’da düzenlediği yarışmalarda, Nilüfer Belediyesi'nin destekleriyle çalışmalarını sürdüren Geleneksel Türk Okçuluğu Takımı'ndan İlker Balaban birincilik kürsüsüne çıktı.

Bursa|07.09.2017
OSMEK’te Yeni Dönem Kayıtları Başladı

Osmangazi Belediyesi’nin Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde ücretsiz olarak hizmet verdiği, Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’na (OSMEK) kayıtlar başladı.

Bursa|07.09.2017
Bursa İpeği 3 Altın Eserle Taçlandı

Bursa’nın kültürel değerini özel eserlerle daha da artıran Büyükşehir Belediyesi, ‘İpek Böceğinin Yaşam Öyküsü’, ‘Bursa´da İpekçilik’ ve ‘Bursa´nın İpeklisi’ adlı 3 yeni eseri daha kent belgeliğine kazandırdı.

Bursa|23.08.2017
Sermayesi Sevgi Olan Mağaza Yüzleri Güldürüyor

Osmangazi Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz olarak faydalanması için hayata geçirdiği ‘Sevgi Mağazası’, günlük ortalama 20-25 kişi tarafından ziyaret ediliyor. Paranın geçmediği mağazayı 2017 yılının ilk 7 ayında ziyaret eden 4 bin 295 yardıma muhtaç vatandaş, giyim ihtiyaçlarını buradan karşıladı.

Bursa|21.08.2017
Nilüfer’de Yaz Spor Okulları’ndan 4 bin 500 çocuk yararlandı

Nilüfer Belediyespor tarafından düzenlenen ve yaz tatili boyunca çocukların sporla iç içe olmalarını sağlayan Yaz Spor Okulları sona erdi. Sporun farklı branşlarında eğitim alan toplam 4 bin 500 çocuk, yaz tatili spor yaparak keyif içinde geçirdi.

Bursa|21.08.2017
“Manş Denizi”ni Yüzerek Geçecekler

Mudanya Belediyesi’nin sponsorluğunda milli ve master yüzücüler Ayşin Oya Bekbay, Faruk İlgüy, Erman Ağırbaşlı ve Oğuz Çam, Dursun Saru’nun antrenörlüğünde 28 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında Manş Denizini yüzerek geçecekler.

Bursa|21.08.2017
Nilüfer Afetlere Artık Daha Hazırlıklı

Nilüfer Belediyesi tarafından yapılan Nilüfer Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 18. yıldönümünde açıldı.

Bursa|18.08.2017
117 Esnafa 255 Bin TL Ödedi

Mudanya Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü gerçekleştirdiği çalışma ile yaklaşık bir aylık süreçte 117 esnafın alacağı olan 253.093,93 TL’yi hesaplara yatırdı. Gerçekleştirilen çalışmalar bayram sonrasına kadar devam edecek.

Bursa|15.08.2017
Bağımlılık İle Mücadele Projesi Türkiye’ye Örnek Oldu

Madde bağımlılığının önlenmesi ve toplumsal bilincin oluşturulması amacıyla hayata geçirilen ‘Değerlisin Sağlıklı Kal’ projesi, TBMM ve Başbakanlığın yayınladığı uyuşturucu faaliyet raporunda örnek proje uygulaması olarak yer aldı.

Bursa|15.08.2017
Nilüfer’de Ekoköy Projesi Meyvelerini Verdi

Organik ürün yetiştiriciliğine teşvik etmek amacıyla Nilüfer Belediyesi’nin başlattığı Ekoköy Projesi kapsamında organik çilek yetiştiren çiftçiler, Müteşebbis ve Ürün Sertifikası almaya hak kazandı.

Bursa|11.08.2017
OKİM’le İstihdam Seferberliği Sürüyor

Osmangazi Belediyesi’nin, kurduğu Osmangazi Kariyer İstihdam Merkezi (OKİM), iş arayanları iş sahibi yapmaya devam ediyor. İşveren ve iş arayanlar arasında köprü görevi gören OKİM, 2017 yılının ilk 7 ayında 269 vatandaşı iş sahibi yaptı.

Bursa|10.08.2017
Yıldırım, 5 Ayda 4 Bin Aile ile Ekmeğini Paylaştı

Yıldırım Belediyesi tarafından ‘Yıldırım’da Hayat Paylaşımla Güzel’ sloganıyla hizmetlerini sürdüren Yıldırım Paylaşım Atölyesi, gönüllü bağışçıların eşyalarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak mutluluk taşıyor.

Bursa|09.08.2017
İznik Gümüş Balığı, Avrupa’nın Bir Numarası Oldu

Dünya’ya “İznik Gümüş Balığı” olarak satılan, İznik Gölü’nde tutulan bir balık türü dünyanın en ünlü mutfaklarına girdi.

Bursa|08.08.2017
Küçük Yeteneklerin Büyük Başarısı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Hamitler Çocuk ve Gençlik Merkezi’nde eğitimlerini sürdüren çocuklar, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Vakfı (BUTGEM) bünyesinde verilen ‘Telden araba’ ve ‘Maket robot’ eğitimlerine katıldılar.

Bursa|08.08.2017
Orhangazi Çilek Festivali

Orhangazi Mahmudiye Çilek Festivali Mahmudiye Piknik Alanı'nda gerçekleştirildi.

Bursa|07.08.2017
Fetih Müzesi Bursa’yı Sembolize Edecek

Osmangazi Belediyesi, ‘Panorama Bursa 1326 Fetih Müzesi’ ile kente yeni bir anıt eser kazandırıyor. Gerek mimarisi gerekse tarihi ve sanatsal öğeleri ile Panorama Bursa 1326, bir müzenin ötesinde kenti sembolize edecek bir eser olacak.

Bursa|03.08.2017
İnegöl, Turizm Hedefini Genişletti

negöl Belediyesi bünyesinde kurulan İNTURAŞ (İnegöl Turizm A.Ş) koordinasyonunda oluşturulan İnegöl Turizm Tanıtım Platformu, dünya ve Türkiye’de vitrine çıkaracak.

Bursa|03.08.2017
Mudanya Belediye Başkanı: “Gel Kardeşim, Al Paranı”

Mudanya Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü gerçekleştirdiği çalışma ile alacağı borçların yanı sıra vereceği borçların da peşine düştü. Mudanya Belediyesi büyük bir kısmı geçmiş dönemlerden kalan 200 TL ile 3 bin TL arasında alacağı olan esnafı arayarak ödemeleri gerçekleştiriyor.

Bursa|02.08.2017
Paraşütçülerden Renkli Festival

Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Mustafakemalpaşa Sportif Havacılık Kulübü'nün bu yıl 8.'sini düzenlediği Turizm ve Havacılık Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Bursa|02.08.2017
Sinema Tutkunları Çalı Köy Filmleri Festivali’nde Buluştu

Türk sinemasının ilk köy filmi olan Aysel Bataklı Damın Kızı'nın çekildiği yer olan Nilüfer’in Çalı Mahallesi, sinema şölenine sahne oldu. Bu yıl ikinci kez düzenlenen Çalı Köy Filmleri Festivali, sanatseverlere doğayla iç içe sinema keyfi yaşattı.

