“Çocuklar Umutla Gülsün” Kampanyası

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde Kartal’da kurularak 4-14 yaş aralığındaki çocuklara ve Türkiye’deki bütün engelli vatandaşlara hizmet veren Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, ilçede bulunan okul öğrencilerine yönelik ücretsiz diş taramalarına devam ediyor.

İstanbul|22.05.2018
Can Dostlarımız İçin El Ele

"Can Dostlarımız için El Ele" etkinliği 20 Mayıs Pazar günü, Beşiktaş Belediyesi ve Farmina Pet Foods Türkiye iş birliğiyle Etiler Sanatçılar Parkı’nda gerçekleşti.

İstanbul|22.05.2018
‘Bereket Konvoyu’ Makedonya’da

Balkanları adım adım gezmeye devam eden Bayrampaşa Belediyesi'nin Bereket Konvoyu, Makedonya Strumica ve Üsküp Çair’de binlerce kişiyi iftar sofrasında buluşturdu.

İstanbul|22.05.2018
Kadıköy’de 19 Mayıs Coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Kadıköy Kalamış Parkı’nda düzenlenen bir dizi etkinlikle kutlandı. 19 Mayıs Bisiklet Turu için bir araya gelen yüzlerce bisikletli, 12 kilometre boyunca pedal çevirdi.

İstanbul|21.05.2018
Bisikletle 20 Günde 200 Kilometre

Makam aracı yerine bisiklet kullanmaya başlayan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, ilçe içinde 20 günde yaklaşık 200 kilometre yol kat etti.

İstanbul|21.05.2018
Başkan Uysal Kitap Fuarının Açılışını Yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın desteğiyle 37. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı 8 yıl arasan sonra yeniden Sultanahmet Meydanı’nda açıldı.

İstanbul|21.05.2018
19 Mayıs Bağcılar’da Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Bağcılar’da liseli öğrencilerin yaptığı spor gösterileri ve şiir okumalarıyla coşkulu bir şekilde kutlandı.

İstanbul|21.05.2018
Aborda Heykel Sergisi CKM Sanat Galerisi’nde

Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi, Aborda heykel sergisine ev sahipliği yapıyor.

İstanbul|18.05.2018
Geleneksel Ramazan Etkinlikleri Başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ, Ramazan etkinliklerini bu yıl da Yenikapı Sahili, Maltepe Sahili, Feshane, Beyazıt Meydanı ve Sultanahmet Meydanı’nda gerçekleştiriyor

İstanbul|18.05.2018
İstanbul Büyükşehir'den Sanayiciye Büyük Destek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, biyolojik arıtmalarda temizlenerek sanayicilerin kullanımına sunulan geri dönüşüm suyunun metreküp fiyatında yüzde 16,6 indirim yaptı.

İstanbul|18.05.2018
Eyüpsultan'da Çocuklar İçin Ramazan Ayrı Güzellikte

İstanbul'da ilk kez Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın tarafından, çocuklara orucu sevdirmek amacıyla hayata geçirilen ve geleneksel hale getirilen “Tekne Orucu İftar Programı” bu Ramazan ayında yine çocuklar için dopdolu içerikle düzenleniyor.

İstanbul|18.05.2018
Sultanahmet'te Binlerce Kişi Top Atışıyla İlk Oruçlarını Açtı

Fatih Belediyesi tarafından Sultanahmet Meydanı’nda düzenlenen iftar programında yaklaşık 30 bin kişi, Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’na bağlı Topçu Birliği’nin yaptığı top atışıyla birlikte ilk oruçlarını açtı.

İstanbul|18.05.2018
Bakırköy’de Ramazan Eğlenceleri Botanik Parkı’nda

Bakırköy Belediyesi tarafından 5.si düzenlenen "Ramazan Eğlenceleri" bu yıl da Bakırköy Belediyesi Botanik Parkı'nda düzenlenecek. 14 Haziran Perşembe akşamı son bulacak Ramazan eğlencelerinde, her akşam saat 21.30'da başlamak üzere solist ya da koro konserleri yer alacak.

