Bilim ve Teknoloji Bu Karavanda

Nilüfer Belediyesi’nin, kırsal mahallelerdeki çocukların bilime daha kolay ulaşmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirdiği “Kendin Yap Bilim ve Teknoloji Karavanı” yaklaşık bin 600 çocuğa ulaştı.

Bursa|22.02.2018
Bursalı Çocuklar Uludağ’da

Bursa’nın turizm değeri Uludağ’da, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği etkinliğe katılan öğrenciler, hem kayak eğitimi alıyor hem de arkadaşları ve öğretmenleriyle keyifli bir gün yaşıyor.

Bursa|21.02.2018
Bilgisayar Kurdu 70’lik Nine

Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK) Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen bilgisayar işletmenliği kursuna katılan 40 öğrenci, 163 saatlik eğitim boyunca ofis programlarının yanı sıra temel bilgisayar kullanımı ve donanım konusunda öğrenim görüyor.

Bursa|21.02.2018
Bursa'ya Bir Merkez Daha Geliyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kestel Açık Hava Tiyatrosu'nda devam eden çalışmaları inceledi.

Bursa|19.02.2018
Gürsu Belediyesi’nden “Çağrı Merkezi”

Bursa’nın Gürsu Belediyesi, ilçe halkından gelen taleplere hızlı çözüm üretmek için çağrı merkezi kurdu.

Bursa|16.02.2018
Mudanya Belediyesi Mütareke Meydanı’nı Yeniliyor

Mudanya’nın kalbi konumundaki Mütareke Meydanı, Mudanya Belediyesi’nin kent değerlerini koruyarak geleceğe taşıma çalışmaları kapsamında yepyeni bir görünüme kavuşuyor.

Bursa|12.02.2018
Kent Bostanları’nda Organik Tarım

Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nin, organik tarımda üretim ve tüketimin yaygınlaştırılması amacıyla çok sayıda kurumun desteğiyle düzenlediği “Organik Tarım Eğitimi” uygulamasının bir kısmı Nilüfer Belediyesi Kent Bostanları’nda yapıldı.

Bursa|07.02.2018
İnegöl’ de Yapay Zeka Dönemi

İnegöl Belediyesi, “Belediyeyi değil, şehri yönet” sloganıyla akıllı şehir modelleri oluşturan Flexity’i hayata geçiriyor

Bursa|07.02.2018
Gemlik’in Yeni Kültür Merkezi Gün Sayıyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Gemlik’te yer alan ve restorasyon çalışmaları Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan Balık Pazarı Hamamı’nda incelemelerde bulundu. Başkan Aktaş, kısa zamanda hizmete alınacak olan tarihi mekanın, ‘kültür merkezi’ olarak faaliyet göstereceğini söyledi.

Bursa|06.02.2018
Belediyem Benimle Gönülleri Fethetti

Osmangazi Belediyesi’nin örnek sosyal sorumluluk projesi “Belediyem Benimle” sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzü güldü.

Bursa|05.02.2018
Bursa Büyükşehir Personeline "Çek Paylaş" Ödülü

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ‘Çek Paylaş Birlikte Güzelleştirelim' projesi kapsamında personele yönelik oluşturulan whatsapp ihbar hattına en çok bildirimde bulunan belediye çalışanları Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından ödüllendirildi.

Bursa|01.02.2018
Kadın ve Çocuk Akademileri’nde Tatil Keyfi

Nilüfer Belediyesi Kadın ve Çocuk Akademileri’nde düzenlenen atölyelerde çocuklar, anneleriyle birlikte keyifli vakit geçiriyor.

Bursa|31.01.2018
Yaşama Dokunan Hizmet

Yaşlılık, yalnızlık, engellilik ve hastalıktan dolayı temizlik işlerini göremeyen vatandaşlara dost elini uzatan Mustafakemalpaşa Belediyesi, ‘Bir Dokunuşla Değişen Hayatlar Projesi’ kapsamında 131 mahallede yaşayan ihtiyaç sahiplerine evde temizlik hizmeti sunuyor.

Bursa|29.01.2018
Bursa’nın Tarımı Güç Kazanacak

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kentin ‘tarım şehri’ kimliğini öne çıkarmak hedefiyle önemli adımlar atıyor. Başkan Aktaş, Bursa’da tarımsal faaliyetlerin güçlendirilmesi ve vatandaşların ihtiyacını karşılayacak, sıkıntıları giderecek çözümler geliştirilmesinin önemine dikkati çekti.

Bursa|24.01.2018
Gemlik Güvenli Konutlarla Geleceğe Taşınıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, TOKİ Ve Gemlik Belediyesi işbirliğinde Gemlik’teki yeni devlet hastanesi yanına yaptırılacak 224 konut ve 12 dükkanın temeli Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun da katıldığı törenle atıldı.

Bursa|15.01.2018
Yıldırımlılara Psikolojik Rehberlik Desteği

Yıldırım Belediyesi, bünyesindeki Psikolojik Danışmanlık Ve Eğitim Merkezi’nde 2017 yılı içerisinde aile ve bireylere koruyucu, önleyici ve geliştirici rehberlik hizmeti verdi.

Bursa|15.01.2018
Sömestr Sürprizi

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bilimi topluma yaymak ve çocuklara sevdirmek adına projelendirdiği Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM), TÜBİTAK’ın desteği ile 150 milyon yıl önce dünya hayatına egemen olan dinozor replikalarını Bursalılar ile buluşturmaya devam ediyor.

Bursa|11.01.2018
Tarihi Ev Yeniden Hayat Buluyor

Osmangazi Belediyesi tarafından yürütülen rekonstrüksiyon çalışmasıyla aslına uygun şekilde yeniden inşa edilen sivil mimarlık örneği yapının sıva ve ahşap doğrama işlerine başlandı.

Bursa|10.01.2018
Yıldırım’ın Çehresine ‘Yeşil’ Dokunuşlar

Yıldırım Belediyesi 2017 yılında yaptığı yeşil alan çalışmaları ve ilçeye kazandırdığı parklarla vatandaşlara nefes alma imkanı tanıdı.

Bursa|08.01.2018
Daha Sağlıklı İletişim İçin Yoga Öğreniyorlar

Nilüfer Belediyesi Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi’nde çalışmalara katılan bireylerin ailelerine yoga eğitimi verilmeye başlandı. 3 ay sürecek eğitimin hedefi aileler ile bireylerin iletişimini kolaylaştırmak.

Bursa|08.01.2018
Belediye İhtiyaç Sahipleri İçin Harekete Geçti

Mudanya Belediyesi, belediyeye ait alanlarla, parklardaki ağaçlarda yetişen zeytinlerden elde edilen zeytinyağını, Mudanya’daki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracak. Başkan Hayri Türkyılmaz, “Bu toprağın bereketini bu toprağın sahipleriyle paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Bursa|05.01.2018
Belediyenin Su Fabrikası Üretime Başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Uludağ'ın eteğindeki kırsal Gözede Mahallesi yakınlarında kurulan su şişeleme fabrikası, "Muradiye" markasıyla üretime başladı.

Bursa|04.01.2018
Yarıyıl Tatilinde Öğrencilere Kayak Öğrenme Fırsatı

Nilüfer Belediyesi, yarıyıl tatilinde 7-15 yaş arasındaki öğrencilere yönelik Uludağ’da kayak kursu düzenleyecek.

Bursa|02.01.2018
2018'de Mudanya Sanat Dolu Olacak

Mudanya Belediyesi, ocak ayı boyunca düzenleyeceği kültür-sanat etkinlikleri kapsamında pek çok şair, yazar ve oyuncuyu Mudanya'da ağırlayacak. Rutkay Aziz, Taner Barlas, Metin Uca, Nihat Behram gibi isimlerin yanı sıra Nazım Sahne de "En Gerçek Masal" oyunuyla Mudanyalılarla buluşacak.

Bursa|28.12.2017
Yükümlüler Meslek Sahibi Oldu

Nilüfer Belediyesi’nin, Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü iş birliği ve Bursa Lokantacılar Odası katkılarıyla düzenlenen garsonluk kursuna katılan yükümlülere sertifikaları verildi.

Bursa|22.12.2017
Su Altının Büyülü Dünyası Sergileniyor

Yurt içi ve yurt dışındaki birçok denizde yaptığı dalışlarda su altı yaşamını fotoğraf karelerine yansıtan Erhan Esirtgener, eserlerini Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sergi Salonu’nda açtığı “Deniz&İnsan” sergisinde beğeniye sundu.

Bursa|21.12.2017
Bursa’da Okullara Spor Malzemesi Desteği

Büyükşehir Belediyesi’nin Okul Sporları Etkinlikleri kapsamında geleneksel hale getirdiği ilk, orta ve lise öğrencilerine spor malzemesi yardımı bu sene de devam ediyor.

Bursa|19.12.2017
Türkiye’nin En Büyük Spor Kompleksi Yıldırım’da Yükseliyor

Yıldırım Belediyesi’nin vizyon projelerinden Yıldırım Spor Kompleksi’nde yüzde 60 seviyesine gelen inşaat çalışmaları büyük bir hızla sürüyor.

Bursa|18.12.2017
Can Dostlar İçin 24 Saat Sağlık Hizmeti

Osmangazi Belediyesi ve Uludağ Üniversitesi, yardıma muhtaç sahipsiz hayvanların 24 saat tedavi edilebilmesi adına protokol imzaladı.

Bursa|18.12.2017
Tirilye’ye Sanat Evi

Mudanya Belediyesi, tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Tirilye’de şair, yazar, ressam ve araştırmacıların ağırlanacağı “Sanat Evi” yapımı için kolları sıvadı. Sanat Evi, yeryüzünün cenneti Tirilye’nin doyumsuz doğası eşliğinde üretmek isteyen sanatçıları ağırlayacak.

Bursa|15.12.2017
Mevlana-Ulus Hümahatun Evleri Görücüye Çıktı

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, inşaatı devam eden Mevlana-Ulus Hümahatun projesinin örnek dairesinde incelemelerde bulundu.

Bursa|13.12.2017
İnegöl’de ‘Sokak Fotoğrafçılığı’ Anlatıldı

İnegöl Belediyesi, İNESMEK fotoğrafçılık kursu kursiyerleri ve İFSAD (İnegöl Fotoğraf Sanatı Derneği) üyelerine yönelik sokak fotoğrafçılığı üzerine uygulamalı eğitim düzenledi.

Bursa|13.12.2017
Toprak Ana Günü

Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Kent Konseyi ve Fadıllı Kadın Derneği'nin 10 Aralık Toprak Ana Günü kapsamında düzenlediği etkinlikte, yerel gıda ve tohumun iklim değişikliğine etkisi ele alındı ve çiftçiye "Yerel tohum kullanın" çağrısı yapıldı.

Bursa|12.12.2017
Yenişehir Çocukları Baleye Başladı

Yenişehir Belediyesi tarafından Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde bale eğitimi verilmeye başlandı.

Bursa|12.12.2017
Mustafakemalpaşa’ya Modern Et Entegre Tesisi

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Etçii Gıda A.Ş.'nin Topsöğüt mevkiinde yapımı devam eden tesislerini inceledi.

Bursa|12.12.2017
Mudanya’nın 2 Bin Yıllık Değeri Kent Kültürüne Kazandırılacak

Mudanya Belediyesi, bundan tam iki bin yıl öncesinde Bursa’nın adını başarılı bir şekilde temsil eden şampiyon atlet Tatianos’u geleceğe taşıyor.

Bursa|11.12.2017
Arabayatağı’na Modern Kültür Merkezi

İdeal şehir Yıldırım hedefiyle ilçenin yüzde 33’ünü kentsel dönüşüm alanı olarak belirleyen ve çalışmalarını bu yönde devam ettiren Yıldırım Belediyesi, Ankara Yolu’nun alt tarafından bulunan altı mahallenin çehresini değiştiriyor.

Bursa|07.12.2017
Öneri Veren Personele Ödül

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, önerileriyle proje ve çalışmalara katkıda bulunan personel ile ‘En Yenilikçi Öneri’ sunan personeli ödüllendirdi.

Bursa|06.12.2017
Belediye Personeline Narkotik Rehber Eğitimi

Osmangazi Belediyesi personeline uyuşturucu ile mücadele ve bağımlılık konularında, polis memurları tarafından narkotik eğitimi verildi.

Bursa|05.12.2017
‘Adım Adım Doğa’

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Adım Adım Doğa Projesi” kapsamında doğaseverler bu kez Eşkel - Tirilye rotasını keşfetti.

Bursa|28.11.2017
Uludağ’da Aç Kalan Hayvanlara Yardım

Osmangazi Belediyesi, havaların soğumasıyla birlikte kar yağışının başladığı Uludağ’daki sahipsiz hayvanların aç kalmaması için yol kenarlarına mama ve yem bıraktı.

Bursa|27.11.2017
Yıldırımlı Kadınlar Hem Öğreniyor Hem Kazanıyor

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK) bünyesinde faaliyet gösteren Yıldırım Kadın Girişim ve Üretim Kooperatifi (YIL-KA) Namazgah Atölyesi ve Namazgah Kurs Merkezi'ni ziyaret etti.

Bursa|23.11.2017
Her Mahalleye Ortak Yaşam Alanı

Mudanya Belediyesi, her geçen gün hizmet bekleyen mahallelere çocuk oyun alanı ve ortak yaşam alanı kazandırmaya devam ediyor.

Bursa|23.11.2017
OSMEK Geleceğin Modacılarını Yetiştiriyor

Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursu (OSMEK) bu yıl ilk kez Modelistlik Kursu açtı. Sektörde yer bulmak isteyenlerin yanı sıra hem meslek edinmek hem de kendi işini kurmak isteyenlerin tercihine sundu.

Bursa|21.11.2017
Osmangazi Soğanlı’da Yaşam Başladı

Osmangazi Belediyesi tarafından inşa edilen Soğanlı’da yaşam başladı. Tapularını teslim alarak yeni dairelerinde oturmaya başladı.

Bursa|17.11.2017
Kent Bostanları’nda Çiçek Balı Üretildi

Farklı ürün denemelerinin ekolojik koşullarda yapıldığı Nilüfer Belediyesi Küçük Ölçekli Kent Bostanları'nda bu yıl ilk kez bal üretimi de gerçekleştirildi. 2 kovandan elde edilen balın, çiçek balı olduğu belirlendi.

Bursa|15.11.2017
Cimnastiğin Kalbi Nilüfer’de Atıyor

Nilüfer Belediyesi Beşevler Cimnastik Salonu, Artistik Cimnastik Türkiye Cimnast Lig 3. Hafta Müsabakaları ve Küçükler 3. Etap yarışmalarına ev sahipliği yaptı.

Bursa|14.11.2017
Halk Günü Uygulaması Başlıyor

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, vatandaş odaklı hizmet anlayışı kapsamında her perşembe günü halkla buluşacak.

Bursa|13.11.2017
Yıldırımlılara Psikolojik Destek

Yıldırım Belediyesi, rehberlik hizmeti verilen Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi ile Yıldırımlıların yanında yer almayı sürdürüyor.

Bursa|13.11.2017
Kent Bostanları’nda Safran Yetiştiriliyor

Nilüfer Belediyesi Küçük Ölçekli Kent Bostanları’nda, dünyanın en pahalı baharatı olan, kozmetik, boya ve ilaç sanayinde de kullanılan safran yetiştiriliyor.

Bursa|10.11.2017
Başkan Sorunları Metroda Dinledi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, günlük mesaisine metroda başladı. Toplu ulaşımda yaşanan sıkıntıların tespiti için Kestel istasyonundan metroya binen Başkan Aktaş, vatandaşlarla sohbet edip, yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi aldı.

Bursa|10.11.2017
Osmangazi’de Çalgılı Türkülü Temizlik

Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, her sabah alışılagelmişin dışında bir şekilde güne başlıyor. Mesaiye başlamadan önce her sabah bir noktada toplanan ekipler, yanında getirdikleri enstrümanları çalıp türküler söyledikten sonra işe başlamak için görev yerlerine dağılıyor.

Bursa|09.11.2017
Yeni İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban Seçildi

Alinur Aktaş'ın Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesiyle boşalan İnegöl Belediye Başkanlığına AK Parti'nin adayı Alper Taban seçildi.

Bursa|09.11.2017
Yıldırım’da Geri Dönüşüm Avrupa Standartında

Doğal kaynakların bilinçsiz tüketiminin önüne sürdürülebilir çevre politikası ve geri dönüşüm çalışmaları ile geçen Yıldırım Belediyesi, geri dönüşüme kazandırdığı atıklarla aynı zamanda önemli maddi tasarruf sağlanmasına öncülük ediyor

Bursa|06.11.2017
Özel Çocuklar Yetenekleriyle Hayran Bırakıyor

Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında, Nilüfer Belediyesi ve Kızılay Bursa Şubesi iş birliğiyle düzenlenen yemeğe katılan ‘Özel çocuklar’ yetenekleriyle herkesi kendilerine hayran bıraktı.

Bursa|03.11.2017
Ulaşımda Cumhuriyet Nostaljisi

Burulaş Cumhuriyet Bayramı’nda 1970’lerin sonuna kadar kullanılan otobüsle Bursalılara ulaşım nostaljisi yaşattı.

Bursa|01.11.2017
Öğrencileri Ücretsiz Olarak Sınava Hazırlayacaklar

Kestel Belediyesi, gençlerin üniversite sınavına daha iyi hazırlanabilmesi amacı ile yaptığı Kestel Belediye Akademisi törenle açıldı. Öğrenciler burada ücretsiz olarak üniversite sınavlarına hazırlanacak.

Bursa|31.10.2017
Nilüfer'deki “Oyun Engel Tanımaz Parkı”na Bir Ödül Daha

Nilüfer Belediyesi'nin geçen yıl hizmete açtığı "Oyun Engel Tanımaz Parkı", Sağlıklı Kentler Birliği tarafından ödüllendirildi.

Bursa|30.10.2017
Mustafakemalpaşa'da Toplu Sünnet Şöleni

Mustafakemalpaşa Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen 3. Toplu Sünnet Şöleni'nde 31 çocuk erkekliğe ilk adımını attı.

Bursa|30.10.2017
“Türkiye’nin En Büyüğü Olacak”

Mudanya Belediyesi, Bademli Mahallesi’nde yapılacak olan Zübeyde Ana Kreş ve Anaokulu’nun temelini atmaya hazırlanıyor.

Bursa|27.10.2017
Mudanya’nın Hedefi UNESCO

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencileri ile Mudanya’nın geleceğini konuştu. Mudanya’nın turizmle geleceğe taşınacağının altını çizen Başkan Türkyılmaz, “Hedefimiz UNESCO” dedi.

Bursa|19.10.2017
İznik’te Çöplükler Yeşil Alan Oluyor

İznik ve bölgesinin yıllardır vahşi depolama alanı olarak kullanılan Sansarak çöplüğünde temizlik ve düzenleme çalışmaları başladı. Çalışmaların ardından bölge yeşil alan olarak İznik’e kazandırılacak.

Bursa|19.10.2017
Belediye Orkestrası’ndan Türkiye’de Bir İlk

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü bünyesinde 4 yıllık müzik eğitimini tamamlayan sanatseverler, mezuniyetlerinde Milli Eğitim Bakanlığı onaylı diploma alacak.

Bursa|18.10.2017
2030’a Kadar Yol Haritası Çizildi

Orhangazi Belediyesi’nin de üyesi olduğu Marmara Belediyeler Birliği’nin (MBB) 2017 yılı ikinci meclis toplantısı Balıkesir’de yapıldı.

Bursa|16.10.2017
Gemlik Bebeklere “Hoşgeldin” Diyor

Gemlik Belediyesi, ilçede bebek sahibi olan ailelerin sevincine "Hoş Geldin Bebek" projesi ile ortak oluyor.

Bursa|13.10.2017
Bursa’dan Dünyaya Model Tarım

Bursa’da düzenlenen 15. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı (BURTARIM 2017) ile 10. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı. Fuarın açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın tarım ve hayvancılıkta attığı adımlarla dünyaya model olduğunu söyledi.

Bursa|12.10.2017
Arabayatağı’na Modern Pazar Yeri

Kentsel dönüşümün planlama aşamasında vatandaşların temel ihtiyaçlarına cevap verecek spor tesisi, aile hekimliği, park ve yeşil alanlar gibi donatılara projeleri arasında yer veren Yıldırım Belediyesi, modern ve kapalı pazar yerleri ile hijyenik alışveriş tesisleri oluştururken çok amaçlı kullanıma sahip alanlarla otopark sorununu da ortadan kaldırıyor.

