Hem Mama Dağıtıldı Hem Kontrolleri Yapıldı

Kentin muhtelif cadde ve sokaklarında yapılan dağıtımın ardından Paşakent Mahallesinde dağıtım son buldu. Mama dağıtımı sırasında Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hekimi de hazır bulunarak sokak hayvanlarının kontrollerini gerçekleştirildi.

Yalova|19.12.2019
Öğrencilerin El Emeği Su ve Mama Kapları 30 Noktaya Konuldu

Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünün desteklediği ve Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu ile Yardımhane Derneği ortaklığında sokakta yaşayan can dostlarımıza su ve mama kapları 30 noktaya bırakıldı.

Yalova|19.12.2019
“Kütüphane Kafe” Resmi Açılışı Yapıldı

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç ile birlikte Bahçelievler Umut Merkezi’ni ziyaret etti. Başkan Salman, Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Yalova Kadın ve Aile Dayanışma Derneğinin ortaklaşa gerçekleştirdikleri ‘Gençlik Projesi’, Kütüphane Kafe’nin de açılışını yaptı.

Yalova|19.12.2019
Girne Caddesi Düzenlenecek Törenle Cumartesi Günü Açılıyor

Yalova Belediyesi tarafından yenilenen Girne Caddesi ile K.K.T.C. kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın büstü, düzenlenen törenle açılacak. 19 Ekim Cumartesi günü saat 12.00’de yapılacak açılışa K.K.T.C. 3’üncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da katılacak.

Yalova|17.10.2019
Kentsel Dönüşüm Masaya Yatırıldı

Kentsel dönüşümüm ortak akıl ve fikirlerle belirlenmesinin gerekliliğiyle, Yalova Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ev sahipliğinde uzmanlarla bir araya geldi.

Yalova|09.10.2019
Yürüyen Köşk Koşusu Bu Yıl 10 Kasımda Düzenlenecek

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın girişimleri sonucunda her yıl Türkiye Jokey Kulübü (TJK) takviminde yer alan “Yürüyen Köşk” koşusu için tarih belli oldu. İstanbul Veli Efendi Hipodromu’nda bu yıl 4.sü düzenlenecek ‘Yürüyen Köşk’ koşusunun tarihi 10 Kasım Pazar günü olarak belirlendi.

Yalova|09.10.2019
20 Günde 6 Bin 225 Kişi Ziyaret Etti

Ağustos ayı içerisinde 1 hafta tadilatta, Kurban Bayramı’nda 1 ve 2. gün kapalı olmasına rağmen 6 bin 225 kişinin ziyaret ettiği Yürüyen Köşk bu alanda kendi rekorunu da kırmış oldu.

Yalova|10.09.2019
Paraşütler Gökyüzünü Renklendirdi

Yalova Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen 5.Yalova Havacılık Festivali, Yalova halkı ve çevre illerden gelen vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Gökyüzünde renkli görüntüler oluşturan paraşütler, Yalova semalarında güzel görüntüler oluşturdu.

Yalova|07.08.2019
Kitap Fuarı Yoğun İlgi Görüyor

Yalova Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Yalova Kitap Günleri” kentte yaşayan vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda 1 ay boyunca birçok yazar ve yayınevini konuk edecek olan fuar, kitapseverlerin buluşma noktası oluyor.

Yalova|29.07.2019
Yalova Sahillerinde Yosun Temizliği Devam Ediyor

Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kıyıya vuran yosunlarla mücadeleye devam ediyor.

Yalova|11.07.2019
Solotürk Prova Uçuşunu Şehit İslam Altuğ İçin Yaptı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin göz bebeği Solotürk, 30 Haziran Pazar günü Yalova’da gerçekleştirilecek gösteri öncesinde prova uçuşunu tamamladı. Solotürk, provada Şehit İslam Altuğ içinde alçak uçuş yaparak ailesini selamladı.

Yalova|28.06.2019
Yaş meyve ve sebze hali 40 dönüme inşa edilecek

Yalova-Bursa yolunda olan, Yalova Belediyesi Yaş Meyve ve Sebze Hali’nin yetersiz kalması nedeniyle yeni modernize edilen hal binası, Elmalık/Kazımiye yolunda inşa edilecek. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, kahvaltılı toplantıda hal esnafı ile bir araya gelerek, projenin detaylarını paylaştı. Hal esnafının fikirlerini ve görüşlerini aldı.