İstanbul|17.05.2018
Beyoğlu’nda Cadde ve Sokaklar, İftar Sofralarıyla Şenlenecek

Beyoğlu Belediyesi, Taksim Meydanı ve Hasköy sahilinin yanı sıra, ilçenin çeşitli noktalarında kuracağı iftar sofralarında yaklaşık 130 bin kişiyi ağırlayacağını bildirdi.

İstanbul|17.05.2018
Sanat Festivalinde Sahne Gençlerin

Esenlerli gençleri sanatla buluşturan “ESEV Sanat Festivali”, birbirinden renkli görüntülere sahne oldu.

İstanbul|17.05.2018
Her Akşam 14 Bin Kişiye İftar

Pendik’teki iftar noktalarında her akşam 14 bine yakın vatandaş birlikte oruç açma imkanı bulacak.

İstanbul|15.05.2018
Bilim Meraklısı Çocuklar Bu Şenlikte Buluştu

Küçükçekmece Belediyesi tarafından çocukları bilime teşvik etmek amacıyla düzenlenen ve ikincisi gerçekleştirilen 'Bilim ve Gözlem Şenliği' renkli görüntülere sahne oldu. Küçükçekmece Göl Kenarı Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilen şenliğe, bilime meraklı yüzlerce çocuk katıldı.

İstanbul|15.05.2018
3. Etnospor Kültür Festivali Sona Erdi

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından Yenikapı Meydanı'nda "At Binenin Kılıç Kuşananın" sloganıyla düzenlenen 3. Etnospor Kültür Festivali, ödül töreni ile sona erdi.

İstanbul|15.05.2018
Eyüpsultan Ramazana Hazır

Ramazan ayı boyunca yurdun ve dünyanın dört bir yanından gelecek yüzbinlerce misafirin ağırlanacağı Eyüp Sultan Camii, Eyüpsultan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından en ince ayrıntısına kadar temizlendi.

İstanbul|15.05.2018
Ramazan Diriliştir

Esenler'de "Ramazan Diriliştir" konseptiyle gerçekleşecek ve Ramazan ayının manevi iklimini yansıtacak Çocuk İftarı'ndan İftar Çeşmeleri'ne, Eve Teslim İftar'dan Anadolu'yu Mayalayanlar'a kadar Esenler Belediyesi'nin 23 farklı projesini Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu tanıttı.

İstanbul|15.05.2018
“Geleceğin Kalecileri Bağcılar’da Yetişiyor”

Türk futbolunun kaleci ihtiyacını karşılamak amacıyla Bağcılar Amatör Spor Kulüpleri Birliği tarafından hayata geçirilen “Kaleci Eğitimi Departmanı” projesi kapsamında 40 genç haftada 6 gün eğitim görüyor. Profesyonel 4 kaleci hocası tarafından yetiştirilen kaleciler Türk futbolunun lokomotif takımlarında file bekçiliği yapacak ve Milli Takım’da kaleyi koruyacak.

İstanbul|14.05.2018
7 Ülkeden Anneler Ninni Okudu

4. Uluslararası Ninni Festivali'nde 7 ülkeden anneler, kendi dillerinde ninniler okudu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, festivalde 'koruyucu aile' çağrısında bulundu.

İstanbul|14.05.2018
Esenyurt’a Dev Şehitler Kompleksi

Esenyurt Belediyesi tarafından yaptırılan Balıkyolu Mahallesi’ndeki Şehitler Camii, okul, otopark ve kapalı pazar kompleksi inşaatının temeli dualarla atıldı.

İstanbul|14.05.2018
181 Yaşındaki Tarihi Çınar Toprağa Tutundu

İstanbul'da geçen sene yaşanan fırtına nedeniyle yıkılan tarihi Çengelköy Çınarı toprağa tutundu ve yeniden yeşermeye başladı. Afetten hemen sonra yoğun bakıma alınan 181 yaşındaki Çınar Ağacı filizlenerek iyileşme sürecini tamamladı.