Bursa|11.10.2017
Suuçtu Yeni Yüzüyle Görücüye Çıktı

Mustafakemalpaşa'nın dünyaca ünlü doğa harikası Suuçtu Şelalesi ve Tabiat Parkı, yeni yüzüyle ziyaretçilere kapılarını açtı.

Bursa|09.10.2017
Su Sporlarının Merkezi “İznik”

Marmara Bölgesi’nin en büyük gölü olan İznik Gölü’nde Kano Türkiye Şampiyonası 17 kulüp ve 104 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Heyecan dolu yarışlarda sporcular kıyasıya mücadele etti.

Bursa|09.10.2017
Kanserle Mücadele Kesintisiz Sürüyor

Osmangazi Belediyesi, kanserle mücadelesini aralıksız sürdürüyor. Erken teşhisin önemine dikkat çeken Osmangazi Belediyesi, erken müdahale doğrultusunda 2017 yılının ilk 9 ayında 3 bin 579 kadını ücretsiz olarak Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’ne (KETEM)’e taşıdı.

Bursa|06.10.2017
Toprağa Sertifikalı Kadın Eli Değecek

Bursa Gürsu Belediyesi 100 kadına ağaç aşılamadan, ağaç budamaya kadar 4 meslek öğreterek meslek sahibi yaptı.

Bursa|04.10.2017
Dünya Çocuk Gününde İsteklerini Resimle Anlattılar

Osmangazi Belediyesi, her yıl 2 Ekim’de kutlanan ‘Dünya Çocuk Günü’ kapsamında Sukaypark Tesisleri’nde ‘Hayalimdeki Mahalleyi Çiziyorum’ adıyla bir resim atölye çalışması düzenledi. Etkinliğe katılan çocuklar, kendilerine dağıtılan boya kalemleri ile hayallerindeki mahalleyi resim defterlerine çizerek anlattı.

Bursa|03.10.2017
İznik’te Bir ilk

Marmara Bölgesi’nin en büyük gölü olan İznik Gölü’nde 07-08 Ekim tarihlerinde, İznik Belediyesi ev sahipliğinde Kano Türkiye Şampiyonası gerçekleşecek.

Bursa|02.10.2017
Osmangazi Belediye Başkanı Aşure Dağıttı

Osmangazi Belediyesi, Muharrem ayı münasebetiyle vatandaşlara aşure dağıttı. Kazanların başına geçerek vatandaşlara aşure ikram eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar,

Bursa|02.10.2017
Komşuların Şikayet Ettiği Evden 3 Kamyon Çöp Çıktı

Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Çırpan Mahallesi’ndeki çöp evi temizledi. Evden 3 kamyon çöp çıkartılırken

Bursa|27.09.2017
“Boyun Kadar Kitap Oku”

Nilüfer Belediyesi’nin, çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla Nilüfer Rotary Kulübü Derneği iş birliği ile düzenlediği “Boyun Kadar Kitap Oku” etkinliğine ön başvurular başladı

Bursa|25.09.2017
6.Suuçtu - Tümbüldek Koşusu Gerçekleşti

Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin düzenlediği 6. Suuçtu - Tümbüldek Yol Koşusu, rekor katılımla gerçekleştirildi.

Bursa|22.09.2017
“Belediyem Benimle”

Orhangazi Belediyesi, yaklaşık 3 aydır sürdürdüğü ve sürekli hale getirilecek olan “Belediyem Benimle” projesi ile yüzleri güldürüyor.

Bursa|21.09.2017
Bursa Estetikle Buluşuyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Atatürk, Altıparmak, İnönü ve Cumhuriyet Caddeleri ile Ovaakça ve Mehmet Akif Mahallesi’ndeki cephe sağlıklaştırma çalışmalarının ardından Ankara yolu üzerindeki çalışmaları da hızla sürdürüyor.

Bursa|19.09.2017
Mudanya'da Biatlon Heyecanı

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu ve Mudanya Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen "1. Mudanya Belediyesi Biatlon Şampiyonası" Mudanya'da yapıldı.

Bursa|18.09.2017
Nilüfer'in Parkları Anamorfik Çalışmalarla Renkleniyor

Nilüfer Belediyesi, Türkiye’de ilk kez anamorfik üç boyutlu yer uygulamasını hayata geçirerek, Eğridereliler Parkı’nda görsel şölene imza attı.

Bursa|15.09.2017
Spora Engel Yok

Yıldırım Belediyesi, Bursa'da bir ilke imza atarak engelli ve engelsiz vatandaşları tek bir çatı altında buluşturdu.

Bursa|14.09.2017
5 Asırlık Külliye Ayağa Kaldırılıyor

Büyükşehir sınırlarına yeni dahil olan ilçelerde tarihi kültürel miras yatırımlarına ağırlık veren Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir İlçesi'ndeki Sinan Paşa Külliyesi'ni de ilk günkü ihtişamına kavuşturmak amacıyla restorasyon çalışmalarını hızla sürdürüyor

Bursa|12.09.2017
Yüz Çocukla Turşu Kurma Rekoru Kırıldı

Orhangazi 4.Gedelek Turşu Festivali kapsamında Dünya Çocuk Rekoru denemesi yapıldı

Bursa|11.09.2017
Bu Yarışın Geliri Sokak Hayvanlarına

Nilüfer Belediyesi, Alman Çoban Köpekleri Irk ve Spor Derneği iş birliğiyle Marmara Cup 2017 Yarışması’na ev sahipliği yaptı. 100’ün üzerinde Alman çoban köpeği, sokakta yaşayan can dostlar için yarıştı.

Bursa|11.09.2017
Nilüfer’de Yetişti Ukrayna’da Şampiyon Oldu

Dünya Geleneksel Okçuluk Federasyonu’nun (WTAF), Ukrayna’da düzenlediği yarışmalarda, Nilüfer Belediyesi'nin destekleriyle çalışmalarını sürdüren Geleneksel Türk Okçuluğu Takımı'ndan İlker Balaban birincilik kürsüsüne çıktı.

Bursa|07.09.2017
OSMEK’te Yeni Dönem Kayıtları Başladı

Osmangazi Belediyesi’nin Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde ücretsiz olarak hizmet verdiği, Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’na (OSMEK) kayıtlar başladı.

Bursa|07.09.2017
Bursa İpeği 3 Altın Eserle Taçlandı

Bursa’nın kültürel değerini özel eserlerle daha da artıran Büyükşehir Belediyesi, ‘İpek Böceğinin Yaşam Öyküsü’, ‘Bursa´da İpekçilik’ ve ‘Bursa´nın İpeklisi’ adlı 3 yeni eseri daha kent belgeliğine kazandırdı.

Bursa|23.08.2017
Sermayesi Sevgi Olan Mağaza Yüzleri Güldürüyor

Osmangazi Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz olarak faydalanması için hayata geçirdiği ‘Sevgi Mağazası’, günlük ortalama 20-25 kişi tarafından ziyaret ediliyor. Paranın geçmediği mağazayı 2017 yılının ilk 7 ayında ziyaret eden 4 bin 295 yardıma muhtaç vatandaş, giyim ihtiyaçlarını buradan karşıladı.

Bursa|21.08.2017
Nilüfer’de Yaz Spor Okulları’ndan 4 bin 500 çocuk yararlandı

Nilüfer Belediyespor tarafından düzenlenen ve yaz tatili boyunca çocukların sporla iç içe olmalarını sağlayan Yaz Spor Okulları sona erdi. Sporun farklı branşlarında eğitim alan toplam 4 bin 500 çocuk, yaz tatili spor yaparak keyif içinde geçirdi.

Bursa|21.08.2017
“Manş Denizi”ni Yüzerek Geçecekler

Mudanya Belediyesi’nin sponsorluğunda milli ve master yüzücüler Ayşin Oya Bekbay, Faruk İlgüy, Erman Ağırbaşlı ve Oğuz Çam, Dursun Saru’nun antrenörlüğünde 28 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında Manş Denizini yüzerek geçecekler.

Bursa|21.08.2017
Nilüfer Afetlere Artık Daha Hazırlıklı

Nilüfer Belediyesi tarafından yapılan Nilüfer Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 18. yıldönümünde açıldı.

Bursa|18.08.2017
117 Esnafa 255 Bin TL Ödedi

Mudanya Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü gerçekleştirdiği çalışma ile yaklaşık bir aylık süreçte 117 esnafın alacağı olan 253.093,93 TL’yi hesaplara yatırdı. Gerçekleştirilen çalışmalar bayram sonrasına kadar devam edecek.

Bursa|15.08.2017
Bağımlılık İle Mücadele Projesi Türkiye’ye Örnek Oldu

Madde bağımlılığının önlenmesi ve toplumsal bilincin oluşturulması amacıyla hayata geçirilen ‘Değerlisin Sağlıklı Kal’ projesi, TBMM ve Başbakanlığın yayınladığı uyuşturucu faaliyet raporunda örnek proje uygulaması olarak yer aldı.

Bursa|15.08.2017
Nilüfer’de Ekoköy Projesi Meyvelerini Verdi

Organik ürün yetiştiriciliğine teşvik etmek amacıyla Nilüfer Belediyesi’nin başlattığı Ekoköy Projesi kapsamında organik çilek yetiştiren çiftçiler, Müteşebbis ve Ürün Sertifikası almaya hak kazandı.

Bursa|11.08.2017
OKİM’le İstihdam Seferberliği Sürüyor

Osmangazi Belediyesi’nin, kurduğu Osmangazi Kariyer İstihdam Merkezi (OKİM), iş arayanları iş sahibi yapmaya devam ediyor. İşveren ve iş arayanlar arasında köprü görevi gören OKİM, 2017 yılının ilk 7 ayında 269 vatandaşı iş sahibi yaptı.

Bursa|10.08.2017
Yıldırım, 5 Ayda 4 Bin Aile ile Ekmeğini Paylaştı

Yıldırım Belediyesi tarafından ‘Yıldırım’da Hayat Paylaşımla Güzel’ sloganıyla hizmetlerini sürdüren Yıldırım Paylaşım Atölyesi, gönüllü bağışçıların eşyalarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak mutluluk taşıyor.

Bursa|09.08.2017
İznik Gümüş Balığı, Avrupa’nın Bir Numarası Oldu

Dünya’ya “İznik Gümüş Balığı” olarak satılan, İznik Gölü’nde tutulan bir balık türü dünyanın en ünlü mutfaklarına girdi.

Bursa|08.08.2017
Küçük Yeteneklerin Büyük Başarısı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Hamitler Çocuk ve Gençlik Merkezi’nde eğitimlerini sürdüren çocuklar, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Vakfı (BUTGEM) bünyesinde verilen ‘Telden araba’ ve ‘Maket robot’ eğitimlerine katıldılar.

Bursa|08.08.2017
Orhangazi Çilek Festivali

Orhangazi Mahmudiye Çilek Festivali Mahmudiye Piknik Alanı'nda gerçekleştirildi.

Bursa|07.08.2017
Fetih Müzesi Bursa’yı Sembolize Edecek

Osmangazi Belediyesi, ‘Panorama Bursa 1326 Fetih Müzesi’ ile kente yeni bir anıt eser kazandırıyor. Gerek mimarisi gerekse tarihi ve sanatsal öğeleri ile Panorama Bursa 1326, bir müzenin ötesinde kenti sembolize edecek bir eser olacak.

Bursa|03.08.2017
İnegöl, Turizm Hedefini Genişletti

negöl Belediyesi bünyesinde kurulan İNTURAŞ (İnegöl Turizm A.Ş) koordinasyonunda oluşturulan İnegöl Turizm Tanıtım Platformu, dünya ve Türkiye’de vitrine çıkaracak.

Bursa|03.08.2017
Mudanya Belediye Başkanı: “Gel Kardeşim, Al Paranı”

Mudanya Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü gerçekleştirdiği çalışma ile alacağı borçların yanı sıra vereceği borçların da peşine düştü. Mudanya Belediyesi büyük bir kısmı geçmiş dönemlerden kalan 200 TL ile 3 bin TL arasında alacağı olan esnafı arayarak ödemeleri gerçekleştiriyor.

Bursa|02.08.2017
Paraşütçülerden Renkli Festival

Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Mustafakemalpaşa Sportif Havacılık Kulübü'nün bu yıl 8.'sini düzenlediği Turizm ve Havacılık Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Bursa|02.08.2017
Sinema Tutkunları Çalı Köy Filmleri Festivali’nde Buluştu

Türk sinemasının ilk köy filmi olan Aysel Bataklı Damın Kızı'nın çekildiği yer olan Nilüfer’in Çalı Mahallesi, sinema şölenine sahne oldu. Bu yıl ikinci kez düzenlenen Çalı Köy Filmleri Festivali, sanatseverlere doğayla iç içe sinema keyfi yaşattı.

Bursa|01.08.2017
Uludağ’da Gökyüzü Keşfi

Gökyüzü tutkunlarını Uludağ’da bir araya getiren ASTROFEST 2017’nin katılımcıları gökcisimlerini teleskoplarla inceledi.

Bursa|31.07.2017
Bursa’ya Havalı Ulaşım

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gökdere’den Teferrüç istasyonuna teleferikle ulaşımı kolaylaştıracak projede önemli bir adımı daha attı.

Bursa|28.07.2017
Bursa’da Türkülerle Nostalji Gecesi

‘56. Uluslararası Bursa Festivali’nde sahneye çıkan usta sanatçılar Mustafa Keser, Bedia Akartürk, Belkıs Akkale ve İzzet Altınmeşe, ‘Türk Halk Müziği Gazinosu’ adlı konserde en sevilen eserlerle keyifli bir akşama imza attı.

Bursa|26.07.2017
Atıcılık Tutkunları Osmangazi’de Buluştu

Osmangazi Belediyesi tarafından Demirtaş Atıcılık ve Trap Tesisi’nde düzenlenen Osmangazi Belediyesi Atıcılık ve Trap Yarışması, atıcılık tutkunlarını bir araya getirdi.

Bursa|25.07.2017
Tahtalı’nın Ünlü Şeftalisi Görücüye Çıktı

Nilüfer’in en çok şeftali üreten mahallesi olan Tahtalı’da düzenlenen şeftali festivali büyük ilgi gördü.

Bursa|25.07.2017
42. Yeşil Bursa Rallisi’nde Zafer Çukurova ve Bostancı’nın

Nilüfer Belediyesi, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ile Bursa Otomobil Sporları Kulübü iş birliğiyle bu yıl 42’ncisi düzenlenen Yeşil Bursa Rallisi’nde Çukurova ve Bostancı ikilisi birinciliği göğüsledi.

Bursa|24.07.2017
Yıldırım’da Çocuklar Sporla Büyüyor

Yıldırım Belediyesi Jimnastik Spor Kulübü bünyesinde, Yıldırım Belediyesi Spor Kompleksi, Sinandede Kadın Spor ve Cimnastik Merkezi ile Barış Manço Kültür Merkezi’nde yer alan spor merkezinde miniklere hizmet veren çocuk cimnastik merkezleri, Yıldırım’ın miniklerine sağlıklı büyüme imkanı tanıyor.

Bursa|20.07.2017
Yeni Hizmet Binası Mesaiye Başladı

Ocak 2017’de yapımına başlanan ve 7 ayda tamamlanan İznik Belediyesi Yeni Hizmet Binası ve Kültür Merkezi birimlerin taşınmasının ardından hizmete girdi.

Bursa|18.07.2017
Yamaç Paraşütü Meraklılarına Kurs

Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Amatör Spor Kulüpleri Derneği iş birliğiyle “Yamaç Paraşütü Başlangıç Kursu” düzenleyecek. Kursta ilk dönem, 22 Temmuz’da başlıyor.

Bursa|18.07.2017
İnegöl Uluslararası Kültür Sanat Festivali Başlıyor

İnegöl Belediyesi tarafından bu yıl 30’uncusu gerçekleştirilecek olan Uluslararası Kültür Sanat Festivali cuma günü yapılacak kortej yürüyüşü ile başlıyor

Bursa|13.07.2017
"15 Temmuz İhaneti Unutturulmayacak"

Geçtiğimiz yıl devlete, devlet güçlerine ve yürüyen sisteme karşı yapılan, 248 sivilin yaşamını yitirdiği, 1537 kişinin de yaralandığı 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde Bursalılar yine demokrasi nöbetine çıkacak.

Bursa|13.07.2017
Yıldırım’da Yüzme Havuzlarında Yoğunluk

Yıldırım Belediyesi Yunusemre Spor Kompleksi’ndeki havuzlara Yıldırımlı çocuklar büyük ilgi gösteriyor.

Bursa|12.07.2017
Dünya Horon Rekoru

Yıldırım Belediyesi, Orhangazi Belediyesi, Trabzon Dernekleri Federasyonu ve Orhangazi Trabzonlular Derneği iş birliğiyle gerçekleştirilen etkinlik kapışanında dünyanın en büyük horunu oluşturuldu. 2 bin 150 kişi aynı anda horon teperek bir rekora imza attı.

Bursa|10.07.2017
Tatilin Yeni Adresi: Gemlik Karacaali

Bursa'da tatilin yeni adresi; Gemlik Karaacali'de atıl durumda bulunan, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 yıldızlı turizm ve sosyal tesise dönüştürülen kamp alanı olacak.

Bursa|10.07.2017
Tarih Yıldırım’da Canlanacak

Bursa Yıldırım’daki tarihi aks üzerinde kalan Değirmenlikızık’a kazandırılacak Osmanlı Mahallesi, hem bölgeye, hem de tarihi aksa değer katarken, turizmde de kalkınma sağlayacak.

Bursa|05.07.2017
‘Festivalde 55 Yıl’ Sergisi Açılıyor

Bursa’nın köklü geleneği, ‘Uluslararası Bursa Festivali’nin öyküsünün anlatıldığı ‘Festivalde 55 Yıl’ sergisi, Bursa Kent Müzesi’nde açılıyor.

Bursa|04.07.2017
Gürle Dağı Yamaç Paraşütleri İle Renklendi

Orhangazi'de bu yıl 6.'sı düzenlenen Bursa Kupası Yamaç Paraşütü Mesafe Uçuşu Yarışları tamamlandı. Hafta sonu iki gün olarak yapılan yarışlarda heyecan bu yıl da doruktaydı.

Bursa|03.07.2017
Bursa Denizleri Kirlilikten Arınıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin derelerin temiz akması ve sahillerin kirlilikten arınması için hayata geçirdiği altyapı yatırımları meyvelerini vermeye başladı.

Bursa|30.06.2017
Uluslararası Cumalıkızık Ahududu Festivali Başladı

Geleneksel ve uluslararası yapısıyla farklı toplum kültürlerinin bir arada harmanlanmasına ve dostluk köprülerinin kurulmasına ev sahipliği yapan Uluslararası Cumalıkızık Ahududu Festivali’nde coşku açılış gösterisi ile yaşanmaya başladı.

Bursa|30.06.2017
Uludağ'ın Pınarları Bursa'ya Akacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, Uludağ’dan gelen pınarların kent yararına kullanılması amacıyla başlattığı çalışmalarda sona gelindi.

Bursa|28.06.2017
Karnından 6 Kilo Tümör Çıkarttılar

Bursa’da karnında 6 kiloluk tümör bulunan sokak köpeği, Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde 4 saat süren operasyonun ardından hayata tutundu.

Bursa|23.06.2017
Yıldırım’a, Afet Yönetim Merkezi Kuruluyor

Bursa Yıldırım Belediyesi, muhtemel afetlerde yönetim planlarının uygulanacağı ve kriz koordinasyonunun yürütüleceği Afet Acil Yönetim Kriz Merkezi’ni ilçeye kazandırıyor.

Bursa|22.06.2017
Bursa Büyükşehir'den Bulgaristan'da İftar

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Bulgaristan'ın Kırcaali ve Cebel bölgelerinde organize ettiği iftar yemekleri, soydaşların coşkulu katılımıyla düzenlendi.

Bursa|21.06.2017
Bursa Mustafakemalpaşa'da sahne çocukların oldu

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin kente değer katan en önemli sosyal projelerinden olan BUSMEK'in Mustafakemalpaşa'daki tiyatro sınıfı öğrencileri, eğlenceli bir gösteriye imzasını attı. Çocukların sahne performansı, ailelerinden de büyük ilgi gördü.

Bursa|20.06.2017
Asırlık Ahşap Cami Yeniden Ayakta

800’lü yıllarda İznik’e bağlı İnikli Mahallesi’nde inşa edilerek 200 yıl ayakta kalan Ahşap Cami yapılan restorasyonun ardından yeniden ibadete açıldı.