Yalova|25.02.2019
Yaralı Atmaca Tedavi Edildi

Yalova'nın Çınarcık İlçesi Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi tarafından Atmaca cinsi kuş tedavi edildi.

Yalova|31.12.2018
Yaralı Atmaca Tedavi Edildi

Yalova’nın Çınarcık İlçesi Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi tarafından Atmaca cinsi kuş tedavi edildi.

Yalova|28.12.2018
Altınova’ya Dev Yatırım

Hersek Lagünü Sulak Alanı Geliştirme Projesi ve Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesi Projesi’nde çalışmalara başlandı.

Yalova|18.12.2018
Yalova'ya Yeni Hal ve Mezbaha

Yalova Belediyesi tarafından Kazimiye köyü civarında 131.440 metrekare alana yapılacak hal, mezbaha, besihane, hayvan pazarı ve hayvan barınağı için bakanlıktan onay alındı.

Yalova|26.10.2018
Avrupa Karnavallar Şehirleri Federasyonu Toplantısı Yalova’da

Avrupa Karnavallar Şehirleri Federasyonu, Bosna-Hersek Cumhuriyetinin Mostar ve Caplinjia kentlerinde gerçekleştirdiği genel kurulu sonrasında, diğer toplantının Yalova'da yapılmasına karar verildi

Yalova|10.10.2018
Hersek Lagünü Sulak Alanı Doğa Turizmine Açılıyor

Altınova Belediyesi Tıbbı Aromatik Bitkiler Bahçesi Projesi ihale sözleşmesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü’nde imzalandı.

Yalova|02.08.2018
Yağmur Altında Unutulmaz Festival

Altınova Belediyesi tarafından düzenlenen 12. Kültürler Festivali, Altınova Bayraktepe Mesire Alanı’nda başladı.

Yalova|30.07.2018
Kaytazdere’de Su Sporları Hamlesi

Kaytazdere Belediye Başkanı ve Belediye Yelken Kulübü Başkanı Ali Kangal, Yalova’da su sporlarında tek federe kulüp biziz.

Yalova|18.07.2018
127 Sokak Hayvanı Sahiplendirildi

Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü 2018 yılının ilk 6 ayı içinde toplam 320 sokak hayvanını kısırlaştırdı, 127 hayvanı sahiplendirdi.

Yalova|18.07.2018
Köprü Manzaralı Hersek Plajı Tatilciler İçin Hazır

Doğal kumu ve berrak deniziyle Altınova Hersek Sahili, halk plajı, kadınlar plajı ve özel plajlarıyla yaz sezonunda bölgenin gözde mekânı olmaya aday

Yalova|06.07.2018
Esenköy Belediyesi Kapılarını Kedilere Açtı

Yalova Çınarcık Esenköy Belde Belediyesi'nin yönetici ve çalışanları, makam odalarını, masalarını ve hatta oturdukları koltukları kedilerle paylaşıyor, onlara yer açıyor.

Yalova|28.06.2018
Çilek Festivali Yoğun İlgi Gördü

Altınova Belediyesi Sermayecik Köyü 12. Geleneksel Çilek Festivali, Sermayecik Köyü Mesire Alanı’nda büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Festivale katılım oldukça yoğun oldu.

Yalova|15.05.2018
“Altınova, Turizmde De Var”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ilçede; tarihi, sanayiyi, tarımı ve kültürü bir arada yürüttüklerini, şimdi de bu değerlere turizmin ekleyeceklerini söyledi.

Yalova|15.03.2018
“Bir İnsan Mükemmeli Arıyorsa, Çınarcık’ı Arıyordur”

Çınarcık, Marmara'nın tatil kenti olarak da biliniyor ama bilinmeyen bir şeyi daha var; Çınarcık'ın yönetiminde atadan siyasetçi bir belediye başkanı var.