İstanbul|14.05.2018
Masalları Bu Kez Çocuklar Anlattı, Büyükler Onların Dünyasını Çizdi

5 çocuk boylarına uygun bir masanın etrafında toplandı, önce arkadaş oldu. Sonra birbirlerine masallar anlattı, ardından kendi masallarını anlattı. Bu kez onları can kulağıyla dinleyen büyükler oldu. Çocukların hayal dünyalarını 5 çizer kaleme aldı. Ortaya birbirinden renkli, yaratıcı masalların olduğu bir kitap çıktı ortaya: Görünen Dünya.

İstanbul|14.05.2018
Zeytinburnu Ramazan’ı Yeni Camileriyle Karşılıyor

Her cuma günü bir açılış ve temel atma töreninin gerçekleştiği Zeytinburnu’nda yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katıldığı Zeytinburnu'ndaki açılış ve temel atma töreninde, bu hafta İlçe Müftülük Binası’nın yanı sıra 3 caminin açılış ve 3 caminin temel atma töreni gerçekleştirildi.

İstanbul|14.05.2018
Maltepe Belediyesi’nden Azerbaycan’a 100'üncü Yıl Hediyesi

Maltepe Belediye Meclisi, Azerbaycan’ın kuruluş yıldönümünde, ilçe sınırları içinde bulunan bir parka, “Azerbaycan Halk Cumhuriyeti 100’üncü Yıl Parkı” ismini verdi.

İstanbul|11.05.2018
Kadıköy Belediyesi’nden Çocuklara Afet Eğitimi

Kadıköy Belediyesi okullarda verdiği "Afet'e Hazırlık" eğitimlerine devam ediyor.

İstanbul|11.05.2018
Etnospor Festivali Başladı

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla, Etnospor Kültür Festivali’nin 3’üncüsü İstanbul’da başladı.

İstanbul|10.05.2018
Kitap Okuyan Annelere Ödül Yağdı

Esenler Belediyesinin "Annelerimiz Okuyor" projesi kapsamında 132 anne, okudukları 538 kitapla çocuklarına örnek oldu. En çok kitap okuyan anneler ödüllendirildi.

İstanbul|10.05.2018
Beylikdüzü, Mangalıa Kardeş Şehir Oldu

Beylikdüzü Belediyesi ve Romanya'nın Köstence Vilayetine bağlı Mangalia Belediyesi arasında Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde Kardeş Şehir Protokolü imzalandı.

İstanbul|10.05.2018
Başakşehir Belediyesi’ne ‘Akıllı Kent’ Ödülü

Başakşehir Belediyesi, bilgi ve iletişim teknolojileri alanında Türkiye’nin ilk yaşam laboratuvarı Başakşehir Living Lab ile 14. Kent ve Yaşam Ödülleri’nde ‘Akıllı Kent Ödülü’nün sahibi oldu

İstanbul|10.05.2018
Dünyanın Geleneksel Sporlarını Buluşturan Etnospor Kültür Festivali Başlıyor

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla geleneksel Türk sporlarının tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla geleneksel olarak düzenlenen Etnospor Kültür Festivali’nin 3’üncüsü 9 Mayıs’ta başlıyor.

İstanbul|09.05.2018
Geri Dönüşümde Kadınlara Çok İş Düşüyor

Kartal Belediyesi, Ekolojik Pazar Birimi ve Buğday Derneği İşbirliği ile düzenlenen Sıfır Atık etkinliği, Zeliha Sunal'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

İstanbul|08.05.2018
Toprakla Buluşan Eller Ürünlerini Toplamaya Başladı

Beylikdüzü’nün ortasında vatandaşları toprakla buluşturan Hobi Bahçesi parsel sahipleri kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

İstanbul|08.05.2018
İBB Ahşap Yapılarda Restorasyon Uygulamaları Eğitimi Veriyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, mimar ve mühendisleri “Geleneksel Ahşap Yapılarda Restorasyon Uygulamaları Atölye Çalışması”na davet ediyor.