Bursa|01.08.2017
Uludağ’da Gökyüzü Keşfi

Gökyüzü tutkunlarını Uludağ’da bir araya getiren ASTROFEST 2017’nin katılımcıları gökcisimlerini teleskoplarla inceledi.

Bursa|31.07.2017
Bursa’ya Havalı Ulaşım

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gökdere’den Teferrüç istasyonuna teleferikle ulaşımı kolaylaştıracak projede önemli bir adımı daha attı.

Bursa|28.07.2017
Bursa’da Türkülerle Nostalji Gecesi

‘56. Uluslararası Bursa Festivali’nde sahneye çıkan usta sanatçılar Mustafa Keser, Bedia Akartürk, Belkıs Akkale ve İzzet Altınmeşe, ‘Türk Halk Müziği Gazinosu’ adlı konserde en sevilen eserlerle keyifli bir akşama imza attı.

Bursa|26.07.2017
Atıcılık Tutkunları Osmangazi’de Buluştu

Osmangazi Belediyesi tarafından Demirtaş Atıcılık ve Trap Tesisi’nde düzenlenen Osmangazi Belediyesi Atıcılık ve Trap Yarışması, atıcılık tutkunlarını bir araya getirdi.

Bursa|25.07.2017
Tahtalı’nın Ünlü Şeftalisi Görücüye Çıktı

Nilüfer’in en çok şeftali üreten mahallesi olan Tahtalı’da düzenlenen şeftali festivali büyük ilgi gördü.

Bursa|25.07.2017
42. Yeşil Bursa Rallisi’nde Zafer Çukurova ve Bostancı’nın

Nilüfer Belediyesi, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ile Bursa Otomobil Sporları Kulübü iş birliğiyle bu yıl 42’ncisi düzenlenen Yeşil Bursa Rallisi’nde Çukurova ve Bostancı ikilisi birinciliği göğüsledi.

Bursa|24.07.2017
Yıldırım’da Çocuklar Sporla Büyüyor

Yıldırım Belediyesi Jimnastik Spor Kulübü bünyesinde, Yıldırım Belediyesi Spor Kompleksi, Sinandede Kadın Spor ve Cimnastik Merkezi ile Barış Manço Kültür Merkezi’nde yer alan spor merkezinde miniklere hizmet veren çocuk cimnastik merkezleri, Yıldırım’ın miniklerine sağlıklı büyüme imkanı tanıyor.

Bursa|20.07.2017
Yeni Hizmet Binası Mesaiye Başladı

Ocak 2017’de yapımına başlanan ve 7 ayda tamamlanan İznik Belediyesi Yeni Hizmet Binası ve Kültür Merkezi birimlerin taşınmasının ardından hizmete girdi.

Bursa|18.07.2017
Yamaç Paraşütü Meraklılarına Kurs

Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Amatör Spor Kulüpleri Derneği iş birliğiyle “Yamaç Paraşütü Başlangıç Kursu” düzenleyecek. Kursta ilk dönem, 22 Temmuz’da başlıyor.

Bursa|18.07.2017
İnegöl Uluslararası Kültür Sanat Festivali Başlıyor

İnegöl Belediyesi tarafından bu yıl 30’uncusu gerçekleştirilecek olan Uluslararası Kültür Sanat Festivali cuma günü yapılacak kortej yürüyüşü ile başlıyor

Bursa|13.07.2017
"15 Temmuz İhaneti Unutturulmayacak"

Geçtiğimiz yıl devlete, devlet güçlerine ve yürüyen sisteme karşı yapılan, 248 sivilin yaşamını yitirdiği, 1537 kişinin de yaralandığı 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde Bursalılar yine demokrasi nöbetine çıkacak.

Bursa|13.07.2017
Yıldırım’da Yüzme Havuzlarında Yoğunluk

Yıldırım Belediyesi Yunusemre Spor Kompleksi’ndeki havuzlara Yıldırımlı çocuklar büyük ilgi gösteriyor.

Bursa|12.07.2017
Dünya Horon Rekoru

Yıldırım Belediyesi, Orhangazi Belediyesi, Trabzon Dernekleri Federasyonu ve Orhangazi Trabzonlular Derneği iş birliğiyle gerçekleştirilen etkinlik kapışanında dünyanın en büyük horunu oluşturuldu. 2 bin 150 kişi aynı anda horon teperek bir rekora imza attı.

Bursa|10.07.2017
Tatilin Yeni Adresi: Gemlik Karacaali

Bursa'da tatilin yeni adresi; Gemlik Karaacali'de atıl durumda bulunan, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 yıldızlı turizm ve sosyal tesise dönüştürülen kamp alanı olacak.

Bursa|10.07.2017
Tarih Yıldırım’da Canlanacak

Bursa Yıldırım’daki tarihi aks üzerinde kalan Değirmenlikızık’a kazandırılacak Osmanlı Mahallesi, hem bölgeye, hem de tarihi aksa değer katarken, turizmde de kalkınma sağlayacak.

Bursa|05.07.2017
‘Festivalde 55 Yıl’ Sergisi Açılıyor

Bursa’nın köklü geleneği, ‘Uluslararası Bursa Festivali’nin öyküsünün anlatıldığı ‘Festivalde 55 Yıl’ sergisi, Bursa Kent Müzesi’nde açılıyor.

Bursa|04.07.2017
Gürle Dağı Yamaç Paraşütleri İle Renklendi

Orhangazi'de bu yıl 6.'sı düzenlenen Bursa Kupası Yamaç Paraşütü Mesafe Uçuşu Yarışları tamamlandı. Hafta sonu iki gün olarak yapılan yarışlarda heyecan bu yıl da doruktaydı.

Bursa|03.07.2017
Bursa Denizleri Kirlilikten Arınıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin derelerin temiz akması ve sahillerin kirlilikten arınması için hayata geçirdiği altyapı yatırımları meyvelerini vermeye başladı.

Bursa|30.06.2017
Uluslararası Cumalıkızık Ahududu Festivali Başladı

Geleneksel ve uluslararası yapısıyla farklı toplum kültürlerinin bir arada harmanlanmasına ve dostluk köprülerinin kurulmasına ev sahipliği yapan Uluslararası Cumalıkızık Ahududu Festivali’nde coşku açılış gösterisi ile yaşanmaya başladı.

Bursa|30.06.2017
Uludağ'ın Pınarları Bursa'ya Akacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, Uludağ’dan gelen pınarların kent yararına kullanılması amacıyla başlattığı çalışmalarda sona gelindi.

Bursa|28.06.2017
Karnından 6 Kilo Tümör Çıkarttılar

Bursa’da karnında 6 kiloluk tümör bulunan sokak köpeği, Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde 4 saat süren operasyonun ardından hayata tutundu.

Bursa|23.06.2017
Yıldırım’a, Afet Yönetim Merkezi Kuruluyor

Bursa Yıldırım Belediyesi, muhtemel afetlerde yönetim planlarının uygulanacağı ve kriz koordinasyonunun yürütüleceği Afet Acil Yönetim Kriz Merkezi’ni ilçeye kazandırıyor.