Bursa|14.06.2017
Gemlik Sahili Yenilendi

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Gemlik Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen çalışma kapsamında Manastır bölgesinden üniversiteye kadar uzanan yaklaşık 4 kilometrelik güzergah boyunca yayalar için tretuvar düzenlemeleri ve yamaçlara da yeşil alan düzenlemeleri yapılıyor

Bursa|14.06.2017
Bursa'nın Siyah İnciri Dünyaya Açılıyor

Bursa’da aracıların çiftçiden 1 liraya alıp Avrupa’ya 1 Euro’ya sattığı siyah incire Bursa Büyükşehir Belediyesi bu sene de müdahale etti. Üreticinin talebi üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, siyah inciri yurt dışına pazarlamak için kolları sıvadı

Bursa|13.06.2017
Stadyuma Timsah Kafası

Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’ya kazandırılan en büyük anıtsal yapı olan yeni stadyumda, kamuoyunun merakla beklediği ‘timsah kafası’nda imalatlar tamamlanma aşamasına geldi

Bursa|12.06.2017
Yıldırım’a Prestij Katacak Proje

Yıldırım Belediyesi’nin prestijli projesi olan Mevlana-Ulus Kentsel Dönüşüm alanında çalışmalar aralıksız sürüyor

Bursa|09.06.2017
Öğrencilerin Karne Hediyesi Belediyeden

Nilüfer Belediyesi'nin bu yıl 12'ncisini düzenlediği En Çalışkan Kim? Bisiklet Dağıtım Şenliği'nde Nilüferli 500 öğrenci karne hediyelerini aldı

Bursa|07.06.2017
Hisariçi'nin Tarihi Kimliği Ortaya Çıkıyor

Bursa’nın Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Hisar bölgesinde kurulun onay verdiği şekilde restorasyon ve cephe sağlıklaştırma çalışmaları yürüttüklerini ve bölgeyi ayağa kaldıracaklarını söyledi.

Bursa|06.06.2017
Orhangazi Şehit Yakınları İftarda Buluştu

Orhangazi Belediyesi, şehit aileleri ve gazileri iftarda buluşturdu. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, şehit yakınlarıyla bir arada olmaktan onur duyduklarını dile getirdi.

Bursa|02.06.2017
Aşevi’nde Yemekleri Başkan İkram Etti

Osmangazi Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca her akşam yaklaşık bin 500 kişiye iftar yemeği verilen Eskici Mehmed Dede Aşevi’ne giden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, iftar yemeği dağıtıp, vatandaşlarla birlikte iftar yaptı.

Bursa|01.06.2017
İnegöl Yaban Mersini Yetiştirecek

İnegöl Belediyesi öncülüğünde İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile birlikte İnegöl tarımına yeni bir ürün kazandırmak için Yaban Mersini (Likapa) için çalışmalara start verildi.

Bursa|31.05.2017
BUSKİ’nin 2. Hidroelektrik Santrali Açıldı

Bursa’nın daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent olması amacıyla yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelen Büyükşehir Belediyesi’nin oluşturduğu Büyükşehir Belediyesi’nin Çekirge Devlet Hastanesi yanında bulunan D13 su deposunun hidrolik su gücünden yararlanarak elektrik yıllık yaklaşık 6 milyon kilovat saat elektrik enerjisi üreteceği hidroelektrik santral hizmete açıldı.

Bursa|25.05.2017
Doğa Tutkunları Gelemiç’i Keşfetti

‘Gelemiç Gençlik ve Doğa Şenliği’ne katılan vatandaşlar, heyecan dolu bir hafta sonunun keyfini doyasıya çıkardı.

Bursa|23.05.2017
Tutin’den İznik Kültür, Sanat ve Çini Festivali’ne Destek

İznik’te bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kültür, Sanat ve Çini Festivali’ne İznik’in kardeş şehri Sırbistan’ın Tutin Şehri Belediye Başkanı Şemsudin Kuçeviç ve meclis üyeleri de katılarak destek verdi.

Bursa|22.05.2017
Çamurdan Elektrik Üretiyorlar

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından, ‘Daha Sağlıklı ve Daha Yaşanabilir Bursa’ hedefiyle Doğu Atıksu Arıtma Tesisi’nde inşa edilen çamur yakma tesisinde üretim başladı.

Bursa|17.05.2017
Kendi Yaptıkları Teleskopla Gökyüzüne Bakacaklar

Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen Teleskobumu Kendim Yapıyorum Atölyesi’ne katılan çocuklar, üç hafta sonunda kendi yaptıkları teleskoplarla gözlem yapacak.

Bursa|17.05.2017
Engelli Askerlere Kına Gecesi

Orhangazi Belediyesi artık geleneksel hale gelen Engelli Asker Kına Gecesini Bektaş 2 Düğün Salonu’nda gerçekleştirdi.

Bursa|15.05.2017
Orhan Kemal'in Kitabına Kapak Tasarladılar

Nilüfer Belediyesi'nin 2017 Yılın Yazarı Orhan Kemal etkinlikleri kapsamında düzenlediği Liselerarası Kitap Kapağı Tasarım Yarışması'nda, dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi.

Bursa|11.05.2017
Dünya Rekoru Artık Bursa’nın

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Türk Havayolları’nın isim sponsorluğunda BEBKA’nın destekleriyle Bursa Bilim Teknoloji Merkezi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Türk Hava Yolları 6. Bursa Bilim Şenliği kapsamında 3417 öğrencinin katılımıyla aynı anda yapılan deneyle dünya rekoru kırıldı.

Bursa|08.05.2017
En Özel Şenlik

Nilüfer 16. Uluslararası Spor Şenlikleri’nde özel eğitim kurumlarında öğrenim gören engelli bireyler hazırladıkları gösteriler ile büyük beğeni topladı.

Bursa|05.05.2017
6. Bursa Bilim Şenliği'nde Rekor Hedefleniyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Türk Hava Yolları’nın isim sponsorluğunda BEBKA’nın destekleriyle Bursa Bilim Teknoloji Merkezi’nin (Bursa BTM) ev sahipliğinde düzenlenen Türk Hava Yolları 6. Bursa Bilim Şenliği, TÜYAP Fuar Alanı’nda başladı

Bursa|05.05.2017
Orhangazi Yağlı Güreşleri Şampiyonu Belli Oldu

Orhangazi'nin Fethi ve Gazi Orhan Bey'i anma haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Birinci Orhangazi Yağlı Güreşleri tamamlandı

Bursa|03.05.2017
İznik Eko Turizm Tesisleri Aktivitelere Ev Sahipliği Yapıyor

İznik Belediyesi Eko Turizm Tesisleri gerek muhteşem doğası ve gerek manzarası ile her geçen gün birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Bursa|03.05.2017
Nilüfer'de Çocuk Şenliği sevinci

Balat Atatürk Ormanı’nda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen Nilüfer Çocuk Şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Etkinliğe katılan çocuklar yeni arkadaşlıklar kurarak gönüllerince eğlendi.

Bursa|02.05.2017
Orkestra’dan Çocuk Şenliği

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü, ‘23 Nisan Çocuk Şenliği’ temalı konserinde küçük sanatçılarının başarılı performansına sahne oldu.

Bursa|28.04.2017
Geri Dönüşümle Çevreyi Koruyorlar

Geri dönüşümdeki örnek uygulamalarıyla Avrupa standartlarında hizmetler yürüten Yıldırım Belediyesi, atık yönetimi çalışmalarıyla ilçenin geleceğine sahip çıkıyor.

Bursa|27.04.2017
140 Km’lik Maratonda Koştular

Türkiye’nin en büyük maraton yarışı olan İznik Ultra Maratonu 140, 90, 50,15, 5km ve Minik Adımlar koşuları ile 6 kategoride yapılarak sona erdi.6.kez düzenlenen İznik Ultra Maratonuna 2017 yılında 1000’e yakın sporcu katıldı.

Bursa|24.04.2017
‘Bursa’nın Dört Mevsimi’ Fotoğrafla Buluşuyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve Bursa’nın en güzel görüntülerinin yansıdığı ‘Bursa’da Zaman Fotoğraf Yarışması’, bu kez ‘Bursa’da Dört Mevsim Buluşma Mekânları’ temasıyla ulusal perspektifte düzenleniyor. ‘Bursa’da Dört Mevsim Buluşma Mekânları’ temalı ulusal fotoğraf yarışmasının ‘Bursa’da Yaz’ konseptiyle gerçekleştirilecek ilk etabı, 2 Haziran Cuma günü başlıyor.

Bursa|24.04.2017
OSMEK, Çinicilik Sanatını Yaşatıyor

Osmanlı'dan günümüze geleneksel el sanatlarından olan 'çini işlemeciliği',Osmangazi Belediyesi'nin OSMEK bünyesinde açmış olduğu kurslarda, kadınların ellerinde adeta yeniden hayat buluyor.

Bursa|21.04.2017
Japonlar İnegöl’ü Örnek Şehir Seçti

Japonya’da 13 milyon günlük tirajla ülkenin en büyük yayın kuruluşlarından biri olan Yomiuri Gazetesi, Türkiye’deki 15 yıllık iktisadi büyümeye örnek şehir olarak İnegöl’ü seçti.

Bursa|14.04.2017
Çekirge Meydanı’nın Çehresi Değişecek

Osmangazi Belediyesi’nin Çekirge Meydanı’na yeni bir görünüm ve işlevsellik kazandırmak amacıyla düzenlediği Çekirge Meydanı Tasarım Yarışması’nda ilk etap tamamlandı

Bursa|13.04.2017
DOSTUM Projesi, İnegöl Ekonomisine Değer Katacak

İnegöl Belediyesi tarafından doğa sporlarının çekim merkezi olması hedefiyle Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) desteği ile Yeniceköy’de hayata geçirilen DOSTUM (Doğa Sporları ve Turizm Merkezi) projesi, turizme katkı yapmaya hazırlanıyor.

Bursa|12.04.2017
Görme Engellilerden Türkiye Rekoru

İzmir’de 286 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Türkiye Görme Engelliler Atletizm Şampiyonası’nda Nilüfer Belediyesi GESK sporcuları, 46 madalya, 2 kupa ve 4 Türkiye rekoru kırarak büyük bir başarıya imza attı.

Bursa|10.04.2017
Bursa'nın Fethi'nin 691.Yılı Kutlandı

Bursa’nın Fethi’nin 691’inci yıl dönümü kutlama programı yağış sebebiyle Pınarbaşı yerine Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Bursa|07.04.2017
Gemlik'te İlkokullar Arası Lig Kuruluyor

Gemlik'te futbol, basketbol ve voleybol branşlarında ilkokullar arası lig kuruluyor.

Bursa|06.04.2017
Nilüfer Belediyesi’nden Sahne Eseri Yazma Yarışması

Nilüfer Belediyesi, yazarlara ve gençlere cesaret verecek bir yarışmaya imza atıyor. Belediye, yeni senaristler ortaya çıkarmak için “Sahne Eseri Yazma Yarışması” düzenliyor.

Bursa|04.04.2017
İznik Gölü Kanolar İle Renklendi

İznik Belediyesi'nin ana sponsorluğu ve Doğa Sporları Kulübü’nün organizasyonu ile gerçekleştirilen 1.İznik Kano Festivali İznik Gölü’ne renk kattı.

Bursa|04.04.2017
Yıldırım’da Engelsiz Yaşam Merkezi’nin Temeli Atılıyor

Dezavantajlı gruplarda yer alan vatandaşları sosyal yaşamın içerisine dahil etmeye yönelik projeler geliştiren Yıldırım Belediyesi, engelli vatandaşları dört duvar arasından kurtaracak ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’ni hayata geçiriyor.

Bursa|31.03.2017
Bursa'dan, Cerrahlı üreticiye destek

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, kırsal kalkınmada da kentin önünü açma hedefiyle üreticiyi destekleyen hizmetlerine, İnegöl İlçesi Cerrah’ta yapılan ürün toplama merkezi ile bir yenisi daha eklendi.

Bursa|31.03.2017
Yıldırım’da Pazar Yeri Dönüşüm Projesi

Kentsel dönüşüm projelerini vatandaşların ihtiyaç ve beklentileri üzerine şekillendirdiğini kaydeden Yıldırım Belediyesi, ilçe sakinlerinin talepleri üzerine modern ve hijyenik pazar yerlerini projesine başlıyor.

Bursa|29.03.2017
Yıldırım'ın En Büyük Projesi’nin Startı Verildi

Mevlana-Ulus Kentsel Dönüşüm alanında incelemelerde bulunan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilk etap kapsamında yapılacak 850 konutun 2018’de hak sahiplerine teslim edileceğini ifade etti.

Bursa|23.03.2017
Mudanyalılar Tiyatroda Buluşuyor

Mudanya Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen "Dünya Tiyatro Günü", etkinlikleri ilçede 3 gün boyunca tiyatro rüzgarı estirecek. 27 Mart Pazartesi günü Mudanyalılar “Uşak Kral ve Ötekiler” isimli oyununu ücretsiz izleyebilecek.

Bursa|23.03.2017
Mudanya’nın Tarihi Hamamı Yeniden İlk Günkü İhtişamında

Mudanya’da 1653 yılında inşa edilen ancak zaman içinde harabe hale gelen Hasanpaşa (Hasanbey) Hamamı, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen restorasyonla ilk günkü ihtişamına kavuştu.

Bursa|20.03.2017
Bursa Teferrüç'e Kentsel Dönüşüm

Bursa Yıldırım Belediyesi'nin Teferrüç Mahallesi'nde hayata geçireceği kentsel dönüşüm projesi, Uludağ'ın eteklerindeki plansız yapılaşmanın neden olduğu kötü görüntüleri ortadan kaldıracak.

Bursa|14.03.2017
82 Yaşında Yeniden Görmeye Başladı

Sosyal belediyecilik hizmetleriyle insana dokunmayı ilke edinen Yıldırım Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gözleri görmeyen Emine teyzenin dünyasını aydınlattı.

Bursa|09.03.2017
Kadınlardan Sessiz Yürüyüş

Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Kent Konseyi’nin her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde düzenlediği ‘Kadın Yürüyüşü’ bu yıl 7 kadın işçinin hayatını kaybettiği kaza nedeniyle sessiz yapıldı.

Bursa|09.03.2017
Zeytin Tarlasında Ziyaret Ettiler

Kaymakam Pehlivan ve Başkan Sargın tarlada çalışan kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladılar. Kadınlar protokole ellerinde yaptıkları köy ekmeği ve köy salçası ile çay ikramında bulundular.

Bursa|09.03.2017
Sağlıklı Yaşlanmanın Adresi: Olgun Gençlik Merkezi

Nilüfer Belediyesi tarafından hayata geçirilen Olgun Gençlik Merkezi, Macaristan’da düzenlenen Yıllık Sağlıklı Kentler İş Toplantısı’nda ilgi çeken projeler arasında yer aldı.

Bursa|08.03.2017
Bursalı Çocuklara Spor, Tırla Geliyor

Bursa’nın spor altyapısını güçlendirmek amacıyla amatör kulüplere saha, mahallelere tesis, okullara spor salonları

Bursa|07.03.2017
Yıldırım Kadın Girişimcilerle Ayağa Kalkacak

Girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurularak ilçe ekonomisine artı değer katmasını hedefleyen Yıldırım Belediyesi, uygulamalı girişimcilik eğitimleri ile kadınları üretime ve iş hayatına dahil ediyor.

Bursa|06.03.2017
İznik'te Muhteşem Fetih Coşkusu

İznik'in fethinin 686. yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı. Osman Gazi'nin oğlu Orhan Gazi'nin İznik'i 2 Mart 1331 yılında fethedişi temsili gösterisi İznik Yenişehir Kapı'da fetih selasının verilmesi ile başladı.

Bursa|03.03.2017
Nilüferli Hentbolculardan Öğrencilere “Spor Yapın” Tavsiyesi

Nilüfer Belediyespor Erkek Hentbol Takımı, öğrencilerle buluşarak keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Bursa|02.03.2017
Bursa Kent Konseyi’nde, Kadınlara Hakları Anlatıldı

Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Türk Medeni Kanunu’nun kabul edilişinin 91. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen toplantıda, kanunun resmi nikah, tek eşlilik, seçme ve seçilme hakkı, miras gibi konulardaki detayları paylaşıldı.

Bursa|22.02.2017
Osmangazili Engellilerin Günü Dopdolu Geçiyor

Osmangazi Belediyesi Engelliler Bakım Merkezi (OBAM), engelli çocukları hayata kazandırmak, becerilerini arttırmak ve sosyalleştirmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bursa|13.02.2017
Orhangazi Ailelerin Bakım İhtiyacını Karşılıyor

Orhangazi Belediyesi, ilçe genelinde ihtiyaç sahibi aileler ve yalnız yaşayan yaşlı ailelere Evde Temizlik Hizmeti sunmaya devam ediyor.

Bursa|10.02.2017
Sandıktaki Değerler Sergisi Açıldı

İNESMEK kursiyer ve öğretmenlerinin büyük emekler ile hazırlamış olduğu ‘Sandıktaki Değerler’ Sergisi İnegöl Kent Müzesi sergi salonunda İnegöllülerin ziyaretine açıldı.

Bursa|09.02.2017
Bilardo Dünya Kupası Bursa’da Yapılıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Türkiye Bilardo Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen ve 25 ülkeden 149 önemli sporcunun yarıştığı ‘3 Bant Dünya Kupası’ Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde başladı.

Bursa|08.02.2017
Güneş Enerjili Şarj İstasyonu

Mudanya Belediyesi, güneş enerjisiyle çalışan şarj istasyonlarını ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirdi. İstasyonlar sayesinde cep telefonları ücretsiz olarak şarj edilebilecek.

Bursa|07.02.2017
Huzurevi Sakinleri Ebru İle Huzur Buluyor

Yıldırım Belediyesi, Ali Osman Sönmez Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinlerine yönelik düzenlediği sosyal sorumluluk projeleriyle, yaşlılara yeni hobiler kazandırıyor

Bursa|07.02.2017
Geleceğe Sen de Bir Fidan Dik!

Daha yeşil bir kent için çalışmalarını sürdüren Nilüfer Belediyesi, “Geleceğe Sen de Bir Fidan Dik” sloganıyla bir ayda vatandaşlara 13 bini aşkın fidan dağıttı.

Bursa|03.02.2017
Mudanya Belediyesi’nde Elektronik İmza Dönemi Başlıyor

Mudanya Belediyesi 23 Ocak 2017 tarihi itibariyle Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) ve güvenli e-imza uygulamasına geçiş yapıyor.

Bursa|03.02.2017
Başkan, Vatandaşı Tıraş Etti

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın esnafı tek tek ziyaret ediyor. İlçe esnafını ziyaret ederek, hayırlı işler ve bereketli kazançlar dileyen Sargın, Ömer Erkek Kuaför salonunda usturayı eline alarak, 40 yaşındaki Timur Gider'i tıraş etti

Bursa|01.02.2017
Gürsu Ayvası Dünya Pazarına Açılıyor

Almanya’ya siyah incir, Hollanda’ya deveci armudundan sonra Gürsu Ayvası dünya pazarına açılıyor. Kırsal kalkınmanın sağlanacağı ihracat ile Bursalı çiftçinin yüzü gülecek

Bursa|01.02.2017
Bursa'nın Eski Stadı Meydan Oluyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkım çalışmalarının tamamlandığı Atatürk Stadyumu, Atatürk Meydanı olarak içinde festival müzesi, bisiklet yolu, atletizm pisti, çim sahası ile ayrıcalıklı bir yaşam alanı olarak Bursa’ya kazandırılıyor.

Bursa|25.01.2017
Bursa’nın Fethi Şenlikleri İçin Geri Sayım Başladı

Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 13’üncüsü düzenlenecek olan Osman Gazi’yi Anma ve Bursa’nın Fethi Şenlikleri için hazırlıklar başladı.

Bursa|20.01.2017
Yıldırım’da Çocuk Olmak Ayrıcalık Sağlıyor

Yıldırım Belediyesi, çocuk cimnastik merkezi ile miniklerin bedensel gelişimine katkı sağlarken, çocukların sporla büyümelerine olanak tanıyor.

Bursa|19.01.2017
Öğrenciler Oryantiring Şampiyonası'nda Ter Döktü

Mustafakemalpaşa'nın ev sahipliğinde düzenlenen Bursa Oryantiring Şampiyonası'nda dereceye girenler ödüllerini aldı.