İstanbul|08.05.2018
İstanbullu Kadınlar Geleceğine İSMEK İle Yön Veriyor

Üniversite öğrencisi, ev kadını, anne… Hepsinin ortak noktası, geleceklerini azimle çalışarak şekillendirmeleri.

İstanbul|07.05.2018
Pendik Kitap Fuarı Kapılarını 2. Kez Açtı

Pendik 2. Geleneksel Kitap Fuarı, Sahil Meydanı’nda başladı. 60 yayınevi ve binlerce kitabın yer aldığı fuarın açılışına katılan ünlü güvenlik uzmanı ve yazar Mete Yarar, Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’le birlikte sıcak gündemi Pendiklilere değerlendirdi.

İstanbul|07.05.2018
Esenler'e Bir Çocuk Sokağı Daha

Esenler Belediyesi, açtığı Türkiye'nin ilk çocuk sokağının büyük ilgi görmesi üzerine ikinci çocuk sokağını da Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın da katıldığı bir törenle hizmete açtı.

İstanbul|07.05.2018
Geri Dönüşüm Mucitleri Ödüllerini Aldı

Başakşehir Belediyesi tarafından ilçe genelindeki anaokulu, ilkokul ve ortaokullara yönelik düzenlenen Geri Dönüşüm Mucitleri - Atık Malzeme Proje Tasarım Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu.

İstanbul|07.05.2018
Başkan Makam Aracı Olarak Bisiklet Kullanacak

Zeytinburnu'nda trafik sorununa çözüm olması için bisikletli hayata geçiliyor. Bundan sonra Başkan Murat Aydın ve belediye personeli bisiklete binecek.

İstanbul|04.05.2018
İBB Şişli’ye Dev Şehir Parkı Yapıyor

İBB, İstanbul’un en değerli alanlarından biri olan Şişli’deki İSKİ binalarını yıkarak yeşile feda ediyor. Rayiç bedeli 185 milyon TL olan 20 bin metrekarelik araziye “Şehir Parkı” yapılıyor.

İstanbul|04.05.2018
Çölyaklılar Şenlikte Buluşacak

Türkiye’nin ilk çölyak dostu belediyesi unvanına sahip Maltepe Belediyesi, “3. Ulusal Glutensiz Hayat Şenliği”ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

İstanbul|04.05.2018
Kartal Belediyesi’nden Sıfır Atık Atölyesi

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde çevre bilincinin yaygınlaştırılması ve kamu sağlığının korunması kapsamında takdir toplayan çalışmalara imza atan Kartal Belediyesi, vatandaşların geri dönüşüm malzemelerini değerlendirerek yeni ürünler elde edeceği atölye etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

İstanbul|04.05.2018
İstanbul Gençlik Festivali Başladı

1 milyon gencin bir araya geleceği İstanbul Gençlik Festivali Başladı. 06 Mayıs Pazar gününe kadar devam edecek festivalde gençler spor, sanat, kültür, teknoloji ve daha birçok alanda dolu dolu bir hafta geçirecek.

İstanbul|03.05.2018
Üniversite Öğrencilerinin Tasarladığı Ürünlere Engelliler Mankenlik Yaptı

Engellilerin sosyal yaşam becerilerine katkı sağlamak amacıyla Bağcılar Belediyesi ve Aydın Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen “Engelsiz Tasarım Defilesi”nde engelliler ve Moda Tasarım Bölümü öğrencileri birlikte podyuma çıktı.

İstanbul|03.05.2018
Başkan Uysal “Doğudan İstanbul'a Kadın Eli Sergisi"nin Açılışını Yaptı

Doğu ve Güneydoğu'da Çok Amaçlı Toplum Merkezlerinde (ÇATOM) üretilen el emeği göz nuru ürünler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle Sultanahmet Meydanı’nda açılan "Doğudan İstanbul'a Kadın Eli Sergisi" ile satışa sunuldu.