Bursa|22.06.2017
Bursa Büyükşehir'den Bulgaristan'da İftar

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Bulgaristan'ın Kırcaali ve Cebel bölgelerinde organize ettiği iftar yemekleri, soydaşların coşkulu katılımıyla düzenlendi.

Bursa|21.06.2017
Bursa Mustafakemalpaşa'da sahne çocukların oldu

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin kente değer katan en önemli sosyal projelerinden olan BUSMEK'in Mustafakemalpaşa'daki tiyatro sınıfı öğrencileri, eğlenceli bir gösteriye imzasını attı. Çocukların sahne performansı, ailelerinden de büyük ilgi gördü.

Bursa|20.06.2017
Asırlık Ahşap Cami Yeniden Ayakta

800’lü yıllarda İznik’e bağlı İnikli Mahallesi’nde inşa edilerek 200 yıl ayakta kalan Ahşap Cami yapılan restorasyonun ardından yeniden ibadete açıldı.

Bursa|14.06.2017
Gemlik Sahili Yenilendi

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Gemlik Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen çalışma kapsamında Manastır bölgesinden üniversiteye kadar uzanan yaklaşık 4 kilometrelik güzergah boyunca yayalar için tretuvar düzenlemeleri ve yamaçlara da yeşil alan düzenlemeleri yapılıyor

Bursa|14.06.2017
Bursa'nın Siyah İnciri Dünyaya Açılıyor

Bursa’da aracıların çiftçiden 1 liraya alıp Avrupa’ya 1 Euro’ya sattığı siyah incire Bursa Büyükşehir Belediyesi bu sene de müdahale etti. Üreticinin talebi üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, siyah inciri yurt dışına pazarlamak için kolları sıvadı

Bursa|13.06.2017
Stadyuma Timsah Kafası

Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’ya kazandırılan en büyük anıtsal yapı olan yeni stadyumda, kamuoyunun merakla beklediği ‘timsah kafası’nda imalatlar tamamlanma aşamasına geldi

Bursa|12.06.2017
Yıldırım’a Prestij Katacak Proje

Yıldırım Belediyesi’nin prestijli projesi olan Mevlana-Ulus Kentsel Dönüşüm alanında çalışmalar aralıksız sürüyor

Bursa|09.06.2017
Öğrencilerin Karne Hediyesi Belediyeden

Nilüfer Belediyesi'nin bu yıl 12'ncisini düzenlediği En Çalışkan Kim? Bisiklet Dağıtım Şenliği'nde Nilüferli 500 öğrenci karne hediyelerini aldı

Bursa|07.06.2017
Hisariçi'nin Tarihi Kimliği Ortaya Çıkıyor

Bursa’nın Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Hisar bölgesinde kurulun onay verdiği şekilde restorasyon ve cephe sağlıklaştırma çalışmaları yürüttüklerini ve bölgeyi ayağa kaldıracaklarını söyledi.

Bursa|06.06.2017
Orhangazi Şehit Yakınları İftarda Buluştu

Orhangazi Belediyesi, şehit aileleri ve gazileri iftarda buluşturdu. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, şehit yakınlarıyla bir arada olmaktan onur duyduklarını dile getirdi.

Bursa|02.06.2017
Aşevi’nde Yemekleri Başkan İkram Etti

Osmangazi Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca her akşam yaklaşık bin 500 kişiye iftar yemeği verilen Eskici Mehmed Dede Aşevi’ne giden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, iftar yemeği dağıtıp, vatandaşlarla birlikte iftar yaptı.

Bursa|01.06.2017
İnegöl Yaban Mersini Yetiştirecek

İnegöl Belediyesi öncülüğünde İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile birlikte İnegöl tarımına yeni bir ürün kazandırmak için Yaban Mersini (Likapa) için çalışmalara start verildi.

Bursa|31.05.2017
BUSKİ’nin 2. Hidroelektrik Santrali Açıldı

Bursa’nın daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent olması amacıyla yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelen Büyükşehir Belediyesi’nin oluşturduğu Büyükşehir Belediyesi’nin Çekirge Devlet Hastanesi yanında bulunan D13 su deposunun hidrolik su gücünden yararlanarak elektrik yıllık yaklaşık 6 milyon kilovat saat elektrik enerjisi üreteceği hidroelektrik santral hizmete açıldı.

Bursa|25.05.2017
Doğa Tutkunları Gelemiç’i Keşfetti

‘Gelemiç Gençlik ve Doğa Şenliği’ne katılan vatandaşlar, heyecan dolu bir hafta sonunun keyfini doyasıya çıkardı.

Bursa|23.05.2017
Tutin’den İznik Kültür, Sanat ve Çini Festivali’ne Destek

İznik’te bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kültür, Sanat ve Çini Festivali’ne İznik’in kardeş şehri Sırbistan’ın Tutin Şehri Belediye Başkanı Şemsudin Kuçeviç ve meclis üyeleri de katılarak destek verdi.

Bursa|22.05.2017
Çamurdan Elektrik Üretiyorlar

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından, ‘Daha Sağlıklı ve Daha Yaşanabilir Bursa’ hedefiyle Doğu Atıksu Arıtma Tesisi’nde inşa edilen çamur yakma tesisinde üretim başladı.

Bursa|17.05.2017
Kendi Yaptıkları Teleskopla Gökyüzüne Bakacaklar

Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen Teleskobumu Kendim Yapıyorum Atölyesi’ne katılan çocuklar, üç hafta sonunda kendi yaptıkları teleskoplarla gözlem yapacak.

Bursa|17.05.2017
Engelli Askerlere Kına Gecesi

Orhangazi Belediyesi artık geleneksel hale gelen Engelli Asker Kına Gecesini Bektaş 2 Düğün Salonu’nda gerçekleştirdi.

Bursa|15.05.2017
Orhan Kemal'in Kitabına Kapak Tasarladılar

Nilüfer Belediyesi'nin 2017 Yılın Yazarı Orhan Kemal etkinlikleri kapsamında düzenlediği Liselerarası Kitap Kapağı Tasarım Yarışması'nda, dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi.

Bursa|11.05.2017
Dünya Rekoru Artık Bursa’nın

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Türk Havayolları’nın isim sponsorluğunda BEBKA’nın destekleriyle Bursa Bilim Teknoloji Merkezi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Türk Hava Yolları 6. Bursa Bilim Şenliği kapsamında 3417 öğrencinin katılımıyla aynı anda yapılan deneyle dünya rekoru kırıldı.

Bursa|08.05.2017
En Özel Şenlik

Nilüfer 16. Uluslararası Spor Şenlikleri’nde özel eğitim kurumlarında öğrenim gören engelli bireyler hazırladıkları gösteriler ile büyük beğeni topladı.