Bursa|17.01.2017
Osmangazi 2017’de Yeni Projelerle

Osmangazi Belediyesi, 2017 yılında gerçekleştirmek istediği projeler ve yürüttüğü çalışmalarla damga vurmaya hazırlanıyor.

Bursa|16.01.2017
Minikler, Kullanılmayan Eşyalarla Resim Yaptı

Nilüfer Belediyesi miniklerin yeteneklerini sergiledikleri ‘Mutfağıma Kış Geldi’ temalı resim sergisine ev sahipliği yaptı

Bursa|13.01.2017
Başkan Türkyılmaz Cem Evi Sözünü Tuttu

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz vatandaşa verdiği sözü tuttu, Siteler Mahallesi’nde bulunan bir arsayı Cem Evi ve Kültür Merkezi yapılması amacıyla Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Merkezi’ne tahsis etti.

Bursa|13.01.2017
Bursa’nın Lezzetleri Yıldırım’da Yarışıyor

Bursa’ya özgü tatlar olan cevizli lokum, cantık ve tahinli pidenin en lezzetlileri Yıldırım'da yarışacak.

Bursa|12.01.2017
Girit Mahallesi’nde Turizmle Değişim Başlıyor

Mudanya Belediye Meclisi’nin Ocak Ayı Olağan Toplantısı’nda onayladığı Mudanya 1/1000 Ölçekli Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı ilçenin turizmine önemli ölçüde katkı sağlayacak.

Bursa|10.01.2017
Kadın ve Çocuk Merkezi'nde 8 Bin Kişiye Eğitim

Nilüfer Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kadın ve Çocuk Merkezi’nin düzenlediği çeşitli atölye çalışmaları ve eğitimlerden iki yılda toplam 8 bin kadın ve çocuk faydalandı

Bursa|10.01.2017
Cumalıkızık Özgün Kimliğine Kavuşuyor

Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk izlerine sahip tarihi değerleri ayağa kaldıran Yıldırım Belediyesi, ilçenin dünyaya açılan penceresi Cumalıkızık’taki restorasyon çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Bursa|09.01.2017
Kadınlar Öğreniyor, Ekonomiye Katkı Sağlıyor

Yıldırım Belediyesi tarafından YIL-MEK merkezlerinde verilen ücretsiz giyim kurslarına katılan Yıldırımlı kadınlar, birbirinden güzel kıyafetler ortaya çıkarıyor.

Bursa|03.01.2017
Keçeyi Uygulamalı Olarak Öğrendiler

NİLSEM; geçmişte kültürümüzün önemli bir parçası olan keçe sanatını yeniden canlandırmak ve günümüzde değerini ortaya çıkarmak amacıyla keçe üretim teknikleri için eğitime başladı

Bursa|30.12.2016
Beklenen Yıldıztepe Projesinde Temeller Atılıyor

Barışın ve Kardeşliğin Başkenti Mudanya’nın vizyonunu değiştirecek olan projeler arasında yer alan Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi Projesi’nde temeller atılıyor.

Bursa|29.12.2016
İznik’i Adım Adım Keşfettiler

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsalda sosyal ve ekonomik kalkınmanın turizmle ivme kazanması adına gerçekleştirilen ‘Büyükşehir ile Adım Adım Doğa’ projesine katılan vatandaşlar, bu kez İznik’i keşfetti.

Bursa|27.12.2016
“Giymiyorsanız Giydirin”

Nilüfer Belediyesi, yükümlülere destek olmak amacıyla Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde "Giymiyorsanız Giydirin" mağazası açtı

Bursa|26.12.2016
Orhangazi Kültür Merkezi İnşaatı Başlıyor

Orhangazi’de Marmarabirlik’e ait eski arsa üzerine yapılacak olan Kültür Merkezi'nin inşaatı başlıyor.

Bursa|26.12.2016
Çocuklar ‘Kralın Diş Ağrısı’na Güldü

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘Kralın Diş Ağrısı’ adlı oyunu ile İnegöl’deki vatandaşlara eğlenceli anlar yaşattı

Bursa|22.12.2016
Çiftçiye Badem Fidanı Desteği

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, kırsal kalkınmaya destek amacıyla üreticilere ücretsiz badem fidanı dağıttı.

Bursa|19.12.2016
Yıldırımlı Kadınlara Bir Spor Merkezi Daha

Yıldırım Belediyesi tarafından 75. Yıl Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Kadın Eğitim ve Spor Merkezi’nde binlerce kadın spor yapma imkanına sahip olacak

Bursa|19.12.2016
Öğrenciler Sordu, Şehrin Yöneticileri Yanıtladı

Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından organize edilen Şehrin Yöneticileri Gençlerle Buluşuyor Etkinlikleri’nin ikincisi Süleyman Şah Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti

Bursa|16.12.2016
Kadın Dernekleri’ne Pastacılık Kursu

Nilüfer Belediyesi ve Bursa Profesyonel Aşçılar ve Pastacılar Derneği organizasyonuyla Nilüfer’deki kadın derneklerine pasta atölyesi düzenlendi. Atölyeye katılan kadınlar birbirinden güzel yılbaşı temalı pasta yaptı.

Bursa|16.12.2016
Online Eğitim Dönemi Başlıyor

Mustafakemalpaşa Belediyesi, öğrencilere destek olmak için hazırladığı ' Ücretsiz Online Eğitim Sistemi'ni hizmete sundu.

Bursa|14.12.2016
Bursa Karla Kesintisiz Mücadele Ediyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi 17 ilçede sürdürdüğü karla mücadele çalışmalarında gece boyunca kapanan 52 mahalle yolunu trafiğe açtı

Bursa|14.12.2016
Bilim Ayağınıza Geldi

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’ne (BTM) gelemeyen öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Bilim Her Yerde’ projesiyle bulundukları bölgelerde deney imkanına kavuşuyor.

Bursa|12.12.2016
Osmangazi’deki Okullara Hizmet Yağmuru

Eğitime Yüzde Yüz Destek’ kampanyası kapsamında ilçedeki okullara yatırımlarını sürdüren belediyemiz, Muradiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bahçesine istinat duvarı örerken, öğrencilerin güvenliği için de bahçeyi demir ferforje ile kapladı.

Bursa|08.12.2016
Nilüfer’de Ağaç Kardeşliği

TEMA Vakfı’nın Ağaç Kardeşliği projesi Nilüfer Belediyesi’nin desteğiyle Bursa’da da hayat buldu. Proje kapsamında çocukların evde yetiştirdiği fidanlar toprakla buluştu.

Bursa|08.12.2016
Nilüfer’in Kadın Derneklerine Desteği Artıyor

Nilüfer Belediyesi, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nde, kadın dernekleriyle işbirliğini güçlendirmek için önemli bir adım attı.

Bursa|06.12.2016
Osmangazili Sporculardan Büyük Başarı

Osmangazi Belediyespor Judo Takımı sporcularımız Antalya’da düzenlenen Büyükler Türkiye Şampiyonası’nın ilk gününde 4 madalya kazandı.

Bursa|02.12.2016
Çocuklar Kendileri İçin Sokak Tasarlıyor

Nilüfer Belediyesi, çocukların, sokak oyunlarını gönüllerince oynayabilecekleri Çocuk Sokağı Projesi’ni hayata geçirmeye hazırlanıyor. Çocuk Sokağı’nın tasarımını 6 yaş grubundaki çocuklar yapacak.

Bursa|01.12.2016
Uğur Böcekleri Maharetlerini Sergiledi

Mustafakemalpaşa Belediyesi Uğur Böceği Kültür Merkezi yaz kurslarında eğitim gören öğrencilerin hazırladığı sergi, düzenlenen törenle açıldı

Bursa|01.12.2016
Köy Kadınlarına Özel Üretim Binası Açıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nce Yolçatı Üreten Kadın Derneği için yaptırılan yönetim ve üretim binası hizmet vermeye başladı

Bursa|30.11.2016
Bizim Ev Katılımcılarından Çok Özel Sergi

Nilüfer Belediyesi Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi Fotoğraf Atölyesi’nde eğitim alan bireyler, eserlerini “Işığımdaki Dünya” adlı sergiyle beğeniye sundu.

Bursa|28.11.2016
Büyükşehirden Bebekli Annelere Özel Hizmet

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Orhangazi’de Cumhuriyet Alanına yerleştirilen ve uzun zamandır hizmet vermeye devam eden Bebek Bakım ve Emzirme Kabini, Orhangazili bebekli annelerin en önemli ihtiyaçlarından birisine yanıt veriyor.

Bursa|24.11.2016
Nilüfer Kadın İstihdamına Devam Ediyor

Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen Kalıcı Makyaj Tekniği ve Mikro Pigmentasyon Eğitimi’nin ikinci dönem kursu başladı

Bursa|23.11.2016
Yıldırım'dan Eğitim Desteği Devam Ediyor

23-24 Kasım tarihlerinde Türkiye genelinde yaklaşık 1,4 milyon, Yıldırım’da ise 8 bin 850 8. sınıf öğrencisi 2016 - 2017 eğitim öğretim yılı ilk döneminde gerçekleşecek TEOG 1 sınavında ter dökecek.

Bursa|22.11.2016
Sokak Hayvanları Aç Kalmıyor

Sokak hayvanlarına bakım, tedavi ve barınma imkanı sağlayan Yıldırım Belediyesi, yaklaşan kış ayları öncesi oluşturduğu beslenme odaklarıyla yiyecek desteği sağlıyor.

Bursa|17.11.2016
Mustafakemalpaşa'da Toplu Sünnet Heyecanı

Mustafakemalpaşa Belediyesi'nin bu yıl 2.'sini düzenlediği Toplu Sünnet Şöleni'nde 48 çocuk Cumhuriyet Bayramı'nda delikanlılığa ilk adımını attı.

Bursa|04.11.2016
Biri, Temizlik Araçlarını İzliyor

Yıldırım Belediyesi "Araç Takip Sistemi" ile temizlik araçlarını 7/24 uydu üzerinden kontrol ediyor

Bursa|02.11.2016
Nilüfer Fotoğraf Müzesi Kapılarını Açıyor

Nilüfer Belediyesi tarafından kurulan “Mysia Fotoğraf Müzesi” kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Bursa|31.10.2016
409 Öğrenci Cumhuriyet İçin Koştu

Nilüfer Belediyesi, Cumhuriyetin 93. yıl dönümü kutlamalarına Okullar Arası Cumhuriyet Koşusu ile başladı. FSM Bulvarı’ndan İhsaniye Cumhuriyet Meydanı’na kadar olan parkurda düzenlenen koşuya katılan 409 öğrenci kıyasıya mücadele etti.

Bursa|26.10.2016
Spor Şehri Yıldırım Kupaya Koştu

Amatör sporlara yaptığı yatırımlarla ‘Spor Şehri Yıldırım’ hedefine uygun adım ilerleyen Yıldırım Belediyesi, yurt içi organizasyonlardaki başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Bursa|19.10.2016
OSMEK Büyümeye Devam Ediyor

Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’na (OSMEK) gösterilen ilgi yeni branşlarda kursların açılmasını sağladı. 7 yıldır faaliyet gösteren ve bu güne kadar binlerce kişinin faydalandığı OSMEK, bu yıl daha da büyüyerek 46 farklı branşta vatandaşlara hizmet verecek.

Bursa|19.10.2016
Aşure İkramı Başkan Altepe’den

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Uzur Çarşı esnafı tarafından her yıl Muharrem Ayı’nda düzenlenen ‘aşure’ etkinliğine katıldı

Bursa|19.10.2016
Yıldırım’dan İhtiyaç Sahiplerine Güzel Proje

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren ‘Paylaşım Atölyesi’nde incelemelerde bulundu.

Bursa|18.10.2016
Başkan Bozbey Personele Aşure Dağıttı

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Muharrem ayı kapsamında belediye personeline ve vatandaşlara aşure dağıttı.

Bursa|18.10.2016
Öğrenciler Hayvan Barınağına Akın Etti

Mustafakemalpaşa Balibey İlkokulu öğrencileri, Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti.

Bursa|18.10.2016
Geleceğine Pedal Çevir

Bursa’da huzurun sağlanması yönünde her geçen gün birbirinden farklı projeleri hizmete alan Büyükşehir Belediyesi, 18 yaşın altında suça sürüklenerek cezaevine düşen bireylerin toplumsal hayata kazandırılması için dezavantajlı 100 kişiye bisiklet ile kask hediye etti.

Bursa|14.10.2016
1 Pati 1 Aşk

HAÇİKO Derneği kurucusu Ömür Gedik, Nilüfer Belediyesi desteğiyle düzenlenen '' 1 Pati 1 Aşk'' projesi kapsamında hayvanseverlerle buluştu.

Bursa|11.10.2016
Yıldırım Muhteşem Geceye Hazırlanıyor

Yıldırım Belediyesi sosyal hayatın son iki yıldaki en güzel rengi olan kültür sanat sezonunu bu sene muhteşem bir geceyle açılmaya hazırlanıyor

Bursa|07.10.2016
Nilüfer'de Çalı Köy Filmleri Festvali

Türk sinemasının ilk köy filmi olan Aysel Bataklı Damın Kızı filmine set olan Nilüfer’in Çalı Mahallesi, Köy Filmleri Festivali’ne ev sahipliği yaptı.

Bursa|06.10.2016
Bursalı Öğrencilere Başarı Hediyesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, ‘Sağlıklı Nesiller Daha Yeşil Bursa’ projesi kapsamında başarı gösteren 5500 öğrenciye bisiklet hediye etti.

Bursa|05.10.2016
Nilüferlilerin Panayır Coşkusu

Nilüfer Belediyesi tarafından bu yıl 6’ıncısı düzenlenen Görükle Balkan Panayırı renkli görüntülere sahne oluyor. Panayır coşkusunun yaşandığı etkinlikte yerli ve yabancı çok sayıda sanatçı da katılımcılara eğlenceli saatler yaşatıyor.

Bursa|04.10.2016
Hollanda’ya Yenişehir Biberi İhracatı Başladı

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da üretilen ürünlerin dünya pazarlarında yer bulması ile çiftçi gelirlerinin daha da artacağını belirterek, çiftçiye destek yatırımlarının artarak devam edeceğini söyledi.

Bursa|03.10.2016
Yıldırım’da Pazar Yerine Sıkı Denetim

Pazar esnafının çalışma şartlarını yerinde inceleyen Başkan Edebali, vatandaşa daha iyi bir hizmet sağlayabilmek için çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

Bursa|30.09.2016
Nilüferli Görme Engelli Sporcular 2. Lig’e Yükseldi

Nilüfer Belediyesi Görme Engelli Spor Kulübü BUGES Pilot Takımı, goalball ve futsalda 2. Lig’e yükseldi.

Bursa|29.09.2016
Dostluk ve Barış İçin Pedal Çevirdiler

Tophane ve Mudanya Rotary Kulüpleri’nin organize ettiği, Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Kent Konseyi ve Mudanya Belediyesi’nin sponsorluğunda

Bursa|27.09.2016
Yöresel Tatlar Yarışıyor

Nilüfer Belediyesi’nin bu yıl 10’uncu kez düzenleyeceği Misi Yerel Lezzetler Şenliği’nde yöresel tatlar yaşatılacak.

Bursa|23.09.2016
TVF Pro Beach Tour Nilüfer Etabı Başlıyor

Nilüfer Belediyesi, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) işbirliğiyle düzenlenen Pro Beach Tour Türkiye Plaj Voleybolu Nilüfer Etabı serisine ev sahipliği yapacak.

Bursa|21.09.2016
Büyükşehirli Satranççıdan Altın Madalya

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Satranç Sporcusu Gülnar Mammadova Dünya Satranç Olimpiyatı’nda Altın Madalya’nın sahibi oldu.

Bursa|21.09.2016
Karsak Meydanı Cazibe Merkezi Olacak

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Kent Estetiğine uyumlu yeni bir meydanın daha ilçeye kazandırılacağını vurgulayarak, Orhangazi Caddesi, Ilıca Caddesi ve İstiklal Caddesinin kesiştiği yerde bulunan Karsak Bölgesinde kamulaştırılan kahvehanenin ardından, tuvaletin ve eski trafo binasının da yıkımının gerçekleştirildiğini söyledi.

Bursa|20.09.2016
Nilüfer Belediyesi Kütüphane Eğitimi Aldı

Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri çalışanları Hacettepe Üniversitesi Teknokent-Teknoloji Transfer Merkezi’nce düzenlenen Herkes İçin Kütüphane (HIK) Programı’na katılarak vatandaşa daha iyi hizmet için eğitim aldı.

Bursa|09.09.2016
Yıldırım’da Engeller Kalkıyor

Sosyal Belediyecilik anlayışı ile hizmetlerinin odağına insanı koyan Yıldırım Belediyesi, engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak adına çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde yer alan Engelsiz Masa ile ilçede yaşayan engellilerin sorunlarına çözüm bulunuyor.

Bursa|07.09.2016
Müzik Festivalinde Harikalar Diyarı

Nilüfer Kent Konseyi, Balat Atatürk Ormanı’nda devam eden Nilüfer Müzik Festivali alanında Harikalar Diyarı’nı oluşturdu. Eğlenceli atölye ve yarışların düzenlendiği Nilüfer Kent Konseyi alanında toplanan gençler hem kaynaşıyor hem de öğreniyor.

Bursa|06.09.2016
Yıldırım Çocukları Özenle Yetiştiriyor

Geleceğin Yıldırım'ını inşa etmenin yolunun sağlıklı, donanımlı ve mutlu nesiller yetiştirmekle mümkün olduğunun bilincindeki Yıldırım Belediyesi, çocukların eğitimine katkı sağlamaya devam ediyor.

Bursa|05.09.2016
Büyükşehir İle Erkekliğe İlk Adım

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen sünnet şöleninde bu yıl 17 ilçede belirlenen, aralarında Suriyeli ve Türkmenler ile Türki Cumhuriyetlerden gelerek Bursa'da yaşayan çocukların da bulunduğu toplam 1500 çocuk erkekliğe ilk adımı attı.

Bursa|05.09.2016
Büyükşehir’den Muhtarlara Teknoloji Desteği

Bursa Büyükşehir Belediyesi, İnegöl İlçesi’ndeki 111 muhtarlığa, işlerin daha hızlı yürümesi ve kırsal kesimin de teknolojiyle buluşması amacıyla bilgisayar ve yazıcı hediye etti.

Bursa|02.09.2016
‘’Minikler Futbol Şenliği’’ Açılışını Gerçekleştirdi

Altınşehir Gençlik ve Spor Kulübü tarafından düzenlenen “Minikler Futbol Şenliği” açılışı Bursasporlu eski yıldızlar ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in katılımı ile gerçekleşti.

Bursa|31.08.2016
Nilüfer’den Kız Öğrenci Yurdu

Odak noktalarından biri de “sosyal belediyecilik” olan Nilüfer Belediyesi, bu alandaki çalışmalarıyla örnek oluyor.

Bursa|24.08.2016
Bursa’da Artık Metrobüs Üretiliyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, büyükşehir belediyesi bürokratlarıyla birlikte Bursa’daki ilk yerli metrobüs üretimini yapan AKIA firmasının Kestel Kale Mahallesi’nde bulunan fabrikasında inceleme yaptı.

Bursa|23.08.2016
Giysi Kumbarası İle ‘’Giymiyorsan Giydir’’

Mustafakemalpaşa Belediyesi, ömrünü tamamlamış kıyafetlerin çöpe atılmasını önleyerek geri dönüştürülmesini sağlayacak yeni bir projeyi hayata geçirdi.

Bursa|19.08.2016
Kapaya Rahvanda Kadınların Yarışı

Türkiye’de ilk kez kadınlar özel kategorisine de yer verilen 25. Kayapa Rahvan At Yarışları nefes kesen görüntülere sahne oldu.

Bursa|18.08.2016
Osmangazi Engelli Vatandaşlarını Sosyalleştiriyor

Osmangazi Belediyesinin Engelli bakım merkezi OBAM’da eğitim gören engelli vatandaşlar, Bilim ve Teknoloji Merkezi’ni gezerek bilim adamları ve yapılan icatlar hakkında bilgi sahibi olma fırsatı buldu.

Bursa|15.08.2016
Uludağ Artık Yazın Da İlgi Merkezi

Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Uludağ, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla artık yaz aylarında da gelinmesi gereken önemli bir cazibe merkezi haline geldi.