İstanbul|03.05.2018
En İyi Börek Bu Festivalde

Silivri Belediyesi 9. Ortaköy Börek Festivali’nde, vatandaşlar böreğe doydu.

İstanbul|02.05.2018
İBB Başkanlık Kupası İstanbul Atletizm Oyunları 46. Kez Düzenleniyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, çocukların erken yaşlarda sporla tanışmaları ve atletizmin okullara yayılması amacıyla İBB Başkanlık Kupası İstanbul Atletizm Oyunları düzenliyor.

İstanbul|02.05.2018
Türkiye’de İlk Kez Bir Kamu Tesisi Romanlara Tahsis Edildi

Üsküdar Belediyesi, Roman vatandaşlar için dört dörtlük Selami Ali Sosyal Tesisini hizmete açtı

İstanbul|30.04.2018
Üniversiteler Arası Tiyatro Festivali Başladı

Kartal Belediyesi ev sahipliğinde Maltepe Üniversitesi işbirliğiyle üçüncüsü düzenlenen 'Türkiye Üniversiteler Arası Tiyatro Festivali' başladı. Festival, 13 Mayıs Pazar günü toplam 18 kategoride ödülün verileceği tören ile son bulacak.

İstanbul|30.04.2018
Her Zaman Her Yerdeydi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi'nde görevli Onbaşı Taner Çebi bir yangına müdahale ederken ağır yaralanmıştı. Yoğun bakıma alınan itfaiye onbaşısı şehit oldu. Cuma günü Fatih'te bir otelin sauna kısmında çıkan yangına arkadaşlarıyla birlikte müdahale eden onbaşı Çebi itfaiyeci arkadaşlarıyla yoğun duman ve alevlerin arasından 4 vatandaşı kurtarmıştı.

İstanbul|30.04.2018
“Gelecek Nesillere Temiz Bir Marmara Bırakmak İçin Birlikte Çalışmalıyız”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Marmara Belediyeler Birliği (MBB) Başkanı Mevlüt Uysal, Antalya’da düzenlenen MBB 2018 Yılı 1. Olağan Meclis Toplantısı'nda MBB’nin 2017 Faaliyet Raporu’nu sundu. Rapor “Oy Birliği” ile kabul edildi.

İstanbul|30.04.2018
Dede ve Ninelere Sağlık Kontrolü

Esenler'deki dede ve nineler sağlık taramasından geçti.

İstanbul|30.04.2018
İSMEK’ten Meyve Bahçesi’ne 65 Yıllık Domates Fidesi

İSMEK Gümüşsuyu Bahçe Bakımı sınıfı öğrencisi Telat Bayık tarafından tohum takası yöntemiyle elde edilen 65 yıllık “Tınaz Tepe” cinsi geleneksel doğal domates tohumundan üretilen fideler Beykoz Belediyesi Meyve Bahçesi’nde toprakla buluştu.

İstanbul|30.04.2018
Bu Festivale Giriş Parayla Değil Kitapla

Sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket ederek insana yatırım yapan Küçükçekmece Belediyesi, bu alandaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

İstanbul|27.04.2018
Üsküdar, Engelsiz Kariyer Günleri

Üsküdar Belediyesi, bu sene 10’uncusu düzenlenen Engelsiz Kariyer Günleri ile Türkiye’nin önde gelen 30’dan fazla firmasıyla iş arayan ve staj yapmak isteyen engellilerle bir araya getirdi.

İstanbul|26.04.2018
Şişlililer Yenilenen Parklarla Nefes Alacak

Şişli Belediyesi yeşil alanın sınırlı olduğu ilçeye yeşil alan kazandırmanın yanı sıra mevcut parkları da günün koşullarına göre yeniden düzenleyerek halkın hizmetine sunuyor. Bu çerçevede Kuştepe ve Ali Atmaca parkları baştan sona yenilenerek açıldı.