Yalova|19.02.2018
Ödüle Doymayan Belediye

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın yapmış olduğu “Şeffaf Oda” uygulaması, Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi’nin bu yıl 7’incisini düzenlediği “Yılın Yerel Yöneticileri Belirleniyor” anketinde “Yönetim ve Kurumsal Yöneticilik” kategorinde ödüle layık görüldü.

Yalova|25.12.2017
Özgürlük Parkı’nda Düzenleme

Çınarcık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce Cumhuriyet Meydanı’ndaki Özgürlük Parkı’nda çevre düzenlemesi yapılarak, parkın eksikleri giderilmeye başlandı.

Yalova|07.12.2017
Yalova’da Çocuklar İçin Oyun Alanı

Yalova Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’nde, ailelerin belediyeye gelerek işlerini rahatça yapabilmeleri için çocuklara oyun alanı oluşturuldu.

Yalova|09.11.2017
Altınova’da Dağ Bisikleti Kupası Gerçekleşti

Olimpiyatlara puan veren Türkiye Bisiklet Federasyonu Uluslararası Dağ Bisikleti Kupası, Altınova Kent Ormanı’nda gerçekleştirildi.

Yalova|25.09.2017
Başkan’ın "Makam Kamyonu" Mahalle Mahalle Geziyor

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman her hafta bir gün vatandaşlara konuk oluyor. Yalovalılar talep, istek ve şikayetlerini doğrudan Başkan Salman’a iletiyor.

Yalova|21.09.2017
Ücretsiz Berber Hizmeti

Yalova Belediyesi tarafından Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde ilde ki engelli, hasta ve yaşlı vatandaşlara yönelik evde ücretsiz berber hizmetine başlandı.

Yalova|25.08.2017
‘‘Eko Turizmi Canlandıracağız’’

Doğal güzellikleri, tarihi ve turistik yapısı ile zengin bir doğa turizmi potansiyeline sahip olan Altınova’da doğa turizminin gelişmesi için yoğun çaba harcanıyor.

Yalova|22.08.2017
Elektrikli Otobüs Seferlerine Başladı

Yalova Belediyesi tarafından kent estetiğine uygun hale getirilen doğu sahil bandında çalışmalar devam ediyor. Kentin cazibe merkezi haline gelen doğu sahil bandı için Yalova Belediyesi’nce alınan çevre dostu elektrikli otobüs hizmete girdi.

Yalova|17.08.2017
Çilek Tadında Festival

Altınova Belediyesi Sermayecik Köyü 11. Geleneksel Çilek Festivali, Sermayecik Köyü Mesire Alanı’nda büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Festivale katılım oldukça yoğun oldu.

Yalova|14.08.2017
Sermayecik Çilek Festivali Başlıyor

Altınova Belediyesi Sermayecik Çilek Festivali bu yıl 11’inci kez düzenleniyor. 13 Ağustos 2017 Pazar günü saat 12:30’da başlayacak olan festival, Sermayecik Köyü Mesire Alanı’nda gerçekleştirilecek.

Yalova|10.08.2017
Hem Üretecekler Hem Kazanacaklar

Çınarcık Belediyesi, Çınarcık Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin satış yeri taleplerini kırmadı ve yıl boyunca üretilen el işlerinin satılabilmesi için Cumhuriyet Meydanı’nda yer tahsis etti.

Yalova|03.08.2017
Yalova Butik Kent Olacak

Yalova Mimarlar Odası İl Temsilciliği, Yalova Belediyesi ve Çınarcık Belediyesi ile yaptığı işbirliği sonucu akademik odaların da katılımı ile birlikte toplantı düzenledi. Toplantının ilk adımı olarak Butik Kent Projesi’ni masaya yatırdı.

Yalova|04.07.2017
Hersek Lagünü Önem Kazanıyor

‘Kuş Oteli’ olarak adlandırılan Altınova Hersek Lagünü, kuşların konaklama yeri olma özelliğinin yanı sıra üreme alanı olarak da önem taşıyor.

Yalova|29.06.2017
“Yeni Bina İhtiyaçları Karşılayacak”

Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından açılışı gerçekleşen belediye hizmet binasını basına tanıttı.