Bursa|05.05.2017
6. Bursa Bilim Şenliği'nde Rekor Hedefleniyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Türk Hava Yolları’nın isim sponsorluğunda BEBKA’nın destekleriyle Bursa Bilim Teknoloji Merkezi’nin (Bursa BTM) ev sahipliğinde düzenlenen Türk Hava Yolları 6. Bursa Bilim Şenliği, TÜYAP Fuar Alanı’nda başladı

Bursa|05.05.2017
Orhangazi Yağlı Güreşleri Şampiyonu Belli Oldu

Orhangazi'nin Fethi ve Gazi Orhan Bey'i anma haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Birinci Orhangazi Yağlı Güreşleri tamamlandı

Bursa|03.05.2017
İznik Eko Turizm Tesisleri Aktivitelere Ev Sahipliği Yapıyor

İznik Belediyesi Eko Turizm Tesisleri gerek muhteşem doğası ve gerek manzarası ile her geçen gün birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Bursa|03.05.2017
Nilüfer'de Çocuk Şenliği sevinci

Balat Atatürk Ormanı’nda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen Nilüfer Çocuk Şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Etkinliğe katılan çocuklar yeni arkadaşlıklar kurarak gönüllerince eğlendi.

Bursa|02.05.2017
Orkestra’dan Çocuk Şenliği

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü, ‘23 Nisan Çocuk Şenliği’ temalı konserinde küçük sanatçılarının başarılı performansına sahne oldu.

Bursa|28.04.2017
Geri Dönüşümle Çevreyi Koruyorlar

Geri dönüşümdeki örnek uygulamalarıyla Avrupa standartlarında hizmetler yürüten Yıldırım Belediyesi, atık yönetimi çalışmalarıyla ilçenin geleceğine sahip çıkıyor.

Bursa|27.04.2017
140 Km’lik Maratonda Koştular

Türkiye’nin en büyük maraton yarışı olan İznik Ultra Maratonu 140, 90, 50,15, 5km ve Minik Adımlar koşuları ile 6 kategoride yapılarak sona erdi.6.kez düzenlenen İznik Ultra Maratonuna 2017 yılında 1000’e yakın sporcu katıldı.

Bursa|24.04.2017
‘Bursa’nın Dört Mevsimi’ Fotoğrafla Buluşuyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve Bursa’nın en güzel görüntülerinin yansıdığı ‘Bursa’da Zaman Fotoğraf Yarışması’, bu kez ‘Bursa’da Dört Mevsim Buluşma Mekânları’ temasıyla ulusal perspektifte düzenleniyor. ‘Bursa’da Dört Mevsim Buluşma Mekânları’ temalı ulusal fotoğraf yarışmasının ‘Bursa’da Yaz’ konseptiyle gerçekleştirilecek ilk etabı, 2 Haziran Cuma günü başlıyor.

Bursa|24.04.2017
OSMEK, Çinicilik Sanatını Yaşatıyor

Osmanlı'dan günümüze geleneksel el sanatlarından olan 'çini işlemeciliği',Osmangazi Belediyesi'nin OSMEK bünyesinde açmış olduğu kurslarda, kadınların ellerinde adeta yeniden hayat buluyor.

Bursa|21.04.2017
Japonlar İnegöl’ü Örnek Şehir Seçti

Japonya’da 13 milyon günlük tirajla ülkenin en büyük yayın kuruluşlarından biri olan Yomiuri Gazetesi, Türkiye’deki 15 yıllık iktisadi büyümeye örnek şehir olarak İnegöl’ü seçti.

Bursa|14.04.2017
Çekirge Meydanı’nın Çehresi Değişecek

Osmangazi Belediyesi’nin Çekirge Meydanı’na yeni bir görünüm ve işlevsellik kazandırmak amacıyla düzenlediği Çekirge Meydanı Tasarım Yarışması’nda ilk etap tamamlandı

Bursa|13.04.2017
DOSTUM Projesi, İnegöl Ekonomisine Değer Katacak

İnegöl Belediyesi tarafından doğa sporlarının çekim merkezi olması hedefiyle Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) desteği ile Yeniceköy’de hayata geçirilen DOSTUM (Doğa Sporları ve Turizm Merkezi) projesi, turizme katkı yapmaya hazırlanıyor.

Bursa|12.04.2017
Görme Engellilerden Türkiye Rekoru

İzmir’de 286 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Türkiye Görme Engelliler Atletizm Şampiyonası’nda Nilüfer Belediyesi GESK sporcuları, 46 madalya, 2 kupa ve 4 Türkiye rekoru kırarak büyük bir başarıya imza attı.

Bursa|10.04.2017
Bursa'nın Fethi'nin 691.Yılı Kutlandı

Bursa’nın Fethi’nin 691’inci yıl dönümü kutlama programı yağış sebebiyle Pınarbaşı yerine Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Bursa|07.04.2017
Gemlik'te İlkokullar Arası Lig Kuruluyor

Gemlik'te futbol, basketbol ve voleybol branşlarında ilkokullar arası lig kuruluyor.

Bursa|06.04.2017
Nilüfer Belediyesi’nden Sahne Eseri Yazma Yarışması

Nilüfer Belediyesi, yazarlara ve gençlere cesaret verecek bir yarışmaya imza atıyor. Belediye, yeni senaristler ortaya çıkarmak için “Sahne Eseri Yazma Yarışması” düzenliyor.

Bursa|04.04.2017
İznik Gölü Kanolar İle Renklendi

İznik Belediyesi'nin ana sponsorluğu ve Doğa Sporları Kulübü’nün organizasyonu ile gerçekleştirilen 1.İznik Kano Festivali İznik Gölü’ne renk kattı.

Bursa|04.04.2017
Yıldırım’da Engelsiz Yaşam Merkezi’nin Temeli Atılıyor

Dezavantajlı gruplarda yer alan vatandaşları sosyal yaşamın içerisine dahil etmeye yönelik projeler geliştiren Yıldırım Belediyesi, engelli vatandaşları dört duvar arasından kurtaracak ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’ni hayata geçiriyor.

Bursa|31.03.2017
Bursa'dan, Cerrahlı üreticiye destek

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, kırsal kalkınmada da kentin önünü açma hedefiyle üreticiyi destekleyen hizmetlerine, İnegöl İlçesi Cerrah’ta yapılan ürün toplama merkezi ile bir yenisi daha eklendi.

Bursa|31.03.2017
Yıldırım’da Pazar Yeri Dönüşüm Projesi

Kentsel dönüşüm projelerini vatandaşların ihtiyaç ve beklentileri üzerine şekillendirdiğini kaydeden Yıldırım Belediyesi, ilçe sakinlerinin talepleri üzerine modern ve hijyenik pazar yerlerini projesine başlıyor.

Bursa|29.03.2017
Yıldırım'ın En Büyük Projesi’nin Startı Verildi

Mevlana-Ulus Kentsel Dönüşüm alanında incelemelerde bulunan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilk etap kapsamında yapılacak 850 konutun 2018’de hak sahiplerine teslim edileceğini ifade etti.

Bursa|23.03.2017
Mudanyalılar Tiyatroda Buluşuyor

Mudanya Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen "Dünya Tiyatro Günü", etkinlikleri ilçede 3 gün boyunca tiyatro rüzgarı estirecek. 27 Mart Pazartesi günü Mudanyalılar “Uşak Kral ve Ötekiler” isimli oyununu ücretsiz izleyebilecek.

Bursa|23.03.2017
Mudanya’nın Tarihi Hamamı Yeniden İlk Günkü İhtişamında

Mudanya’da 1653 yılında inşa edilen ancak zaman içinde harabe hale gelen Hasanpaşa (Hasanbey) Hamamı, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen restorasyonla ilk günkü ihtişamına kavuştu.