İstanbul|26.04.2018
Kadın Girişimciliğine Destek Zirvesi

28 Nisan’da MEF Üniversitesi’nde ‘Ekonomide Kadın Eli’ mottosu ile düzenlenen Kadın Girişimciliğine Destek Zirvesi, kadın girişimciliğinin ekonomimiz için neden önemli oduğunun altını çizmeyi hedefliyor.

İstanbul|26.04.2018
Bin 600 Yıllık Şerefiye Sarnıcı Açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 8 yıl restorasyon çalışmasını sürdürdüğü ve yaklaşık 1600 yıllık bir geçmişe sahip olan Şerefiye Sarnıcı Başkan Uysal’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

İstanbul|26.04.2018
Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı ile Renkleniyor

4. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı (21-29 Nisan) çocukları kitapların renkli ve sıcak dünyasıyla buluşturuyor

İstanbul|26.04.2018
Bağcılarlı İzciler Çanakkale Şehitlerini Ziyaret Etti

Bağcılar Belediyesi Spor Kulübü’nden 57 izci, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından "Dedeciğim Ben Geldim" sloganıyla düzenlenen program kapsamında gittiği Çanakkale’de 57. Piyade Alayı’nı ziyaret etti.

İstanbul|25.04.2018
Kardeş Şehirlere 10. Yıl Galası

Beykoz Belediyesi’nin kardeş şehirleri “Kardeş Şehirler 10. Yıl Gala Gecesi”yle dostluk, sevgi ve vefa bağlarını taçlandırdı.

İstanbul|25.04.2018
Minik Judocular Maltepe’de

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, Maltepe’de düzenlenen Süper Minikler Judo Turnuvası’nda bir araya gelen 150 minik judocu kıyasıya yarıştı.

İstanbul|25.04.2018
Hastalıklarını Unuttular

Pendik Belediyesinin desteğiyle MÜ Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde düzenlenen 23 Nisan Şenliği, tedavi gören çocuklara bayram havası yaşattı. Hastanede bu kez hastalık değil, kutlamalar konuşuldu.

İstanbul|25.04.2018
Dünya Çocuklarının Hayalleri Sarıyer’de Gerçek Oldu

Geçtiğimiz yıl 23 Nisan şenlikleri kapsamında yapılan 2. Uluslararası Çocuk Meclisi’ne dünyanın dört bir yanından gelen çocukların tasarladığı ‘Barış Oyun Alanı’ Sarıyer’de hayata geçirildi.

İstanbul|24.04.2018
Geleneksel Oyunlarla Bayram Coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Küçükçekmece’de unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunları yeniden hayat buldu.

İstanbul|24.04.2018
Mevlüt Uysal, Koltuğunu Yağmur Özer’e Bıraktı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında makam koltuğunu Silivri Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Yağmur Özer’e devretti.

İstanbul|24.04.2018
Bağcılarlı Çocuklar 23 Nisan’ı Gökyüzünde Kutladı

Bağcılar’da noter huzurunda yapılan çekişle 85 bin öğrenci arasından seçilen 23 öğrenci, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda helikopter gezisiyle ödüllendirdi.

İstanbul|24.04.2018
İstanbulluların Yeni Uğrak Yeri Yakacık Havuzlu Park

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün, İstanbul’un balkonu olan Yakacık Çarşı Mahallesi’nde projelendirdiği Havuzlu Park, görselliği ve içerisinde barındırdığı imkânlarla vatandaşların yeni uğrak mekânı oldu.

İstanbul|20.04.2018
Dünya Yetimleri Barış Güvercinleri Uçurdu

Sultangazi Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, dünya yetimlerini “4. Uluslararası Yetim Buluşması” programıyla biraraya getirdi

İstanbul|20.04.2018
Orman Kâşifleri Keşfe Devam Ediyor

Ümraniye Belediyesinin ilkokul 3 ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik doğa ve orman sevgisini aşılamak adına yaptığı Orman Kâşifleri projesi devam ediyor.