Yalova|25.05.2017
Hersek Sahili Temizleniyor

Çok sayıda kuş türünün barınma, beslenme ve üreme yeri olan Altınova Hersek Lagünü Sulak Alanının temizlik çalışması yapıldı. Yetkililer, çalışmaların düzenli olarak devam edeceği belirtildi.

Yalova|18.05.2017
“Çiftlikköy Gelişerek, Dengeli Büyüyecek”

Yalova’ya bağlı Çiftlikköy hızla gelişen bir ilçe. Yakında açılması planlanan yeni organize sanayi bölgeleriyle nüfusunun artması pek muhtemel.

Yalova|17.05.2017
Hersekliler Hasret Giderdi

Altınova Belediyesi ile Hersek Köyü Mahalle Muhtarlığı’nın ortaklaşa düzenlediği Hersekliler 1. Kültür ve Dayanışma Günü geniş katılımla gerçekleştirildi

Yalova|17.05.2017
Çölyak Mutfağı İle Hizmet Veren İlk Belediye

Yalova Belediyesi, engelsiz kafe içerisinde ‘Çölyak Mutfağı’ oluşturdu. Oluşturulan mutfak ile Yalova Belediyesi, Çölyak’lılara ‘Çölyak Mutfağı ve Glutensiz Menü’ ile hizmet veren Türkiye’deki ilk belediye oldu.

Yalova|15.05.2017
İğne Oyası Sergisi Açıldı

Yalova Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde gerçekleştirilen kurslarda ortaya çıkan ürünler düzenlenen sergilerle görücüye çıkıyor.

Yalova|19.04.2017
Başkan, Petrole Maruz Kalan Kuşlara Müdahale Etti

Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde bulunan bir limandan sızan yakıt, rüzgarın etkisiyle Altınova – Hersek’e kadar ulaştı. Denizde bulunan kuşlar petrole bulanırken, birçok kuş telef oldu.

Yalova|20.01.2017
Mezgeldek, Hersek'te Görüldü

Altınova Hersek Lagünü’nde nesli tükenme tehlikesinde olan ve Avrupa Kuşları Kırmızı Listesi’nde “tehdit altındakiler” kategorisinde bulunan, Mezgeldek kuşu gözlemlendi.

Yalova|03.01.2017
Çiftlikköy'de Yeni Doğan Bebeklere "Hoşgeldin" Hediyesi

Çiftlikköy Belediyesi tarafından hayat bulan “Hoşgeldin Bebek” projesi ile annelerin yüzü gülüyor.

Yalova|02.01.2017
Yalova’dan Kedi Evleri

Yalova Belediyesi, kış aylarının gelmesiyle birlikte sokakta yaşan kedilerin kötü hava şartlarından etkilenmemesi amacıyla şehrin belli noktalarına kedi evi yerleştirecek

Yalova|02.12.2016
Çiftlikköy’e 800 Bisiklet Teslimi

Çiftlikköy Belediyesi ile Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında 800 bisiklet teslimini kapsayan protokol, Engelsiz Kafe önünde düzenlenen törenle imzalandı.

Yalova|02.12.2016
Sonbahar Resimleri Yarışıyor

Altınova Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen ve dört kategoride gerçekleştirilen "Altınova Belediyesi 4 Mevsim Fotoğraf Yarışması" devam ediyor

Yalova|17.11.2016
Yalova’da Her Mahalleye Bir Çeşme

Yalova’da ektiği ağaçlar, yaptığı çeşmeler ve yazdığı şiirlerle insanların gönlünde taht kuran merhum Memiş Fedar’ın yapmış olduğu İstiklal Caddesi Ezgi Sokak üzerinde bulunan çeşmede yenilendi.

Yalova|25.07.2016
Birlikte Hayat Ağacını Boyadılar

Altıeylül Belediyesi’nin Mimarlar Odası ile birlikte düzenlediği Mimar Sinan Parkı Fikir Proje Yarışmasında dereceye giren Balıkesir Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencilerine ödüllerini takdim etti

Yalova|26.05.2016
Çınarcık Tarihinin En Büyük Yol Çalışması

Çınarcık’ta sona yaklaşan altyapı yatırımları sonrasında yol çalışmalarına da start verildi. Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt ve müteahhit firma yetkilileri kurban keserek çalışmaları başlattı.