Bursa|20.03.2017
Bursa Teferrüç'e Kentsel Dönüşüm

Bursa Yıldırım Belediyesi'nin Teferrüç Mahallesi'nde hayata geçireceği kentsel dönüşüm projesi, Uludağ'ın eteklerindeki plansız yapılaşmanın neden olduğu kötü görüntüleri ortadan kaldıracak.

Bursa|14.03.2017
82 Yaşında Yeniden Görmeye Başladı

Sosyal belediyecilik hizmetleriyle insana dokunmayı ilke edinen Yıldırım Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gözleri görmeyen Emine teyzenin dünyasını aydınlattı.

Bursa|09.03.2017
Kadınlardan Sessiz Yürüyüş

Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Kent Konseyi’nin her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde düzenlediği ‘Kadın Yürüyüşü’ bu yıl 7 kadın işçinin hayatını kaybettiği kaza nedeniyle sessiz yapıldı.

Bursa|09.03.2017
Zeytin Tarlasında Ziyaret Ettiler

Kaymakam Pehlivan ve Başkan Sargın tarlada çalışan kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladılar. Kadınlar protokole ellerinde yaptıkları köy ekmeği ve köy salçası ile çay ikramında bulundular.

Bursa|09.03.2017
Sağlıklı Yaşlanmanın Adresi: Olgun Gençlik Merkezi

Nilüfer Belediyesi tarafından hayata geçirilen Olgun Gençlik Merkezi, Macaristan’da düzenlenen Yıllık Sağlıklı Kentler İş Toplantısı’nda ilgi çeken projeler arasında yer aldı.

Bursa|08.03.2017
Bursalı Çocuklara Spor, Tırla Geliyor

Bursa’nın spor altyapısını güçlendirmek amacıyla amatör kulüplere saha, mahallelere tesis, okullara spor salonları

Bursa|07.03.2017
Yıldırım Kadın Girişimcilerle Ayağa Kalkacak

Girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurularak ilçe ekonomisine artı değer katmasını hedefleyen Yıldırım Belediyesi, uygulamalı girişimcilik eğitimleri ile kadınları üretime ve iş hayatına dahil ediyor.

Bursa|06.03.2017
İznik'te Muhteşem Fetih Coşkusu

İznik'in fethinin 686. yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı. Osman Gazi'nin oğlu Orhan Gazi'nin İznik'i 2 Mart 1331 yılında fethedişi temsili gösterisi İznik Yenişehir Kapı'da fetih selasının verilmesi ile başladı.

Bursa|03.03.2017
Nilüferli Hentbolculardan Öğrencilere “Spor Yapın” Tavsiyesi

Nilüfer Belediyespor Erkek Hentbol Takımı, öğrencilerle buluşarak keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Bursa|02.03.2017
Bursa Kent Konseyi’nde, Kadınlara Hakları Anlatıldı

Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Türk Medeni Kanunu’nun kabul edilişinin 91. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen toplantıda, kanunun resmi nikah, tek eşlilik, seçme ve seçilme hakkı, miras gibi konulardaki detayları paylaşıldı.

Bursa|22.02.2017
Osmangazili Engellilerin Günü Dopdolu Geçiyor

Osmangazi Belediyesi Engelliler Bakım Merkezi (OBAM), engelli çocukları hayata kazandırmak, becerilerini arttırmak ve sosyalleştirmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bursa|13.02.2017
Orhangazi Ailelerin Bakım İhtiyacını Karşılıyor

Orhangazi Belediyesi, ilçe genelinde ihtiyaç sahibi aileler ve yalnız yaşayan yaşlı ailelere Evde Temizlik Hizmeti sunmaya devam ediyor.

Bursa|10.02.2017
Sandıktaki Değerler Sergisi Açıldı

İNESMEK kursiyer ve öğretmenlerinin büyük emekler ile hazırlamış olduğu ‘Sandıktaki Değerler’ Sergisi İnegöl Kent Müzesi sergi salonunda İnegöllülerin ziyaretine açıldı.

Bursa|09.02.2017
Bilardo Dünya Kupası Bursa’da Yapılıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Türkiye Bilardo Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen ve 25 ülkeden 149 önemli sporcunun yarıştığı ‘3 Bant Dünya Kupası’ Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde başladı.

Bursa|08.02.2017
Güneş Enerjili Şarj İstasyonu

Mudanya Belediyesi, güneş enerjisiyle çalışan şarj istasyonlarını ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirdi. İstasyonlar sayesinde cep telefonları ücretsiz olarak şarj edilebilecek.

Bursa|07.02.2017
Huzurevi Sakinleri Ebru İle Huzur Buluyor

Yıldırım Belediyesi, Ali Osman Sönmez Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinlerine yönelik düzenlediği sosyal sorumluluk projeleriyle, yaşlılara yeni hobiler kazandırıyor

Bursa|07.02.2017
Geleceğe Sen de Bir Fidan Dik!

Daha yeşil bir kent için çalışmalarını sürdüren Nilüfer Belediyesi, “Geleceğe Sen de Bir Fidan Dik” sloganıyla bir ayda vatandaşlara 13 bini aşkın fidan dağıttı.

Bursa|03.02.2017
Mudanya Belediyesi’nde Elektronik İmza Dönemi Başlıyor

Mudanya Belediyesi 23 Ocak 2017 tarihi itibariyle Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) ve güvenli e-imza uygulamasına geçiş yapıyor.

Bursa|03.02.2017
Başkan, Vatandaşı Tıraş Etti

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın esnafı tek tek ziyaret ediyor. İlçe esnafını ziyaret ederek, hayırlı işler ve bereketli kazançlar dileyen Sargın, Ömer Erkek Kuaför salonunda usturayı eline alarak, 40 yaşındaki Timur Gider'i tıraş etti

Bursa|01.02.2017
Gürsu Ayvası Dünya Pazarına Açılıyor

Almanya’ya siyah incir, Hollanda’ya deveci armudundan sonra Gürsu Ayvası dünya pazarına açılıyor. Kırsal kalkınmanın sağlanacağı ihracat ile Bursalı çiftçinin yüzü gülecek

Bursa|01.02.2017
Bursa'nın Eski Stadı Meydan Oluyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkım çalışmalarının tamamlandığı Atatürk Stadyumu, Atatürk Meydanı olarak içinde festival müzesi, bisiklet yolu, atletizm pisti, çim sahası ile ayrıcalıklı bir yaşam alanı olarak Bursa’ya kazandırılıyor.

Bursa|25.01.2017
Bursa’nın Fethi Şenlikleri İçin Geri Sayım Başladı

Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 13’üncüsü düzenlenecek olan Osman Gazi’yi Anma ve Bursa’nın Fethi Şenlikleri için hazırlıklar başladı.

Bursa|20.01.2017
Yıldırım’da Çocuk Olmak Ayrıcalık Sağlıyor

Yıldırım Belediyesi, çocuk cimnastik merkezi ile miniklerin bedensel gelişimine katkı sağlarken, çocukların sporla büyümelerine olanak tanıyor.