İstanbul|19.04.2018
Şişli’de 23 Nisan Coşkusu

Şişli Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri, 20 Nisan Cuma günü saat 10.00’da Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde başlayacak

İstanbul|19.04.2018
Pendik Belediyesine 3 Ödül

2. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi kapsamında gerçekleştirilen Yerel Yönetimler Arası En İyi Uygulama Yarışması'nda Pendik Belediyesine 1 birincilik ve 2 ikincilik olmak üzere toplamda 3 ödül aldı.

İstanbul|19.04.2018
Beyoğlulu Bin Öğrenci Çanakkale’yi Gezdi

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, kendilerini Çanakkale’ye götürmelerini isteyen öğrencileri geri çevirmedi. Belediye tarafından tahsis edilen otobüslerle Çanakkale’ye götürülen yaklaşık bin öğrenci, Çanakkale ve Gelibolu Yarımadası’nı gezdi.

İstanbul|19.04.2018
Ata Butik Açıldı

Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi’nde (AKAGİM) eğitim alan kadınların el emeklerini sergileyip satabilecekleri Ata Butik açıldı.

İstanbul|19.04.2018
Üretici İle Tüketiciyi Buluşturan Proje

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Armutköy Mahallesi’nde kurulan ve 16 ova köyünde yetiştirilen ürünlerin doğrudan tüketiciyle buluşmasını sağlayan Üretici Pazarı’nı gezdi.

İstanbul|18.04.2018
Maltepe Belediyesi Katılım ve Şeffaflıkta İlk 4’e Girdi

Maltepe Belediyesi, katılım, şeffaflık ve hesap verilebilirlik açısından, İstanbul’daki 37 ilçe belediyesi arasında ilk 4’e girdi.

İstanbul|18.04.2018
İBB'nin Sürücüsüz ve Elektrikli Aracı Tanıtıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen “World Cities Congress Istanbul 2018”de (Dünya Akıllı Şehirler Kongresi 2018)' İETT'nin geliştirdiği sürücüsüz elektrikli otonom aracının tanıtımını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal yaptı.

İstanbul|18.04.2018
"Eğer Dünyada Bir Başkent Seçmek Gerekirse Bu Kesinlikle İstanbul Olurdu"

“Dünya Akıllı Şehirler Kongresi 2018”de konuşan Eski İspanya Başbakanı Zapatero, “Eğer dünyada bir başkent seçmek gerekirse bu kesinlikle İstanbul olurdu. Çok derin tarihi olan bir şehir, kıtalar arasında bir geçit, kültürler arasında bir köprü oluşturuyor" ifadelerini kullandı.

İstanbul|18.04.2018
İBB 2018-2019 Üniversite Staj Başvurusu

İBB Müdürlükleri ve İştirak Şirketleri bünyesinde staj yapacak üniversite öğrencilerinin başvurularını İBB Gençlik Meclisi, 1 Nisan 2018 tarihinde saat 10:00 itibariyle başlayacak.

İstanbul|18.04.2018
Avcılar Belediyesi'nden Görme Engelli Aileye Destek

Avcılara Belediyesi görme engelli Temiz çiftinin 10 aylık çocuklarına yardım elini uzattı. Minik Ebrar Tuna’nın haftada iki defa öz bakımını yapan belediye ekipleri düzenli olarak ailenin evini de temizliyor.

İstanbul|17.04.2018
20 Bin Kişiye 800 Tepsi Börek İkram Edildi

Zeytinburnu Belediyesi’nin bu yıl 5’incisini düzenlediği “Radyo Festivali ve Yöresel Tatlar Şöleni”nde, 20 bin vatandaşa Balkanlı ustaların elle açtığı 800 tepsi Rumeli böreği İkram edildi.

İstanbul|16.04.2018
Kadıköylüler Güne Sabah Sporu İle Başlıyor

Kadıköy Belediyesi’nin “Turp Gibi Kadıköy” temasıyla başlattığı ve her yıl yaz mevsimiyle birlikte parklarda düzenlediği sabah sporları bu yıl da devam ediyor.