Bursa|12.08.2016
Nilüfer Engellilere Hasat Mutluluğu Yaşattı

Nilüfer Belediyesi Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi katılımcıları, Nilüfer Küçük Ölçekli Kent Bostanları’nda yetiştirdikleri ürünlerin hasadını yaptı.

Bursa|09.08.2016
Tekvandoda Engeller Yine Aşıldı

Engelli spor branşlarına büyük yatırımlar yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü, Engelliler Türkiye Şampiyonlarında birçok branşta şampiyonluklar kazanmayı sürdürüyor.

Bursa|09.08.2016
Organik Çilek Ve Enginarın Merkezi Nilüfer

Nilüfer Belediyesi’nin doğaya ve tarıma verdiği önemi belirten Ekoköy Projesi meyve vermeye başladı.

Bursa|05.08.2016
Nilüfer’den Türkiye Şampiyonluğu

Yalova’da düzenlenen Dağ Bisikleti 2016 Türkiye Şampiyonası’na katılan Nilüfer Belediyespor’un başarılı bisikletçisi Samet Bulut, U15 kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu.

Bursa|29.07.2016
‘Barışın Çocukları’ İle Düşünce Atölyesi Başladı

Nilüfer Belediyesi'nin "barışın çocukları" projesi kapsamında 4 Eylül'e kadar 48 mahallede gerçekleştirilecek Düşünce Atölyesi'nde çocukların sorun çözme yolunda mantık kullanmaları ve kendi fikirleri üzerinde düşünmeleri amaçlanıyor.

Bursa|28.07.2016
Büyükşehir Kentleri Güzelleştiriyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kenti sağlıklı ve modern bir geleceğe taşıyan çalışmaları kapsamında İnegöl Yenice’de uzun zamandır beklenen yol düzenleme ve asfalt çalışmalarının gerçekleştirildiğini söyledi.

Bursa|27.07.2016
Başkan Çağlayan Yeni Devlet Hastanesini Gezdi

Orhangazi’de yapımına 2 yıl önce başlanan Orhangazi Devlet Hastanesi’nin yeni binası hizmet vermeye başladı

Bursa|27.07.2016
Nilüfer'den Kadınlara Girişimcilik Eğitimi

Nilüfer Belediyesi, kadın istihdamını artırmak amacıyla Uludağ Soroptimist Kulübü ve KOSGEB işbirliğiyle Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başlattı.

Bursa|26.07.2016
‘’Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz’’

Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri’nde bu yıl altıncısı düzenlenen ‘Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz’ etkinliği çocuk ve ebeveynlerin katılımıyla başladı. Etkinliğin ilk gününe katılan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, çocuklara kitap okudu.

Bursa|22.07.2016
Bursalı Antikaseverler Artık Nilüfer’de Buluşacak

Eski eşya meraklılarını aynı çatı altında toplayan Nilüfer Antika Pazarı faaliyete geçti. İhsaniye Kapalı Pazaryeri’nde açılan ve Bursa’nın yanı sıra 9 ilden de esnafın ürününü sergilediği antika pazarı ilk günden yoğun ilgi gördü.

Bursa|20.07.2016
Nilüfer Belediyesi'nden En Güzel Bahçeye Ödül

Nilüfer Belediyesi’nin halkı yeşile özendirmek, özlenen yeşil Bursa’yı yeniden inşa etmek amacıyla 17 yıldır düzenlediği En Güzel Bahçe Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buldu

Bursa|19.07.2016
630 Yıllık Eser Özgün Kimliğine Kavuştu

Bursa’ya değer katan hizmetlerini kentin tüm ilçelerine taşıyan Büyükşehir Belediyesi tarafından İznik’te restorasyonu tamamlanan Yeşil Camii, ibadete dualarla açıldı.

Bursa|18.07.2016
Nilüfer’de Film İzlemek Yazın Daha Güzel

Nilüfer Belediyesi bu yaz da sinema keyfini yaşatıyor. Cem Yılmaz’ın rol aldığı İftarlık Gazoz filmi, Ahmetyesevi Mahallesi’nde seyirci ile buluştu. Gezici Sinema, 29 Ağustos’a kadar her akşam bir mahalleye konuk oluyor.

Bursa|13.07.2016
Nilüfer Belediyesi’nden Yabancı Öğrencilere İftar

Türk Diyanet Vakfı katkılarıyla Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde eğitim gören yabancı uyruklu öğrenciler, Nilüfer Belediyesi’nin iftarında buluştu.

Bursa|01.07.2016
Onlar İçin Bir Kap Su

Yıldırım Belediyesi, sokak hayvanlarının kendi doğal ortamlarında yaşamlarını sürdürebilmesi amacıyla etkin çalışmalar yürütmeye devam ediyor.

Bursa|29.06.2016
Gürsu Tertemiz Olacak

Gürsu Belediyesi kentin temizliği adına yürüttüğü çalışmaları sürdürüyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ise bu anlamda destekleri tam.

Bursa|27.06.2016
Hedef 45 Km Asfalt

Yaz sezonuyla birlikte yol asfalt çalışmalarına hız kazandıran Nilüfer Belediyesi, yıl boyunca toplam 45 kilometre asfalt çalışması yapmayı hedefliyor.

Bursa|27.06.2016
Gönül Köprüsü

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Gönül Köprüsü” projesi kapsamında Batman’ın Kozluk Belediyesi’ni ziyaret etti. İlçede, sivil toplum kuruluşları ve bölge esnafı ile de bir araya gelen Başkan Dündar, Kozluk ile bundan sonrada ilişkileri sürdürerek kendilerine destek olacaklarını söyledi.

Bursa|22.06.2016
Bosna Hersek İle İşbirliği Protokolü

Nilüfer Belediyesi ile Bosna Hersek’in Zavidovici Belediyesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Eğitime verdiği destek ile bilinen Nilüfer Belediyesi Protokol kapsamında Zavidovici kentindeki Kovaçi İlköğretim Okulu’nun spor salonunu yenileyecek.

Bursa|22.06.2016
Personel İstihdam Ediliyor

Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında temizlik ve çevre düzenleme işlerinde geçici süreyle istihdam edilecek personel belirlendi.

Bursa|21.06.2016
Karne Sevinci Başkan Edebali İle Yaşandı

Ahmet Hamdi Tanpınar İlkokulu öğrencilerinin daveti üzerine karne dağıtım törenine katılan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, miniklerin sevincine ortak oldu.

Bursa|20.06.2016
Atölyeden Beyaz Perdeye

Nilüfer Belediyesi ‘’Haydi çocuklar film çekmeye’’ dedi , henüz ilkokul ve ortaokul öğrencisi olan genç yetenekler film çekti. Öğrencilerin çektikleri filmler, Konak Kültürevi’nde beyaz perdeye taşındı. Çocuklar kendi filmlerini heyecan dolu gözlerle izledi.

Bursa|20.06.2016
Özel Öğrencilere Bozbey'den Bisiklet

Nilüfer Belediyesi'nin ''Bisiklet Dağıtım Şenliği'' 11 yıldır olduğu gibi bu sene de ''En Çalışkan Kim'' sloganı ile devam ediyor. Özel eğitim okullarındaki başarılı öğrencilere karne hediyesi olarak Başkan Mustafa Özbey tarafından bisiklet hediye edildi.

Bursa|17.06.2016
Özel Öğrencilere, Özel Bisikletler

“Bisiklet Dağıtım Şenliği” kapsamında Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, özel eğitim okullarında eğitim gören başarılı öğrencilere karne hediyesi olarak bisiklet hediye etti.

Bursa|16.06.2016
Bu Yaz Yıldırımlı Çocuklar Çok Eğlenecek

Çocukların tatilde de keyifli vakit geçirmelerini isteyen Yıldırım Belediyesi, binlerce çocuğa spor eğitimi verecek. Futbol, cimnastik, basketbol, karate, yüzme, fıtness, masa tenisi, tekvando, voleybol, satranç, tenis, atletizm, boks, dağcılık, güreş ve halter olmak üzere 16 branşta düzenlenecek olan yaz spor okullarının kayıtları başladı.

Bursa|15.06.2016
Atık Pilleri Toplayıp Ödülü Kaptılar

6 ayda toplam 2 bin kilogram atık pil toplayan Nesrin Fuat Bursalı İlkokulu öğrencileri, Nilüfer Belediyesi tarafından ödüllendirildi.

Bursa|15.06.2016
Orhangazi’de İlaçlı Mücadele Başladı

Yaz aylarının kabusu olan karasinek ve sivrisinek ile mücadele için Orhangazi Belediyesi çalışmalarına start verdi.

Bursa|14.06.2016
Demirtaşpaşa İlkokulu'nun Çevresi Yenilenecek

Bursa’nın daha yaşanabilir ve sağlıklı bir kent olması hedefiyle çalışmalarına devam eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Demirtaşpaşa İlkokulu’nun yenilenmesi için start verdi.

Bursa|10.06.2016
Somuncu Baba Fırını Açıldı

Osmangazi Belediyesi tarafından restore edilerek yeniden ayağa kaldırılan Somuncu Baba Evi ve Fırını, Ramazan ayının ilk iftarı ile birlikte hizmete açıldı.

Bursa|09.06.2016
Yıldırım'da ‘Seccadeni Al Gel’

Yıldırım Belediyesi ve Yıldırım İlçe Müftülüğü’nün ortak çalışmasıyla Emirsultan Meydanı’nda, ‘Seccadeni Al Gel’ adlıyla gerçekleştirilen teravih namazında Yıldırımlılar, Ramazan ayının manevi iklimini yaşadı.

Bursa|08.06.2016
Bursa'da 101 Bisikletçinin Azmi

Bursalı 101 bisikletçi, Bursa’dan Çanakkale Kireçtepe’ye kadar pedal çevirdi. Ortaya bir hayli renkli görüntüler çıktı.

Bursa|08.06.2016
BESAŞ Ramazan Pidesi 1.50 TL

Bursa Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden BESAŞ, her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da pide üretimi gerçekleştirecek.

Bursa|02.06.2016
Ev Hanımlarına Pedagoji Eğitimi

Osmangazi Belediyesi’nin 16 vizyon projelerinden biri olan ve geçtiğimiz yıl Mehmet Akif Mahallesi’nde hizmete açılan ilk Bilgi Evi’nde düzenlenen pedagojik eğitimlere 50’ye yakın kursiyer katıldı.

Bursa|31.05.2016
Gürsu’da Yaz Kış Havuz Keyfi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 yıl önce yaptırılan Gürsu Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun çatısı yeniden dizayn edilirken, bölge halkına daha konforlu bir ortamda spor yapma imkanı sağlandı.

Bursa|30.05.2016
Yıldırım Belediyesi ‘Başkanlık Kupası’ Tamamlandı

Yıldırım Belediyesi’nin ilk kez düzenlediği, 36 ilk ve ortaokuldan 2004 - 2006 doğumlu öğrencilerin mücadele ettiği futbol turnuvası, nefes kesen mücadelelere sahne oldu.

Bursa|30.05.2016
Bursa Camii’nde Katlar Yükseliyor

Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Bursalı işadamları tarafından Kırcaali’de inşa edilen ve Bulgaristan’ın en büyük mabedi olma özelliğini taşıyacak Bursa Camii’nde kat çalışmaları başladı.

Bursa|26.05.2016
Osmangazi Belediyesi Engellileri Gezdirdi

Osmangazi Belediyesi, Osmangazi Engelliler Bakım Merkezi (OBAM)’da eğitim gören engelli vatandaşlar ve aileleri için İstanbul gezisi düzenledi. İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerini gezen engelli vatandaşlar, aileleriyle birlikte güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadı.

Bursa|23.05.2016
Belediye Binası Çinilerle Süslendi

İznik Belediyesi girişimleri ile başlatılan Çinili Belediye Binası çalışmalarında son aşamaya gelindi.

Bursa|19.05.2016
Kent Girişleri Estetikle Buluşuyor

Cephe sağlıklaştırma çalışmalarına kent merkezinden sonra kent girişlerindeki ana arterlerde de devam ediliyor

Bursa|19.05.2016
Çapa Tutan Eller İpeğe Hayat Veriyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin meslek edindirme kursları sayesinde düne kadar ellerinde çapa bağ bahçe işlerinde çalışan Akalanlı kadınlar, şimdi ise dokuma tezgahı başında Bursa ipeğine hayat veriyor.

Bursa|16.05.2016
Yıldırım Büyükşehir İle Yeşilleniyor

Bursa’yı daha yaşanabilir, daha yeşil ve daha sağlıklı bir kent hale getirmek amacıyla özellikli çalışmalara imzasını atan Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım İlçesi’nin Vakıf Mahallesi’ne 250 bin metrekarelik bir sağlıklı yaşam alanı kazandırıyor.

Bursa|13.05.2016
Yıldırım’ın Sporcularına Madalya

Spora ve sporcuya verdiği destekle ilçedeki sportif kalkındırmayı hızlandıran Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, başarılı sporcuları onurlandırmayı sürdürüyor

Bursa|06.05.2016
Yıldırım Geri Dönüşüme Destek Veriyor

Cam atıkların geri dönüşüme kazandırılmasında Avrupa standartlarını yakalayan ilk kurum olan Yıldırım Belediyesi, ilçede hizmet veren kahvehane ve çay ocaklarına cam ambalaj atık toplama kutusunun dağıtımına başlayarak yine bir ilke imza attı.

Bursa|29.04.2016
Bursa´nın ´Afrika´ Teması Genişliyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği yatırımlarla adeta ‘Afrika Savanası’ görünümü veren Bursa Hayvanat Bahçesi’nde, fog ve penguen barınaklarının yapım aşamasında da sona gelindi.

Bursa|28.04.2016
Bu Şenlikte Sadece Bilim Konuşulacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BEBKA tarafından Türk Hava Yolları’nın ana sponsorluğunda 6-7-8 Mayıs tarihlerinde Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin ev sahipliğinde yapılacak

Bursa|27.04.2016
Ölümsüz Yazar Nilüfer’de Unutulmadı

5. Nilüfer Tiyatro Festivali’nde, İngiliz edebiyatı denince akla gelen ilk isimlerden olan yazar William Shakespeare de unutulmadı. Romantik yazar ölüm yıldönümü nedeniyle festival kapsamında düzenlenen “Shakespeare Şarkıları” ile anıldı.

Bursa|26.04.2016
‘İdeal şehir Yıldırım’

‘İdeal şehir Yıldırım’ anlayışıyla hizmetlerini sürdüren Yıldırım Belediyesi, ilçe sakinlerini sağlık hizmetlerine en hızlı şekilde ulaştırıyor.

Bursa|25.04.2016
Kayak İçin Kar Beklemeye Son

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Kent Ormanı’na yapılacak suni kayak pisti ile kayak sporu artık mevsimlerden bağımsız hale geliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe

Bursa|22.04.2016
Çocuklar Nilüfer’de Çok Eğlenecek!

Nilüfer 5. Tiyatro Festivali kapsamında “23 Nisan Ve Çocuk” başlığıyla çocuklara yönelik oyunlar sahnelenmeye başlandı. Çocuklar için sergilenen ilk oyun olan Nasreddin Hoca minik izleyenleri gülmekten kırdı geçirdi.

Bursa|21.04.2016
Büyükşehir’den İnegölspor’a Modern Tesis

Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl takım otobüsü hediye ettiği İnegölspor’a şimdi de modern bir spor kompleksi hediye ediyor.

Bursa|12.04.2016
Sinek Üreme Yatakları Kurutuluyor

Sinek ve haşere ile mücadele çalışmalarını kış aylarında da etkin bir biçimde sürdüren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, içinde biriken sular yüzünden önemli bir üreme kaynağı olan eski araç lastiklerini toplayarak, hem sinekle mücadele yapıyor hem de geri dönüşümle ekonomiye katkı sağlıyor.

Bursa|06.04.2016
Yıldırım Belediyesi ‘Can’ Verdi

Sosyal belediyecilik alanında yaptığı atılımlarla dikkat çeken Yıldırım Belediyesi, örnek bir çalışmaya daha imza attı.

Bursa|06.04.2016
Osmangazi Çiçek Açtı

Havaların ısınmasıyla birlikte Osmangazi Belediyesi’nin ilçenin dört bir yanına diktiği lale soğanları çiçek açtı. Laleler, rengarenk görüntüleriyle baharın müjdecisi oldu.

Bursa|06.04.2016
Tahir Ağa Kültür Merkezi Ara Güler’in Sergisiyle Açıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek Mudanya’nın kültürel yaşamına kazandırılan Tahir Ağa Kültür Merkezi, usta fotoğraf sanatçısı Ara Güler’in ‘Şehir, Deniz ve İnsan’ temalı fotoğraf sergisiyle açıldı.

Bursa|06.04.2016
Tarladan sofraya BESAŞ Kırmızı Toz Biber

Keles Süt ve Süt Ürünlerinin ardından hizmete açılan Mustafakemalpaşa’daki biber kurutma tesisi ile bölge çiftçisine önemli bir destek sağlayan Büyükşehir Belediyesi, bu tesislerde el değmeden üretilen kırmızı toz biberi de BESAŞ markasıyla tüketici ile buluşturmaya başladı.

Bursa|04.04.2016
Başkan Altepe´ye Teşekkür Belgesi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye ‘eğitim öğretim hayatına sağladığı katkılar nedeniyle’ Milli Eğitim Bakanlığı tarafından teşekkür belgesi verildi.

Bursa|31.03.2016
Gülten Dayıoğlu Kitap Sevgisini Anlattı

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği söyleşiye konuk olan çocuk ve gençlik edebiyatının çınarı Gülten Dayıoğlu, dünyanın en güzel bağımlılığının kitap okumak olduğunu söyledi.

Bursa|30.03.2016
Umurbey Yaza Yeni Yüzüyle Girecek

Gemlik’in tarihi Umurbey Mahallesi’nde Gemlik Belediyesi tarafından yapılan meydan düzenleme çalışmalarına destek veren Büyükşehir Belediyesi, bir asırlık tarihi Umurbey Camii’nde başlattığı restorasyon ve çevre düzenleme projesiyle Umurbey’in yaza yepyeni bir görüntüyle çıkmasını sağlayacak.

Bursa|29.03.2016
Büyükşehir Kırsal Kalkınma İçin Arı Gibi Çalışıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmanın sağlanması, daha kaliteli üretim ve pazarlama imkanlarıyla çiftçinin daha çok kazanması amacıyla yaptığı destekleme çalışmaları kapsamında 154 arı yetiştiricisine 3 bin tane daha plastik kovan altlığı dağıttı.

Bursa|25.03.2016
Yıldırım Evlenme Ehliyet Belgesi Veriyor

Yıldırım Belediyesi, Bursa’da İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşler Genel Müdürlüğü onaylı evlenme ehliyet belgesi veren ilk kurum oldu.

Bursa|25.03.2016
Öğrenciler Daha Yeşil Bir Çevre İçin Fidan Dikti

Nilüfer Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’nün Orman Haftası kapsamında düzenlediği etkinlikte, 18 okuldan çok sayıda öğrenci 220 fidanı toprakla buluşturdu.

Bursa|23.03.2016
Kent Ormanı’na Kayak Pisti

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Kent Ormanı’na 12 ay kullanılabilecek bir ‘Suni Kayak Pisti’ yaptırılacağını söyledi.

Bursa|22.03.2016
Bursa, Gayrimenkulde Dünya Devleri Arasında

Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen ve gayrimenkul sektörünün uluslararası en büyük fuarı olan MİPİM sona erdi.

Bursa|21.03.2016
OBAM’da Engelleri Müzik İle Aşıyorlar

Osmangazi Belediyesi Engelli Bakım Merkezi’nde (OBAM) eğitim gören engelli bireylere, toplumsal uyum yeteneklerinin geliştirilmesi amacıyla müzik eğitimleri veriliyor. Müzik öğretmeni eşliğinde eğitim alan engelli bireyler, öğrendikleri şarkıları 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda düzenlenecek konserde koro ve solo olarak seslendirecek.

Bursa|18.03.2016
Başkan Edebali Gençlerin Yanında

Gençliğe yapılan yatırımın, geleceğin inşasına yapılan yatırım olduğu bilinciyle öğrencilerle buluşan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Nuri Erbak Ortaokulu öğrencilerinin konuğu oldu.

Bursa|17.03.2016
Bursa´ya Havacılık Okulu

Girne Amerikan Üniversitesi yetkilileri, Bursa’ya havacılık okulu kazandırmak için düğmeye bastı

Bursa|14.03.2016
Osmangazi Belediyesi Çalışanları Voleybolda Buluştu

Osmangazi Belediyesi çalışanları arasında dayanışmayı artırmak, personelin yoğun iş stresinden uzaklaşmasını sağlamak amacıyla birimler arası voleybol turnuvası düzenledi.