Bursa|19.01.2017
Öğrenciler Oryantiring Şampiyonası'nda Ter Döktü

Mustafakemalpaşa'nın ev sahipliğinde düzenlenen Bursa Oryantiring Şampiyonası'nda dereceye girenler ödüllerini aldı.

Bursa|17.01.2017
Osmangazi 2017’de Yeni Projelerle

Osmangazi Belediyesi, 2017 yılında gerçekleştirmek istediği projeler ve yürüttüğü çalışmalarla damga vurmaya hazırlanıyor.

Bursa|16.01.2017
Minikler, Kullanılmayan Eşyalarla Resim Yaptı

Nilüfer Belediyesi miniklerin yeteneklerini sergiledikleri ‘Mutfağıma Kış Geldi’ temalı resim sergisine ev sahipliği yaptı

Bursa|13.01.2017
Başkan Türkyılmaz Cem Evi Sözünü Tuttu

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz vatandaşa verdiği sözü tuttu, Siteler Mahallesi’nde bulunan bir arsayı Cem Evi ve Kültür Merkezi yapılması amacıyla Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Merkezi’ne tahsis etti.

Bursa|13.01.2017
Bursa’nın Lezzetleri Yıldırım’da Yarışıyor

Bursa’ya özgü tatlar olan cevizli lokum, cantık ve tahinli pidenin en lezzetlileri Yıldırım'da yarışacak.

Bursa|12.01.2017
Girit Mahallesi’nde Turizmle Değişim Başlıyor

Mudanya Belediye Meclisi’nin Ocak Ayı Olağan Toplantısı’nda onayladığı Mudanya 1/1000 Ölçekli Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı ilçenin turizmine önemli ölçüde katkı sağlayacak.

Bursa|10.01.2017
Kadın ve Çocuk Merkezi'nde 8 Bin Kişiye Eğitim

Nilüfer Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kadın ve Çocuk Merkezi’nin düzenlediği çeşitli atölye çalışmaları ve eğitimlerden iki yılda toplam 8 bin kadın ve çocuk faydalandı

Bursa|10.01.2017
Cumalıkızık Özgün Kimliğine Kavuşuyor

Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk izlerine sahip tarihi değerleri ayağa kaldıran Yıldırım Belediyesi, ilçenin dünyaya açılan penceresi Cumalıkızık’taki restorasyon çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Bursa|09.01.2017
Kadınlar Öğreniyor, Ekonomiye Katkı Sağlıyor

Yıldırım Belediyesi tarafından YIL-MEK merkezlerinde verilen ücretsiz giyim kurslarına katılan Yıldırımlı kadınlar, birbirinden güzel kıyafetler ortaya çıkarıyor.

Bursa|03.01.2017
Keçeyi Uygulamalı Olarak Öğrendiler

NİLSEM; geçmişte kültürümüzün önemli bir parçası olan keçe sanatını yeniden canlandırmak ve günümüzde değerini ortaya çıkarmak amacıyla keçe üretim teknikleri için eğitime başladı

Bursa|30.12.2016
Beklenen Yıldıztepe Projesinde Temeller Atılıyor

Barışın ve Kardeşliğin Başkenti Mudanya’nın vizyonunu değiştirecek olan projeler arasında yer alan Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi Projesi’nde temeller atılıyor.

Bursa|29.12.2016
İznik’i Adım Adım Keşfettiler

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsalda sosyal ve ekonomik kalkınmanın turizmle ivme kazanması adına gerçekleştirilen ‘Büyükşehir ile Adım Adım Doğa’ projesine katılan vatandaşlar, bu kez İznik’i keşfetti.

Bursa|27.12.2016
“Giymiyorsanız Giydirin”

Nilüfer Belediyesi, yükümlülere destek olmak amacıyla Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde "Giymiyorsanız Giydirin" mağazası açtı

Bursa|26.12.2016
Orhangazi Kültür Merkezi İnşaatı Başlıyor

Orhangazi’de Marmarabirlik’e ait eski arsa üzerine yapılacak olan Kültür Merkezi'nin inşaatı başlıyor.

Bursa|26.12.2016
Çocuklar ‘Kralın Diş Ağrısı’na Güldü

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘Kralın Diş Ağrısı’ adlı oyunu ile İnegöl’deki vatandaşlara eğlenceli anlar yaşattı

Bursa|22.12.2016
Çiftçiye Badem Fidanı Desteği

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, kırsal kalkınmaya destek amacıyla üreticilere ücretsiz badem fidanı dağıttı.

Bursa|19.12.2016
Yıldırımlı Kadınlara Bir Spor Merkezi Daha

Yıldırım Belediyesi tarafından 75. Yıl Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Kadın Eğitim ve Spor Merkezi’nde binlerce kadın spor yapma imkanına sahip olacak

Bursa|19.12.2016
Öğrenciler Sordu, Şehrin Yöneticileri Yanıtladı

Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından organize edilen Şehrin Yöneticileri Gençlerle Buluşuyor Etkinlikleri’nin ikincisi Süleyman Şah Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti

Bursa|16.12.2016
Kadın Dernekleri’ne Pastacılık Kursu

Nilüfer Belediyesi ve Bursa Profesyonel Aşçılar ve Pastacılar Derneği organizasyonuyla Nilüfer’deki kadın derneklerine pasta atölyesi düzenlendi. Atölyeye katılan kadınlar birbirinden güzel yılbaşı temalı pasta yaptı.

Bursa|16.12.2016
Online Eğitim Dönemi Başlıyor

Mustafakemalpaşa Belediyesi, öğrencilere destek olmak için hazırladığı ' Ücretsiz Online Eğitim Sistemi'ni hizmete sundu.

Bursa|14.12.2016
Bursa Karla Kesintisiz Mücadele Ediyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi 17 ilçede sürdürdüğü karla mücadele çalışmalarında gece boyunca kapanan 52 mahalle yolunu trafiğe açtı

Bursa|14.12.2016
Bilim Ayağınıza Geldi

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’ne (BTM) gelemeyen öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Bilim Her Yerde’ projesiyle bulundukları bölgelerde deney imkanına kavuşuyor.

Bursa|12.12.2016
Osmangazi’deki Okullara Hizmet Yağmuru

Eğitime Yüzde Yüz Destek’ kampanyası kapsamında ilçedeki okullara yatırımlarını sürdüren belediyemiz, Muradiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bahçesine istinat duvarı örerken, öğrencilerin güvenliği için de bahçeyi demir ferforje ile kapladı.

Bursa|08.12.2016
Nilüfer’de Ağaç Kardeşliği

TEMA Vakfı’nın Ağaç Kardeşliği projesi Nilüfer Belediyesi’nin desteğiyle Bursa’da da hayat buldu. Proje kapsamında çocukların evde yetiştirdiği fidanlar toprakla buluştu.

Bursa|08.12.2016
Nilüfer’in Kadın Derneklerine Desteği Artıyor

Nilüfer Belediyesi, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nde, kadın dernekleriyle işbirliğini güçlendirmek için önemli bir adım attı.

Bursa|06.12.2016
Osmangazili Sporculardan Büyük Başarı

Osmangazi Belediyespor Judo Takımı sporcularımız Antalya’da düzenlenen Büyükler Türkiye Şampiyonası’nın ilk gününde 4 madalya kazandı.