İstanbul|16.04.2018
İBB’den Polis Haftası’na Özel Etkinlikler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Türk Polis Teşkilatının 173. kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası’nda emniyet şehitlerinin ailelerine ve görev başındaki polislere vefa ziyaretleri düzenledi.

İstanbul|16.04.2018
Esenyurt’ta Yardımlar Eskart’a Taşınıyor

Esenyurt Belediyesi maddi imkanları kısıtlı vatandaşlara yaptığı yardımları artık Eskart aracılığıyla gerçekleştirecek.

İstanbul|16.04.2018
Bağcılar’da Bahar Nostalji Bahçeleri’nde Yaşanıyor

Ağaçların çiçek açmasıyla beyaza bürünen Nostalji Bahçeleri, Bağcılarlılar tarafından büyük ilgi görüyor.

İstanbul|13.04.2018
Üsküdar Belediyesi ve Kariyer. net’ten İstihdama Katkı

Üsküdar Belediyesi bünyesinde kurulan ve “İşimiz, İşiniz” anlayışıyla çalışan İstihdam Merkezi (ÜSİM), faaliyetlerini daha da genişletmek için Türkiye’nin en büyük online istihdam platformu Kariyer.net ile iş birliği yaptı.

İstanbul|13.04.2018
Sultangazi Şehir Ormanlarında Doğa Kaşifleri

Eğitim hayatına farklı bir soluk getiren Sultangazi Belediyesi; birbirinden renkli ve farkındalık oluşturan atölyelerinden biri olan, "Orman Kaşifleri Doğa Atölyesi"ni hayata geçirdi.

İstanbul|13.04.2018
İBB, Dünyanın Akıllı Şehirlerini İstanbul’da Buluşturuyor

Teknolojiyi en iyi kullanan belediyelerden biri olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi şimdi de dünyanın akıllı şehirlerini bir araya getiriyor.

İstanbul|13.04.2018
Kadıköy Belediyesi'nin 34. Kuruluş Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı

Kadıköy Belediyesi, 34’üncü kuruluş yıl dönümünü Bostancı Gösteri Merkezi’nde düzenlediği bir programla kutladı.

İstanbul|12.04.2018
Akıllı Şehirlerin Öncüleri İstanbul’da Bir Araya Geliyor

World Cities Congress İstanbul'18'in basın toplantısı gerçekleşti. İSBAK Genel Müdürü Muhammed Alyürük, bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek World Cities Congress İstanbul'18’in “Şehirler nasıl daha verimli hale gelir?” başlığı altında toplandığını anlattı.

İstanbul|11.04.2018
“Çırağı Kaybolmuş Sanatları Bulmaya Çalışıyoruz”

Uluslararası Festivaller Birliği'nin bu yılki ilk toplantısı Pendik’te yapıldı. Programın açılışında konuşan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin “Çırağı kaybolmuş sanatları bulmaya çalışıyoruz. Geçmişten aldığımız geleneksel mirası keşfetmeye ve yeni nesillere aktarmaya devam edeceğiz” dedi.

İstanbul|11.04.2018
Kaçak Midye Avcılarına Operasyon

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı'na bağlı Deniz Zabıta Amirliği ekipleri Marmara Denizi'nde gerçekleştirdiği denetimlerde kaçak midye avcılığı yapan iki adet balıkçı teknesine operasyon düzenleyerek haklarında yasal işlem uyguladı.

İstanbul|11.04.2018
Başkan Halkı Dinledi

Esenyurt Belediyesi tarafından vatandaşa yakın hizmet anlayışı ile salı günleri yapılan halk günleri bu hafta da gerçekleştirildi.

İstanbul|11.04.2018
4. Geleneksel Akıl Oyunları

Ümraniye Belediyesi ile Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği '4. Geleneksel Akıl Oyunları’ yarışmaları Dudullu İmam Hatip Lisesi Spor Salonunda başladı.

İstanbul|10.04.2018