Bursa|11.03.2016
Hastane Koridorları Sanat Sokağına Dönüştü

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Şube Müdürlüğü ekipleri, hasta çocuklara moral vermek ve hastane ortamını daha renkli hale getirmek için Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin koridorlarını çocukların ilgisini çeken figürlerle adeta sanat sokağına dönüştürdü.

Bursa|10.03.2016
Keramet’e Termal Yatırım

Bursa’nın sahip olduğu tüm doğal değerleri turizme kazandırma hedefinde olan Büyükşehir Belediyesi, Orhangazi ilçesindeki Keramet kaplıcalarını da ayrıcalıklı bir projeyle ülke vitrine çıkaracak

Bursa|09.03.2016
Küçük Astronotlar “Mars’ta Bir Gece” Geçirdi

Bursa Bilim Teknoloji Merkezi’nde “Mars’ta bir gece” adı altında düzenlenen etkinliğe katılan 50’ye yakın uzay ve havacılık meraklısı öğrenci, geceyi merkezdeki çadırlarda geçirdi, teleskopla gökyüzünü inceledi

Bursa|08.03.2016
Bursa´da Sırada Tank Üretimi Var

Bursa’da tramvay, metro ve hızlı tren derken uçak üretimine geçildiğini, tank üretimi için de hazırlıkların yapıldığını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, atılan adımlarla birlikte kentin Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda öncü olacağını söyledi.

Bursa|03.03.2016
Yörük Türkmen’den Başkan Kurtulan’a Ziyaret

Bursa Ertuğrul Gazi ve Osmangazi Yörük Türkmen Derneği'nin yeni yönetimi Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan'a nezaket ziyaretinde bulundu.

Bursa|02.03.2016
Beylik Hanı Çatı Aşamasında

Bursa’yı çağdaş bir geleceğe taşırken kentin kültürel değerlerini de gün yüzüne çıkaran Büyükşehir Belediyesi, İnegöl Beylik Han’da sürdürdüğü restorasyon çalışmalarını çatı aşamasına getirdi.

Bursa|02.03.2016
Başkan Edebali Doğa Yürüyüşü Yaptı

Doğanın korunması ve spor ile sağlıklı yaşama önem veren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, yeşilin eşsiz güzelliklerinin yansıması olan Yıldırım’da ‘Doğaya Saygı Yürüyüşü ’ne katıldı.

Bursa|01.03.2016
Büyükşehir Minderde Türkiye Şampiyonu

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü güreş takımı, Ordu’da yapılan U23 Türkiye Serbest Stil Güreş Şampiyonası’nda 45 puanla Türkiye şampiyonu oldu.

Bursa|01.03.2016
Nilüfer Belediyesi’nden Sokak Hayvanları Yararına Konser

Nilüfer Belediyesi, sokak hayvanları yararına konser düzenledi.

Bursa|29.02.2016
Bursa Raylı Üretimde Türkiye’nin Gururu

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin danışmanlığında üç yıl önce raylı sistem araçları üretimine başlayan Durmazlar firması, Türkiye’yi raylı sistem araçları üreten 6 ülkeden biri haline getirirken, tramvay ve metro vagonlarının yanı sıra hızlı tren ekipmanları üretimiyle de Türkiye’nin gururu oldu.

Bursa|29.02.2016
Bursa’nın Gönül Sultanları Osmangazi’de Anılıyor

Osmangazi Belediyesi tarafından iki haftada bir düzenlenen ve Prof. Dr. Mustafa Kara’nın konuşmacı olarak yer aldığı ‘Bursa’nın Gönül Sultanları’ adlı konferansta bu hafta İsmail Hakkı Bursevi’nin hayatı ve eserleri ele alındı.

Bursa|24.02.2016
Raylı Sistem Araç Filosu Güçleniyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin ilk yerli tramvaylarından oluşan 6 araçlık filosuna, çift sürücü kabinli 4 yeni aracı daha ilave etti, önümüzdeki günlerde teslim edilecek 2 araçla birlikte yerli tramvay filosu 12 araca çıkacak.

Bursa|24.02.2016
Kadınlara İstihdam Sağlayacak Yeni Bir Kurs Daha

Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Kalıcı Makyaj Tekniği ve Mikro Pigmentasyon Eğitimi’ başladı. Uzman Pigmenist tarafından verilen eğitim sonunda kadınlar, alacakları belge sayesinde iş sahibi olabilecek.

Bursa|23.02.2016
14 Şubat’a Özel Nikah

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, 14 Şubat Sevgililer Günü’nü nikah tarihi seçen çiftlerin mutluluğuna ortak oldu.

Bursa|15.02.2016
Tarihi Konak Şifa Merkezi Oluyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyon çalışmaları tamamlanma aşamasına getirilen Hisar bölgesindeki 200 yıllık sivil mimarlık örneği tarihi konak Sağlık Ocağı ve 112 Acil Servis İstasyonu olarak bölge halkına hizmet verecek.

Bursa|15.02.2016
Sokak Hayvanlarına Mikroçip Uygulaması

Mudanya Belediyesi Veterinerlik Birimi tarafından merkeze getirilen tüm sokak hayvanlarına mikroçip uygulaması başladı. Bu uygulama ile sokak hayvanlarının sağlık durumlarına ait bilgiler oluşturulan veri tabanında kayıt altına alınacak.

Bursa|12.02.2016
Belediyeden İş Kurana Destek

Mustafakemalpaşa Belediyesi, yeni istihdam alanları oluşturmak ve genç girişimcilerin kendi iş yerlerini açmalarını teşvik etmek amacıyla sürdürdüğü sosyal sorumluluk çalışmalarına hızla devam ediyor.

Bursa|11.02.2016
Bilardo Bursa’ya Heyecan Katıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Türkiye Bilardo Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen ve 18 ülkeden 149 dünya çapında önemli sporcunun katıldığı ‘3 Bant Dünya Kupası’ nefes kesen karşılaşmalara sahne oluyor.

Bursa|04.02.2016
Engelleri El Sanatları Kursu İle Aşıyorlar

Osmangazi Belediyesi Engelli Bakım Merkezi (OBAM)’da eğitim gören engelli gençler, el sanatları ürünleri yaparak bireysel becerilerini geliştiriyor.

Bursa|02.02.2016
Yıldırım’da Kar Bir Başka Güzel

Tarihi ve doğal zenginlikleriyle bin bir güzelliği bünyesinde barındıran Yıldırım’da, kış aylarında etkili olan kar yağışı ilçeye ayrı bir güzellik katıyor.

Bursa|01.02.2016
Bulunmaz Bursa Kumaşı Geri Döndü

Çin’den Avrupa’ya uzanan tarihi İpek Yolu üzerinde asırlarca en önemli merkez olan Bursa, yeniden ipek böceği, koza, ipek ve el dokuma üretimi ile dünya vitrinine çıkıyor.

Bursa|27.01.2016
Yıldırım Belediyesi’nden İşaret Diliyle Hutbe

Engellilere yönelik projeleri ile farkındalık oluşturmaya devam eden Yıldırım Belediyesi, ilçedeki camilerde Cuma namazlarındaki vaaz ve hutbeyi işaret diline çevrilerek engellilere anlatılmasını sağlıyor.

Bursa|27.01.2016
‘Tarihin Ardından’ Programı İlgi Çekiciydi

Yıldırım Belediyesi, ünlü yazar ve televizyon programcısı Serdar Tuncer'in moderatörlüğünü yaptığı 'Tarihin Ardından' programında divan şiiri üstadı Hayati İnanç'ı konuk etti.

Bursa|25.01.2016
Başkanlar Mustafakemalpaşa'da Buluştu

Ak Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Bursa Belediye Başkanları Aylık Koordinasyon Toplantısı Mustafakemalpaşa'da yapıldı.

Bursa|22.01.2016
'Sihirli Kapı' Yıldırım'da Açıldı

Çocuklara ve gençlere yönelik hizmetleri ile fark yaratan Yıldırım Belediyesi, ‘Sihirli Kapı’ oyununu Yıldırımlı çocuklarla buluşturdu.

Bursa|21.01.2016
Başkandan Vatandaşa Akülü Araç

Osmangazi Belediyesi, 3 ay önce yakalandığı kemik erimesi hastalığı nedeniyle belden aşağısı tutmayan 57 yaşındaki Bilal Kuzucu’ya akülü araç hediye etti.

Bursa|19.01.2016
Görükle TSM Korosu’ndan Müzik Ziyafeti

Görükle Türk Sanat Müziği Korosu, SanatMahal’de verdiği konserle izleyenleri hayran bıraktı.

Bursa|18.01.2016
Bilim Severlere Güzel Haber

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi Suriyeli Kozmonot Muhammed Ahmed Faris’i BTM’de bilim severlerle buluşturdu.

Bursa|18.01.2016
Geleneksel Türk Okçuluğunu Öğreniyorlar

Nilüfer Belediyesi ve Kemankeş Geleneksel Türk Okçuluk Derneği iş birliğiyle düzenlenen Geleneksel Türk Okçuluğu kursunda dördüncü dönem mezunları da sertifikalarına kavuştu.

Bursa|12.01.2016
Bursa Dünya Liginde Bir Numara

Dünya genelinde 5 binden fazla kenti yaşam kalitesi standartlarına göre kıyaslayıp her yıl ‘Yaşam Kalitesi En Yüksek Şehirler’ listesi oluşturan numbeo internet sitesinin geçtiğimiz yılki listesine 48’inci sıradan giren Bursa, bu yıl listede 37’inci sıraya yükseldi ve Türkiye’den ilk 50’ye giren tek şehir oldu.

Bursa|12.01.2016
Büyükşehirin Başarılı Sporcuları

Bursa Büyükşehir Belediyesi´nin ev sahipliğinde gerçekleşen, Bursa Satranç İl Birinciliği Turnuvası´nda şampiyon Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün başarılı sporcusu İlkay Koç oldu.

Bursa|08.01.2016
Osmangazi’nin Kış Spor Okulları Başladı

Osmangazi Belediyesi’nin çocukların kış aylarında da sporla iç içe olmalarını sağlamak amacıyla organize ettiği Kış Spor Okulları’nda eğitimler başladı.

Bursa|05.01.2016
Nilüferli Kadınlardan 2016’ya Renkli Karşılama

‘Yeni Yıla Merhaba’ etkinliğinde bir araya gelen Nilüfer Kadın Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği üyeleri, 2016 yılının herkese huzur ve mutluluk getirmesini diledi.

Bursa|30.12.2015
Mustafakemalpaşa’da Yerli Malı Kutlaması

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Yerli Malı Haftası’nı Uğur Böceği Kültür Merkezi kursiyerleri ile birlikte kutladı.

Bursa|30.12.2015
BURFAŞ’ın Kalitesi Dünya Lideri

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden BURFAŞ, kaliteli hizmetleriyle Evrensel Ticaret Liderleri Kulübü tarafından ‘2016 Uluslararası Otel ve Restoran Kalite Ödülü’nü almaya hak kazandı. Ödül töreni, 26 Ocak’ta Madrid’de yapılacak.

Bursa|25.12.2015
Şampiyonlar Yıldırım’dan Çıktı

Yıldırım Belediyesporlu sporcular, Yıldırım’a yeni şampiyonluklar kazandırmaya devam ediyor.

Bursa|23.12.2015
Yeni Zaferlerin Stadyumu Açıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yeni stadyum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törenle şölen havasında açıldı.

Bursa|22.12.2015
Dünyaya Heyecan Veren Stat Açılıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Avrupa Gayrimenkul Ödülleri Yarışması’nda ödüle değer görülen ve İngiltere’nin yüksek tirajlı gazetesi The Telegraph tarafından ‘dünyanın en heyecan verici 10 stat projesi’ arasında gösterilen Bursa Büyükşehir Stadyumu açılıyor.

Bursa|18.12.2015
Başkan Kurtulan’dan Yerinde İnceleme

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin sorumluluk alanları içerisinde bulunan; park, bahçe ve yeşil alanlardaki çalışmalarını inceledi.

Bursa|17.12.2015
Başkan Edebali Onur Belgesi verdi

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, kaybolmaya yüz tutmuş iş kollarından biri olan çömlek ustalığını icra eden ailenin atölyesini ziyaret ederek onur belgesi verdi.

Bursa|15.12.2015
Yıldırım'da Spor Seferberliği

Sağlıklı toplum ve sağlıklı nesillerin yetişmesi için ilçede spor seferberliği başlatan Yıldırım Belediyesi, bu alandaki hizmet zincirine bir halka daha ekledi. İlçedeki kadınları sporla buluşturmak için başlatılan kadın spor merkezlerinden ilki Millet Mahallesi’nde açıldı.

Bursa|14.12.2015
Teknik Üniversiteye Büyükşehir’den Destek

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Teknik Üniversitesi’ni (BTÜ) ziyaret ederek Rektör Prof. Dr. Arif Kandemir’le görüştü.

Bursa|10.12.2015
Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne 1,6 Milyar Bütçe

Bursa’ya yatırımlarıyla değer katan Büyükşehir Belediyesi’nin 2016 yılı gider bütçesi 1 milyar 670 milyon TL, gelir bütçesi ise 1 milyar 370 milyon TL olarak belirlendi, aradaki 300 milyon TL’lik farka borçlanmalarla denklik sağlanacağı belirtildi.

Bursa|09.12.2015
Yıldırım’da Sokak Hayvanları Yalnız Değil

Yıldırım belediyesi tarafından Cumalıkızık'taki Sahipsiz Hayvan Bakım Evi ve Tedavi Merkezi'nde bakıma alınan hayvanlar daha sonra sahiplendiriliyor.

Bursa|08.12.2015
Yıldırım’dan Engellilere Tekerlekli Sandalye

Yıldırım Belediyesi 3 Aralık Engelliler Günü Sebebiyle bugün engellilere tekerlekli sandalye hediye edecek.

Bursa|03.12.2015
Hükümet Konağı İçin Geri Sayım Başladı

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, yeni Hükümet Konağı'nın 2016 yılının son aylarında tamamlanacağını söyledi.

Bursa|03.12.2015
Yıldırım Belediyesi Vatandaşın Yanında

Yıldırım Belediyesi kentte yaşayan vatandaşların istek ve önerilerini çözmek amaçlı 444 16 02 numaralı hattı kesintisiz olarak kullanmaya devam ediyor.

Bursa|01.12.2015
Vosvoslar Kadına Şiddete Dikkat Çekti

Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Kent Konseyi, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” etkinlikleri kapsamında vosvos turu düzenledi.

Bursa|01.12.2015
Bursa’da Dağcılık Gelişiyor

Uludağ’da yaklaşık 80 yıl önce yapılan ve bakımsızlık yüzünden kullanılamaz hale gelen dağcı sığınma evini gerekli düzenlemelerin ardından yeniden kullanıma açan Büyükşehir Belediyesi, dağcılık sporunun daha da gelişmesi için kulüplere malzeme desteği yaptı.

Bursa|30.11.2015
Timsah Arena'da Başkanlar Sahaya Çıktı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Meclisi, Bursa Büyükşehir Belediyesi Timsah Arena’da düzenlenen gösteri maçında sahaya çıktılar.

Bursa|27.11.2015
Yıldırım'da Kaçak Yapıyla Mücadele

‘Yeni Yıldırım’ı oluşturmak hedefiyle başlattığı sosyal ve fiziksel projelerle kısa sürede ilçenin çehresini değiştiren Yıldırım Belediyesi, özellikle kaçak yapıyla mücadele konusunda taviz vermiyor.

Bursa|26.11.2015
Büyükşehir´den Bayırbucak Türkmenlerine destek

Bursa’da Büyükşehir Belediyesi tarafından tedarik edilen 400 takım soba, Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere Merinos’tan yola çıkarıldı.

Bursa|26.11.2015
‘’Belediyem Benimle’’ Projesi Hayatlara Dokunuyor

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Hüdavendigar Mahallesi’nde yaşayan Han ailesini ziyaret ederek, 11 aylık down sendromlu bebeklerine beşik hediye etti.

Bursa|25.11.2015
Miniklerden Başkan Kurtulan’a Ziyaret

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Sınav Koleji öğrencilerini misafir etti.

Bursa|25.11.2015
Nilüfer’in Ekobahçe’sinden İlk Hasat

Nilüfer Kent Konseyi Kırsal Alan Grubu ve EKODER’in kimyasal gübre veya sentetik tarım ilacı kullanmadan üretimler yaptığı Ekobahçe’de, anavatanı Orta ve Güney Amerika olan tatlı patates üretim denemesi başarıyla sonuçlandı.

Bursa|25.11.2015
Başkan Altepe´ye Evlad-ı Fatihan Beratı

Merkezi İzmir’de bulunan Uluslararası Balkan Federasyonu’nun Balkan ülkelerine katkıda bulunmuş önemli şahsiyetlere verdiği Evlad-ı Fatihan Beratı’nın 4. sahibi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe oldu.

Bursa|23.11.2015
Nilüfer’de Bir Sergi Daha

Sanatçı Mahmut Varol’un yağlı boya eserlerinden oluşan sergi, Konak Kültürevi’nde izlenime açıldı.

Bursa|16.11.2015
Bursa’da İş Arayanların Dikkatine

Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması (BİİB), 3-4-5 Aralık tarihleri arasında bir kez daha Türkiye’nin önemli firmalarının temsilcileriyle iş arayanları buluşturacak.

Bursa|12.11.2015
Babalar, Çocuklarıyla Uçurtma Yaptı

Nilüfer Belediye personeli, Baba-Çocuk Atölyesi’nde çocukları ile birlikte uçurtma yaparak hafta sonu birlikte vakit geçirmenin tadını çıkarttı.

Bursa|09.11.2015
Nilüfer'de Vergi Ödemesi ATM'lerden

Nilüferliler emlak, çevre temizlik ve ilan reklam vergi ödemelerini belediye hizmet binasına gelmeden internet üzerinden ve kentin çeşitli bölgelerine yerleştiren Nilüfer Belediyesi Ödeme Noktaları’ndan gerçekleştirebiliyor.

Bursa|03.11.2015
Bursa'da Karacabey Seferleri Başladı

Küçük Sanayi – Mustafakemalpaşa otobüs seferlerini başlatan Bursa Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Karacabey – Küçük Sanayi seferlerine başladı. Burulaş yetkilileri konu ile ilgili açıklama yaptılar.

Bursa|02.11.2015
Parklara Kışa Özel Bakım

Yeşil alanlara verdiği önem ile yerel yönetimlerde farkını ortaya koyan Yıldırım Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yaklaşan kış mevsimine karşı ağaç ve çim alanlarında dip açımı, gübreleme ve deforme olan ağaçların yenilenmesi ile parkların temizliğini gerçekleştirerek hem ağaçlar ve bitkileri koruma altına alıyor hem de yapılan budama çalışmaları ile ağaçların sağlıklı kalmasını sağlıyor.

Bursa|02.11.2015
Bursa'da 92. Yıl Coşkusu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92. yıldönümü, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nce gerçekleştirilen ‘Cumhuriyet Yürüyüşü’yle kutlandı.

Bursa|30.10.2015
Yıldırım'da Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Son dönemde hayata geçirdiği kültür-sanat projeleriyle dikkat çeken Yıldırım Belediyesi’nin düzenlediği ‘Yıldırım’da yaşam’ konulu 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı ve dereceye giren fotoğraflar açıklandı.

Bursa|13.10.2015
Leylekler Bursa'yı Mesken Tuttu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaralı kuşların Bursa Hayvanat Bahçesi’nde tedavi edildiğini belirterek, rehabilitasyon sürecinden geçen leylek, doğan, şahin, atmaca, baykuş ve kuğu gibi kuş türlerinin Bursa’yı mesken tuttuğunu söyledi.

Bursa|13.10.2015
Bursa'da Bütün Çöplükler Yeşil Oluyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İznik ilçesi Boyalıca mahallesinde bulunan vahşi çöp depolama alanının rehabilitasyon çalışması tamamlandı. Büyükşehir, tüm çöplük alanlarını yeşille buluşturmakta kararlı.

Bursa|09.10.2015
Bursaspor İle Üsküpspor Kardeş Oldu

Büyük buluşma ve büyük kardeşlik anlaşmasının haberi Bursa’dan geldi. Bursaspor ile Makedonya ligi ekiplerinden Üsküpspor arasında işbirliği anlaşması yapıldı.