Bursa|02.12.2016
Çocuklar Kendileri İçin Sokak Tasarlıyor

Nilüfer Belediyesi, çocukların, sokak oyunlarını gönüllerince oynayabilecekleri Çocuk Sokağı Projesi’ni hayata geçirmeye hazırlanıyor. Çocuk Sokağı’nın tasarımını 6 yaş grubundaki çocuklar yapacak.

Bursa|01.12.2016
Uğur Böcekleri Maharetlerini Sergiledi

Mustafakemalpaşa Belediyesi Uğur Böceği Kültür Merkezi yaz kurslarında eğitim gören öğrencilerin hazırladığı sergi, düzenlenen törenle açıldı

Bursa|01.12.2016
Köy Kadınlarına Özel Üretim Binası Açıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nce Yolçatı Üreten Kadın Derneği için yaptırılan yönetim ve üretim binası hizmet vermeye başladı

Bursa|30.11.2016
Bizim Ev Katılımcılarından Çok Özel Sergi

Nilüfer Belediyesi Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi Fotoğraf Atölyesi’nde eğitim alan bireyler, eserlerini “Işığımdaki Dünya” adlı sergiyle beğeniye sundu.

Bursa|28.11.2016
Büyükşehirden Bebekli Annelere Özel Hizmet

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Orhangazi’de Cumhuriyet Alanına yerleştirilen ve uzun zamandır hizmet vermeye devam eden Bebek Bakım ve Emzirme Kabini, Orhangazili bebekli annelerin en önemli ihtiyaçlarından birisine yanıt veriyor.

Bursa|24.11.2016
Nilüfer Kadın İstihdamına Devam Ediyor

Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen Kalıcı Makyaj Tekniği ve Mikro Pigmentasyon Eğitimi’nin ikinci dönem kursu başladı

Bursa|23.11.2016
Yıldırım'dan Eğitim Desteği Devam Ediyor

23-24 Kasım tarihlerinde Türkiye genelinde yaklaşık 1,4 milyon, Yıldırım’da ise 8 bin 850 8. sınıf öğrencisi 2016 - 2017 eğitim öğretim yılı ilk döneminde gerçekleşecek TEOG 1 sınavında ter dökecek.

Bursa|22.11.2016
Sokak Hayvanları Aç Kalmıyor

Sokak hayvanlarına bakım, tedavi ve barınma imkanı sağlayan Yıldırım Belediyesi, yaklaşan kış ayları öncesi oluşturduğu beslenme odaklarıyla yiyecek desteği sağlıyor.

Bursa|17.11.2016
Mustafakemalpaşa'da Toplu Sünnet Heyecanı

Mustafakemalpaşa Belediyesi'nin bu yıl 2.'sini düzenlediği Toplu Sünnet Şöleni'nde 48 çocuk Cumhuriyet Bayramı'nda delikanlılığa ilk adımını attı.

Bursa|04.11.2016
Biri, Temizlik Araçlarını İzliyor

Yıldırım Belediyesi "Araç Takip Sistemi" ile temizlik araçlarını 7/24 uydu üzerinden kontrol ediyor

Bursa|02.11.2016
Nilüfer Fotoğraf Müzesi Kapılarını Açıyor

Nilüfer Belediyesi tarafından kurulan “Mysia Fotoğraf Müzesi” kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Bursa|31.10.2016
409 Öğrenci Cumhuriyet İçin Koştu

Nilüfer Belediyesi, Cumhuriyetin 93. yıl dönümü kutlamalarına Okullar Arası Cumhuriyet Koşusu ile başladı. FSM Bulvarı’ndan İhsaniye Cumhuriyet Meydanı’na kadar olan parkurda düzenlenen koşuya katılan 409 öğrenci kıyasıya mücadele etti.

Bursa|26.10.2016
Spor Şehri Yıldırım Kupaya Koştu

Amatör sporlara yaptığı yatırımlarla ‘Spor Şehri Yıldırım’ hedefine uygun adım ilerleyen Yıldırım Belediyesi, yurt içi organizasyonlardaki başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Bursa|19.10.2016
OSMEK Büyümeye Devam Ediyor

Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’na (OSMEK) gösterilen ilgi yeni branşlarda kursların açılmasını sağladı. 7 yıldır faaliyet gösteren ve bu güne kadar binlerce kişinin faydalandığı OSMEK, bu yıl daha da büyüyerek 46 farklı branşta vatandaşlara hizmet verecek.

Bursa|19.10.2016
Aşure İkramı Başkan Altepe’den

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Uzur Çarşı esnafı tarafından her yıl Muharrem Ayı’nda düzenlenen ‘aşure’ etkinliğine katıldı

Bursa|19.10.2016
Yıldırım’dan İhtiyaç Sahiplerine Güzel Proje

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren ‘Paylaşım Atölyesi’nde incelemelerde bulundu.

Bursa|18.10.2016
Başkan Bozbey Personele Aşure Dağıttı

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Muharrem ayı kapsamında belediye personeline ve vatandaşlara aşure dağıttı.

Bursa|18.10.2016
Öğrenciler Hayvan Barınağına Akın Etti

Mustafakemalpaşa Balibey İlkokulu öğrencileri, Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti.

Bursa|18.10.2016
Geleceğine Pedal Çevir

Bursa’da huzurun sağlanması yönünde her geçen gün birbirinden farklı projeleri hizmete alan Büyükşehir Belediyesi, 18 yaşın altında suça sürüklenerek cezaevine düşen bireylerin toplumsal hayata kazandırılması için dezavantajlı 100 kişiye bisiklet ile kask hediye etti.

Bursa|14.10.2016
1 Pati 1 Aşk

HAÇİKO Derneği kurucusu Ömür Gedik, Nilüfer Belediyesi desteğiyle düzenlenen '' 1 Pati 1 Aşk'' projesi kapsamında hayvanseverlerle buluştu.

Bursa|11.10.2016
Yıldırım Muhteşem Geceye Hazırlanıyor

Yıldırım Belediyesi sosyal hayatın son iki yıldaki en güzel rengi olan kültür sanat sezonunu bu sene muhteşem bir geceyle açılmaya hazırlanıyor

Bursa|07.10.2016
Nilüfer'de Çalı Köy Filmleri Festvali

Türk sinemasının ilk köy filmi olan Aysel Bataklı Damın Kızı filmine set olan Nilüfer’in Çalı Mahallesi, Köy Filmleri Festivali’ne ev sahipliği yaptı.

Bursa|06.10.2016
Bursalı Öğrencilere Başarı Hediyesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, ‘Sağlıklı Nesiller Daha Yeşil Bursa’ projesi kapsamında başarı gösteren 5500 öğrenciye bisiklet hediye etti.

Bursa|05.10.2016
Nilüferlilerin Panayır Coşkusu

Nilüfer Belediyesi tarafından bu yıl 6’ıncısı düzenlenen Görükle Balkan Panayırı renkli görüntülere sahne oluyor. Panayır coşkusunun yaşandığı etkinlikte yerli ve yabancı çok sayıda sanatçı da katılımcılara eğlenceli saatler yaşatıyor.