Yalova|16.05.2016
Vatandaşlardan Kitap Bağışı Geldi

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, bir süre önce restore edilerek açılan Yasemin Koç Halk Kütüphanesi’ne kitap bağışında bulunan kurum ve kişilere teşekkür belgesi verdi.

Yalova|06.05.2016
Twitter Şampiyonu Vefa Salman!

Dijital Kent 2015 Yerel Yönetimler Dijital Varlık Reytingi açıklandı. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman 81 il belediye başkanı arasında Twitter hesabını en aktif kullanan belediye başkanı seçildi.

Yalova|11.02.2016
‘Vefa’lı Başkana Ziyaret

Amatör spor kulüplerine yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etmek amacıyla Safranköyü Muhtarı Necmi Metan, Safranspor Kulübü Başkanı Gökhan Küçüker ile yönetim kurulu üyeleri, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç’i ziyaret etti.

Yalova|26.01.2016
Sokak Hayvanları Belediyeye Emanet

Yalova Belediyesi sokakta yaşamlarını sürdüren hayvanlar için belirli bölgelere yiyecek bıraktı. Kar yağışlarının etkisini göstermesiyle birlikte Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından sokak hayvanları için çalışma başlatıldı.

Yalova|06.01.2016
Başkan Salman’dan Atatürk’e Vefa

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Mustafa Kemal Atatürk’ün 77. Ölüm yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yalova|09.11.2015
Başkan Salman’dan ‘Vefalı’ Ziyaret

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, İstanbul Belediyesi eski Başkanı Ahmet İsvan’ı geçirdiği rahatsızlık sonrası evinde ziyaret etti.

Yalova|21.10.2015
KADIKÖY İLÇE OLMAYI SONUNA KADAR HAK EDİYOR

İmkansızlıklar içinde yola çıkan, belediyeyi mali olarak düzlüğe çıkaran, vatandaşla bire bir iletişim kuran Kadıköy Belediye Başkanı Mehmet Şahin, ‘Artık ilçe olmayı bekliyoruz’ diyor.

Yalova|07.05.2015
Tüm Hizmet Belediyeden

Yalova Belediyesi sosyal belediyecilik kapsamında başlattığı yeni uygulamayla, yakınlarını kaybeden vatandaşların yükünü azaltarak, acılarına ortak oluyor.

Yalova|20.02.2015
''Hayvanlarla Birlikte Yaşıyoruz''

Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü eğitim personeli tarafından, sokak hayvanlarının hem hayvan sağlığını hem de toplum sağlığını ne şekilde etkilediği konusunda gençleri bilinçlendirmek için hazırladığı “Hayvanlarla Birlikte Yaşıyoruz” seminer programı tüm hızıyla devam ediyor.

Yalova|06.01.2015
Yalova'nın İlk Hayvan Doyuran Geri Dönüşüm Kutusu Hizmete Sunuldu

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova’nın ilk “Sokak Hayvanlarını Doyuran Geri Dönüşüm Kutusu-PUGEDON” nun açılışını yaptı. PUGEDON ile hem geri dönüşüm bilincinin artarak doğanın korunması hem de sokak hayvanlarının mama ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

Yalova|25.12.2014
“Benim Kentim” Yalova’daydılar

Kütahya Altı Nokta Körler Derneği üyelerinden oluşan 28 kişilik grup, Ulu Önder Atatürk için anlamı olan şehirlere yaptıkları geziler kapsamında M. Kemal Atatürk’ün “Benim Kentim” dediği Yalova’yı ziyaret ederek, Yalova Belediyesi’nin konuğu oldular.

Yalova|23.12.2014
Engellilerle Birlikte Fidan Dikti

Çiftlikköy’de Engelsiz Fidanlık İçin 63 fidan dikildi. Çiftlikköy’de gerçekleşen etkinlikler, Çiftlikköy Belediyesi’nin düzenlediği engelsiz fidanlık için ağaç dikimi etkinliği ile sona erdi.

Yalova|23.12.2014
ankara web tasarım whitefest ankara masaj istanbul hurdacı