Bursa|08.10.2015
Yıldırım'da Engelsiz Mutfak Dönemi

Yıldırım Belediyesi tarafından engellilere özel aşçılık eğitimi veriliyor. Aşçılık eğitimine katılan kursiyerler pasta yapımının inceliklerini öğreniyorlar.

Bursa|06.10.2015
Öğrencilerin Sevincine Ortak Oldu

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde Hasanağa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu İlkokulu ve Hasanağa İlkokulu’nu ziyaret ederek öğrencilerin sevincine ortak oldu.

Bursa|29.09.2015
Öğrencilerin İlk Gün Heyecanını Paylaştı

‘Yeni Yıldırım’ yolunda insan odaklı projeleriyle ile belediyecilikte örnek hizmetlere imza atan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 2015 – 2016 eğitim ve öğretim yılının ilk gününde öğretmenler, öğrenciler ve velilerle bir araya geldi.

Bursa|29.09.2015
Nilüfer Çayı’nda Kanolar Yarışacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’yı sağlıklı ve çağdaş bir geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi tarafından Hüdavendigar Kent Parkı’nda oluşturulan kano ve su sporları alanının ‘Spor Kenti Bursa’ya değer katacağını söyledi.

Bursa|29.09.2015
Büyükşehir Ailesi Bayramlaştı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerde çalışan personelle bayramlaştı.

Bursa|21.09.2015
Yıldırım Objektiflerde Ölümsüzleşecek

Son dönemde hayata geçirdiği kültür-sanat projeleriyle dikkat çeken Yıldırım Belediyesi, düzenlediği ‘1. Uluslararası Fotoğraf Yarışması’ ile ilçeye artı değer kazandırmaya devam ediyor.

Bursa|21.09.2015
Zeyniler Dünyaya Tanıtılacak

Yıldırım’ı turizm merkezi haline getirmek için projeler üreten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, dünya mirası Cumalıkızık’tan sonra Zeyniler’i de yerli ve yabancı turistlerin uğrak merkezi konumuna getirmek adına çalışmalarını hızlandırdıklarını söyledi.

Bursa|18.09.2015
Bursa Bıçağı Müze İle Dünya Vitrinine Çıkıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentin en önemli el sanatlarından biri olan bıçakçılığın eski ihtişamlı günlerine dönmesi ve Bursa bıçağının dünya vitrinine çıkması amacıyla tasarım yarışmalarının ardından şimdi de Bıçakçılık Müzesi kurmak için çalışmalara başladı.

Bursa|16.09.2015
Tanpınar’da Kazanan ‘İyi Bir Hikâye’ Oldu

Osmangazi Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışmasının sonuçları belli oldu. Roman dalında düzenlenen ve 250 eserin katıldığı yarışmada ‘İyi Bir Hikaye’ isimli eseriyle Ercan Başer birinci olurken, ‘Cinlerin Efendisi’ isimli eseriyle Kemalettin Çalık ikinci, ‘Üzüm Kokusu’ isimli eseriyle Ayşe Aldemir üçüncü oldu.

Bursa|15.09.2015
Kızı, Ölüm Yıldönümünde Çirkin Kral’ı Nilüfer’de Anlattı

Türk sinemasının “Çirkin Kral”ı Yılmaz Güney, Nilüfer Belediyesi tarafından ölümünün 31’inci yıldönümünde düzenlenen, kızı Elif Güney Pütün’ün katıldığı söyleşide anıldı.

Bursa|15.09.2015
Büyükşehir’den Bursa Belgeliğine 6 Yeni Eser Daha

Büyükşehir Belediyesi’nin, kentin somut olmayan kültürel mirasını geleceğe taşıyan projeleri kapsamında hazırlanan 5 yeni kitap ve yenilenen ‘Kent Rehberi’, Bursa belgeliğine kazandırıldı.

Bursa|11.09.2015
Şehit ve Gazilerin Çocuklarına Bisiklet

Büyükşehir Belediyesi’nin geleceğin emanetçisi gençleri spora teşvik ettiğini söyleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Alacahırka Çocuk ve Gençlik Merkezi’ne devam eden ve derslerinde başarılı olan 55 öğrenciye bisikletlerini verdi, Bursa’daki şehit ve gazilerin çocuklarına da bisiklet hediye edileceğini söyledi.

Bursa|10.09.2015
Bursa'da 2 Bin Yıllık Roma Tiyatrosu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İznik’te 2 bin yıllık geçmişiyle dikkati çeken Roma Tiyatrosu’nun orijinal kimliğiyle ayağa kaldırıldığını belirterek, “İznik’in güzelliklerinin dünyayla paylaşılması ve yapılanların bölgeye değer katmasını istiyoruz. İznik’i dünya kenti ve Bursa’nın en önemli turizm değeri yapacak olan güzel bir eser ortaya çıkmış oluyor” dedi.

Bursa|08.09.2015
Büyükşehir’den Bir Spor Tesisi Daha

Hizmete aldığı spor tesisleriyle 7’den 70’e herkese yürüme mesafesinde spor yapma imkanıyla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım’a yenisini kazandırmak için temel attı.

Bursa|04.09.2015
Nilüfer’in Yaz Gecelerinde Sinema Keyfi Başladı

Nilüfer Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında Halk Evi önünde düzenlenen ‘Sinema Günleri’ ‘Mandıra Filozofu İstanbul’ filmiyle başladı.

Bursa|01.09.2015
Zabıtaya Motorize Destek

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni alınan 5 adet motosiklet ile artık zabıta ekiplerinin kent içindeki hareket kabiliyeti daha da arttı.

Bursa|01.09.2015
Fotoğrafın Dünyaca Ünlü İsimleri Bursafotofest’te

‘Göç’ temasıyla bu yıl beşincisi yapılacak olan Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali (BursaFotoFest), 24-28 Ekim 2015 tarihleri arasında fotoğraf tutkunlarını Bursa’da buluşturacak. Patrick Zachmann, Ariana Lindquist, Erdal Küpeli ve İbrahim Demirel gibi dünyada isim yapmış fotoğrafçılar anılarını ve çalışmalarını paylaşacak.

Bursa|31.08.2015
Bursa’ya İki Yeni Eser Daha

Nezaket Özdemir tarafından hazırlanan ‘Fotoğraftan Önce Bursa - Minyatürler’ ve ‘Fotoğraftan Önce Bursa - Gravürler’ adlı kitaplar kamuoyuna tanıtıldı.

Bursa|26.08.2015
Karakoca’daki 150 Yıllık Rum Kilisesi Restore Edilecek

Büyükşehir Belediyesi’nin kent ziynetlerinin ortaya çıkarılması noktasında imzasını attığı çalışmalara, Karacabey İlçesi’nin Karakoca Köyü’ndeki Rum kilisesi restorasyonu ile yepyeni bir halka daha ekleniyor.

Bursa|25.08.2015
Yıldırım’da Mahalle Konakları Terapi Merkezi Gibi

Yıldırım’ın İdeal Şehir konumuna gelmesi adına çalışmalarına hız veren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, mahalle konaklarının toplumsal kalkınmada önemli rol oynayacağını ifade etti.

Bursa|20.08.2015
Mudanya Sahili Nakış Gibi İşleniyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Mudanya Sahil Düzenleme Projesi kapsamında, Mütareke Binası ile askeriyenin kullandığı iskele arasındaki deniz içi imalatlar tamamlanırken, bu alandaki sahil ve çevre düzenleme çalışmasının Eylül ayı içinde tamamlanması hedefleniyor.

Bursa|18.08.2015
Osmangazi’de Çöp Ev Temizlenerek Dezenfekte Edildi

Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Kemerçeşme Mahallesi’nde biriktirilen çöplerden dolayı yaşanmaz hale gelen bir evi temizleyerek dezenfekte etti.

Bursa|17.08.2015
Nilüfer Cup 2015 Başlıyor

Nilüfer Belediyesi’nin düzenleyeceği Nilüfer Cup 2015, başarılı hentbol takımlarını Bursa’da buluşturuyor. Nilüfer Hentbol Kupası’nda, Nilüfer Belediyespor Hentbol Takımı da mücadele edecek.

Bursa|17.08.2015
Avrupa Halterine ‘Yıldırım’ Damgası

Ulusal ve uluslararası spor müsabakalarında kazandığı derecelerle Yıldırım’ı ‘spor şehri’ konumuna getirmek isteyen Yıldırım Belediyesi, başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Bursa|12.08.2015
Deliklitaş Mağarası’na Nilüfer Eli Değecek

“Başkan Burada” projesi kapsamında makamını Üçpınar Mahallesi’ne taşıyan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, bölgede bulunan Deliklitaş Mağarası’nın uygulanacak projeyle turizme kazandırılacağını söyledi.

Bursa|10.08.2015
Her İlçeye İki Meydan Çeşmesi

“Bursa’da su çeşmeden içilir” sloganıyla başlattığı projelerle Bursa’yı çeşmeden akan suyun gönül rahatlığıyla içilebildiği ender şehirlerin başında gelmesini sağlayan Büyükşehir Belediyesi Buski Genel Müdürlüğü, “her ilçeye iki çeşme projesi” başlattı.

Bursa|10.08.2015
Bursa’nın Kalbi Özgün Kimliğine Kavuştu

Kentin tarihi değerlerini gün yüzüne çıkaran Büyükşehir Belediyesi tarafından çatıdan zemine kadar tüm yönleriyle yenilenen Bursa Kapalı Tarihi Çarşı, özgün çehresi ve yeni vizyonuyla hizmete açıldı.

Bursa|07.08.2015
Yıldırım Yeşil’ine Sahip Çıkıyor

‘Yeşil Yıldırım’ hedefi doğrultusunda çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım’ın yeşilini şehrimize yeniden kazandırıyoruz” dedi.

Bursa|07.08.2015
Bir Sosyal Tesis De Mustafakemalpaşa’ya

Bursa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların buluşma noktası haline gelen sosyal tesis zincirine bir halka da Mustafakemalpaşa’da ekliyor.

Bursa|04.08.2015
6 Asırlık Külliye Gün Yüzüne Çıkıyor

Tarihi ve kültürel miras çalışmaları sayesinde Bursa’nın UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmesini sağlayan Büyükşehir Belediyesi, merkeze yeni bağlanan ilçelerdeki ecdat yadigarı eserleri de bir bir ayağa kaldırıyor.

Bursa|03.08.2015
Yıldırım'da Türk - Yunan Dostluğu Spora Yansıdı

‘Spor Şehri Yıldırım’ olma hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Yıldırım Belediyesi, Türk – Yunan dostluğuna katkı sağlayacak bir organizasyona imza atıyor.

Bursa|31.07.2015
Nilüfer’in Çocuklarına Kültür Sanat Ve Bilim Aşılanıyor

Nilüfer Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 3 yıldır sürdürülen ‘Nilüfer’in Çocukları Sanatla Büyüyor’ projesi, bu yıl da yoğun ilgi gördü.

Bursa|31.07.2015
Kadın Raketlerin Heyecanlı Mücadelesi Başlıyor

Büyükşehir Belediyespor Kulübü tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Bursa Büyükşehir Kupası Tenis Turnuvası’, 1 – 16 Ağustos tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilecek.

Bursa|30.07.2015
Sokak Hayvanları Yıldırım’da Çok Mutlu

Yıldırım’daki sokak hayvanlarına yönelik yoğun bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Ekiplerimiz, son bir aylık dönemde 715 hayvanı tedavi etti. 352 hayvan sokaklardan toplanarak Yıldırım Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sahipsiz Hayvan Bakım Evi’nde barınmaları sağlandı” dedi.

Bursa|29.07.2015
Deniz Uçağı Yeniden Semalarda

Bursa İstanbul arasını yarım saate indiren Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin deniz uçağı seferleri başlıyor.

Bursa|29.07.2015
Çöplükler Yeşil Alana Dönüşüyor

Bursa’nın daha sağlıklı ve yaşanabilir bir kent olması için çevre yatırımlarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, sınırlara yeni dahil olan ilçelerdeki vahşi çöp depolama alanlarını rehabilite ediyor.

Bursa|28.07.2015
Şehrin Işıkları Nilüfer’de Parlıyor

UEDAŞ ve Nilüfer Belediyesi iş birliği düzenlenen ‘Şehrin Işıkları’ fotoğraf sergisi Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sanat Galerisi’nde kapılarını açtı.

Bursa|28.07.2015
Bursa’da Yerli Vagonlar Raya İndi

Yerli tramvayların ardından Bursa’da üretilen yerli hafif raylı sistem araçlarından 2’si Burulaş’ta saha testlerine başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hat üzerinde yapılacak testlerin ardından 2 ay içinde yeni vagonlarla yolculu seferlerin yapılabileceğini söyledi.

Bursa|24.07.2015
Nilüfer Belediyesi Engellilerin Evlerine Kitap Götürüyor

Engellilerin kitaba erişimini kolaylaştırmak isteyen Nilüfer Belediyesi, evlere ücretsiz kitap servisi başlattı. Proje kapsamında Bozbey ve Sunay Akın engelli bireylerin evlerini ziyaret ederek Sunay Akın’ın “Bir Çift Ayakkabı" kitabını hediye etti.

Bursa|22.07.2015
Büyükşehirden Bir Şampiyon Daha

Bursa Büyükşehir Belediyespor´un genç atleti Eskilstuna´da 3000 metre engel yarışında 10:19.15 koşarak altın madalyanın sahibi oldu.

Bursa|21.07.2015
Başarı Öğrencilerden Bisikletler Büyükşehir’den

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘Mutlu Çocuk Umutlu Kent Çocuk Şenliği’ kapsamında, 17 ilçede ortaokullarda akademik, spor, kültür ve sanat alanlarında yapılan yarışmalarda başarılı olan 1600 öğrenciye bisikletlerini verdi.

Bursa|09.07.2015
Yıldırım’dan Geri Dönüşüme Destek

Kaynakların geriye kazanılmasını en az kentsel dönüşüm kadar önemsediklerini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “ Bir ton ambalaj atığı toplandığında 17 yetişkin ağaç korunuyor. Biz sadece haziran ayında topladığımız atıklarla yaklaşık 5 bin ağacı kurtardık” dedi.

Bursa|08.07.2015
Nilüferli Engelli Sporcudan Dünya Birinciliği

Nilüfer Belediyespor’un tekerlekli sandalye eskrimcisi Hakan Akkaya Hollanda’da katıldığı müsabakalarda büyük başarı göstererek flöre branşında dünya birincisi oldu.

Bursa|08.07.2015
Anadolu Arastası Yönetimi Seçildi

Nilüfer Belediyesi tarafından temeli atılan, Türkiye’nin ilk tarihi ve turizm merkezi Anadolu Arastası Kooperatifi’nde yapılan genel kurulda Başkan Bozbey güven tazeledi.

Bursa|02.07.2015
Başkan Altepe’den Şampiyon Güreşçilere Altın

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün sporcularından 66 kg’da ‘Avrupa Güreş Şampiyonu’ olan Enes Uslu ile Avrupa Güreş Şampiyonası’nda 84 kg’da 2. Olan Mustafa Sessiz’i, başarılarından dolayı altınla ödüllendirdi.

Bursa|02.07.2015
Sorunlara Yıldırım Çözüm

Yıldırımlıları şehrin sahibi yapmaya kararlı olduklarını ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Haziran ayı içerisinde yaklaşık 10 bin 500’ün üzerinde talebe yanıt verdik” dedi.

Bursa|01.07.2015
Kumsaz Akdeniz Sahillerini Aratmayacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından deniz sezonu öncesinde sahilinde temizlik ve düzenleme yapılan, soyunma kabinleri ve duşlar yerleştirilen Kumsaz, içinde otopark, kafeteryalar, kum üzerinde yürüyüş bantları da bulunan projenin hayata geçirilmesiyle Akdeniz sahillerini aratmayacak.

Bursa|01.07.2015
Nilüfer Belediyesi BUGES Emin Adımlarla

Görme Engelliler Goalball Kadın-Erkek 2. Lig 1. Devre Müsabakaları Bursa'da gerçekleştirildi. Müsabakalarda Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü (BUGES) erkek takımı ikinci, kadın takımı dördüncü oldu.

Bursa|30.06.2015
"Bursa´yı Yıkarak Güzelleştiriyoruz"

Bursa’yı yıkarak güzelleştiren, sosyal donatı alanları oluşturarak Bursalıların rahat nefes almasını sağlayan Büyükşehir Belediyesi, Koğukçınar Mahallesi Dr. Sadık Ahmet Caddesi üzerinde park yapımı için kamulaştırılan 500 metrekarelik alanda yer alan binaların yıkımını gerçekleştirdi.

Bursa|30.06.2015
Osmangazi'de Ramazan Dolu Dolu Geçiyor

Osmangazi Belediyesi tarafından ilçenin farklı mahallelerinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan etkinlikleri, coşku ile geçiyor.

Bursa|29.06.2015
Bursa'da Kadınlara Özel Plaj

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kurşunlu’da yaptırılan Kadınlar Plajı’nda çalışmalar hızla sürürken, plajın bayramdan sonra kullanılabilir hale gelmesi amaçlanıyor.

Bursa|29.06.2015
Büyükşehir Başarıyı Bisikletle Ödüllendiriyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında Bursa’da ilk 500’e giren öğrencileri bisikletle ödüllendiriyor.

Bursa|26.06.2015
Osmangazi'de Havuzlar Cıvıl Cıvıl

Osmangazi Belediyesi’nin Yaz Dönemi Yüzme Kurslarında eğitimler başladı. Okulların kapanmasının ardından, Karaman, Fatih Çiftehavuzlar, Demirtaş, ve Atıcılardaki havuzlar, yüzme öğrenmek isteyen çocukların akınına uğradı.

Bursa|25.06.2015
Yıldırım, 3. Yüzme Havuzuna Kavuşuyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Umurbey Talimhane bölgesine yaptırılan yarı olimpik standartlardaki kapalı yüzme havuzu, açılış için gün sayıyor

Bursa|25.06.2015
Yeni Stadyumda Çimler Seriliyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’ya kazandırılan ve dünyanın en heyecan veren 10 stadyumu arasında gösterilen yeni stadyumda çimlerin serilmeye başlandığını söyledi.

Bursa|24.06.2015
Yıldırım’da Gökyüzü Şenliği

Yıldırım Belediyesi, Yıldırım Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TÜBİTAK tarafından ortaklaşa düzenlenen Gökyüzü Gözlem Şenliği, Yıldırımlılara kapılarını açtı.

Bursa|12.06.2015
Personeline Hijyen Eğitimi Verildi

Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde görev yapan personele hijyen eğitimi verdi.

Bursa|12.06.2015
Mamalarını Kapıp Geldiler

Özel Emine Örnek Koleji öğrencileri, okulları da başlattıkları “Mamanı Kap Gel” kampanyası çerçevesinde toplanan kuru mamaları Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi yetkililerine teslim etti.

Bursa|11.06.2015
Selin Yaraları Sarılıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, BUSKİ ve Yıldırım Belediyesi ekipleri, Uludağ’dan gelen sel sularına teslim olan Fidyekızık Mahallesi’ndeki yaraları sarmaya başladı.

Bursa|09.06.2015
İlk Durak Belli Oldu

Nilüfer Belediyesi ve Yeşil Valiz Sorumlu Turizm Derneği iş birliğiyle düzenlenen ‘Nilüfer Yoga Rotaları’nın ilk durağı tarihi ve doğa güzelliğiyle göz kamaştıran Gölyazı olacak.

Bursa|05.06.2015
Büyükşehir Belediyesinden Bebek Bakım ve Emzirme Odası

Bursa Büyükşehir Belediyesi, annelerin en büyük arzusu olan kapalı Çarşı ve hanlar bölgesindeki bebek bakım ve emzirme odalarını faaliyete geçiriyor.

Bursa|05.06.2015
Gürsu'nun Yeni Başkanı Mustafa Işık Oldu

Bursa’da makamında uğradığı silahlı saldırı neticesinde şehit olan Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız’ın yerine Ak Partili meclis üyesi Mustafa Işık seçildi.

Bursa|03.06.2015
Yıldırım’da Hayvanlar Sahipsiz Değil

İlçedeki sokak hayvanlarına yönelik yoğun bir çalışma yürüttüklerini aktaran Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Ekiplerimiz, son iki aylık dönemde binin üzerinde yaralı hayvanı tedavi etti.

Bursa|01.06.2015
Büyükşehir Meclisi’nde Buruk Toplantı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi üyeleri, vefat eden Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız’ın meclisteki sandalyesine karanfil koyarak Yıldız’ı dualarla andı.