Bursa|04.10.2016
Hollanda’ya Yenişehir Biberi İhracatı Başladı

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da üretilen ürünlerin dünya pazarlarında yer bulması ile çiftçi gelirlerinin daha da artacağını belirterek, çiftçiye destek yatırımlarının artarak devam edeceğini söyledi.

Bursa|03.10.2016
Yıldırım’da Pazar Yerine Sıkı Denetim

Pazar esnafının çalışma şartlarını yerinde inceleyen Başkan Edebali, vatandaşa daha iyi bir hizmet sağlayabilmek için çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

Bursa|30.09.2016
Nilüferli Görme Engelli Sporcular 2. Lig’e Yükseldi

Nilüfer Belediyesi Görme Engelli Spor Kulübü BUGES Pilot Takımı, goalball ve futsalda 2. Lig’e yükseldi.

Bursa|29.09.2016
Dostluk ve Barış İçin Pedal Çevirdiler

Tophane ve Mudanya Rotary Kulüpleri’nin organize ettiği, Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Kent Konseyi ve Mudanya Belediyesi’nin sponsorluğunda

Bursa|27.09.2016
Yöresel Tatlar Yarışıyor

Nilüfer Belediyesi’nin bu yıl 10’uncu kez düzenleyeceği Misi Yerel Lezzetler Şenliği’nde yöresel tatlar yaşatılacak.

Bursa|23.09.2016
TVF Pro Beach Tour Nilüfer Etabı Başlıyor

Nilüfer Belediyesi, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) işbirliğiyle düzenlenen Pro Beach Tour Türkiye Plaj Voleybolu Nilüfer Etabı serisine ev sahipliği yapacak.

Bursa|21.09.2016
Büyükşehirli Satranççıdan Altın Madalya

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Satranç Sporcusu Gülnar Mammadova Dünya Satranç Olimpiyatı’nda Altın Madalya’nın sahibi oldu.

Bursa|21.09.2016
Karsak Meydanı Cazibe Merkezi Olacak

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Kent Estetiğine uyumlu yeni bir meydanın daha ilçeye kazandırılacağını vurgulayarak, Orhangazi Caddesi, Ilıca Caddesi ve İstiklal Caddesinin kesiştiği yerde bulunan Karsak Bölgesinde kamulaştırılan kahvehanenin ardından, tuvaletin ve eski trafo binasının da yıkımının gerçekleştirildiğini söyledi.

Bursa|20.09.2016
Nilüfer Belediyesi Kütüphane Eğitimi Aldı

Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri çalışanları Hacettepe Üniversitesi Teknokent-Teknoloji Transfer Merkezi’nce düzenlenen Herkes İçin Kütüphane (HIK) Programı’na katılarak vatandaşa daha iyi hizmet için eğitim aldı.

Bursa|09.09.2016
Yıldırım’da Engeller Kalkıyor

Sosyal Belediyecilik anlayışı ile hizmetlerinin odağına insanı koyan Yıldırım Belediyesi, engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak adına çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde yer alan Engelsiz Masa ile ilçede yaşayan engellilerin sorunlarına çözüm bulunuyor.

Bursa|07.09.2016
Müzik Festivalinde Harikalar Diyarı

Nilüfer Kent Konseyi, Balat Atatürk Ormanı’nda devam eden Nilüfer Müzik Festivali alanında Harikalar Diyarı’nı oluşturdu. Eğlenceli atölye ve yarışların düzenlendiği Nilüfer Kent Konseyi alanında toplanan gençler hem kaynaşıyor hem de öğreniyor.

Bursa|06.09.2016
Yıldırım Çocukları Özenle Yetiştiriyor

Geleceğin Yıldırım'ını inşa etmenin yolunun sağlıklı, donanımlı ve mutlu nesiller yetiştirmekle mümkün olduğunun bilincindeki Yıldırım Belediyesi, çocukların eğitimine katkı sağlamaya devam ediyor.

Bursa|05.09.2016
Büyükşehir İle Erkekliğe İlk Adım

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen sünnet şöleninde bu yıl 17 ilçede belirlenen, aralarında Suriyeli ve Türkmenler ile Türki Cumhuriyetlerden gelerek Bursa'da yaşayan çocukların da bulunduğu toplam 1500 çocuk erkekliğe ilk adımı attı.

Bursa|05.09.2016
Büyükşehir’den Muhtarlara Teknoloji Desteği

Bursa Büyükşehir Belediyesi, İnegöl İlçesi’ndeki 111 muhtarlığa, işlerin daha hızlı yürümesi ve kırsal kesimin de teknolojiyle buluşması amacıyla bilgisayar ve yazıcı hediye etti.

Bursa|02.09.2016
‘’Minikler Futbol Şenliği’’ Açılışını Gerçekleştirdi

Altınşehir Gençlik ve Spor Kulübü tarafından düzenlenen “Minikler Futbol Şenliği” açılışı Bursasporlu eski yıldızlar ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in katılımı ile gerçekleşti.

Bursa|31.08.2016
Nilüfer’den Kız Öğrenci Yurdu

Odak noktalarından biri de “sosyal belediyecilik” olan Nilüfer Belediyesi, bu alandaki çalışmalarıyla örnek oluyor.

Bursa|24.08.2016
Bursa’da Artık Metrobüs Üretiliyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, büyükşehir belediyesi bürokratlarıyla birlikte Bursa’daki ilk yerli metrobüs üretimini yapan AKIA firmasının Kestel Kale Mahallesi’nde bulunan fabrikasında inceleme yaptı.

Bursa|23.08.2016
Giysi Kumbarası İle ‘’Giymiyorsan Giydir’’

Mustafakemalpaşa Belediyesi, ömrünü tamamlamış kıyafetlerin çöpe atılmasını önleyerek geri dönüştürülmesini sağlayacak yeni bir projeyi hayata geçirdi.

Bursa|19.08.2016
Kapaya Rahvanda Kadınların Yarışı

Türkiye’de ilk kez kadınlar özel kategorisine de yer verilen 25. Kayapa Rahvan At Yarışları nefes kesen görüntülere sahne oldu.

Bursa|18.08.2016
Osmangazi Engelli Vatandaşlarını Sosyalleştiriyor

Osmangazi Belediyesinin Engelli bakım merkezi OBAM’da eğitim gören engelli vatandaşlar, Bilim ve Teknoloji Merkezi’ni gezerek bilim adamları ve yapılan icatlar hakkında bilgi sahibi olma fırsatı buldu.

Bursa|15.08.2016
Uludağ Artık Yazın Da İlgi Merkezi

Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Uludağ, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla artık yaz aylarında da gelinmesi gereken önemli bir cazibe merkezi haline geldi.

Bursa|12.08.2016
Nilüfer Engellilere Hasat Mutluluğu Yaşattı

Nilüfer Belediyesi Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi katılımcıları, Nilüfer Küçük Ölçekli Kent Bostanları’nda yetiştirdikleri ürünlerin hasadını yaptı.

Bursa|09.08.2016
Tekvandoda Engeller Yine Aşıldı

Engelli spor branşlarına büyük yatırımlar yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü, Engelliler Türkiye Şampiyonlarında birçok branşta şampiyonluklar kazanmayı sürdürüyor.

Bursa|09.08.2016