Bursa|01.06.2015
'İz Bırakanlar' Kitaplaştı

Mustafakemalpaşa Belediyesi'nin, Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursa Araştırmaları Merkezi ve Uludağ Üniversitesi’nin akademik desteğiyle 20-21 Eylül 2013 tarihinde düzenlediği 'Mustafakemalpaşa'da İz Bırakanlar Sempozyumu' bildirileri kitap haline getirilerek yayımlandı.

Bursa|29.05.2015
Nasıl Bir Bursa İstediklerini Resimle Anlattılar

Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ‘Nasıl Bir Bursa’da Yaşamak İstersiniz?’ konulu resim yarışması sonuçlandı.

Bursa|29.05.2015
Cafer Paşa Hanı Küllerinden Doğuyor

Bursa’yı çağdaş bir geleceğe taşırken kentin kültürel değerlerini de gün yüzüne çıkaran Büyükşehir Belediyesi tarafından eski işleviyle yeniden İnegöl’e kazandırılacak olan Cafer Paşa Hanı’nda restorasyon çalışmaları başladı.

Bursa|29.05.2015
Acı Kaybımız

20 Mayıs'ta uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Bursa|27.05.2015
Bursa’nın 54 Yıllık Geleneği Coşkulu Başladı

Türkiye’nin en uzun soluklu kültürel etkinliği olan ‘Uluslararası Bursa Festivali’nin ‘Sanat Sınır Tanımaz - Üç Soprano & Üç Tenor’ temalı açılış konserinde Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO) ile ünlü sanatçılar aynı sahneyi paylaştı.

Bursa|26.05.2015
Macera Bursa’da Başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü tarafından düzenlenen ‘Maceraya Hazır mısın Bursa?’ etkinliği renkli görüntülerle başladı.

Bursa|25.05.2015
Nilüfer Yönetmenlerini Arıyor

Nilüfer Belediyesi "Tiyatro" 2015-2016 sezonunda sahneleyeceği 3 oyunu, Türkiye'den ve yurt dışından yönetmenlerin projeleri arasından seçecek. Projelerinin yeni sezonda yer almasını isteyen yönetmenler için son başvuru tarihi 26 Haziran 2015 Cuma.

Bursa|25.05.2015
Osmangazi’de Öğrencilere Yerel Yönetimler Anlatıldı

Yusuf Köstem İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencileri, Osmangazi Belediyesi’ni ziyaret ederek yerel yönetimler dersini uygulamalı olarak işledi.

Bursa|18.05.2015
Yörük Mescidi´ne İlk Harç Başkan Altepe´den

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin merkez ilçelerdeki tarihi ve kültürel mirası yenileme çalışmaları kapsamında Yıldırım’daki Yörük Mescidi de ayağa kaldırılıyor.

Bursa|14.05.2015
Yıldırım’da Çocuklar Daha Güvenli

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yunus Emre Spor Tesisleri’ndeki parmak izi tanıma sistemi sayesinde çocukların artık daha güvenli bir ortamda spor yapacağını söyledi.

Bursa|14.05.2015
Nilüfer’in Gençleri SOMA İçin Yürüdü

Soma’da yaşanan maden faciasının yıl dönümü dolayısıyla Nilüfer Kent Konseyi ve Öğrenci Birlikleri iş birliğiyle yürüyüş düzenlenirken kalabalık sorumluların en ağır şekilde cezalandırılması için haykırdı.

Bursa|14.05.2015
Bursa Uyuşturucuyu Önlemekte Kararlı

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’daki uyuşturucu ve madde bağımlılığı oranını uygulayacakları yeni bir sistemle sıfıra indirgemek istediklerini açıkladı.

Bursa|14.05.2015
Bursa'da "Bilim Şenliği 2015"

‘Bilim Şenliği 2015’ kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen proje yarışmasında dereceye giren 15 finalist, toplam 65 bin TL’lik para ödülünün sahibi oldu.

Bursa|11.05.2015
Nilüfer Uluslararası Spor Şenlikleri Sona Erdi

Nilüfer 14. Uluslararası Spor Şenlikleri yüzme ve futbol müsabakaları ile devam etti. 3 gün süren yüzme müsabakaları büyük bir coşkuyla sonlandı.

Bursa|08.05.2015
Hüdavendigar Parkı 19 Mayıs´ta Açılıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın belediye tarihindeki en büyük yatırımlarından biri olan Hüdavendigar Parkı’nın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda çeşitli spor etkinlikleriyle birlikte hizmete gireceğini açıkladı.

Bursa|05.05.2015
İlk İlaçlama Çalışması Başkandan

Bursa Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarında halk sağlığını tehdit eden haşerelerle mücadele çalışmalarını Nilüfer Vadisi’nden başlattı.

Bursa|04.05.2015
Bursa Hayvanat Bahçesi´ne Güney Amerika Barınağı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hayvanat bahçesi alanında dünyanın önde gelen isimlerinden biri olan Koen Brouwer danışmanlığında Bursa Hayvanat Bahçesi’nde kurulan Güney Amerika Barınağı’nı hizmete açtı.

Bursa|29.04.2015
Çocuklar Sokak Oyunlarını Öğreniyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa Kent Müzesi koordinasyonunda gerçekleştirilen ‘9. Bursa Ulusal Sokak Oyunları Şenliği’, 4 Mayıs Pazartesi günü Pınarbaşı Parkı’nda renkli anlara imzasını atacak.

Bursa|28.04.2015
AKILLI BELEDİYECİLİK ZİRVESİ, 14-15 MAYIS'TA BURSA'DA DÜZENLENİYOR

Dünyanın teknoloji devleri ile yerel yöneticiler, Marmara Belediyeler Birliği'nin düzenlediği Akıllı Belediyecilik Zirvesi’nde buluşuyor. Zirve, yurt içi ve yurt dışından yüzlerce yerel yönetici ile yerli ve yabancı teknoloji firmalarının temsilcilerini bir araya getirecek.

Bursa|28.04.2015
Nilüfer Uluslararası 14. Spor Şenlikleri Başladı

Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ve Nilüfer Belediyespor Kulübü koordinatörlüğünde düzenlenen, Nilüfer Uluslararası 14. Spor Şenlikleri başladı.

Bursa|21.04.2015
Bursa Klibi Dünya Birinciliğini Hedefliyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından, Bursa’nın tanıtımı hedefiyle kentin 70 farklı mekanında çekimi yapılan ‘Bursa Klibi’ internette tıklanma rekoru kırıyor. Klip aynı zamanda, Avrupa Müze Akademisi’nin düzenlediği ‘Heritage In Motion Awards 2015’ yarışmasında da 33 ülke arasından finale kaldı.

Bursa|17.04.2015
İlk Fotoğraf Dersi Başkan Edebali’den

Son dönemde hayata geçirdiği sosyal ve kültür- sanat projeleriyle dikkat çeken Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali bu kapsamda kurulan Yıldırım Belediyesi Fotoğraf Kulübü’nü ziyaret ederek kursiyerlerle bir araya geldi.

Bursa|17.04.2015
Bursa'da "Avrupa Şampiyonu" Coşkusu

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Voleybol Takımı, Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda yapılan maçta Uralochka NTMK Ekaterinburg karşısında aldığı galibiyetle ‘Avrupa Şampiyonu’ oldu.

Bursa|14.04.2015
Kırgızistan’dan Bursa’ya İşbirliği Çağrısı

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’ten gelerek Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret eden üst düzey bürokratlar ve iş adamları, Bursa ile işbirliği yapmak istediklerini söyledi.

Bursa|13.04.2015
Mustafakemalpaşa'da 60 Kişi İş Buldu

Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında 60 kişi geçici süreyle iş imkânına kavuştu.

Bursa|10.04.2015
Arabayatağı Spor Kulübü, Türkiye Şampiyonu Oldu

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin spora verdiği destek meyvelerini vermeye devam ediyor. Arabayatağı Spor Kulübü U-15 Futbol Takımı bin 200 takımın katıldığı turnuvada Türkiye şampiyonu olma başarısı gösterdi.

Bursa|09.04.2015
“Otizm İçin Bir Ok At, Bir de Ağaç Dik”

Nilüfer Belediyesi ve Kemankeş Geleneksel Okçuluk Derneği işbirliğiyle verilen kurslarda yetiştirilen okçular, Ankara’da düzenlenen ‘Otizm için bir ok at, bir de ağaç dik’ etkinliğine katılarak çok sayıda başarının altına imza attı.

Bursa|09.04.2015
Büyükşehir Yatırımları Fotoğraflara Yansıdı

Bursa’da son 10 yılda Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırımların tamamına yakını, Bursa’da Zaman Dergisi’nce açılan ulusal fotoğraf yarışmasında kompozisyonların öncelikli tercihi oldu.

Bursa|07.04.2015
"Yeşil Yıldırım, Kentsel Dönüşümün Kilit Noktası"

Yıldırım’ı çevresine duyarlı şekilde yeniden inşa ettiklerini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yeşil Yıldırım, kentsel dönüşümün kilit noktasıdır” dedi.

Bursa|06.04.2015
Yıldırım’ın Geleceği Kadınların Ellerinde

Yıldırım Belediyesi Kadın Sığınma Evi’ni ziyaret eden Şükran Edebali, “Kadınlarımızın toplumda hak ettiği değeri görmesini ve sığınma evlerine ihtiyaç kalmamasını diliyorum” dedi.

Bursa|03.04.2015
Teknoloji Devleri, Abz'de Buluşuyor

Dünyanın teknoloji devleri ile yerel yöneticiler Akıllı Belediyecilik Zirvesi'nde buluşuyor. Zirve, yurtiçi ve yurtdışından yüzlerce yerel yönetici ile yerli ve yabancı teknoloji firmalarının temsilcilerini bir araya getirecek

Bursa|03.04.2015
Maxflight, Bursa'ya Geldi

Sanal gerçeklikle hava araçlarını aslına uygun şekilde kullanmaya imkan sağlayan maxflight uçak simülatörü, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde (BTM) hizmet vermeye başladı.

Bursa|02.04.2015
Bursa'da Büyük Bilimsel Buluşma

Kent konseylerinin işlevselliğinde ve sürdürülebilirliğinde gelinen son durumun farklı boyutları ile ele alınmasını amaçlayan ‘II. Ulusal Kent Konseyleri Sempozyumu’na Bursa Kent Konseyi, 10-11 Nisan 2015 tarihlerinde ev sahipliği yapacak.

Bursa|31.03.2015
Yangının Yaralarını Osmangazi Saracak

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, geçtiğimiz hafta sonu elektrik kontağından çıktığı belirlenen yangında evi yanan, Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri çalışanı Sabri Irak’ı ziyaret ederek, yaralarının kısa sürede sarılacağını söyledi.

Bursa|31.03.2015
BUSMEK Moda Evi açıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) kursiyerleri tarafından üretilen ürünlerin satışlarının yapılacağı BUSMEK Moda Evi, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından hizmete açıldı.

Bursa|30.03.2015
Dokunmatik Kitaplar Okuyucuyla Buluştu

Bursa’nın kültür ve yayın hayatına yön veren önemli bir marka haline gelen Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş. tarafından hazırlanan Türkiye’nin ilk Dokunmatik Etkileşimli Kitap örnekleri, Bursa Kitap Fuarı’nda okuyucuyla buluştu.

Bursa|26.03.2015
Ulaşım Çalıştayına Bursa Damgasını Vurdu

İstanbul’da Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin’in de katılımıyla düzenlenen Kent İçi Ulaşım Çalıştayına Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği ulaşım yatırımlarını damga vurdu.

Bursa|25.03.2015
Çanakkale Ruhu, Sahnede Destanlaştı

Dünya tarihine damga vuran Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü dolayısıyla sahnelenen ‘Bir Destandır Çanakkale’ adlı oyun, ayakta alkışlandı.

Bursa|25.03.2015
Büyükşehir İle Eğitim Her Yerde

Bursa’yı daha çağdaş bir şehir haline getirmek hedefiyle her alanda çalışmalara devam eden Büyükşehir Belediyesi, kentin her köşesinde yaşayan vatandaşları, eğitim ve öğretim hizmetleriyle de buluşturuyor.

Bursa|24.03.2015
Dağ Filmleri Festivali Başlıyor

Türkiye'nin doğa, keşif ve macera konulu, ilk ve tek film festivali olan Dağ Filmleri Festivali, bu yıl Osmangazi Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenleniyor. 20 Mart tarihinde başlayacak ve 3 gün sürecek olan festivalde toplam 22 yerli ve yabancı film ücretsiz olarak izleyicilerle buluşacak.

Bursa|19.03.2015
Nilüferli Çocuklar Zeytin Fidanı Dikti

Nilüfer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ağaçlandırma kampanyası kapsamında Nilüfer Kent Konseyi Gönüllü Çalışma Grupları barışın ve doğanın simgesi zeytin fidanlarını toprakla buluşturdu.

Bursa|17.03.2015
Öğrencilere Satranç Hediyesi

‘Spor kenti Bursa’ hedefiyle çalışmalarına yön veren Büyükşehir Belediyesi, Gemlik’te 17 okuldan yaklaşık 5 bin öğrenciye satranç takımı hediye etti.

Bursa|12.03.2015
Trabzon ve Erzurum’a Uçuşlar Başladı

Büyükşehir Belediyesi’nin hava ulaşım ağının güçlendirilmesi amacıyla sürdürdüğü çalışmalar sonucunda planlanan Bursa-Trabzon ve Bursa-Erzurum uçak seferleri start aldı.

Bursa|11.03.2015
Bursa’da 120 Yıllık Selimiye Camii

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen 120 yıllık Selimiye Camii, düzenlenen törenle ibadete açıldı.

Bursa|09.03.2015
BUSMEK Kursiyerlerine 100’er Bin TL Kredi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (BUSMEK) kurslarında başarılı olan ve kendi iş yerlerini açmak isteyenlerin 100 bin TL’ye kadar desteklenmesine yönelik protokol, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile KOSGEB Bursa İl Müdürü Ahmet Akdağ arasında imzalandı.

Bursa|06.03.2015
Yıldırımlı Miniklere Sürpriz

Yıldırım Belediyesi, Yıldırım Sanayici ve İşadamları Derneği (YILSİAD) ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği projede ilçede eğitim gören 9 bin 500 anaokulu öğrencisine boyama kitabı hediye edildi.

Bursa|06.03.2015
Fatih Terim Timsah Arena’yı Gezdi

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan ve Bursaspor’a devredilen ödüllü yeni stadyumu Timsah Arena’nın Bursa’ya çok yakıştığını söyledi.

Bursa|02.03.2015
Kimsesizler Evi Hizmete Giriyor

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Mart ayında hizmete açılacak olan ‘Kimsesizler Evi’ni gezerek, incelemelerde bulundu.

Bursa|02.03.2015
Mustafakemalpaşa Belediyesi 30 Kişiye İş İmkanı Sağlıyor

Mustafakemalpaşa Belediyesi, ‘Toplum Yararına Çalışma Programı’ (TYÇP) kapsamında işsiz vatandaşlara istihdam umudu olmaya devam ediyor.

Bursa|27.02.2015
Halk Üniversitesi Artık Orhaneli’de

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden olan ve bugüne kadar 120 binin üzerinde kişinin eğitim aldığı BUSMEK, artık Orhaneli ilçesindeki vatandaşlara da hizmet vermeye başladı.

Bursa|26.02.2015
Yeni Yıldırımdan ‘Engelsiz Mutfak’

Yıldırım’da engellilerle ilgili çok sayıda projeye imza attıklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Engelli hemşehrilerimizi meslek sahibi yaparak toplumsal hayata kazandırmak istiyoruz” dedi.

Bursa|25.02.2015
Rüzgârın Kızı 23 Yıllık Rekoru Tarihe Gömdü

Osmangazi Belediyespor Atletizm Takımı sporcusu Songül Konak, Turkcell Gençler ve Büyükler Türkiye Salon Şampiyonası’nda tarihi bir başarı elde ederek, 23 yıldır kırılamayan Türkiye rekorunun yeni sahibi oldu.

Bursa|19.02.2015
Bursa İpeği Hayat Buluyor

Türkiye’de yerli kozadan yerli ipeğin sadece Bursa’da üretildiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, dut ağacı ekiminden eski ipek atölyelerinin parlak günlerine döndürülmesine kadar Bursa’da ipekböcekçiliğini tekrar zirveye taşıyacak bir dizi çalışmanın içerisinde olduklarını açıkladı.

Bursa|16.02.2015
Etkinlik Biletlerine Ulaşmak Artık Daha Kolay

Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen kültür sanat etkinliklerinin biletleri, Nilüfer Belediyesi Carrefour SA İletişim Noktası’nda da satılmaya başladı.

Bursa|11.02.2015
Başkan Altepe’den Çocuklara Altın Öğütler

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’yı marka bir kent kimliğiyle geleceğe taşıma noktasında büyük sorumluluk taşıyan çocuklarla gençlerin kendilerini iyi yetiştirmeleri gerektiğini söyledi.

Bursa|09.02.2015
Temiz Şehir Yıldırım, Tiyatro Sahnesinde

Yıldırım Belediyesi, çevre kirliliğinin önlenmesi konusunda bilinç uyandırmayı hedefleyen “Atıkların Dünyası” isimli tiyatro oyununu miniklerle buluşturdu.

Bursa|09.02.2015
Osmangazi’de Lodos’un Yaraları Sarılıyor

Osmangazi Belediyesi, hafta sonu şiddetli lodos nedeniyle yaşanan olaylara anında müdahale etti.

Bursa|03.02.2015
Lodos Bursaray Ulaşımını Vurdu

Bursa’da hızı zaman zaman saatte 100 kilometreye kadar ulaşan lodos nedeniyle stadyum inşaatında kullanılan vinç, Bursaray hattının üzerine düştü.

Bursa|02.02.2015
Çevre Dostu Nilüfer Belediyesi

Nilüfer Belediyesi, hizmet binalarının ve vatandaşın yapacağı yeni binaların daha çevreci olması, doğaya uyumlu hale getirilmesi amacıyla Yeşil Binalar ve Sertifikasyon Süreci Eğitimi düzenledi.

Bursa|02.02.2015
Büyükşehir’den Kadınlara Özel Yüzme Havuzu

‘Daha yaşanabilir, daha sağlıklı ve daha yeşil Bursa’ hedefiyle hizmetlerini aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Hüdavendigar Kent Parkı’nda yapımı devam eden kadınlara özel yüzme havuzunun kısa süre sonra hizmete açılacağını müjdeledi.

Bursa|29.01.2015
Yıldırımlı Öğrencilere Tiyatro Müjdesi

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçedeki ilköğretim okulu öğrencilerine tiyatro oyunlarının ücretsiz olarak sunulduğunu belirterek, “Yeni Yıldırım’da çocuklarımızın kültür ve sanatla iç içe büyümelerini istiyoruz” dedi.

Bursa|28.01.2015
Bursa Sevdası Klibe İşlendi

Bursa’nın tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımı için her argümanı sonuna kadar kullanan Büyükşehir Belediyesi, sevilen bir Keles türküsü eşliğinde Bursa klibi çekti.

Bursa|26.01.2015
Yıldırım Kent Konseyi Yaşlılara Moral Verdi

Yıldırım Kent Konseyi, Ali Osman Sönmez Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlediği Türk Halk Müziği konseri ile huzur evi sakinlerine neşeli ve moral dolu bir gün yaşattı.

Bursa|22.01.2015
Mudanya Ve Güzelyalı’da Kedilere Villa Tipi Ev

Orman ve Su işleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Bursa Şube Müdürlüğü’nün Mudanya Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü Veterinerlik Bölümüne teslim ettiği kedi barınma evleri tespit edilen noktalara yerleştirildi.

Bursa|16.01.2015
Koza Üreticisine Büyük Destek

Bursa’nın ipek şehri özelliğini yeniden kazanmasını istediklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, daha yüksek rekolte ve gelir için koza üreticisine Nisan ayının sonuna kadar ücretsiz 700 bin adet plastik üretim askısı dağıtılacağını açıkladı.

Bursa|15.01.2015
Büyükşehir Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, son günlerde etkisini giderek artıran kış şartlarında yiyecek sıkıntısı yaşayan sokak hayvanlarını da unutmadı.

Bursa|14.01.2015
Helitaksi Mahsur Kalan Çobanlar İçin Havalandı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, yoğun kar yağışı yüzünden Uludağ eteklerindeki yaylada